PDA

צפה בגרסא המלאה : חלבון מלא ולא מלא.

tomerA
03-10-07, 11:09
האם בתפריט שלי אני צריך לספור גם את החלבון הלא מלא?
נגיד אני אוכל 100 גרם כוסמת ויש שם 10 גרם חלבון, עליי לספור זאת עם החלבון המלא?

- Idan -
03-10-07, 11:19
כן, צריכים לספור גם את החלבון הלא מלא. כלומר לא חייבים, אבל אין סיבה שלא.

tomerA
03-10-07, 11:39
כן, צריכים לספור גם את החלבון הלא מלא. כלומר לא חייבים, אבל אין סיבה שלא.

מה זאת אומרת לא חייבים? :mellow:

Moshe
03-10-07, 11:43
מה זאת אומרת לא חייבים? :mellow:
הוא מתכוון שלרוב החלבון הלא מלא יהיה דיי זניח בתפריט (דוגמה אתה אוכל ביום 200 גרם חלבון אז מתוך זה יהיה לך 30-50 לא מלא).

hell
03-10-07, 11:43
עכשיו יתחיל עוד ויכוח אם כן לספור או לא לספור חלבון שהוא לא מלא.
אין שום חובה לספור שום דבר.
הכל עניין של השקפה.
תראה את החתימה שלי. :wiggle:

Moshe
03-10-07, 11:45
עכשיו יתחיל עוד ויכוח אם כן לספור או לא לספור חלבון שהוא לא מלא.
אין שום חובה לספור שום דבר.
הכל עניין של השקפה.
תראה את החתימה שלי. :wiggle:
זה לא משנה אם תספור או לא , זה לא מה שיעזור לך בכל מטרה שתחפץ בה , זה דיי זניח. (בהנחה שאתה לא מתבסס על חלבון לא מלא ז"א ריבוי בפחמימות ומיעוט בחלבונים בתפריט שלך.)

- Idan -
03-10-07, 11:46
הוא מתכוון שלרוב החלבון הלא מלא יהיה דיי זניח בתפריט (דוגמה אתה אוכל ביום 200 גרם חלבון אז מתוך זה יהיה לך 30-50 לא מלא).
לא לא, התכוונתי לזה שכן צריך לספור חלבון לא מלא, אבל זה לא שיצמחו לו קרניים אם הוא לא יספור חלבון לא מלא. זה פשוט יהיה שיקול לא נכון לוותר על החלבון הלא מלא ממספר סיבות.

tomerA
03-10-07, 11:49
בסופו של דבר זה חלבון לכול דבר נכון?
החלבון שבטונה והחלבון שבאורז זה אותו חלבון?

Moshe
03-10-07, 11:49
בסופו של דבר זה חלבון לכול דבר נכון?
החלבון שבטונה והחלבון שבאורז זה אותו חלבון?
כן אבל אם תאכל אורז כל היום בלי חלבון "מלא" , אז האורז לא בהכרח ישלים את עצמו להיות חלבון מלא , בכל מקרה רוב הארוחות מורכות מפחמימה וחלבון "מלא" , ככה שאין בעיה עם זה לטעמי.

Sugarzaza
03-10-07, 12:00
כן אבל אם תאכל אורז כל היום בלי חלבון "מלא" , אז האורז לא בהכרח ישלים את עצמו להיות חלבון מלא , בכל מקרה רוב הארוחות מורכות מפחמימה וחלבון "מלא" , ככה שאין בעיה עם זה לטעמי.

בקיצור, השורה התחתונה זה שאם אתה אוכל עדשים ולחם זה כמו לאכול עוף ולחם מבחינת המאזן חומצות אמינו, בגדול.

liran1
03-10-07, 13:23
בקיצור, השורה התחתונה זה שאם אתה אוכל עדשים ולחם זה כמו לאכול עוף ולחם מבחינת המאזן חומצות אמינו, בגדול.

לא בדיוק... אם אתה אוכל רק עדשים ולחם בארוחה, אז אין לך בכלל חלבון מלא. יש כ- 20 חומצות אמינו, ורק בחלבון מלא יש כמה חומצות אמינו חיוניות, שהגוף לא יכול לייצר בעצמו. חלבון מלא מומלץ יותר מאשר חלבון לא מלא. מה גם שבמזון עם חלבון מלא, לרוב ריכוז החלבון גבוה יותר.

Moshe
03-10-07, 13:28
לא בדיוק... אם אתה אוכל רק עדשים ולחם בארוחה, אז אין לך בכלל חלבון מלא. יש כ- 20 חומצות אמינו, ורק בחלבון מלא יש כמה חומצות אמינו חיוניות, שהגוף לא יכול לייצר בעצמו. חלבון מלא מומלץ יותר מאשר חלבון לא מלא. מה גם שבמזון עם חלבון מלא, לרוב ריכוז החלבון גבוה יותר.
הוא צדק , עדשים עם לחם מביא לך חלבון מלא זה תערובת של דגן וקיטניות אשר מקנה לך "חלבון מלא" עם כל החומצות אמינו(משלים אחד את השני).

liran1
03-10-07, 15:08
אז זה לא נכון שיש כמה חומצות אמינו חיוניות שנמצאות רק בבשר, דגים ומוצרי חלב ?

ironman
03-10-07, 15:24
בעיקרון סופרים אבל לא בונים עליו כבסיס ההמלצה זה לספור 2.2 חלבון מלא מהחי ומעבר עד 1.5 פר פאונד בהחלט יכול לבוא כלא מלא .
בחיטוב לעומת מסה רוב החלבון ממש מלא וגרמים בודדים לא מלא.

