PDA

צפה בגרסא המלאה : אני מבולבל

ביג שמשון
24-11-07, 17:17
שלום..אני שימי יש לי כמה שאלות:11:
במשך שבוע אני שותף בפורום כמשתתף סמוי, קורא את התשובות וחורש את המאמרים ובכל זאת לא הכל ברור לי.

אשמח אם תאירו את עניי בכמה דברים כי יש לי מעט בילבול...
אני מתאמן בחדר כושר חודש
למען האמת לא כל כך החלטת או הבנתי מה אני רוצה לעשות יותר חיטוב או לנפח את השרירים..
לא כל כך מסתדר לי ההבנה וההבדלים בין סיבולת שריר/היפרטרפיה שרירית /כוח שרירי/חיטוב...

אנסה להבין את זה בצורת אנלוגיה לאנשים ,ואשמח אם תעזרו לי..

שלומי סרנגה למשל (הזמר מהפירסומת להסרת שיער)גוף יפה חזה נחמד..על מה הוא עובד?סיבולת שריר?היפרטרפיה??
אם אתם המדריכים שלי , איזה תכנית הייתם נותנים לי על מנת להגיע לגוף כזה?לעבוד על משקל נמוך וטווח חזרות גבובהה?

לעומת זאת..סילבסטר סטאלונה....גוך שרירי וחזק..על מה עובד? סיבולת?היפרטרפיה?? איזה תכנית מתוכניות המאמרים בפורום מתאימה לפיתוח גוף כזה??(נתעלם מסטרואידים ותזונה)..

עוד שאלה..
כשעושים תכנית אימונים..לכל שריר יש כמה וריאציות..
למשל כתף, קידמי כתף אחורי כתף כללי..
האם עליי לעשות לכל פרמטר תרגיל (ז"א לכתף קידמי, לכתף אחורי ולכתף כללי) או 3 תרגילים לכל פרמטר?
כנ"ל לגביי חזה...חזה עליון, חזה תחתון, חזה כללי..

תודה לעונים.:11: :bow:

Devilx
24-11-07, 17:32
"משקל נמוך, טווח חזרות גבוה"=סיבולת כלומר 15-40 חזרות בכל סט.
כדי לעבוד על מסה אתה צריך לעשות לעשות טווח חזרות של 6-15.
כוח זו עבודה של טווח חזרות מאוד נמוך 1-6 עם משקלים כבדים.

על כתף תעבוד בשלושת הכיוונים-אחורי, קדמי ואמצעי.
חזה תחתון-לפי מה שקראיתי נועד למי שיש מסה ורוצה לעצב.

yonip
24-11-07, 17:33
שלום..אני שימי יש לי כמה שאלות:11:
במשך שבוע אני שותף בפורום כמשתתף סמוי, קורא את התשובות וחורש את המאמרים ובכל זאת לא הכל ברור לי.

אשמח אם תאירו את עניי בכמה דברים כי יש לי מעט בילבול...
אני מתאמן בחדר כושר חודש
למען האמת לא כל כך החלטת או הבנתי מה אני רוצה לעשות יותר חיטוב או לנפח את השרירים..
לא כל כך מסתדר לי ההבנה וההבדלים בין סיבולת שריר/היפרטרפיה שרירית /כוח שרירי/חיטוב...

אנסה להבין את זה בצורת אנלוגיה לאנשים ,ואשמח אם תעזרו לי..

שלומי סרנגה למשל (הזמר מהפירסומת להסרת שיער)גוף יפה חזה נחמד..על מה הוא עובד?סיבולת שריר?היפרטרפיה?? הוא עבד על מאסה ואז עשה חיטוב להגיע לאחוז שומן נמוך, בלי שום סיבולת בלי כלום, רק היפרטרפיה - גדילת שריר
אם אתם המדריכים שלי , איזה תכנית הייתם נותנים לי על מנת להגיע לגוף כזה?לעבוד על משקל נמוך וטווח חזרות גבובהה?
תתחיל להתאמן על משקל מספיק שיביא לשריר שלך גירוי, על טווח חזרות 15 בערך אם אתה מתחיל, ולאט לאט תרד אחרי חודשים ל12 אחרי 4 חודש ל10 אחרי חצי שנה ל8 למשל..

לעומת זאת..סילבסטר סטאלונה....גוך שרירי וחזק..על מה עובד? סיבולת?היפרטרפיה?? איזה תכנית מתוכניות המאמרים בפורום מתאימה לפיתוח גוף כזה??(נתעלם מסטרואידים ותזונה)..
עבד בדיוק אותו דבר כמו שלומי סרנגה אני משער, עבד על היפרטרפיה, מאסה, אבל רק בצורה יותר אינטנסיבית ועשה עליה במאסה יותר גדולה, זה הכל.

