PDA

צפה בגרסא המלאה : רק שאלה קטנה(בקשר למנילה ולתפקידים)

Leo
25-10-07, 22:03
טוב תשמעו קיבלתי שלשום מנילה וחברים שלי שקיבלו בדיוק אותו דבר(פרט לכמה מקצועות שיש לי)
יש לי קב"א 55-56 (בדקו באינטרנט)

עכשיו לפי מה ששמעתי אפשר לבקש בלי הרבה מיונים קורס קצונה (או שלא?) וללכת לתפקידים של הקצונה ..
אז מה בערך הסיכוי שממצב כזה מישהו בעצם גם הופך לאחד כזה?

אני צריך למלות את המנילה עוד כמה ימים ממש אז תעזרו לי מי שיודע , תודה ומוניטינים לעוזרים :)

P-a-n-1-c
25-10-07, 22:05
לא הבנתי על מה אתה מדבר.
קצונה יעודית או לצאת מתפקיד כלשהו לקצונה?

m0she
25-10-07, 22:06
יוצאים לקורס קצינים רק אחרי פרק זמן מסויים בצבא בד"כ, לא מגיעים לצבא וישר עושים קורס קצינים. שמעתי שיש מסלול של קצונה ייעודית אבל אני לא יודע מה בדיוק העניין שם.

P-a-n-1-c
25-10-07, 22:08
יוצאים לקורס קצינים רק אחרי פרק זמן מסויים בצבא בד"כ, לא מגיעים לצבא וישר עושים קורס קצינים. שמעתי שיש מסלול של קצונה ייעודית אבל אני לא יודע מה בדיוק העניין שם.

על הפנים. עברתי מיונים לזה וויתרתי על זה.

Leo
25-10-07, 22:12
לא כתוב לי שום דבר במנילה על קצונה יעודית , שמעתי פשוט שמדלגים לך על משהו בשביל להתקבל לקורס קצונה במקרים מסויימים.

קיצר אני זז לבדוק בויקיפדיה

יוסייי
25-10-07, 22:14
Leo איך בדקת את הקב"א שלך באינטרנט זה לא דבר שמפורסם

Gangsta
25-10-07, 22:47
אם לא קיבלתי קצונה יעודית אז אתה יכול אולי אחרי תקופה שאתה בצבא לצאת לקצונה
אבל מי אמר שתקבל ומי אמר שתעבור בכלל....

erezg
25-10-07, 23:01
קב"א 55-56 אינו מבטיח שתוכל לצאת לקצונה מלכתחילה. ישנו דירוג שנקרא "מתאם לקצונה", המקבל ערכים 0 (לא מתאים), 1 (מתאים לקצונה), 2 (מתאים לקצונה, בעל נתוני ליבה).עם זאת, סביר להניח שאם יש לך קב"א 55-56, יש לך מתאם 2, אך לא בהכרח. דווקא בגלל שלא קיבלת במנילה קצונה ייעודית, אני לא בטוח בכלל שיש לך מתאם 2.
קצונה ייעודית היא קצונה במקצועות כלליים - לוגיסטיקה ושלישות. לא מומלץ לדעתי, אלא אם אתה רוצה להיות קצין לוג' (אפסנאות) או קצין שלישות (שליש).
אם תרצה לצאת לקצונה לאחר זמן מה בצבא, הדבר דורש: מתאם 1 או 2, המלצת מפקד ומספר ראיונות (תלוי היכן תהיה. אם תהיה בחיל האויר לדוגמא תידרש לעשות גם גיבוש).
איחלתי לחייל בהצלחה :)

Leo
25-10-07, 23:03
לא אני בדקתי , פשוט פרט מכמה מקצועות אני קיבלתי אותה חוברת כמו אחד אחר שבדק , והוא טען שבאתר הזה שבוז אפשר לבדוק לפי המקצועות שיש שמה פחות או יותר לפחות מה אמור להיות הקבא שלך.

וקצונה יעודית זה לדוגמה קצין תכנון , לוגיסטיקה שלישות וכו'?