PDA

צפה בגרסא המלאה : כמה שאלות לגבי סקוואט

assito
03-10-07, 23:28
בגלל שיש כאן הרבה סתירות, פתחתי כאן את הפוסט הזה.
1. קראתי שכדאי שכפות הרגליים יהיו בפתיחה של 30 מעלות, מצד שני, קראתי שעדיף שהם יהיו ישרות. איך צריך לעשות?
2. קראתי שחשבו שהברכיים לא יצאו קדימה במדריך המלא לסקוואט, ומצד שני, קראתי כאן
http://www.israelbody.com/showpost.php?p=245457&postcount=43
שזה לא משנה. אז איך צריך לעשות?
3. קראתי שהחזה צריך להיות בחוץ, והבנתי שצריך שתיהיה תנועה כאילו שמים כדור טניס מתחת לסנטר ודוחסים אותו, מצד שני, אף פעם לא ראיתי מישהו עושה את זה בסקוואט, אז מה כן צריך לעשות ואיך?

תודה, ומוניטין לעוזרים.

r0y
03-10-07, 23:35
1) כדאי שכפות רגליים יהיו 30 מעלות..אנלא זוכר איפה אבל כבבר דיברו על זה
זה מונע פגיעה בברכיים משהו כזה
2) אתה לא יכול שהברכיים לא יתכופפו ויבלטו אז תעשה את התנועה שנוחה לך...
3) החזה באמת צריך להיות בחוץ טיפה לא שמעתי על הדבר הזה של הכדור טניס ולא ראיתי אפחד עושה ככה

assito
03-10-07, 23:36
1) כדאי שכפות רגליים יהיו 30 מעלות..אנלא זוכר איפה אבל כבבר דיברו על זה
זה מונע פגיעה בברכיים משהו כזה
2) אתה לא יכול שהברכיים לא יתכופפו ויבלטו אז תעשה את התנועה שנוחה לך...
3) החזה באמת צריך להיות בחוץ טיפה לא שמעתי על הדבר הזה של הכדור טניס ולא ראיתי אפחד עושה ככה

לגבי 2, הכוונה היא שהברכיים יוצאות יותר מקו כפות הרגליים. כלומר, הם עוברות את האצבעות ברגליים.
לגבי 3, אז איך צריך לעשות?

tomerA
03-10-07, 23:43
דבר ראשון כול השאלות שלך ועוד הרבה דברים חשובים נמצאים בספר starting stengh בחיפוש פשוט באימיול ימצא לך זאת.

1. חשוב שכפות הרגליים יהיו בזווית של 30 מעלות החוצא מכיוון שככה אתה שומר על המנח הטבעי של הברך שלך, במצב של כפות רגליים ישרות יכול להיות פגיע לבירכיים.
2. בדיפ סקוואט (סקוואט מלא) הבירכיים צריכות לעבור במעט את קו האצבעות.
3. החזה צריך להיות מובלט החוצא והגב מכווץ, תנסה לכווץ תגב הכי חזק שלך ולמתוח תחזה.
בקשר לכדור טניס, את הכדור טניס שמים לאנשים שיש להם בעיה שבזמן סקוואט מסתכלים עם הראש למטה מידי. אם אין לך בעיה של מנח ראש בזמן הסקוואט אין סיבה שתשמש בכדור טניס.

r0y
03-10-07, 23:43
אז אתה אמור לרדת למטה ולא קדימה..תעשה מכרעים ותראה שאם תרד זווית ישרה למטה שיש 90 מעלות בין הרגליים אז גם לא יעבור את האצבעות ואם תרד קדימה שזה יותר קל אז הברך תעבור...תרד כמו בסמית משין

tomerA
03-10-07, 23:48
אז אתה אמור לרדת למטה ולא קדימה..תעשה מכרעים ותראה שאם תרד זווית ישרה למטה שיש 90 מעלות בין הרגליים אז גם לא יעבור את האצבעות ואם תרד קדימה שזה יותר קל אז הברך תעבור...תרד כמו בסמית משין

בסקוואט אתה לא אמור לרדת ב90 מעלות בין הרגליים, זה שטויות.
חייב להיות נטייה בגב קדימה, זה בסדר גמור וטבעי לחלוטין.

assito
03-10-07, 23:50
דבר ראשון כול השאלות שלך ועוד הרבה דברים חשובים נמצאים בספר starting stengh בחיפוש פשוט באימיול ימצא לך זאת.

