PDA

צפה בגרסא המלאה : 16 סטים שריר גדול 12 שריר קטן ? אימון קצר מידי.

look
03-10-07, 18:38
באימון 16 סטים שריר גדול 12 שריר קטן אני סוחב גג 45 דקות וזה עוד שאני מתמהמה.
השאלה הנשאלת היא, מה קובע בעצם את אימון היתר ? משך האימון או מספר הסטים ?
אני יכול להעלות את מספר הסטים ל20 לשריר גדול ו16 לשריר קטן בתנאי שאני נשאר במשך האימון האופטימלי ? (55 דק' - 65 דק' ייקח לי בערך)..

אני בתקופת מאסה כך שאת האירובי שלי (פעם פעמיים בשבוע) אני מוסיף בימי מנוחה, ומתאמן יותר על נפח הריצה שלי (לרוץ רחוק ובקצב הליכה) מאשר את המהירות, ובכך אני לא מעלה ברמה משמעותית את הדופק ואת שריפת השומן בגוף. (כל החפירה הזאת בשביל להראות שזה לא ייקח לי יותר זמן אימון בימי אירובי, כי אני לא משלב את זה באימון אנאירובי).

תודה לעוזרים !

zrizi
03-10-07, 18:44
באימון 16 סטים שריר גדול 12 שריר קטן אני סוחב גג 45 דקות וזה עוד שאני מתמהמה.
אני יכול להעלות את מספר הסטים ל20 לשריר גדול ו16 לשריר קטן בתנאי שאני נשאר במשך האימון האופטימלי ? (55 דק' - 65 דק' ייקח לי בערך)..

אני בתקופת מאסה כך שאת האירובי שלי (פעם פעמיים בשבוע) אני מוסיף בימי מנוחה, ומתאמן יותר על נפח הריצה שלי (לרוץ רחוק ובקצב הליכה) מאשר את המהירות, ובכך אני לא מעלה ברמה משמעותית את הדופק ואת שריפת השומן בגוף. (כל החפירה הזאת בשביל להראות שזה לא ייקח לי יותר זמן אימון בימי אירובי, כי אני לא משלב את זה באימון אנאירובי).

תודה לעוזרים !

28 סטים ב45 דקות? לי לוקח 50 דקות 20 סטים.
כמה קרוב אתה לכשל, התזונה, המנוחה, השינה, מספר הסטים, החומרים:ohmy:

look
03-10-07, 18:53
אני מגיע לכשל גם אם זה מצריך להוסיף עוד סט קטנטון..
אני מצליח להתאושש מהר מהאימון.. למשל באימונים שעשיתי לפני שגיליתי שאסור לעשות יותר מידי לא היה לי כח לזוז בערב ועכשיו אני יוצא חפשי..
האימונים שלי די עצימים יחסית לעצמי סה"כ.. השאלה אם אני אוכל להוסיף עוד 8 סטים לאימון.. 4 לגדול ו4 לקטן..

השאלה הכללית היא האם מה שקובע את אימון היתר זה משך האימון או מס' הסטים. כי אם זה משך האימון אז אין לי בעיה להוסיף.

maya
03-10-07, 19:20
אין משמעות לזמן האימון להפך אימון קצר של 45 דקות יעיל יותר מה שחשוב זה איכות האימון.

assito
03-10-07, 19:21
אין משמעות לזמן האימון להפך אימון קצר של 45 דקות יעיל יותר מה שחשוב זה איכות האימון.

מאיה יש לך מסנג'ר?

look
03-10-07, 21:36
הבעיה היא שהאימון שלי הוא 45 דק' בתנאי שאני ממש מתמהמה ונח הרבה יותר ממה שאני צריך.

toxicity
04-10-07, 00:52
אתה לא נח מספיק. וזה טעות גדולה.

look
04-10-07, 15:25
אתה לא נח מספיק. וזה טעות גדולה.
כמה אני אמור לנוח בכל סוג של אימון ?
אני מתאמן כרגע P\RR\S

!Demon!
04-10-07, 18:37
כמה אני אמור לנוח בכל סוג של אימון ?
אני מתאמן כרגע P\RR\S

ניראה לי 30-60 שניות בין סט בנופוח , 2-3 דקות באימון כוח , וסופר סט ניראה לי גם 2 דקות בין כל סט

- Idan -
04-10-07, 18:49
לא זה ולא זה. אימון יתר תקבל אם תתאמן כל יום על אותם שרירים, לא תתן להם מנוחה ותמשוך את זה ככה לתקופה ארוכה (חודשים, שנים).

look
04-10-07, 20:26
לא זה ולא זה. אימון יתר תקבל אם תתאמן כל יום על אותם שרירים, לא תתן להם מנוחה ותמשוך את זה ככה לתקופה ארוכה (חודשים, שנים).
אז לפי מה שאתה אומר זה לא משנה אם אני אוסיף עוד 8 סטים כללי לאימון שלי ?

ולדמון, זה בדיוק זמן המנוחה שלי. באימונים שהסטים שלי הם 6-7 חזרות אני נח 2-3 דק, 10 חזרות אני נח 45 שנ', 12-15 חזרות אני נח 30 שנ'.

- Idan -
04-10-07, 20:37
זה משנה, כי לדעתי זה פשוט מיותר. אם אתה יכול להשיג את אותה תוצאה עם פחות סטים, אז מה הטעם להוסיף סטים? לעבודה מרובת סטים יש את החסרונות שלה, אבל אני לא רוצה להיכנס לויכוח הישן של ריבוי סטים מול מעט סטים. פשוט תעשה מה שנראה לך, רק תזכור ש- "יותר" לא בהכרח יביא יותר תוצאות ואולי אפילו יגרע מטיב האימון.

look
04-10-07, 20:46
זה משנה, כי לדעתי זה פשוט מיותר. אם אתה יכול להשיג את אותה תוצאה עם פחות סטים, אז מה הטעם להוסיף סטים? לעבודה מרובת סטים יש את החסרונות שלה, אבל אני לא רוצה להיכנס לויכוח הישן של ריבוי סטים מול מעט סטים. פשוט תעשה מה שנראה לך, רק תזכור ש- "יותר" לא בהכרח יביא יותר תוצאות ואולי אפילו יגרע מטיב האימון.
ברור אבל אני הולך לפי האימרה שמרבים להגיד פה, שזמן אימון אופטימלי הוא בין 45 דק' לשעה ורבע. והאימון שלי במקרה של שמירה נכונה על מנוחות ועבודה לא פזיזה, לוקח 35-40 דק'.