PDA

צפה בגרסא המלאה : הפרשת חלבון בשתן

trx--->sus
19-10-07, 18:57
לא יודע אם זה קשור לפורום הזה אבל..

הייתי אצל איזה דיאטנית בשקל מקופת חולים והיא אמרה שבנאדם שמתאמן צריך ביום גרם חלבון 1 על קילו בגוף שלו והייתי צריך לרשום מה אני אוכל במשך 3 ימים אז היא ראתה שאני אוכל יותר מזה והיא שלחה אותי לבדיקה של הפרשת חלבון בשתן (חלבון מיותר שלא משמש לבניית שריר או פעולה אחרת בגוף מופרש בשתן) עכשיו שלחתי כבר את הבדיקה עוד לא קיבלתי תשובות.

זה גרם לחשוב פעם שראיתי את משה וההוא הילד הטבעוני שאוהב סויה (לא בה בכוונה להעליב) לא זוכר את השם שלו
הם דיברו על זה שהם לא יופתעו אם פעם יגלו שאין שום יתרון בלאכול כל כך הרבה חלבון אז חשבתי אולי מי שחושב שהוא צורך יותר מדי חלבון ולא הכל הולך לבניית שריר שיבקש לעשות את הבדיקה הזאת ויידע אם הוא צורך יותר מדי חלבון

אני בדעה שצריך לצרוך 1.8-2.2 אבל אני זוכר שראיתי את השיחה הזאת הם ממש דיברו ברצינות ורק עכשיו חשבתי על זה קצת

Logout
19-10-07, 19:29
1 גרם חלבון על כל קילו בגוף??!? O_o

RAZ55
19-10-07, 19:37
1 גרם על כל קילו ממולץ לאנשים שלא מתאמנים .

לאנשים שמתאמנים מומלץ על 1.5 - 2 גרם על כל קילו ואף יותר, תלוי בסוג האימונים באינטנסיביות ובעצימות שלהם .

ככה שאם אתה מתאמן ולוקח 1.5 - 2.2 גרם חלבון זה בסדר , ובטח לא מזיק .
עדיף לתת לגוף לברור את הצריכת חלבון שלו , מאשר לא לתת לו מספיק חלבון ...

Nicolas
19-10-07, 19:48
1 גרם על כל קילו ממולץ לאנשים שלא מתאמנים .

לאנשים שמתאמנים מומלץ על 1.5 - 2 גרם על כל קילו ואף יותר, תלוי בסוג האימונים באינטנסיביות ובעצימות שלהם .

ככה שאם אתה מתאמן ולוקח 1.5 - 2.2 גרם חלבון זה בסדר , ובטח לא מזיק .
עדיף לתת לגוף לברור את הצריכת חלבון שלו , מאשר לא לתת לו מספיק חלבון ...

צודק 100%
ועוד יש אנשים בסייקלים הם בכלל יכולים לאכול 3 גרם

היתי רוצה לראות את הפרצוף של דיאטנית כשתיראה שאין לך כמויות גדולות של חלבון בשתן למרות שאתה אוכל 1.8-2.2 גרם

ThaiB0X
19-10-07, 19:50
דיאטנית בלאי

trx--->sus
19-10-07, 19:58
היא שאלה אותי כמה חלבון מומלת לאדם שלא מתאמן לצרוך אז באתי להגיד בין 0.8 ל-1 על כל קילו בגוף ואיך שאמרתי 0.8 היא עצרה אותי ואמרה כל הכבוד שאתה יודע ואז היא שאלה אותי כמה לבן אדם שמתאמן אז אמרתי לה שבין 1.5 ל2.5 והיא תלוי באינטנסיביות והיא אמרה לי שצריך 1 על כל קילו בגוף מקסימום (והיא הדגישה מקסימום) 1.2 (כמובן שישר קמתי ויצאתי- זה היה דווקא מהלך יפה)
ועוד לפני שהתחלתי לדבר איתה היא אמרה שיש לי מזל שנפגשתי דווקא איתה כי היא עשתה קורס מדריכי כושר
והיא גם אמרה לי לא לרדת מ12 חזרות בשום אופן כי זה מזיק (השאיפה שלי זה לעבוד 8-12 אבל בגלל הציוד הטווח הרבה יותר גדול)

Sugarzaza
19-10-07, 20:12
חחח מה טבעוני מה תמות

trx--->sus
19-10-07, 20:44
חחח מה טבעוני מה תמות
לא התכוונתי להעליב אבל פעם אחת כתבת שצ'יט אצלך זה סלט מירקות לא אורגנים אז זה התיאור הכי טוב שמצאתי ואתה רואה שמזהים

m0she
19-10-07, 20:58
1. היא לא בודקת לך חלבונים בשתן אלא urea. חלבונים בשתן זאת פתולוגיה שמעידה על אי ספיקת כליות או בעיות אחרות.
2. לאנשים שמתאמנים ההמלצות הן אכן 1.6-2.2 גרם חלבון פר קילוגרם, 1 זה מעט ומתאים אולי למי שעושה אמוני אירובי קלים.