1. חשוב שכפות הרגליים יהיו בזווית של 30 מעלות החוצא מכיוון שככה אתה שומר על המנח הטבעי של הברך שלך, במצב של כפות רגליים ישרות יכול להיות פגיע לבירכיים.
2. בדיפ סקוואט (סקוואט מלא) הבירכיים צריכות לעבור במעט את קו האצבעות.
3. החזה צריך להיות מובלט החוצא והגב מכווץ, תנסה לכווץ תגב הכי חזק שלך ולמתוח תחזה.
בקשר לכדור טניס, את הכדור טניס שמים לאנשים שיש להם בעיה שבזמן סקוואט מסתכלים עם הראש למטה מידי. אם אין לך בעיה של מנח ראש בזמן הסקוואט אין סיבה שתשמש בכדור טניס.

לגבי 2, ובסקוואט רגיל זה משנה אם הברכיים יוצאות? כי כמו שרשמתי למעלה, קראתי שכן ומצד שני קראתי שלא.
3. לא הבנתי מה הכוונה למתוח את החזה :unsure:

tomerA
03-10-07, 23:53
לגבי 2, ובסקוואט רגיל זה משנה אם הברכיים יוצאות? כי כמו שרשמתי למעלה, קראתי שכן ומצד שני קראתי שלא.

למה אתה מתכוון סקוואט רגיל? כשאני אומר סקוואט אני מתכוון לסקוואט מלא, שזה שיורדים עד למטה.
פשוט תנסה לעמוד הכי זקוף שלך, תראה איך הגב מתכווץ והחזה נמתח. ככה אתה צריך להיות.
קצת קשה לי להסביר ככה כי זה גם קשור לגב תחתון תקרא תספר שרשמתי למעלה ויהיה טוב.

הזברה
04-10-07, 00:05
תוריד באמת את הספר הזה ותקרא, הוא נהדר, תבין ממנו את כל מה שאתה צריך.
בקשר ל3 , בגלל זה הבאתי לך את העצה עם הכדור טניס, מה שבדרך כלל עושים שם עם החזה ,זאת התנועה הרצויה וזה גם גורם בעקיפין לאפקט דומה לדחיפת הראש לטרפזים\מוט , בלי לסובב אותו, כמו שדייב טייט ממליץ.

- Idan -
04-10-07, 00:11
בקשר לכדור טניס, את הכדור טניס שמים לאנשים שיש להם בעיה שבזמן סקוואט מסתכלים עם הראש למטה מידי.
התכוונת בטח לאנשים שמסתכלים למעלה, לא למטה. כשאתה מנסה להחזיק כדור טניס מתחת לסנטר, אתה מאלץ את הראש להוריד למטה בצורה כזאת שהמצב הטבעי של עמוד השדרה הצווארי נשמר. אם תשים כדור טניס מתחת לסנטר ותסתכל למעלה - הכדור יפול.

בשורה התחתונה צריך לשמור על מנח צוואר טבעי, לא להסתכל למעלה ולא למטה, אלא רק ישר או להתמקד באיזושהי נקודה רחוקה על הרצפה.

לא הבנתי מה הכוונה למתוח את החזה
הכוונה להוציא אותו החוצה, כמו ערס נרקיסיסט שהולך בים. אם תוציא את החזה החוצה אתה תגרום לכיווץ זוקפי הגב ולקיעור הגב. הכיווץ של זוקפי הגב הוא חשוב בזמן הסקוואט על מנת לשמור על יציבות עמוד השדרה.

zrizi
04-10-07, 00:12
תוריד באמת את הספר הזה ותקרא, הוא נהדר, תבין ממנו את כל מה שאתה צריך.
בקשר ל3 , בגלל זה הבאתי לך את העצה עם הכדור טניס, מה שבדרך כלל עושים שם עם החזה ,זאת התנועה הרצויה וזה גם גורם בעקיפין לאפקט דומה לדחיפת הראש לטרפזים\מוט , בלי לסובב אותו, כמו שדייב טייט ממליץ.

