PDA

צפה בגרסא המלאה : מלח בחיטוב?

mynavy
23-10-07, 14:25
מצד אחד אומרים שמלח טוב בחיטוב כי הוא אוגר נוזלים ובפעילות גופנית מפריש נוזלים רבים :unsure:
ומצד שני אומרים שמלח לא טוב בחיטוב כי מלח מאט תהליך ספיגת הנוזלים ... :ohmy:
אז מה אתם אומרים? טוב או לא ? :laughing:

toxicity
23-10-07, 14:28
אתה לא מתמצא כל כך בדיבור שלך..
אתה חושב שמלח יגרום לדברים אחרים למשל ממה שבשר או מללפון חמוץ יגרמו?
חוץ מזה שזה טוב לצרוך נתרן בחיטוב למרות שזה אוגר נוזלים זה עוזר לשמר שריר

P-a-n-1-c
23-10-07, 14:30
צריך להמעיט בצריכת נתרן ולהרבות בצריכת האשלגן, אבל אסור להמנע מנתרן.

mynavy
23-10-07, 14:31
אתה לא מתמצא כל כך בדיבור שלך..
אתה חושב שמלח יגרום לדברים אחרים למשל ממה שבשר או מללפון חמוץ יגרמו?
חוץ מזה שזה טוב לצרוך נתרן בחיטוב למרות שזה אוגר נוזלים זה עוזר לשמר שריר
לאו דווקא, התכוונתי לכל מזון שעשיר במלחים ... האם זה יכול להזיק בחיטוב בלי שום קשר לתפריט?

P-a-n-1-c
23-10-07, 14:35
לאו דווקא, התכוונתי לכל מזון שעשיר במלחים ... האם זה יכול להזיק בחיטוב בלי שום קשר לתפריט?

נותן גורם לאגירת נוזלים. נוזלים גורמים לך להיראות לא חטוב.
תעשה 1+1

mynavy
23-10-07, 14:39
נותן גורם לאגירת נוזלים. נוזלים גורמים לך להיראות לא חטוב.
תעשה 1+1
אבל גם אם אני יימנע מאכילת מלחים זה יכול להזיק אז איך כן אפשר לשלב זה?

P-a-n-1-c
23-10-07, 14:40
פשוט תאכל רגיל. אל תפציץ את הסלט שלך במלח ואל תאכל דברים שממש ממש מפוצצים בנתרן [מה שמזכיר לי שכשהייתי בנאפה שתיתי 5 ספלי נמס בכוס אחד אחרי השני ואז ראיתי שבכל אחד מהם יש איזה גרם (1000 מ"ג) של נתרן D: ).

Danzig
23-10-07, 14:41
מלח לא מפריע כלל בתקופת החיטוב, אין שום השפעה ישירה או עקיפה על תהליך חמצון שומן או כל תהליך אחר, מה כן זה נותן מראה יותר נוזלי שכאילו "מעלים" את החיטוב.
המלצה היא להוריד טיפה בכמויות המלח היומיות, תראה שלאט לאט זה גם יפסיק להפריע לך.

Moshe
23-10-07, 14:43
אל תוריד בשום כמות נתרן בתפריט שלך , כמובן שלא מומלץ לצרוך נתרן מהצד/כתוסף תזונה .
אם אתה עושה אירובי ו/או בחיטוב עם גירעון גדול ממליץ להמליח את הסלט ולא להסתכל הרבה בתוויות מזון לגבי הנתרן אם זה בפסטרמה גבינה או כל דבר כזה או אחר.
הסיבה הפשוטה שמאזן הנתרן בגוף חשוב לא פחות מכל דבר כזה או אחר ויכול להוביל לבעיות בריאותיות.

Danzig
23-10-07, 14:46
אל תוריד בשום כמות נתרן בתפריט שלך , כמובן שלא מומלץ לצרוך נתרן מהצד/כתוסף תזונה .
אם אתה עושה אירובי ו/או בחיטוב עם גירעון גדול ממליץ להמליח את הסלט ולא להסתכל הרבה בתוויות מזון לגבי הנתרן אם זה בפסטרמה גבינה או כל דבר כזה או אחר.
הסיבה הפשוטה שמאזן הנתרן בגוף חשוב לא פחות מכל דבר כזה או אחר ויכול להוביל לבעיות בריאותיות.

כמו למשל?

P-a-n-1-c
23-10-07, 14:58
כמו למשל?

Hyponatremia

Danzig
23-10-07, 15:35
שזה?

P-a-n-1-c
23-10-07, 15:40
כשרמת המלח יורדת לקאנטים ואז הנוזלים התוך תאים יוצאים למרווח החוץ תאי כדי לנסות לאזן את החוסר במלח, זה גורם לבצקות וכו'
זה מתחיל מעייפות, בלבול, כאבי ראש, בחילות, הקאות ויכול להגיע גם לפרכוסים, קומה ואפילו מוות.
לא נעים :book:

Moshe
23-10-07, 15:41
http://www.infomed.co.il/medTest4.asp?tID=17

http://www.infomed.co.il/medTest1.asp?tID=17

toxicity
23-10-07, 15:41
Hyponatremia
זה לא מה שקורה לאנשים שקופאים מקור? נדמה לי אתה מתבלבל

P-a-n-1-c
23-10-07, 15:45
זה לא מה שקורה לאנשים שקופאים מקור? נדמה לי אתה מתבלבל