ahtung
19-10-07, 21:50
נו מה חדש? זה בסדר לאנשים שמתאמנים לאכול פי 2 ממשקל הגוף ומעבר לזה,הקטע הוא לא להגזים יותר מדי.
הייתי כבר כמה פעמים בבדיקות ונמצא יותר מדי חלבון לפי בדיקת דם.

Mr.Olimpia
19-10-07, 21:58
צודק 100%
ועוד יש אנשים בסייקלים הם בכלל יכולים לאכול 3 גרם

היתי רוצה לראות את הפרצוף של דיאטנית כשתיראה שאין לך כמויות גדולות של חלבון בשתן למרות שאתה אוכל 1.8-2.2 גרם

לאכול אפשר גם פי 5 גרפ חלבון על כל קילו...

השאלה היא כמה זמן יחזיקו הכליות...

toxicity
19-10-07, 22:03
לאכול אפשר גם פי 5 גרפ חלבון על כל קילו...

השאלה היא כמה זמן יחזיקו הכליות...
כבר אמרו פה שהרבה חלבון לא פוגע בכליות

Moshe
19-10-07, 22:03
1. היא לא בודקת לך חלבונים בשתן אלא urea. חלבונים בשתן זאת פתולוגיה שמעידה על אי ספיקת כליות או בעיות אחרות.
2. לאנשים שמתאמנים ההמלצות הן אכן 1.6-2.2 גרם חלבון פר קילוגרם, 1 זה מעט ומתאים אולי למי שעושה אמוני אירובי קלים.
להמשך זה , ה urea שלך יכולה להיות גבוה בלי קשר לניצול או אי ניצול של חלבון , להמון מתאמנים וגם אצלי ה Urea אינה תקינה ולא בגדר הנורמה ובד"כ חורגת ב2-5 וזה נורמלי לחלוטין.
לגבי חלבון בשתן , כאחד שבקיא בעניין כי סבל מזה שנים ארוכות אין קשר לכמויות חלבון שתאכל.

Mr.Olimpia
19-10-07, 22:45
כבר אמרו פה שהרבה חלבון לא פוגע בכליות

בטח שכן... מה זה השטויות האלה אמרו פה.. חלבון מופרז גורם לבעיות כליות...

עכשיו לא צריך לזיין לי פה בשכל ולהוכיח לי דברים ... אני יודע לעצמי וכל הדברים שלכם לא יעזרו אז חבל..

כל דבר בהגזמה פוגע בגוף אפילו מים.

Blackened
19-10-07, 23:23
איך זה שהדיעות של רוב התזונאיות (עם דגש על המין הספציפי הזה) בנוגע לצריכת חלבון ותוספים שונות לחלוטין מהדיעות של האנשים בפורום?

CriminaL
19-10-07, 23:55
בטח שכן... מה זה השטויות האלה אמרו פה.. חלבון מופרז גורם לבעיות כליות...

עכשיו לא צריך לזיין לי פה בשכל ולהוכיח לי דברים ... אני יודע לעצמי וכל הדברים שלכם לא יעזרו אז חבל..

כל דבר בהגזמה פוגע בגוף אפילו מים.

משפט לחיים!

tal0084
20-10-07, 00:00
קצת מצחיק שאנשים מתווכחים עם אנשים שלמדו 7 שנים ..
אם תזונאי שהוא סוג של רופא אומר שעודף חלבון מזיק
אז כנראה שהוא מזיק !
אולי לא בטווח הקצר .. אז בטווח הארוך כנראה

Mr.Olimpia
20-10-07, 00:04
אז כנראה שהוא מזיק !

אתה לא יודע? כל אחד פה יש לו דוקטורת

m0she
20-10-07, 01:20
אז כנראה שהוא מזיק !

1. תזונאים לא לומדים 7 שנים והם ממש לא סוג של רופאים.
2. תזונאים נוקטים במשנה זהירות, כיוון שיכולה להיות בעיה בכליות שלא מודעים אליה. אם אדם עם בעיה בכליות יצרוך כמויות מוגזמות של חלבון - אכן יגרם לו נזק. אם לא, אז לא.

תזונאים מסתמכים בדיוק על אותה ספרות מקצועית שהובאה פה בנושא בעבר, אין להם מקור ידע חסוי.