איפה אפשר להוריד את הספר ?

tomerA
04-10-07, 00:13
התכוונת בטח לאנשים שמסתכלים למעלה, לא למטה. כשאתה מנסה להחזיק כדור טניס מתחת לסנטר, אתה מאלץ את הראש להוריד למטה בצורה כזאת שהמצב הטבעי של עמוד השדרה הצווארי נשמר. אם תשים כדור טניס מתחת לסנטר ותסתכל למעלה - הכדור יפול.

בשורה התחתונה צריך לשמור על מנח צוואר טבעי, לא להסתכל למעלה ולא למטה, אלא רק ישר או להתמקד באיזושהי נקודה רחוקה על הרצפה.

הכוונה להוציא אותו החוצה, כמו ערס נרקיסיסט שהולך בים. אם תוציא את החזה החוצה אתה תגרום לכיווץ זוקפי הגב ולקיעור הגב. הכיווץ של זוקפי הגב הוא חשוב בזמן הסקוואט על מנת לשמור על יציבות עמוד השדרה.

כן לזה התכוונתי :blush:
זכרתי שקראתי על זה משהו בstarting stengh.

הזברה
04-10-07, 00:15
חפש בפורום, starting strength תבדוק אם יש אותו עדיין בrapidshare.
ספר נהדר.

tomerA
04-10-07, 00:17
אימיול ----> חיפוש ----> starting strength.
אם לא תמצא אני יעלה את הספר שכאני יהיה בבית במחשב עם הספר עליו.

- Idan -
04-10-07, 00:18
איפה אפשר להוריד את הספר ?
שלחתי לך קישור להורדה דרך המוניטין.

zrizi
04-10-07, 00:22
תודה אני מוריד אותו עכשיו
יש עוד ספרים טובים שאפשר להוריד?

assito
04-10-07, 01:02
תודה רבה לכולם. עכשיו סיימתי לקרוא את החלק של הסקוואט בstarting Strength. מה שכן, עדיין לא קראתי את הדוגמאות לטעויות שם, שבזה רק הצצתי בנתיים.
בכל מקרה, רציתי לשאול, הוא רשם שם משהו עם גיר (גיר?!), למה הכוונה שם?

והבנתי את כל השאלות שלי. עכשיו הכל ברור, אני רק מקווה שאני אצליח ליישם את הכל. איך הייתם ממליצים לי ללמוד לעשות את כל אחד מהדברים?
פשוט אני מפחד שיווצר מצב שהחזה שלי יהיה בחוץ, ואז הגב יפגע וכו'. איך אתם למדתם ונתתם דגש לכל אחד ? (אני יודע שגם זה קצת קשה למתאמנים בחדר כושר).

tomerA
04-10-07, 01:06
תודה רבה לכולם. עכשיו סיימתי לקרוא את החלק של הסקוואט בstarting Strength. מה שכן, עדיין לא קראתי את הדוגמאות לטעויות שם, שבזה רק הצצתי בנתיים.
בכל מקרה, רציתי לשאול, הוא רשם שם משהו עם גיר (גיר?!), למה הכוונה שם?

והבנתי את כל השאלות שלי. עכשיו הכל ברור, אני רק מקווה שאני אצליח ליישם את הכל. איך הייתם ממליצים לי ללמוד לעשות את כל אחד מהדברים?
פשוט אני מפחד שיווצר מצב שהחזה שלי יהיה בחוץ, ואז הגב יפגע וכו'. איך אתם למדתם ונתתם דגש לכל אחד ? (אני יודע שגם זה קצת קשה למתאמנים בחדר כושר).

פשוט תנסה לעשות על יבש וכול פעם שים דגש לחלק אחר, עד שהכול יבוא לך ביחד.