PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לאריאל בלבד

Gamerrrrr
15-11-06, 15:38
אריאל מיום שישי בערב כואב לי שורש כף יד ימין, אני די בטוח שביום שבת החזרתי את המפרק למקומו אך אני לא זוכר שום סיבה שהוא יצא ממקומו ביום שישי, בשישי לא עשיתי שום מאמץ כופני ולא קיבלתי מכה אך בשעות הערב התחילו לי כאבים

אני מצרף צילום רנטגן של היד אן תוכל לתת לי חוות דעת עלפיו (אני מחר ממילא אהיה אצל אורטופד אני רק רוצה עוד חוות דעת בנתיים)

אני אציין גם שלפני שנתיים שברתי את עצם הסירה

http://img80.imageshack.us/my.php?image=6491vx5.png

Gamerrrrr
15-11-06, 18:11
מישהו יודע באיזה שעות אריאל נכס לפורום??? אני כבר רוצה לגשת לבית חולים וזהו

ran_z
15-11-06, 18:28
אני שמתי לב שבדר"כ בשעות ממש מאוחרות באזור 1 בלילה.

HHHEELLBBOOYY
15-11-06, 19:20
ברזילי או קפלן?

PcGunMan
15-11-06, 19:39
בואנה גיימר מה זה???????
איך זה קרה לך?

compex
15-11-06, 19:41
הי גיימר. אני לא חושב שאני יכול לחוות דעה. לא בדקתי אותך. הצילום על פניו נראה מוזר אבל אני מניח שזה קשור לאיכות התמונה. לא ככה בוחנים צילום, או לפחות לא אני, שלא מיומן בבדיקות של צילום כף יד.

ספר לי מה האורטופד אומר.

אריאל

Gamerrrrr
15-11-06, 19:42
ברזילי או קפלן?
קפלן

ואין לי מושג זה לא שבר האזור לא התנפח מיום שישי

Gamerrrrr
15-11-06, 19:43
הי גיימר. אני לא חושב שאני יכול לחוות דעה. לא בדקתי אותך. הצילום על פניו נראה מוזר אבל אני מניח שזה קשור לאיכות התמונה. לא ככה בוחנים צילום, או לפחות לא אני, שלא מיומן בבדיקות של צילום כף יד.

ספר לי מה האורטופד אומר.

אריאל
אריאל תודה על התגובה קודם כל
דבר שני, החויה התחתונה מצד ימין אמורה להיות מחוברת או שהיא אמורה להיות מנותקת?? לפי האיור בבריטניקה היא מחוברת

compex
15-11-06, 19:44
זה בהחלט משהו שנראה קצת מוזר, אבל אני לא רוצה להגיד סתם.

VoRteX
15-11-06, 19:56
זה נראה נורמלי

compex
15-11-06, 20:40
VoRtEx
מה ההכשרה שלך?

amir harduf
16-11-06, 23:21
VoRtEx
מה ההכשרה שלך?

מתבונן מוסמך

Gamerrrrr
17-11-06, 08:47
אוקי חזרתי מהאורטופד, הוא אומר שיש לי מספר דלקות גידים בכף היד

Yoggie
17-11-06, 09:27
חבל שלא באת מאוחר יותר, ראיתי את התצלום ורציתי להגיד שהוא נראה תקין על פניו.
בכל אופן רפואה שלמה...

יוגי.

Gamerrrrr
17-11-06, 09:29
חבל שלא באת מאוחר יותר, ראיתי את התצלום ורציתי להגיד שהוא נראה תקין על פניו.
בכל אופן רפואה שלמה...

יוגי.
ישובב אתה עדיין בארץ נכון?? מתי אתה בא לאשדוד.?? :P

Yoggie
17-11-06, 09:50
ישובב אתה עדיין בארץ נכון?? מתי אתה בא לאשדוד.?? :P

רק חזרתי לאימונים אחרי תקופה ארוכה שהייתי בהפסקה. אני מבטיח שבקרוב אחרי שאני יחזור לעצמי נעשה איזה אימון משותף.
אגב, לא הגיע הזמן שתצרף אותי למסנג'ר? yogggie@hotmail.co.il

compex
17-11-06, 18:42
סחטיין על כל הרופאים שיש פה... :) הצילום נראה לכולם תקין... סבבה !!! :):):)

חברים, לפני שאתם מביאים את דעתכם על צילום, תציינו בבקשה שאתם רופאים. גם אני, כשאני מסתכל על צילום, עושה זאת בליווי של רופא... אז עם כל הכבוד לכל הרנטגנולוגיים בפורום, תגבילו את עצמכם לסמכויות שלכם.

כמובן, אם Vortex ו-Yoggie רופאים, עמכם הסליחה, רק תציינו את זה בפני כולם.

תודה,

אריאל.

VoRteX
17-11-06, 19:15

חברים, לפני שאתם מביאים את דעתכם על צילום, תציינו בבקשה שאתם רופאים. גם אני, כשאני מסתכל על צילום, עושה זאת בליווי של רופא... אז עם כל הכבוד לכל הרנטגנולוגיים בפורום, תגבילו את עצמכם לסמכויות שלכם.

תודה,

אריאל.

אתה צודק ואני מצטער, אינני בעל הכשרה כלשהי
ד"א אתה עושה עבודת קודש

NIRAN
17-11-06, 23:13
מה עכשיו איתי? רק אימוני רגלים?

