PDA

צפה בגרסא המלאה : פסטה

C.Ronaldo
08-10-07, 13:56
ידוע שספורטאים אוכלים פסטה (פחמימות מורכבות, מתפרק לאט)
השאלה שלי היא באיזה עיתוי לאכול את הפסטה בהנחה שיש לי ריצת 2000 מחר בבוקר ואני רוצה לרדת מה7 (7:27 שנה שעברה)
??????

C.Ronaldo
08-10-07, 15:04
מישהו?

Ratm
08-10-07, 15:07
תאכל פחמימה פשוטה כמו פרי חצי שעה לפני הריצה.

tal_s
08-10-07, 15:19
חחח אהעלק "ידוע שספורטאים אוכלים פסטה" חח מאיפה הבאת את זה :laughing:

Danzig
08-10-07, 15:19
פסטה ממש ממש לא תעזור לך להוריד את התוצאה שלך, קח איזה ממריצון נחמד כמו קפאין או פשוט תשפר את הסיבולת, אין פה ממש טריקים.

blinki
08-10-07, 15:28
פסטה יכולה להיות מקור פחמימה טוב למרות שזה לא הכי מתאים פסטה בבוקר(מבחינת הטעם) בכל אופן תאכל פשוט ארוחת בוקר גדולה עם פחמימות וחלבונים ואולי איזה כוס קפה ואם הריצה כמה שעות טובות אחרי הארוחה פשוט תאכל איזה פרי

C.Ronaldo
08-10-07, 15:32
אף אחד לא אמר שאני הולך לאכול את זה לפני הריצה (פחמימות מורכבות לא ממש יעזרו לי זמן קצר אחרי הריצה..)
ולמי שאמר מאיפה הבאתי את זה אני מנחש שעודד קטש וכדורסלני הליגה הישראלית לא ישקרו..(כתבה שראיתי בחמישיות, תוכנית בספורט 5)
אבל אם אתה באמת מתעקש לכתוב שטויות ואז לבוא אליי בטענות אני ימצא לך כתבה בלי בעיה..

C.Ronaldo
08-10-07, 15:34
זה בסדר אני כבר לא צריך את העזרה שלכם אחים שלי מה גם שלא ידעתם לענות לי כבר מצאתי..
בבקשה גם לאלה שלא יודעים
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3101508,00.html
ובדגש על
בדרך כלל אין צורך לשלב תוספת של פחמימות באימון קצר של שעה-שעה וחצי. מקור חשוב לפחמימות הוא הפסטה על צורותיה. ספורטאי סיבולת, כגון רצי מרתון וטריאתלון, אוכלים כמויות רבות של פסטה בימים שקודמים לתחרות.
קיבלתי את התשובה שלי כמו שאתם רואים תודה לגאוני העאלק מאיפה הבאת את זה למינהם ששמעו רק על אבקות חלבון

tal_s
08-10-07, 15:37
זה בסדר אני כבר לא צריך את העזרה שלכם אחים שלי מה גם שלא ידעתם לענות לי כבר מצאתי..
בבקשה גם לאלה שלא יודעים
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3101508,00.html
ובדגש על
בדרך כלל אין צורך לשלב תוספת של פחמימות באימון קצר של שעה-שעה וחצי. מקור חשוב לפחמימות הוא הפסטה על צורותיה. ספורטאי סיבולת, כגון רצי מרתון וטריאתלון, אוכלים כמויות רבות של פסטה בימים שקודמים לתחרות.
פסטה תפוחי אדמה ש"ש ברנפלקס אורז וכו' .... זה ממש לא משנה מאיפה באה הפחמימה יש לך מליון ואחד מקורות ...בפסטה אין שום סגולות מיוחדות..
ומצבך גרוע אם אתה הולך להקשיב למאמרים מYNET זה יכול רק להזיק לך

C.Ronaldo
08-10-07, 15:46
פסטה תפוחי אדמה ש"ש ברנפלקס אורז וכו' .... זה ממש לא משנה מאיפה באה הפחמימה יש לך מליון ואחד מקורות ...בפסטה אין שום סגולות מיוחדות..
ומצבך גרוע אם אתה הולך להקשיב למאמרים מYNET זה יכול רק להזיק לך

יש פה הרבה מאמרים מווינגייט ומעוד אתרים וחוץ מזה אני ממש לא צריך "להקשיב" למאמרים מYNET כדי לדעת שפסטה זה אולי המקור הכי טוב לפחמימות מורכבות ושמומלץ לאכול אותו ערב לפני ריצה כי אני בטוח שוב פעם שלא ידברו סתם בטלוויזיה על זה.. ושספורטאים מקצוענים (ולא אני לא מדבר על בודי בילדרים כי לא דיברתי על אימון בחדר כושר דיברתי על ריצה) מה כן שזה ידוע.. כנראה שפה לא

בכל אופן תודה רבה

tal_s
08-10-07, 15:54
יש פה הרבה מאמרים מווינגייט ומעוד אתרים וחוץ מזה אני ממש לא צריך "להקשיב" למאמרים מYNET כדי לדעת שפסטה זה אולי המקור הכי טוב לפחמימות מורכבות ושמומלץ לאכול אותו ערב לפני אימון או ריצה כי אני בטוח שוב פעם שלא ידברו סתם בטלוויזיה על זה.. מה כן שזה ידוע.. כנראה שפה לא

בכל אופן תודה רבה
בוא תסביר לי למה פסטה יותר טובה מאורז, קינואה, ש"ש,לחם,תפוחי אדמה....?
ולמה נראה לך שאם מדברים על זה בטלויזיה אז זה עושה את זה ליותר טוב...?
גם ד"ר קארסו אמר ברדיו שאבקות חלבון לא טבעיות והורסות תכבד ותכליות....
ואם אתה חושב שתאכל פסטה לפני שתלך לשון ושתקום תעשה את הריצה שלך והפסטה תעזור לך אתה דפוק במקצת...

C.Ronaldo
08-10-07, 16:03
בוא תסביר לי למה פסטה יותר טובה מאורז, קינואה, ש"ש,לחם,תפוחי אדמה....?
ולמה נראה לך שאם מדברים על זה בטלויזיה אז זה עושה את זה ליותר טוב...?
גם ד"ר קארסו אמר ברדיו שאבקות חלבון לא טבעיות והורסות תכבד ותכליות....
ואם אתה חושב שתאכל פסטה לפני שתלך לשון ושתקום תעשה את הריצה שלך והפסטה תעזור לך אתה דפוק במקצת...

לא אמרתי שאם מדברים על זה בטלוויזיה זה עושה את זה ליותר טוב.. גם הסבר אין לי בשבילך כי אני לא מתיימר לדעת משהו בקשר לתזונה.. לא אמרתי שזה קסם שאוכלים לפני שהולכים לישון וזה שיעשה פלאים.. ודרך אגב לא אמרת לפני רגע ש"עאלק ספורטאים אוכליפ פסטה"? פתאום פסטה זה בדיוק כמו אורז וכו'..?
תראה לי יש תדעה שלי.. אני חושב שפסטה זה מקור טוב לפחמימות מורכבות.. השאלה שלי הייתה מתי הכי מומלץ לאכול פחמימות מורכבות לפני ריצה מסוימת..
זה שלא ענית לי ושאתה מזלזל במה שרשמתי בלי לבדוק שאולי יש סיכוי שיש משהו במה שאמרתי עושה אותך לדפוק לא במקצת בהרבה

tal_s
08-10-07, 16:15
לא אמרתי שאם מדברים על זה בטלוויזיה זה עושה את זה ליותר טוב.. גם הסבר אין לי בשבילך כי אני לא מתיימר לדעת משהו בקשר לתזונה.. לא אמרתי שזה קסם שאוכלים לפני שהולכים לישון וזה שיעשה פלאים.. ודרך אגב לא אמרת לפני רגע ש"עאלק ספורטאים אוכליפ פסטה"? פתאום פסטה זה בדיוק כמו אורז וכו'..?
תראה לי יש תדעה שלי.. אני חושב שפסטה זה מקור טוב לפחמימות מורכבות.. השאלה שלי הייתה מתי הכי מומלץ לאכול פחמימות מורכבות לפני ריצה מסוימת..
זה שלא ענית לי ושאתה מזלזל במה שרשמתי בלי לבדוק שאולי יש סיכוי שיש משהו במה שאמרתי עושה אותך לדפוק לא במקצת בהרבהאתה גם לא יודע לקרוא ?
תקרא הודעה קודמת רשמתי שזה בדיוק אותו דבר....
ובקשר לשאלה שלך תאכל שעתיים ככה לפני הריצה ארוחה טובה. ו30 דקות לפני הרצה תאכל משהו כמו בננה וכוס כפה ואם אתה רוצה תקח אפידרין ואחרי הריצה תאכל פחמימות פשוטות בשביל למלות מאגרי גליקוגן וזהו ואחרי שעה תאכל שוב ארוחה טובה... :basketball:
ולמה אתה אומר שלדעתך פסטה מקור טוב לפחמימות עם לפני רגע אמרת שאין לך ידע בתזונה?

C.Ronaldo
08-10-07, 16:28
אתה גם לא יודע לקרוא ?
תקרא הודעה קודמת רשמתי שזה בדיוק אותו דבר....
ובקשר לשאלה שלך תאכל שעתיים ככה לפני הריצה ארוחה טובה. ו30 דקות לפני הרצה תאכל משהו כמו בננה וכוס כפה ואם אתה רוצה תקח אפידרין ואחרי הריצה תאכל פחמימות פשוטות בשביל למלות מאגרי גליקוגן וזהו ואחרי שעה תאכל שוב ארוחה טובה... :basketball:
ולמה אתה אומר שלדעתך פסטה מקור טוב לפחמימות עם לפני רגע אמרת שאין לך ידע בתזונה?

לא דברתי על הודעה קודמת דיברתי על העאלק שלך והתכוונתי שאני לא כזה ידען גדול בקשר לתזונה אבל לפחות את זה אני יודע..
אני מדבר על פסטה "ברילה" מקמח מחיטה מלאה לא על איזה אסם שמרתיחים ואוכלים..
אני לא יודע אם זה האיר את עניך בכל אופן אני נשאר עם הדעה שלי

timy
08-10-07, 17:33
בנאדם, לא יודע אם הריצה שלך כבר הייתה או לא...
בכל מקרה, אתה צודק, והרבה ספורטאי סיבולת אוכלים כמויות גדולות של פסטה בד"כ בערב שלפני הריצה/השחייה/הרכיבה הארוכה.
לדוגמה, אצל מתחרי טריאטלון מקובל מאוד המשוג של "ארוחת הפסטה" בערב שלפני התחרות, וזה בהחלט דבר מועיל.
בדיעה אישית, אם הריצה שלך בבוקר ואתה לא יכול לאכול את הפסטה לפחות שעתיים שלוש (מינימום שעתיים) לפני הריצה, אז תאכל פסטה ערב קודם (וכמובן כמות הרבה יותר גדולה).
בלי שום קשר, בבוקר (של הריצה), קפאין/כדור ממריץ אחר וארוחה בינונית מפחמימות לא מורכבות יועילו גם כן.
ההמלצות הם מניסיון אישי והם מועילות לצורך הריצה ולא לשום צורך אחר (כמו בניית שריר/הורדת אחוזי שומן ושאר הנושאים שלרוב מדברים עליהם פה).

C.Ronaldo
08-10-07, 17:38
בנאדם, לא יודע אם הריצה שלך כבר הייתה או לא...
בכל מקרה, אתה צודק, והרבה ספורטאי סיבולת אוכלים כמויות גדולות של פסטה בד"כ בערב שלפני הריצה/השחייה/הרכיבה הארוכה.
לדוגמה, אצל מתחרי טריאטלון מקובל מאוד המשוג של "ארוחת הפסטה" בערב שלפני התחרות, וזה בהחלט דבר מועיל.
בדיעה אישית, אם הריצה שלך בבוקר ואתה לא יכול לאכול את הפסטה לפחות שעתיים שלוש (מינימום שעתיים) לפני הריצה, אז תאכל פסטה ערב קודם (וכמובן כמות הרבה יותר גדולה).
בלי שום קשר, בבוקר (של הריצה), קפאין/כדור ממריץ אחר וארוחה בינונית מפחמימות לא מורכבות יועילו גם כן.
ההמלצות הם מניסיון אישי והם מועילות לצורך הריצה ולא לשום צורך אחר (כמו בניית שריר/הורדת אחוזי שומן ושאר הנושאים שלרוב מדברים עליהם פה).

תודה רבה על הגיבוי אחי אני שמח לשמוע דברי חוכמה..
ובקשר למר "עאלק" אני מנחש שלא עברת קילומטר בריצה.. אולי בבריחה
מה שאתה צריך לעשות עכשיו כי קיבלת זין

trx--->sus
08-10-07, 18:03
איזה אשכול מעצבן מה עשית מפסטה

C.Ronaldo
08-10-07, 18:16
איזה אשכול מעצבן מה עשית מפסטה

עיקרון..
שלא יגיד שאני טועה בזמן שהוא בעצמו מדבר שטויות

tal_s
08-10-07, 22:06
עיקרון..
שלא יגיד שאני טועה בזמן שהוא בעצמו מדבר שטויות
חחחחחחחחחחחח טוב אחי אני חייב להתוודות אתה צודק !!! פסטה זה המאכל העיקרי של כל ספורטי
אפילו בYNET ובטלןיזיה ממליצים עליו ולא סתם יש לו סגולות מיוחדות!! הוא יותר ממריץ אפילו מאפידרין! והוא נותן לך כח פיזית ומנטלית אפילו לרוץ שעתיים!! אתה לא יודע, אפילו לנס אמסטרונג אוכל פסטה מחיטה מלאה לא סתם.. 6 פעמים ביום לא חוכמה ככה לנצח, צריך לאסור את זה לפני תחרויות מרוב שזה ממריץ. סליחה ששיקרתי לך אחי.
ועל תשכח לאכול 2 קילו פסטה ערב לפני הריצה של הבית ספר בשביל שתביא מקום 1 !!

C.Ronaldo
08-10-07, 22:33
חחחחחחח לאותיות אין קול אתה יודע אבל למרות זאת אני יגיד לך תשתוק