PDA

צפה בגרסא המלאה : ביצוע תרגיל דדליפט

sandman
01-03-06, 19:25
שלום
רוב התוכניות שמתמקדות בפיתוח כוח מומלץ לבצע את תרגיל הדדליפט לרגליים.
אך במכון שלי כולם מזהירים אותי מאוד שהתרגיל מאוד לא מומלץ בשבילי בייחוד שאני צעיר (בן 17 וצי) ועוד יחסית בעל מבנה גוף קטן ורזה.
בשורה תחתונה אני לא מספיק חסון כדי לבצע תתרגיל ללא פציעות.
אז אילו תרגילים אתם ממליצים לי לבצע במקום הדדליפט חוץ מסקוואט ופשיטת רגליים כי אותם אני עוש בנוסף.
דבר נוסף אם מישהו יכול לתאר לי בדיוק איך דדליפט מתמקד ברגל אחרוית כי זה נראה לי בדיוק כמו להתרומם בתרגיל סקוואט רק שהמשקל מוחזק מלפנים.

עוד דבר בנוגע לתרגיל, אם אני מבצע אותו אם משקל מזערי בערך 15-20 RM התרגיל יכול להיות בטוח בשבילי כל עוד אני מקפיד על תנועה איטית ומבוקרת?

NIRAN
01-03-06, 20:06
אתה צריך לבקש מהמדריך שיראה לך איך עושים ושיראה אם אתה עושה טוב, לא כדי לך לרדת מRM6 כי אתה עדיין רק מתחיל בתרגיל הזה כשתהיה יותר מנוסה תעבוד כבד יותר

m0she
01-03-06, 21:27
תתחיל בעבודה קלה בשביל ללמוד את התרגיל כמו שצריך , עם הזמן תעלה עומס ותרד במספר החזרות. אחד התרגילים המעולים. אבל צריך ללמוד את הביצוע כמו שצריך , ועד כמה שידוע לי התרגיל הוצא מתכנית הלמודים של וינגייט לפני כמה שנים טובות אז יכול להיות שאפילו המאמן לא יוכל ללמד אותך.

shikoLM
01-03-06, 22:24
Originally posted by m0she@Mar 1 2006, 07:27 PM
תתחיל בעבודה קלה בשביל ללמוד את התרגיל כמו שצריך , עם הזמן תעלה עומס ותרד במספר החזרות. אחד התרגילים המעולים. אבל צריך ללמוד את הביצוע כמו שצריך , ועד כמה שידוע לי התרגיל הוצא מתכנית הלמודים של וינגייט לפני כמה שנים טובות אז יכול להיות שאפילו המאמן לא יוכל ללמד אותך.
האבסורד הוא שהוציאו את התרגיל בגלל שיש הרבה מדריכים שלא יודעים ללמד אותו כמו שצריך, ככה שאם כבר נפלת על מדריך שלמד את התרגיל אז אתה כבר צריך לחשוש לאיזה קטגוריה הוא משתייך... ;) :lol:

sandman
01-03-06, 22:57
אז בשורה תחתונה מה אתם ממליצים לי לבצע:
- לקחת סיכון ולבצע דדליפט בצורה מבוקרת עם משקל ממש ממש נמוך כדי לא לגרום לפציעה
- או להחליף תתרגיל לתרגיל אחר שאתם תמליצו לי עליו?

NIRAN
02-03-06, 00:29
בישביל ההאמס אתה יכול לעשות Lying leg curl זה מה שאני עושה

Daniel-Barak
02-03-06, 06:52
אם יש לך אימון גב + רגליים, דד ליפט יהיה תרגיל מעולה לשלב בו, כי הוא עובד גל גב תחתון, ואם הפיסוק שלך די רחב, אז גם בצורה לא מבוטלת על ההאמסטרינגס!
בכל מקרה, אם אתה רוצה תרגילים ספציפיים להאמסטרינגס, כנס לאתר EXTX, שם יש את כל התרגילים לפי קטרוגיות שריר.

shikoLM
02-03-06, 12:14
Originally posted by Daniel-Barak@Mar 2 2006, 04:52 AM
אם יש לך אימון גב + רגליים, דד ליפט יהיה תרגיל מעולה לשלב בו, כי הוא עובד גל גב תחתון, ואם הפיסוק שלך די רחב, אז גם בצורה לא מבוטלת על ההאמסטרינגס!
בכל מקרה, אם אתה רוצה תרגילים ספציפיים להאמסטרינגס, כנס לאתר EXTX, שם יש את כל התרגילים לפי קטרוגיות שריר.
התבלבלת עם עניין הפיסוק בין דד-ליפט לסקוואט

OMRI-TURBO
02-03-06, 15:28
בוא נגיד ככה
איזה שריר אתה רוצה לפתח?

