PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה בקשר לתפריט

idan1523
02-10-07, 11:16
אז ככה שלום לכולם רציתי לשאול מספר שאלות בקשר לתפריט ושילוב אבקת חלבון שברשותי ובכן גם לשאול במה כדאי לי להתמיד חיטוב או מסה ביחס למשקל / גיל / אחוז שומן

אז אמרתי כבר שאני בן 18 אני שוקל 74 קילו והאחוז שומן שלי הוא בערך 16% פחות או יותר
יחסית לנתונים אלה האם כדאי לי ללכת על חיטוב או מסה ,הבנתי שזה תלוי יותר בתפריט ולא באימון(אימון AB 3-4 פעמים בשבוע)

האבקה שברשותי היא :
http://israelbody.org/Index.asp?CategoryID=89&ArticleID=139

הבנתי שצריך לקבל 1.80 כפול משקל הגוף ליום שלם! השאלה כמה אני צריך לקחת לאחר אימון!(יום כן יום לא) כולל סוכר ענבים?(כמה כפות , זאת שקיבלתי עם הקופסא)

בקשר לתפריט הוא העיקרון אבל לפעמים יוצא לי שאני מפספס ארוחה או לוקח ארוחה אחרת במקומה בשעה אחרת או שאני משתמש במצרכים אחרים אבל זה הולך ככה פחות או יותר :

7.00: תה+חלב , יוגורט/מעדן (כולשהו) 0% שומן , מנת פרי/לחם עם ממרח (גבינה/שוקולד)
10.00: 2 סנדויצים שכוללים בתוכם גבינה/קוטג 5% (בערך בשניהם יש חצי גביע של גבינה או קוטג)+ירק +בכול אחד כף שמן זיית.
-רק להוסיף יכול להיות שאני יאכל אחד ב10 ואת השני ב12 וכדומה)

17.00 : ארוחה עיקרית
כוס וחצי אורז/פתיתים/או תוספת אחרת
2 חתיכות גדולות של דג/חזה עוף
סלט ירקות
2 פרוסות לחם

(ואם אני נשאר רעב אני לוקח עוד טיפה אפשר להגיד עוד חצי כוס של תוספת ועוד חזה עוף/דג(חתיכה אחת)

19.00 : טוסט (לחם מקמח מלא +גבינות רזות+ עגבניה) +סלט ירקות+ פרי/ירק נוסף

21:00 2 מעדנים (0%) +2 פירות /ירקות

זה הולך ככה פחות או יותר
עכשיו מה הבעיות לדעתי בין 10 ל1700 פשוט אני לומד עד מאוחר והאם הארוחה הגדולה שמגיע לרוב ב5 מפצה על כך? אם בא אימון אז הוא יבוא לפני הארוחה הגדולה(לפני 1700)

ובקשר לגבינות /לחמים וכוי - הכול גבינות גג 5 אחוז שומן ולחם מלא על זה אני מקפיד..
מה שכן אני שותה גם לפחות 3-4 כוסות חלב 3%(ואני לא יכול לסבול 1% )
השאלה שלי איך זה משתלב

ושוב אני משנה את התפריט מדי פעם עוד משהו פחות משהו אבל זה ככה פחות או יותר .

השאלות שלי הם :

1.האם כדאי ללכת על מסה או חיטוב יחסית לנתונים שלי
2.איך אני משלב את האבקת חלבון והסוכר ענבים(הבנתי שגם לא היתי צריך לקנות אותם אבל כבר קניתי)
3.האם התפריט טוב?

תודה לעוזרים

idan1523
02-10-07, 18:37
מישהו?

maya
02-10-07, 19:20
איזה גובה אתה ?
בקשר לתפריט תחשב כמויות של חלבונים פחמימות שמנים וקלוריות
איפה ארוחה אחרי אימון?
תוסיף שומן איכותי לכול הארוחות מלבד אלו שלםני ואחרי אימון.
בבוקר אתה לא יכול להשוות בין גבינה לשוקלד זה לא זה או זה תאכל חצי גבינה או משהו כזה שוקלד בכלל לא צריך. בין 12-17 תכניס איזה ארוחה קטנה
את החלבון תיקח לפי הצורך כלמור אתה צריך לחשב את כמות החלבון שאתה מקבל מהתפריט לפי זה אתה יודע כמה ומתי אתה צריך את האבקה ,אחרי אימון תיקח בין סקופ לסקופ וחצי שוב לפי הצורך + סוכר ענבים לדעתי תיקח סוכר ענבים ביחס 0.8 לקילו