PDA

צפה בגרסא המלאה : טרייצפס

GEVER
06-10-07, 11:17
מישהו יכול להסביר לי את הדרך שתרגילים שונים לשריר הטריצפס עובדים, אני יודע ששלושת הראשים עובדים בכל תרגיל אבל מה השוני בין תרגיל לתרגיל?

kaga
06-10-07, 11:20
מישהו יכול להסביר לי את הדרך שתרגילים שונים לשריר הטריצפס עובדים, אני יודע ששלושת הראשים עובדים בכל תרגיל אבל מה השוני בין תרגיל לתרגיל?
הם לא. טרייצפס זה שריר שמיישר את היד ומסובב את כף היד פנימה (האפשרות השניה היא לא ממש פופולרית וידועה).

bigbit
06-10-07, 11:26
הם לא. טרייצפס זה שריר שמיישר את היד ומסובב את כף היד פנימה (האפשרות השניה היא לא ממש פופולרית וידועה).

טרייספס לא עושה סופינציה או פרונציה אם לזה התכוונת

kaga
06-10-07, 11:28
טרייספס לא עושה סופינציה או פרונציה אם לזה התכוונת
יכול להיות אבל קראתי אצל הספר של שוורצנגר. יכול להיות שהוא טועה.

bigbit
06-10-07, 11:31

השוני בין תרגיל לתרגיל זה המעורבות של הראש הארוך של הטרייספס..כשהכתף בכפיפה הראש הארוך במצב מאורך..לכן יכול לפתח יותר כוח לפי עקומת אורך-מתח
כשהכתף בפשיטת יתר..אז הראש הקצר של הטרייספס במצב מקוצר לכן יכול לפתח פחות כוח
כשהכתף במנח אנטומי אין שינוי..
בכל מקרה ההבדל גם יכול להיות במידת המעורבות של כל ראש בתרגיל..
עוד הבדל שחלק מהתרגילים מבודדים ועובדים רק על הטרייספס כמו פשיטת מרפק וחלק מהתרגילים מורכבים ועובדים על עוד שרירים..כמו לחיצת חזה מצב צר

kaga
06-10-07, 11:31
רגע ממתי טריציפס לא עושה סופינציה???

shikoLM
06-10-07, 13:16
רגע ממתי טריציפס לא עושה סופינציה???

מאז שהוא מתחבר לאולנה ולא לרדיוס, כדי לבצע סופינציה או פרונציה השריר צריך להתחבר גם לרדיוס שכן זאת העצם שמבצעת את תנועת הגלגול בכדי להגיע למנח כף יד זה או אחר.

GEVER
06-10-07, 15:32
מאז שהוא מתחבר לאולנה ולא לרדיוס, כדי לבצע סופינציה או פרונציה השריר צריך להתחבר גם לרדיוס שכן זאת העצם שמבצעת את תנועת הגלגול בכדי להגיע למנח כף יד זה או אחר.

חחחחחח איך אני אוהב את הקטע שאתה מתחיל להסביר ואף אחד לא מבין את ההסברים שלך ולכן הוא גם לא יכול להתווכח איתך:unsure:

shikoLM
06-10-07, 16:31
חחחחחח איך אני אוהב את הקטע שאתה מתחיל להסביר ואף אחד לא מבין את ההסברים שלך ולכן הוא גם לא יכול להתווכח איתך:unsure:

שום דבר מסובך. באמה קיימות שני עצמות רדיוס ואלנה עם שני מפרקים ביניהם פרוקיסימלי (קרוב - קצת אחרי המרפק) ודיסטלי (רחוק - קצת לפני מפרק כף היד). התנועה של סופינציה ופרונציה היא תוצאה של תנועת גילגול של עצם אחת במפרק הדיסטלי על גבי העצם השנייה.
העצם שמתגלגלת היא הרדיוס והאולנה נשארת מקובעת, לכן שרירים שמבצעים את התנועה הזאת חייבים להיות מחוברים לרדיוס.
ולעייננו, הטרייספס מתחבר לאולנה ולא לרדיוס ולכן הוא לא יכול לבצע סופינציה/פרונציה כמו שנטען בתחילת השירשור.

GEVER
06-10-07, 17:00
דרך אגב בן כמה אתה ומאיפה כל הידע?

toxicity
06-10-07, 17:45
שום דבר מסובך. באמה קיימות שני עצמות רדיוס ואלנה עם שני מפרקים ביניהם פרוקיסימלי (קרוב - קצת אחרי המרפק) ודיסטלי (רחוק - קצת לפני מפרק כף היד). התנועה של סופינציה ופרונציה היא תוצאה של תנועת גילגול של עצם אחת במפרק הדיסטלי על גבי העצם השנייה.
העצם שמתגלגלת היא הרדיוס והאולנה נשארת מקובעת, לכן שרירים שמבצעים את התנועה הזאת חייבים להיות מחוברים לרדיוס.
ולעייננו, הטרייספס מתחבר לאולנה ולא לרדיוס ולכן הוא לא יכול לבצע סופינציה/פרונציה כמו שנטען בתחילת השירשור.
אתה צריך להבין שאנשים לא מבינים מושגים כמו פרוקסימלי, דיסטלי, סופנציה, פרונציה, אולנה רדיוס וכו'
תנסה לדבר במושגים יותר מובנים

shikoLM
06-10-07, 17:48
בגלל זה אני מוסיף בד"כ הערות בסוגריים, למרות שמרבית המושגים ידועים למי שמעט בקיא בנושא.
כל מה שלא מובן אני אשמח להסביר, השאיפה היא תמיד לעלות את רמת הדיון.

comeny
06-10-07, 20:35
זה באמת לא כל כך מסובך מה שהוא אמר
אני לא בטוח אם הבנתי נכון אבל אם כן אז הנה הסבר פשוט יותר:
יש לנו את עצם מסוימת של האמה(שהיא קרובה למפרק כף היד), ועוד עצם שהיא קרובה יותר למרפק. העצם שמסתובבת בסופניציה ופרונציה זאת העצם שקרובה למפרק כף היד(אתם יכולים גם לנסות ולראות), והעצם השנייה לא זזה.
אז בעצם כדי ששריר יסובב עצם הוא חייב להיות מחובר אליה (עם גיד), והטרייצפס מחובר לעצם שלא מסתובבת, מכאן שהוא לא יכול להיות אחראי לפעולת הסיבוב