PDA

צפה בגרסא המלאה : מיומנו של יואב טל פרק - ב" .

טל יואב
16-10-07, 20:38
עוד לפני הסכם החוזה המטורף והשערורייתי במספרים בין חברת BSN לבין רוני קולמן (אגב בזכות הסכם זה העשיר רוני את אוסף המכוניות שלו לבאנטלי V8 נוספת חדשה ) נחתם הסכם ראשון מסוגו בשנת 1987 נחתם הסכם חוזה הגדול בזמנו בין מר אולימפייה דאז ליי הייני לבין חברה לתוספי מזון ,
TWINLAB זה היה הסכם ראשון שמן במיוחד מר אולימפייה מכהן שעזב את האחים ווידר לטובת חברה אחרת . באותה תקופה TWINLAB נחשבה לחברה הגדולה ביותר לתוספי מזון כל ההנהלה של החברה הייתה מנוהלת על ידי אותה משפחה של יהודים . שתייהם מהם היו תאומים מכאן מגיע הפירוש שם החברה חלקו השני הוא קיצור של מעבדות .
ובכל זאת ליי הייני שמר על יחסים הדוקים וטובים עם ג"ו ואחיו בן ווידר , למרות המעבר לא נפגע מעמדו של ליי הייני בתחרויות השיפוט לאולימפייה .

בסוף שנות השמונים הייתה רק חנות טבע אחת באשדוד שמכרה על חצי מדף עליון תוספי מזון לספורטאים . כאשר הם שמו תמונה בויטרינה של ליי היני עם פרסומת ל- TWINLAB אנשים לא האמינו שיכולת אדם להגיע לרמת גוף שרירית כזאת היא הגיונית חלקם אף טענו כי זה הכל פלסטיק וצבע . מי אמר שהבורות היא ברכה ?

הייחוד של חברת טוינלאב בזמנו היה הוא שהיא הייתה החברה היחידה שמכרה תוספי מזון כשרים לחלוטין ואני לא מדבר עכשיו על אבקת חלב נוכרית הכשר מלא למהדרין .

ספורט פיתוח הגוף הייתה נחלתם של הצעירים בלבד והמשוגעים לדבר הרבה לפני התעשייה הענקית שמגלגלת מיליונים ולא רק בארץ , לפני כל הרשתות הענק רוב חדרי הכושר היו במקלטים או במתנסים בלבד תקופת הקאנטרי החלה ולא רק בערים הגדולות . לחברת ווידר היה מנופול כמעט מוחלט על הענף . מעטים יודעים את תרומתם של היהודים מקנדה הלא הם האחים ווידר , עוד בשנות השמונים תרמו ג"ו ובן ווידר אולמי ספורט שלמים מאובזרים לגמרי למכון וינגייט שנקראים עד היום על שמם . איגוד ווידר היה הראשון שממש היה משלם משכורות חודשיות לספורטאים מקצוענים מידי חודש בחודשו . הצעד האחרון והנוסף שניסתה אימפריית ווידר לאושש את עצמה בתחום תוספי המזון הוא בתחילת שנות התשעים יצא החברה עם קו מוצרים חדש "ליין" של VICTORY עם שיפור אך זה היה סופו של עידן ישן ופתיחת עידן חדש של תוספי המזון .

