PDA

צפה בגרסא המלאה : אז מה החלוקה הנכונה ל-ab? וכמה סטים?

guyzys
19-11-07, 21:49
שלום לכולם. לאחר מספר חודשים שבהם עבדתי 4 פעמים בשבוע ב-abc החלטתי שכדאי לחזור לתוכנית Ab תוך שימת דגש על חזה(מתאמן כבר כשנה וחצי). ניתן לומר שבעוד שגדלתי יפה עם תוכנית ה-abc, החזה מעט בפיגור ואני מאמין שהעלאת התדירות לפעמיים בשבוע לכל קבוצת שרירים(ab Ab בשבוע) תפתור את הבעייה.

חרשתי את הסטיקים, את הבלוג של קטריס וכן הלאה. שימו לב שאיני מעוניין בתוכניות ה-hft למיניהן שדוגלות במעט סטים. אני לא מרגיש שזה מתאים לי בשלב זה ורוצה לתת כמות סטים נורמלית וקונסרבטיבית. ולאחר המאמר המוסגר הזה - איזו חלוקה עדיפה מהבאות, וכמה סטים לכל קבוצת שרירים

A - חזה, כתפיים, יד אחורית
B - גב יד קדמית כתפיים

A - חזה, יד קדמית, רגליים
B - גב, כתפיים, יד אחורית

A - פלג גוף עליון
B - פלג גוף תחתון.

או - אחר?

אני מבקש נימוק לדעתכם. בעיקר לא ברור לי מדוע חלק מהשיטות דוגלות בשילוב יד קדמית עם חזה ויד אחורית עם גב, וחלק מהשיטות אומרות בדיוק להיפך. כמו כן חשוב לי לדעת כמה סטים נדרשים לכל קבוצת שריר שכן באתר ראיתי תוכניות עם כ-30 סטים לאימון מה שנראה לי מופרז לגמרי.

תודה לכם ויום טוב.

MEIR-GABAY
19-11-07, 22:02
A-חזה,יד קדמית ,רגליים.
B-גב,כתפיים,יד אחורית .

כל אחד מתאים לו משו אחר אני למשל ב-ab הייתי נותן 9 סטים שריר גדול ו 4-5 סטים לשריר קטן
הייתי יותר הולך על כיוון 4 אבל כל אחד מקשיב לגוף שלו אבל מה שנתתי לך פה זה האידיאלי

guyzys
19-11-07, 22:30
תודה, אשמח לעוד תגובות.

זקוק גם לנימוקים מדוע דווקא החלוקה הזו, ומדוע יש כאלה שמבצעים חזה-יד קדמית גב-יד אחורית ויש כאלה שלהיפך? זו מגמה שאינה ברורה לי עד היום והיא חוזרת על עצמה גם בחלוקות Ab וגם בחלוקות Abc.

OhadB
19-11-07, 23:38
אחי למה לחפור :
חזה יד קדמית רגליים
גב יד אחורית כתפיים

Nick
19-11-07, 23:46
לכל אחד דיעה משלו .. כל אחד חושב אחרת אני חושב שהכי כדאי -יד קדמית,חזה,רגליים -יד אחורית,כתפיים ,גב . חזה לדעתי לא כדאי ללכת עם יד אחורית כי היד האחורית מעורבת ב-30 אחוז בדחיקת חזה דבר שמפגיש בינהם לאימון משותף .. יד קדמית לא מעורבת בזה

idof111
19-11-07, 23:55
לכל אחד דיעה משלו .. כל אחד חושב אחרת אני חושב שהכי כדאי -יד קדמית,חזה,רגליים -יד אחורית,כתפיים ,גב . חזה לדעתי לא כדאי ללכת עם יד אחורית כי היד האחורית מעורבת ב-30 אחוז בדחיקת חזה דבר שמפגיש בינהם לאימון משותף .. יד קדמית לא מעורבת בזה
זאת בדיוק הסיבה שכן מאמנים אותם באותו האימון...
לפי התוכנית שלך הכתפיים והיד האחורית עובדים יום אחרי יום ללא מנוחה.
לא אומר שזאת לא חלוקה נכונה, יש אנשים שזה דווקא עובד עליהם טוב...
דעתי:
a- חזה, יד אחורית, כתפיים
b-גב, רגליים, יד קדמית

itai_p
20-11-07, 00:06
אין פה נכון ולא נכון!!!מצד אחד שאתה עובד על חזה אתה לא יכול לעבוד על יד אחורית כמו שצריך מצד שני שאתה עובד על יד אחורית ביום של חזה אתה מפציץ וקורע אותה כמו שצריך...אז תנסה ותראה מה עובד עליך יותר טוב בהצלחה...

trx--->sus
20-11-07, 10:32
לי הכי נוח ככה:

B - גב, רגליים, יד קדמית

אני עוד מעט מתחיל תכנית כזאת אין בה התנגשויות הכל חלק

MEIR-GABAY
20-11-07, 11:23
guyzis אחי אתה צריך לעשות את החלוקה שנוחה לך ועובדת עליך הכי טוב אמרתי לך שאין חלוקה שכולם מעדיפים כל אחד מה שנוח לו ... אני את החלוקה המועדפת עליי נתנתי לך ויש פה עוד שנתנו אחרת .. תחליט מה שטוב לך

xLaes
20-11-07, 13:31
אין דבר כזה חלוקה נכונה,כל אחד עם החלוקה שטובה לו.

כמות סטים בab הרוב משתמשים ב9גשריר גדול
6שריר קטן.

Tal67
20-11-07, 14:15
לי הכי נוח ככה:

B - גב, רגליים, יד קדמית

אני עוד מעט מתחיל תכנית כזאת אין בה התנגשויות הכל חלק

כמו שלי, הכי טוב :)

itaiprz1
20-11-07, 21:11
A-חזה,יד קדמית ,רגליים.
B-גב,כתפיים,יד אחורית .

אני עובד עם כזאת ואני מסתדר איתה
רק שאני עובד על 9 סטים לשריר קטן וגדול (כתפיים,יד אחורית,יד קידמית,חזה,רגליים)
ו14 סטים לגב

וזה עובד לי סבבה