Sugarzaza
03-10-07, 15:41

חחח מה זה ריכוז החלבון גבוה יותר? גרם חלבון זה גרם חלבון, תאכל 40 גרם חלבון מעוף ופסטה ו40 גרם חלבון מעדשים ולחם ויהיה לך אותו ריכוז בול.

liran1
03-10-07, 16:59
כן ? בשביל להגיע ל-30 גרם חלבון את יכול לאכול כ-120 גרם טונה; או כ-400 גרם פסטה נטו, כלומר יותר מ-600-700 גרם פסטה מבושלת.אין קשר לזה שגרם זה גרם. זה לא ריאלי לאכול מספיק חלבון שהוא נמצא בריכוז נמוך כזה.

gman
03-10-07, 17:15
כן, אבל אם לדוגמה יש בעדשים 10 חומצות אמינו מתוך 20, ובלחם יש את ה10 הנותרות זה משלים את עצמו לחלבון מלא(המספרים רנדומליים, שלא תתחילו לזיין לי בשכל)

לפותח הפוסט, כן, לספור חלבון מלא...
ואגב הכמויות לא חייבות להיות כל כך זניחות, אם למשל בארוחה אחת אתה אוכל 200 גרם ש"ש זה 30 גרם חלבון!

- Idan -
03-10-07, 17:16
לא, אין חומצות אמינו שהן יחודיות למזון מסוים. גם אם נגיד חסרה חומצה אמינית חיונית מסויימת, אז היא תהיה קיימת במזון אחר. אני יוצא מכלל הנחה שכולם כאן אוכלים מגוון מקורות מזון, כולל מקורות לחלבון מלא, ולא חיים על אורז למשל, ככה שבכל מקרה הגוף יקבל את כל חומצות האמינו ובמידה מספקת (יש לזכור שהרבה מקורות חלבון לא מלא נחשבים לחלבונים לא מלאים, אבל כל חומצות האמינו החיוניות כן קיימות רק בכמות קטנה מידי שלא מספיקה כדי לבנות חלבון בגוף).

סוכר-זאזה, הוא דיבר על ריכוז חלבון, לא כמות חלבון.

לירן, אם אתה צריך להגיע נגיד ל-400 גרם פחמימה ביום ו-150 גרם חלבון, ובמקורות המזון שיש בהם 400 גרם פחמימה יש נגיד 80 גרם חלבון, אז מפה אתה יכול להשלים מחלבון מלא. הכוונה לא היתה שתאכל כמה שפחות מקורות מזון לחלבון מלא אלא שפשוט לא תוותר על הספירה של החלבון הלא מלא. אם נגיד אתה אוכל לפי תפריט של דיאטה קטוג'נית, אז מן הסתם אתה תאכל הרבה יותר מקורות מזון לחלבון מלא מאשר בתפריט למאסה למרות שכמות החלבון בשני התפריטים תהיה זהה.

ההמלצה זה לספור 2.2 חלבון מלא מהחי ומעבר עד 1.5 פר פאונד בהחלט יכול לבוא כלא מלא
ע"פ הזכור לי, FDA ממליץ 1.7 או 1.8 גרם חלבון סה"כ (מלא ולא מלא) לכל קילוגרם ממשקל הגוף לעוסקים בפעילות עם משקולות.

Moshe
03-10-07, 17:41
לא, אין חומצות אמינו שהן יחודיות למזון מסוים. גם אם נגיד חסרה חומצה אמינית חיונית מסויימת, אז היא תהיה קיימת במזון אחר. אני יוצא מכלל הנחה שכולם כאן אוכלים מגוון מקורות מזון, כולל מקורות לחלבון מלא, ולא חיים על אורז למשל, ככה שבכל מקרה הגוף יקבל את כל חומצות האמינו ובמידה מספקת (יש לזכור שהרבה מקורות חלבון לא מלא נחשבים לחלבונים לא מלאים, אבל כל חומצות האמינו החיוניות כן קיימות רק בכמות קטנה מידי שלא מספיקה כדי לבנות חלבון בגוף).

סוכר-זאזה, הוא דיבר על ריכוז חלבון, לא כמות חלבון.

לירן, אם אתה צריך להגיע נגיד ל-400 גרם פחמימה ביום ו-150 גרם חלבון, ובמקורות המזון שיש בהם 400 גרם פחמימה יש נגיד 80 גרם חלבון, אז מפה אתה יכול להשלים מחלבון מלא. הכוונה לא היתה שתאכל כמה שפחות מקורות מזון לחלבון מלא אלא שפשוט לא תוותר על הספירה של החלבון הלא מלא. אם נגיד אתה אוכל לפי תפריט של דיאטה קטוג'נית, אז מן הסתם אתה תאכל הרבה יותר מקורות מזון לחלבון מלא מאשר בתפריט למאסה למרות שכמות החלבון בשני התפריטים תהיה זהה.

ע"פ הזכור לי, FDA ממליץ 1.7 או 1.8 גרם חלבון סה"כ (מלא ולא מלא) לכל קילוגרם ממשקל הגוף לעוסקים בפעילות עם משקולות.
גם אם תאכל 1.7-1.8 גרם פר קילו יצא לך יותר מ2 , כי הכוונה היא למסה הרזה ולא הרבה מתחשבים בפרמטר

- Idan -
03-10-07, 17:43
^^^^ נכון, שכחתי באמת לציין את זה.