שאלה : מה המשותף לכל חמשת מרי האולימפייה האחרונים שכיהנו משנת 1983 ועד לשנת 2007 ?
כדי להביס מר אולימפייה נוכחי שעדיין מתחרה עלייך להיות טוב יותר הרבה יותר טוב ממנו ולא קצת . כולם כל הנ"ל ידועים בתור אלו שהביאו סטנדרט חדש והעלו את הרף עוד קצת למעלה . לכולם היה לאותה תקופה את הגב המרשים ביותר בתחרות שהבדיל אותם משאר המתמודדים .
אין זה יהיה צודק להשוות בין הגב של סמיר (האריה מלבנון ) לבין הגב של רוני השוטר (מארלינגטון טקסס ). זה יהיה כמו להשוות מרצדס משנת 83 למרצדס משנת 2003 . כמו כל ספורט אחר שמתפתח ומתקדם כך גם ספורט פיתוח הגוף , טכנולוגיית המזון והיידע על הכימקלים והשפעתם על הגוף הייתה שונה אז להיום , התחום היחידי שלא הכי הרבה שונה וחודש הוא דוקא תחום האימונים יחסית שם אין הרבה חדש תחת השמש לעומת התחום של המזון .
מי לא זוכר את הקטע המפורסם של שיחת העידוד בין מאט פריגנו לבין אביו שבוע לפני מר אולימפיייה 1975 בסרט פאמפינג איירון ?
להזכירכם מאט מדרבן את בנו "הענק המדהים " לו פרינגו בשעת ארוחת הערב בזמן שבנו מקשיב לו הוא אוכל סלט חסה ירוק ושופך כמויות מטרפות ללא כל הבחנה ובקרה של מלח על הסלט כלאחר יד.
היום כל תינוק שקצת מתעניין בתחום יודע את השפעות המלח לפני תחרות , על אחת כמה וכמה משהו שמתחרה לאולימפייה .
לכן התוזנה ומשמעותה הועלתה משמעותית ויידע זה הכוח לשנות ,ולשפר אם מיישמים הלכה למעשה .

תחילתה של ידידות אמיתית ונאמנה .
קפיצה קטנה בזמן ......
השנה היא תחילת 2005 באותה תקופה כתבתי אך ורק באתר BBI , אך עם הזמן הועברו שמעות על המאמרים שעשיתי לאתר הנ"ל , גיל גרנות חשב על דרך להביא אותי אליו , הוא מפרסם באתר של ישראל בודי תחרות" הכתבות המובחרות " בחור שגלש אז גם באתר BBI מעדכן אותי על התחרות .אז אפילו עוד לא התחלתי לגלוש כאן , כתבתי מאמר מקיף ושלחתי אותו במייל לגיל , לאחר שיצרנו קשר נפגשנו לראשונה, בחנות ברמת גן ביום שישי. הרבה לפני שכפיר הותיק נכנס לתמונה . נסעתי לרמת גן לפגוש את ג"ו ויידר הישראלי הקליק בנינו נוצר מיד . וכך התחלתי לכתוב בפורום השחור .

רבים שואלים אותי כיצד נולד המדור "כרטיס ביקור " ?

ובכן כפי שציינתי עסקתי בתרגום מאמרים ממגזינים שונים שהיו כסדרת כתבות פרופיל על ספורטאים מחו"ל . עוד באתר הקודם , כאשר עברתי לגיל המשכתי במנהג זה גם כאן .
בזמן מהלך תחרות מר הצפון 2006 של איגוד NABBA ממש בשניות בהם הופיע על הבמה בקטע אישי המלך מאור זרזד, עלה הרעיון לעשות כרטיסי ביקור גם על מפתחי גוף ישראלים . מאור היה הראשון .
עוד למחרת בהיותי מובטל מעבודה רכשתי טייפ מנהלים יקר השגתי את הטלפון של מאור מגיל וצלצלתי אליו כל הלילה עבדתי על הכתבה העלתי אותה בסוף לקראת שעות הבוקר המוקדמות , הלכתי לשיון סחוט אך מלא סיפוק עצמי , למחרת כאשר קמתי בשעות הצוהוריים וקראתי את התגובות של חבריי האתר נתמאלתי באושר רב .
אני לא ישכח לעולם את עומרי טורבו המנהל הראשון שמאוד היה קמצן במחמאות יחסית , כתב לי : ...." פי מיליון יותר מעניין מאשר ספורטאי שחי בח"ול ולא מעניין אף אחד ".... .
כך נולד המדור הותיק שכעת עובר שידרוג משמעותי שבקרוב כולם יראו .
http://bbi.co.il/gallery/albums/set9/images/0045.jpg
יואב טל הכתב הבלעדי של ישראל בודי עם קן פלקס ווילר משנת 1999 ארנולד קלאסיק קולמבוס אוהיו .

