PDA

צפה בגרסא המלאה : מילטרי פרס

tomerA
16-10-07, 13:30
במילטרי פרס צריך לכופף מעט את הבירכיים או לשמור עליהם נעולות?

DropDead
16-10-07, 13:31
במילטרי פרס צריך לכופף מעט את הבירכיים או לשמור עליהם נעולות?

אין צורך לכופף

StaSus
16-10-07, 15:36
למה אתה עושה מילטרי פרס בעמידה?

Daniel-Barak
16-10-07, 16:37
למה אתה עושה מילטרי פרס בעמידה?למה לא? ניתן לעשות בעמידה. כל עוד שומרים על תנועה נכונה, אין בעיה.

Daniel-Barak
16-10-07, 16:38
במילטרי פרס צריך לכופף מעט את הבירכיים או לשמור עליהם נעולות?עד כמה שאני זוכר, לא מומלץ לנעול את הברכיים לאורך כל התנועה. רצוי לשמור על ברכיים כפופות. מטבע הדברים, וכאשר המשקל יהיה גדול, הנטייה של הגוף תהיה לנעול את הברכיים בשיא המצב הקונצרטי. לא צריך לחשוש מכך.

StaSus
16-10-07, 16:47
למה לא? ניתן לעשות בעמידה. כל עוד שומרים על תנועה נכונה, אין בעיה.

היתכוונתי שזה לא נוח..
טוב , תלוי מה ולמי מה..

shikoLM
16-10-07, 16:47
עד כמה שאני זוכר, לא מומלץ לנעול את הברכיים לאורך כל התנועה. רצוי לשמור על ברכיים כפופות. מטבע הדברים, וכאשר המשקל יהיה גדול, הנטייה של הגוף תהיה לנעול את הברכיים בשיא המצב הקונצרטי. לא צריך לחשוש מכך.

אין להמלצה הזאת שום ביסוס. הברך יכולה לעמוד בכוחות דחיסה גדולים בהרבה בהשוואה לכוחות גזירה או פריקה שפועלים עליה בכל מצב בו הברך לא נמצאת בפשיטה מלאה.

Daniel-Barak
16-10-07, 17:32
אין להמלצה הזאת שום ביסוס. הברך יכולה לעמוד בכוחות דחיסה גדולים בהרבה בהשוואה לכוחות גזירה או פריקה שפועלים עליה בכל מצב בו הברך לא נמצאת בפשיטה מלאה.נכון, אני זוכר שכבר אמרת את זה, ואני בהחלט יודע זאת, אבל השאלה היא האם כדאי בכלל לנעול ברכיים לאורך כל התנועה? זה שאפשרי, זה ידוע. קח בחשבון שמה שכתוב על הנייר, לא תמיד מתרחש במציאות. יהיה הרבה פחות נוח לבצע את תנועה מלאה בתרגיל הזה, כאשר הברכיים נעולות לכל אורך הדרך. זה לא רק מניסיון אישי. הכיפוף הקטן והנעילה בשיא המצב הקונצרטי, מקלים על ביצוע התרגיל.

- Idan -
16-10-07, 17:41
אין להמלצה הזאת שום ביסוס. הברך יכולה לעמוד בכוחות דחיסה גדולים בהרבה בהשוואה לכוחות גזירה או פריקה שפועלים עליה בכל מצב בו הברך לא נמצאת בפשיטה מלאה.
מה זה כח גזירה ופריקה? באיזה כיוון הם פועלים?

ומאיפה אתה יודע כל כך הרבה מכניקה? אתה לומד את זה עכשיו?

אני בהחלט לא רואה סיבה לכופף את הברכיים במהלך התנועה, גם לא נוח וגם לא תורם דבר. מה גם שכיפוף הברך יכול לדרבן אותך לדחוף עם הרגליים ואז אתה כבר לא עושה מילטרי פרס אלא תרגיל אחר לגמרי - Push Press (לא שזה רע לבצע אותו, אבל עדיין, זה תרגיל אחר).

tomerA
16-10-07, 18:03
אם אני עושה בעמידה אז הלחץ מתחלק בין הגב לרגליים, ובישיבה זה כול הלחץ על הגב?

Danzig
16-10-07, 18:07
בישיבה הלחץ הוא על הגב, אבל אתה יכול להנמיך אותו על ידי ישיבה על ספה בשיפוע של כמעט 90, זה יתן יותר תמיכה ויוריד עומס מהגב.

Daniel-Barak
16-10-07, 18:10

אני בהחלט לא רואה סיבה לכופף את הברכיים במהלך התנועה, גם לא נוח וגם לא תורם דבר. מה גם שכיפוף הברך יכול לדרבן אותך לדחוף עם הרגליים ואז אתה כבר לא עושה מילטרי פרס אלא תרגיל אחר לגמרי - Push Press (לא שזה רע לבצע אותו, אבל עדיין, זה תרגיל אחר).אני מוצא בדחיפה מינורית יעילה. זה לא שאני מתחיל לעשו תסקוואט פתאום

!Demon!
16-10-07, 18:29
נערך

shikoLM
16-10-07, 23:35

אני בהחלט לא רואה סיבה לכופף את הברכיים במהלך התנועה, גם לא נוח וגם לא תורם דבר. מה גם שכיפוף הברך יכול לדרבן אותך לדחוף עם הרגליים ואז אתה כבר לא עושה מילטרי פרס אלא תרגיל אחר לגמרי - Push Press (לא שזה רע לבצע אותו, אבל עדיין, זה תרגיל אחר).

בגדול פריקה תתרחש כאשר שני כוחות שפועלים בנציב למשטחי העצם יפעלו להרחקת אתום משטחים. גזירה תתרחש כאשר הכוח ישיק למשטח העצם ויוביל להחלקה של שני המשטחים.

למדתי את זה קצת בקורס ודי הרבה לבד.

Daniel-Barak
17-10-07, 08:38
עידן, ואחרים שמתעניינים:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A5_(%D7%94%D7%A0%D7%93%D7%A1 %D7%94)

http://en.wikipedia.org/wiki/Stress_%28physics%29