עוד שאלה..
כשעושים תכנית אימונים..לכל שריר יש כמה וריאציות..
למשל כתף, קידמי כתף אחורי כתף כללי..
האם עליי לעשות לכל פרמטר תרגיל (ז"א לכתף קידמי, לכתף אחורי ולכתף כללי) או 3 תרגילים לכל פרמטר? לגבי חזה עליון כן ברוב הפעמים , וגם לגבי כתף, אפשר לעבוד חזה עליון ואחרי זה חזה רגיל ( אין צורך לחזה תחתון הוא עובד מצויין בחזה רגיל) ובכתף אין כל כך צורך בהתחלה לעבוד על כתף אחורית, תעשה הנפה לצדדים ולחיצות כתפים
כנ"ל לגביי חזה...חזה עליון, חזה תחתון, חזה כללי..

תודה לעונים.:11: :bow:

בבקשהשהש

yonip
24-11-07, 17:38
"משקל נמוך, טווח חזרות גבוה"=סיבולת כלומר 15-40 חזרות בכל סט.
כדי לעבוד על מסה אתה צריך לעשות לעשות טווח חזרות של 6-15.
כוח זו עבודה של טווח חזרות מאוד נמוך 1-6 עם משקלים כבדים.

על כתף תעבוד בשלושת הכיוונים-אחורי, קדמי ואמצעי.
חזה תחתון-לפי מה שקראיתי נועד למי שיש מסה ורוצה לעצב.

לא מבין בעבודה על סיבולת, אבל 40 חזרות נישמע לי ממש הזוי.
ולגבי חזה תחתון, למה שמישהו שרוצה לעצב \ לחטב צריך לעבוד על חזה תחתון?
לא צריך לעבוד על חזה תחתון, אלא אם כן אתה מרגיש שהוא קטן מאיזושהי סיבה, למרות שהוא עובד כל הזמן בחזה רגיל ממש מצויין.

הוא מתחיל, שלא יעבוד על כתף אחורית בינתיים, הוא עושה עכשיו FBW אני משער, אז למה להכניס לו עוד תרגילים ? שיקח תוכנית מהאתר וזהו

Devilx
24-11-07, 17:40
רשמתי טווח: 15-40 וזה כי ראיתי הרבה פעמים כתוב בפורומים וככה בנוגע לחזה.

yonip
24-11-07, 17:43
כתבת את זה על סמך זה שראית את זה בפורום בלי שום הוכחה משהו ? ובנוגע לחזה זה שטות, בשביל לחטב לעצב זה הכל תזונה ואימונים לא קשים מידי באותם טווח חזרות של המאסה בשביל לשמור על השריר .

Devilx
24-11-07, 17:44
התכוונתי שציטטתי את הטובים שבמגיבי הפורום.

yonip
24-11-07, 17:59
התכוונתי שציטטתי את הטובים שבמגיבי הפורום.

סבבה תביא לי לינק מאיפה ציטטת אני רוצה לראות בעצמי! איזה חארטה אעלק 40 חזרות :| נשמע דפוק אש

!Demon!
24-11-07, 18:06
לפי החלךוקה של מאסה כוח וסיבוללת רשמו לך כבר..
לגבי התרגילים וקבוצות שריר זה נכון שיש כמה..נגיד חזה מורכב מכמה חלקים וזה..אבל מה יש גם תרגילים כמו לחיצה שעובדים על כל החזה ואז אתה נותן עוד כמה סטים על חלקי החזה כדי לתת עוד קצת..
יש עוד דבר שנקרא תרגילים מורכבים כמו סקווטים או דדליפט שעובד על כמה דבוצתות שריר..
מי שעובד על מסה יהיה מסיבי מין הסתם..יהיה לא שרירים גדולים...מי שעובד על עיצוב צטרתו מטרתו היא להוריד אחוז שמוןן בגוף כדי שיראו את השרירים טוב יותר..
מי שעובד על סיבולת מטרתו היא לפתח את השרירים כך שיוכל לבצע עבודה במשך זמן רב נגיד לעשות הרבה שכיבות שמיכה.

!Demon!
24-11-07, 18:08
סבבה תביא לי לינק מאיפה ציטטת אני רוצה לראות בעצמי! איזה חארטה אעלק 40 חזרות :| נשמע דפוק אש
דבקא הוא צודק 40 חזרות גם עובד על סיבולת..מה גם מישהו הביא תתבלה הזאת שם היה גם

tomerA
24-11-07, 18:22
רק להדגשה.
זה שאתה עובד חזה עליון זה לא אומר שהחזה התחתון לא עובד.
נגיד שאתה עובד בחזה עליון כול החזה עובד פשוט הסיבים של החזה עליון עובדים מאשר יותר מהסיבים של החזה התחתון.

Tamir H
24-11-07, 19:14
רק להדגשה.
זה שאתה עובד חזה עליון זה לא אומר שהחזה התחתון לא עובד.
נגיד שאתה עובד בחזה עליון כול החזה עובד פשוט הסיבים של החזה עליון עובדים מאשר יותר מהסיבים של החזה התחתון.

+1

נכון החזה לא בדיוק מחולק כמו הכתף שאפשר לעבוד על חלק אחד והאחר בכלל לא יעבוד