Daniel-Barak
02-03-06, 16:17
Originally posted by shikoLM+Mar 2 2006, 12:14 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (shikoLM @ Mar 2 2006, 12:14 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Daniel-Barak@Mar 2 2006, 04:52 AM
התבלבלת עם עניין הפיסוק בין דד-ליפט לסקוואט [/b][/quote]
ואללה...
עכשיו שמתי לב.
אין טעם לערןך, ציטטת

sandman
02-03-06, 19:45
בגדול את שריר האמסטרינג
אבל זה רק בגלל שבכל התוכניות שמתמקדות בפיתוח כוח
קיים התרגיל דדליפט ואני שואל במה אפשר להחליפו?
ואיך בדיוק תרגיל הדדליפט עובד על האמסטרינג כי הוא בעצם כמו סקוואט רק עם המשקל מלפנים?

Daniel-Barak
02-03-06, 21:48
דד ליפט, כאשר אתה מתכופף, רוגם למתיחה בהאמסטרינגס וזה גורם לעבודה עליו.
תרגיל שעובד על האמסטרינגס זהו כפיפת ברכיים בישיה או שכיבה. ישנן מכונות במכון לתרגילים כאלו.
נוסף על כך, אם אתה רוצה תרגיל טוב גם לקוואדס וגם להאמס, תעשה מכרעיים (צעדים) בצעד ארוך.

sronkar
02-03-06, 21:48
מה הקשר בין איפה המשקל לאיזה שריר עובד.
אם אני אעשה SQUAT עם משקולת על הראש אני אחזק את שרירי הפדחת?

מה שחשוב זו התנועה.
תנועה של סקאווט שמה דגש על שריר הארבע ראשי (קוואדס) ותנועה של דדליפט על רגל אחורית (האמסטרינגס=האמס) וזוקפי הגב.

ולא צריך להיות BODYBUILDER בשביל להבין את זה.

OMRI-TURBO
02-03-06, 23:28
תעשה מכרעיים זה טוב מאוד להמסטרינגס, ותעשה פשיטות.

Daniel-Barak
03-03-06, 07:25
Originally posted by OMRI-TURBO@Mar 2 2006, 11:28 PM
תעשה מכרעיים זה טוב מאוד להמסטרינגס, ותעשה פשיטות.
אתה מתכוון ישעשה פשיטות ע"מ לעבוד על הקוואדס, כן?
אם התכוונת להאמס אז אין משפיטה שעובדת עליו רק כפיפה

Overgrown Orange
03-03-06, 17:01
(אני חדש פה :)

אז באופן כללי, דדליפט מזיק לגב?
אם ולא האם משקל משנה כל עוד עושים את התרגיל נכון?

גולן
18-11-06, 16:38
(אני חדש פה :)

אז באופן כללי, דדליפט מזיק לגב?
אם ולא האם משקל משנה כל עוד עושים את התרגיל נכון?

מזיק שלא עושים נכון, עומס גבוה תמיד מוריד טכניקה!

Gamerrrrr
18-11-06, 16:43
אתה מתכוון ישעשה פשיטות ע"מ לעבוד על הקוואדס, כן?
אם התכוונת להאמס אז אין משפיטה שעובדת עליו רק כפיפה
פשיטת אגן, פשיטת גו, בדרך כלל עובדים על ההמסטרינג גם

- Idan -
18-11-06, 17:35
מזיק שלא עושים נכון, עומס גבוה תמיד מוריד טכניקה!
WTF? גולן, מאיפה הקפצת את האשכול הזה פתאום? :laugh:

גולן
18-11-06, 17:43
WTF? גולן, מאיפה הקפצת את האשכול הזה פתאום? :laugh:

לא אני הקפצתי, אלא הבחור החדש.

- Idan -
18-11-06, 17:46
זה לא מה שהתאריך מראה. :wiggle:

03/03/2006 PM05:01

גולן
18-11-06, 17:48
זה לא מה שהתאריך מראה. :wiggle: