PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה בנוגע למשקלים וגדילה

ArschGesicht
10-10-07, 11:36
רציתי לדעת, אם ככל שמרימים יותר הרבה השריר יגדל יותר? אני מתכוון שנגיד יש 2 אנשים עם אותם נתונים אבל אחד חלש מהשני, נגיד X מרים 50 קילו וY מרים 100, האם Y יגדל יותר מX? (כששניהם שומרים על תזונה)
ואם כן רציתי לשאול עוד שאלה
נגיד מישהו במאסה הרים 50 קילו ובחיטוב הוא הצליח להגיע ל-100 קילו, אז האם במאסה הבאה הוא יקבל פוש גדול מבחינת גדילה של שריר?
אני מקווה שהשאלות לא מפגרות :unsure:

kaga
10-10-07, 12:15
אני אישית לא בטוח אם זה ככה לטיבעיים (אבל די בטוח שיהיה הבדל בין ה- X וה- Y) אבל מה שקשור למשתמשי סטרואידים אז שמה גודל המשקל לא ממש קשור למסה. בכל מקרה עדיף להגיע למשקלים הגבוהים ביותר שאתה יכול כדי שלא תהיה סתם "שק" שרירים ליופי, חשוב שיהיה מהם גם תועלת אחרת.

Rm3
10-10-07, 12:42
לאורך זמן אם אתה לא מעלה משקל בתרגילים החשובים אתה לא תגדל
הבחור שמרים 100 מרים 100 כי 50 לא ייתן לו מספיק גירוי

ArschGesicht
10-10-07, 12:58
אני יודע שאם גם אם קשה לו להרים 20 קילו אז גם מזה הוא יגדל אבל שאלתי
האם לשריר שנמצא בעומס גדול יותר יש לו פוטנציאל גדילה יותר גבוה או שאין קשר?

toxicity
10-10-07, 12:59
קודם כל למה שמישהו יכפיל את המשקל שהוא מרים ממסה בחיטוב? ועוד בחיטוב בדר"כ יורדים במשקלים
חוץ מזה הגוף שלך לא יודע כמה Y מרים מה שאכפת לגוף שלך זה כמה אתה מרים, צריך לשימור על גירויי גבוהה לשריר סה"כ
עם הזמן מעלים משקלים בשביל שהגירויי ישאר גדול, כי כשאתה מתחזק ותמשיך להרים אותו משקל, הגוף יקבל גירויי נמוך יותר

ArschGesicht
10-10-07, 13:06
אז הבנתי, אין למשקל שום קשר לגדילה - לגירוי יש.
תודה :]
אה... ואני בחיטוב החלפתי תוכנית + התחלתי לעבוד על כוח והמשקלים שלי כמעט הוכפלו אז בגלל זה שאלתי, לא נראה לי שיש סיבה להוריד משקלים בחיטוב כל עוד אתה אוכל מספיק לפני אימון ולא עייף

YOG558
10-10-07, 13:17
זה הכל יחסי הכל תלוי במאמץ העבודה ובגנטיקה אחד שעובד עם 50 קילו כול להתאמץ והשני מתאמץ אותו מאמץ רק עם מאה קילו אז זה לא קשור (בהנחה ששניהם אותה תזונה) לכל אחד קצת גדילה שונה אז אי אפשר לעשות השוואות בדברים שכאלה

Danzig
10-10-07, 14:45
אז הבנתי, אין למשקל שום קשר לגדילה - לגירוי יש.
תודה :]
אה... ואני בחיטוב החלפתי תוכנית + התחלתי לעבוד על כוח והמשקלים שלי כמעט הוכפלו אז בגלל זה שאלתי, לא נראה לי שיש סיבה להוריד משקלים בחיטוב כל עוד אתה אוכל מספיק לפני אימון ולא עייף

המשקלים שאתה מרים קשורים לעצבים וליחידות המוטוריות יותר מאשר למאסה ישירות כך שאין ממש קשר.
בחיטוב יש נטייה לרדת יותר במשקל וטיפה לעלות במס' החזרות כדי לא לגרום לפציעה, וגם בגלל העייפות לפני האימונים בגלל הכמות הנמוכה של הפחמ'.

הזברה
10-10-07, 15:35
לאורך תקופה ארוכה , בהנחה שהתזונה שלך בסדר , אתה חייב להעלות את משקלי עבודה שלך, בשביל להמשיך לראות תוצאות.
מהידע שלי כרגע, יכולות להיות כאן שתי הסתייגויות:

הראשונה היא, שהכנסת עבודה על עוד טווחי חזרות ,כשאם מדובר בטווח גבוה יותר, כנראה שתראה תוצאת לזמן קצר יותר מטווח נמוך (כשזה נכון עד ל5 חזרות, הורדה לפחות יכולה לעזור לך רק בעקיפין, דרך שיפור הכוח לטווח הארוך).

השנייה היא ,שהתחלת לעבוד לאט יותר, בטווח חזרות שהיית רגיל לעבוד בו עד עכשיו, או שהוספת טריקים אחרים שהשאירו את השריר תחת העומס הזהה ליותר זמן(ואם כבר מגיעים לכשל למה לעבוד כמו אידיוט? יש שיטות יעילות פי מיליון שמקצרות לך את האימון). זה כמובן פתרון זמני, שאמור לשפר לך את הכוח לאורך זמן.

המשקלים שאתה מרים קשורים לעצבים וליחידות המוטוריות יותר מאשר למאסה ישירות כך שאין ממש קשר.
בחיטוב יש נטייה לרדת יותר במשקל וטיפה לעלות במס' החזרות כדי לא לגרום לפציעה, וגם בגלל העייפות לפני האימונים בגלל הכמות הנמוכה של הפחמ'.
גיוס יחידות מוטוריות ,חשוב מאוד למסה ,כי ככל שתגייס יותר יחידות, יותר סיבים יקבלו גירוי במהלך הסט. לכן, זה לא נכון להגיד שיש כאן קשר רק למערכת העצבים ואי אפשר להגיד גם בוודאות שלהיפרטרופיה עדיף 12 חזרות ולא 5 חזרות (עדיף לשלב כמובן). כי טווח חזרות אחד אולי יצור תגובה הורמונלית יותר חזקה בגלל הזמן הגדול יותר תחת העומס(בהנחה שוינגייט צודקים, לא ראיתי לכך סימוכין), אבל השני יגרה מספר גדול יותר של סיבי שריר ולכן תפעל היפרטרופיה על יותר סיבים.

נגיד מישהו במאסה הרים 50 קילו ובחיטוב הוא הצליח להגיע ל-100 קילו, אז האם במאסה הבאה הוא יקבל פוש גדול מבחינת גדילה של שריר?
אני מקווה שהשאלות לא מפגרות
סביר מאוד שכן. כי הגירוי עלה עכשיו בהרבה.

tomerA
10-10-07, 16:22
לאורך תקופה ארוכה , בהנחה שהתזונה שלך בסדר , אתה חייב להעלות את משקלי עבודה שלך, בשביל להמשיך לראות תוצאות.
מהידע שלי כרגע, יכולות להיות כאן שתי הסתייגויות:

הראשונה היא, שהכנסת עבודה על עוד טווחי חזרות ,כשאם מדובר בטווח גבוה יותר, כנראה שתראה תוצאת לזמן קצר יותר מטווח נמוך (כשזה נכון עד ל5 חזרות, הורדה לפחות יכולה לעזור לך רק בעקיפין, דרך שיפור הכוח לטווח הארוך).

השנייה היא ,שהתחלת לעבוד לאט יותר, בטווח חזרות שהיית רגיל לעבוד בו עד עכשיו, או שהוספת טריקים אחרים שהשאירו את השריר תחת העומס הזהה ליותר זמן(ואם כבר מגיעים לכשל למה לעבוד כמו אידיוט? יש שיטות יעילות פי מיליון שמקצרות לך את האימון). זה כמובן פתרון זמני, שאמור לשפר לך את הכוח לאורך זמן.

גיוס יחידות מוטוריות ,חשוב מאוד למסה ,כי ככל שתגייס יותר יחידות, יותר סיבים יקבלו גירוי במהלך הסט. לכן, זה לא נכון להגיד שיש כאן קשר רק למערכת העצבים ואי אפשר להגיד גם בוודאות שלהיפרטרופיה עדיף 12 חזרות ולא 5 חזרות (עדיף לשלב כמובן). כי טווח חזרות אחד אולי יצור תגובה הורמונלית יותר חזקה בגלל הזמן הגדול יותר תחת העומס(בהנחה שוינגייט צודקים, לא ראיתי לכך סימוכין), אבל השני יגרה מספר גדול יותר של סיבי שריר ולכן תפעל היפרטרופיה על יותר סיבים.

סביר מאוד שכן. כי הגירוי עלה עכשיו בהרבה.

זאת אומרת שתאורתית, העבודה האידאילית זה עבודה בטווח 1-4 + סטוראידים בשביל ההורמונים?

הזברה
10-10-07, 17:06
לא לא, מעל ל80-85% מהrm1 שזה יוצא בערך 5-8 חזרות לכשל (תלוי בקצב, ברוב שרירי הגוף ,בקצב עבודה ממוצע זה בערך Rm5 וברגליים אפשר למשוך קצת יותר איזה סט או שתיים),
הגוף לא מגייס יותר יחידות מוטוריות, אלה אאל"ט מעלה את קצב הגיוס ולכן , למרות שהעלת משקל ,הגירוי לההיפרטרופיה יהיה פחות, כי הצלחת עכשיו להחזיק את המשקל לפחות זמן, כשהשתמשת באותו מספר סיבים. לכן ,עבודה אידיאלית לסייקליסט ,בהנחה שהוא בוחר בהחלטה להתקע על טווח חזרות יחיד ,תיהיה לשים את הrm5 או קצת פחות משקל ולהשאיר אותו כמה שיותר זמן תחת העומס , כמו באימון Hit ממוצע.

לדעתי ולדעת כמה חוקרים בתחום, גם לטיבעי ,הטווח של ה5-8 אידאלי הרבה יותר מה 8-12 שמקובל בארץ. מה עוד שלטווח הרחוק אולי גם ישתפר הגיוס ואז תוכל לגרות עוד סיבים בכל אימון. בכל אופן, לשלב את שניהם, לדעתי, זה חובה בכל תוכנית מסה טובה.

Troya
10-10-07, 17:36
לא.
צריך לשלב בין כל טווחי החזרות ולא להיות תקוע על טווח מסוים

הזברה
10-10-07, 17:43
לא.
צריך לשלב בין כל טווחי החזרות ולא להיות תקוע על טווח מסוים
מסכים, פשוט הנחתי שהכוונה כאן היא במצב שנתקעים על טווח אחד.