Yoggie
19-11-06, 12:59

תודה,

אריאל.

אראיל היקר,
אני עדיין לא רופא (דגש על העדיין כי שנה הבאה אני מתחיל לימודי רפואה) אבל יש לי נסיון של מספר שנים כמתנדב במד"א/בתי חולים וראיתי טיפה דברים... כמעט כולם מכירים אותי בפורום ויודעים שאני לא רופא אבל עם זאת אני אציין את זה בפעם הבאה.
יום טוב,
יוגי.

ran_z
19-11-06, 13:44
לימודי רפואה יא סלאם עליק :) כמה הוצאת בפסיכומטרי יוגב ?

compex
19-11-06, 17:40
יוגי, עד שתסיים את הסטאג' ובאמת "תראה דברים" אני מבקש שלא תיתן אבחנות על צילומים בפורום, למרות שאתה מתנדב במד"א... (????)

כל אחד שידע את המקום שלו ואת היכולות שלו האמיתיים ולא פחות חשוב, את הסמכויות המקצועיות שלו. ועם כל הרצון שלך לעזור, בבקשה תקפיד על כבוד המקצוע ושל מי שלומד אותו במשך כל כך הרבה זמן.

יום טוב,

אריאל

Yoggie
23-11-06, 17:25
אריאל כתבת שלא ככה אתה בוחן צילום... אז על פי איזו הכשרה אתה כן בודק אותו?

גם אתה לא רופא... ולא אף אחד מהפורום ואני חושב שזה די מובן פה לכולם. תגובתי משקפת את דעתי האישית בלבד ואני חושב שאף אחד לא היה סתם ככה מסתמך עליה במקום רופא כמו הרבה מן ההודעות שלך, אתה מטפל מקומך לתת את הטיפול לאחר איבחונו של רופא ולא לאבחן בעצמך ולעלות ספקולציות כמו ברוב ההודעות פה. תקן אותי אם אני טועה ויש לך את ההכשרה המתאימה לאבחן.

compex
23-11-06, 19:16
יוגי, אתה טועה ובגדול. המקצוע שלי מאפשר לי לאבחן חלק גדול מהפציעות הקשורות לספורט. אבחון צילום נעשה על ידי רופא, בגלל שלי יש את הגישה לרופאים מאוד קל לי להכניס לרופא את הצילום להסתכלות יחד איתו. כך שמבחינת הספקולציות, אני אגיד לך בדיוק איך זה בפורום:
אני נותן את הייעוץ שלי על פי הנתונים. תעבור על ההודעות ותראה כמה אני מסייג את עצמי ונזהר מאבחונים בפורום. כדי לאבחן צריך לראות את המטופל. לצערי, רוב האנשים שמשתתפים בפורום פזיזים מעט וחושבים שאפשר לזרוק אבחנות על דלקות ללא זהירות, צר לי על כך, אבל לא מתפקידי ללמד את האנשים קצת פרופורציה ביחד לידע שלהם.

תלמד משהו חשוב ממישהו שכבר קצת יותר ממך במקצוע: הדבר המסוכן ביותר שיש למטפל ולא משנה מאיזה סוג הוא (החל ממטפל הוליסטי ועד רופא) הוא התחושה שהוא יודע הכל... אז תאר לך שאתה, עם כל זה שאתה במד"א לא ממש התנסת בטיפול בחולים, לאורך טווח, לא ממש היית בלימודים מסודרים על טיפול בתחום האורטופדיה ובסיכום, למזלך, יש לך עוד הרבההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה מה ללמוד לפני שתחווה דיעה בקשר לצילום באיכות גרועה שאתה רואה....

סיכום:
תמשיך להינות מכל רגע שיש לך ללמוד ותפסיק לנסות לדעת יותר ממה שאתה באמת יודע.. הכייף האמיתי הוא לשאול וללמוד. גם אני עושה את זה, ונהנה מכל רגע.
בכל מקרה, אם התשובה שלי לא מתקבלת על דעתך, אבקש ממך לכבד את הכללים של הפורום ולא לתת אבחונים לאף אחד על פי צילום.

תודה,

אריאל.

TZAHI10
23-11-06, 19:43
Gamerrrrr (http://www.atraf-f.net/or/member.php?u=11) אחי אני מאחל לך רק בריאות ושלא תדע יותר פציעות!!

Yoggie
23-11-06, 23:02
אריאל, קודם כל תודה על התשובה. אני מסכים עם רובה, וגם אני מסתייג מלתת אבחונים ועצות במקום רופא. עם זאת הבאתי את דעתי על תצלום כמובן שזה לא תחליף לרופא כמו גם ההודעות שלך.
אינני מתהלל חוגר כמפתח :jockey: ואני לומד כל הזמן ומעשיר את הידע, שאגב לא בא רק ממד"א אלא גם מהתנדבות ארוכה מאוד בבתי חולים ומיון.

לסיכום אני מקבל את דברייך ואני אדגיש כי כל הנאמר על ידי הוא בגדר המלצה בלבד ומשקף את דעתי האישית שאיננה תחליף לבדיקה אצל מומחה.

יוגי.

HHHEELLBBOOYY
24-11-06, 01:48
גיימר מה קורה באמת עם הפציעה מתי אתה חוזר להתאמן