-Alex-
16-10-07, 20:54
תודה יואב !!!!

StaSus
16-10-07, 20:55
ואייי, יואב תביא עוד פרקים..
מהנה ומשעשע לקרוא..

arbel2
16-10-07, 21:04
קריאה מהנה ומשעשעת :)

אבל ..וזה אבל גדול
אני יאלץ לבקש ממך לערוך את הכתבה ,אין צורך להזכיר את שמו של דוקאטי ,שמעבר להיות משתמש מאוד פעיל (עד להשעייה המצערת שלו ..תודה רבה מני =\ ) הוא גם חבר אישי שלי
הסיטואציה המוזכרת פה לא מתאימה ,ועלולה לגרור חיכוכים וויכוחים שאני מבקש ממך לחסוך ממני (אל תעשו לי עוד עבודה בכוח )

בכבוד רב
ארבל צפרירי ,מנהל פורום ישראלבודי.

Night_Wolf
16-10-07, 21:20
קריאה מהנה ומשעשעת :)

אבל ..וזה אבל גדול
אני יאלץ לבקש ממך לערוך את הכתבה ,אין צורך להזכיר את שמו של דוקאטי ,שמעבר להיות משתמש מאוד פעיל (עד להשעייה המצערת שלו ..תודה רבה מני =\ ) הוא גם חבר אישי שלי
הסיטואציה המוזכרת פה לא מתאימה ,ועלולה לגרור חיכוכים וויכוחים שאני מבקש ממך לחסוך ממני (אל תעשו לי עוד עבודה בכוח )

בכבוד רב
ארבל צפרירי ,מנהל פורום ישראלבודי.

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח אני כבר מדמיין את עדי כותב לו תגובה על זה ובוכה פה מצחוק אחי אני חולה על עדי ועל התגובות שלו :boxing: :lol:
דוקאטי לשלטון!
וד"א סתם לידע כללי יואב את פורום שרירים מנהל דני (impreza)

טל יואב
16-10-07, 21:35
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח אני כבר מדמיין את עדי כותב לו תגובה על זה ובוכה פה מצחוק אחי אני חולה על עדי ועל התגובות שלו :boxing: :lol:
דוקאטי לשלטון!
וד"א סתם לידע כללי יואב את פורום שרירים מנהל דני (impreza)

צודק טעיתי בכינוי זה היה אימפרזה שאמר את הערה .

לבקשתך ארבל ערכתי את המאמר .

talvolik
16-10-07, 21:51
מאוד מעניין ומשמע, מעניין איך הכל התחיל.

מצפה לעוד כמה כתבות כאלה.

עלוש
16-10-07, 21:52
נהנתי לקרוא כל מילה!
יפה מאוד +1

tomerA
16-10-07, 22:00
נחמד מאד, נהנתי לקרוא!

arbel2
16-10-07, 22:05
צודק טעיתי בכינוי זה היה אימפרזה שאמר את הערה .

לבקשתך ארבל ערכתי את המאמר .

מעריך זאת מאוד

xLaes
16-10-07, 22:06
דבר מעניין,כמו שאומרים לומדים כל יום משהו חדש.
O.ם
+1

hell
16-10-07, 22:14
אהבתי.
:flowers:

Daniel-Barak
16-10-07, 22:14
כל הכבוד, יואב, נהנתי לקרוא, כמו תמיד
מחכה לחלק השלישי, והלא אחרון בסדרה, אני מקווה

ניגרי ענק
16-10-07, 22:19
אחלה מאמר, גם כתוב לא רע.
ונוסטלגיה זה תמיד טוב...

noni
16-10-07, 22:21
תענוג לקרא את המאמרים שלך יואב , רק בשביל זה שווה להיכנס לאתר , אם אתה כבר עוסק בהיסטוריה תוסיף כבר על המכון האגדי בבית קלקא בת"א ששם די התחיל הכול, על המיבחר ה"גדול " של התוספים שהיה כאן בעיקר הזבלה של דוינא ,ולגבי טווינלאב הפירסומת שלהם עם ג'ים קווין המטמורפוסייז היתה הפירסומת הכי יפה לתוספי מזון שיצא לי לראות , פעם ראשונה שראיתי אותה גם אני לא הייתי בטוח שיכול להיות אדם בכאלה ממדים ,אבל הרבה מאוד עבר מאז :jockey:

SmaMMiT
16-10-07, 22:59
כמו תמיד תותח אתה יואב נהנתי לקרוא!!:jockey:

shay
16-10-07, 23:09
כל הכבוד

Coleman
17-10-07, 00:22
אחי תפרסם עוד פרקים ...כל שנייה של קריאה תענוג

frenzy15
17-10-07, 09:32
היה כיף לקרוא תביא בעתיד עוד כאלה:)

///Efi///
17-10-07, 10:36
:bow: :bow: :bow: :bow:

טל יואב
17-10-07, 23:55
תענוג לקרא את המאמרים שלך יואב , רק בשביל זה שווה להיכנס לאתר , אם אתה כבר עוסק בהיסטוריה תוסיף כבר על המכון האגדי בבית קלקא בת"א ששם די התחיל הכול, על המיבחר ה"גדול " של התוספים שהיה כאן בעיקר הזבלה של דוינא ,ולגבי טווינלאב הפירסומת שלהם עם ג'ים קווין המטמורפוסייז היתה הפירסומת הכי יפה לתוספי מזון שיצא לי לראות , פעם ראשונה שראיתי אותה גם אני לא הייתי בטוח שיכול להיות אדם בכאלה ממדים ,אבל הרבה מאוד עבר מאז :jockey:

תודה רבה אחי אני מעריך את זה מאוד וגם לכל שאר הגולשים שנהנו מהקריאה .

בפרקים הבאים נציין חדרי כושר מפורסמים "חלוציים" שהיו בארץ . בין הייתר בית קלקא .

hell
18-10-07, 00:07
תודה רבה אחי אני מעריך את זה מאוד וגם לכל שאר הגולשים שנהנו מהקריאה .

בפרקים הבאים נציין חדרי כושר מפורסמים "חלוציים" שהיו בארץ . בין הייתר בית קלקא .
את מכון הכוח בארלוזרוב בתל-אביב, אתה מכיר?
שוורצנגר התאמן שם לפני עשרות שנים, בביקורו בארץ.
בעל המכון בן 80 בערך, בחור חביב, יצא לי לשוחח איתו במשך שעות.
אם תרצה, אקשר אותך איתו.

Raffib
18-10-07, 09:41
מאמר נחמד מאוד, נהניתי לקרוא אותו.
תודה רבה וכל הכבוד על ההשקעה.

androtest
18-10-07, 12:35
וולאק יואב אתה תותח על. מרשים ביותר.

Shady's_Soldier
18-10-07, 15:22
תודה רבה יואב :) תמיד מעניין מאוד לקרוא את הכתבות שלך :)

טל יואב
19-10-07, 19:11
את מכון הכוח בארלוזרוב בתל-אביב, אתה מכיר?
שוורצנגר התאמן שם לפני עשרות שנים, בביקורו בארץ.
בעל המכון בן 80 בערך, בחור חביב, יצא לי לשוחח איתו במשך שעות.
אם תרצה, אקשר אותך איתו.

אייל אני ישמח מאוד אם תוכל לעזור קח את מספר הנייד שלי מגיל , לכובד הוא לי יהיה להיות איתך בקשר . שבת שלום:flowers: