PDA

צפה בגרסא המלאה : יש איזה משהו לדיכוי מטאבוליזם ?

ThaiB0X
26-11-07, 21:33
אני אקטומורפ מניאק,
נמאס לי להיות על תפריט של 3500-4000 קלוריות עם Bmr של 1800 ובקושי לעלות.
יש איזה משהו לדיכוי מטאבוליזם ? (חוקי)

shahar761
26-11-07, 21:40
אתה רוצה לעצור את הגדילה שלך?
למה?!

מטאבולזים זה הגדילה של השריר אם התכוונת לקטבולי אז זה משהו אחר,הבנתי שחומצות אמינו עוזרות..האמת שגם אני מצטרף לשאלה שלך ..חח

P-a-n-1-c
26-11-07, 21:43
אתה רוצה לעצור את הגדילה שלך?
למה?!

מטאבולזים זה הגדילה של השריר אם התכוונת לקטבולי אז זה משהו אחר,הבנתי שחומצות אמינו עוזרות..האמת שגם אני מצטרף לשאלה שלך ..חח

:mellow:

בכל אופן, אין לך כ"כ הרבה מה לעשות.. קח בחשבון שאתה עוסק המון בספורט וזה חלק מהעיניין

- Idan -
26-11-07, 22:25
מי כמוני יכול להבין אותך. אני כבר נשברתי ממזמן מהתפריטים של ה-3800 קלוריות, לא יכלתי להחזיק עם תפריט כזה יותר משבוע-שבועיים גג. הייתי ממש סובל מהאוכל, בעע. כבר הרבה זמן שאני אוכל מעט מאוד, אבל באופן מפתיע אני לא יורד במשקל ואפילו טיפה עולה (חוזר למשקל שהיה לי לפני תקופה של הפסקה מהאימונים בה ירדתי בערך 8 קילו). אני בטח אתייצב על המשקל הקבוע שהיה לי בשנתיים האחרונות וזהו, לא אעלה יותר. מסה זה דבר מתיש, אין לי כח לזה יותר. <_<

אה ובקשר לשאלה שלך, לפני כמה ימים ראיתי תוכנית על השמנה/באדיבילדרים וכל הדברים עם מזון בהקשר הזה, הזכירו שם הורמון מסוים שגורם "לפתוח" תיאבון, משהו שאפשר להגיד שהוא מנוגד להורמון הלפטין. אני לא זוכר את שם ההורמון, אני אנסה לעשות חיפוש, אבל אולי פה טמון הפתרון לבעיה שלנו - של האקטומורפים! :idea:

toxicity
26-11-07, 22:26
מי כמוני יכול להבין אותך. אני כבר נשברתי ממזמן מהתפריטים של ה-3800 קלוריות, לא יכלתי להחזיק עם תפריט כזה יותר משבוע-שבועיים גג. הייתי ממש סובל מהאוכל, בעע. כבר הרבה זמן שאני אוכל מעט מאוד, אבל באופן מפתיע אני לא יורד במשקל ואפילו טיפה עולה (חוזר למשקל שהיה לי לפני תקופה של הפסקה מהאימונים בה ירדתי בערך 8 קילו). אני בטח אתייצב על המשקל הקבוע שהיה לי בשנתיים האחרונות וזהו, לא אעלה יותר. מסה זה דבר מתיש, אין לי כח לזה יותר. <_<

אה ובקשר לשאלה שלך, לפני כמה ימים ראיתי תוכנית על השמנה/באדיבילדרים וכל הדברים עם מזון בהקשר הזה, הזכירו שם הורמון מסוים שגורם "לפתוח" תיאבון, משהו שאפשר להגיד שהוא מנוגד להורמון הלפטין. אני לא זוכר את שם ההורמון, אני אנסה לעשות חיפוש, אבל אולי פה טמון הפתרון לבעיה שלנו - של האקטומורפים! :idea:
ואי אם תשיג זה מצויין
זה באמת סבל להיות על תפריטים עם הרבה קלוריות

tomerA
26-11-07, 22:46
גם לי נמאס לאכול בערך 3500 קלוריות ביום ולא לזוז גרם במשקל.
חשבתי פעם על רעיון אבל לא ניסיתי אותו, נכון יש העמסת פחמימות? למה לא לעשות משהו הפוך?
נותנים כמה ימים לגוף שוק של גירעון. נגיד התחזוקה זה 2000 קלוריות אוכלים 3-4 ימים 1500 קלוריות הגוף בתגובה לזה יוריד את רמת חילוף החומרים משמעותית ובינתיים אפשר לחזור לתפריט הנורמלי ולהמשיך את העלייה.
עד ששוב הגוף חוזר למצב הרגיל ואז שוב פעם עושים לו שוק.
מישהו מתנדב לנסות?

yonip
26-11-07, 22:52
איך בדיוק זה קורא ? אם הbmr הוא בסביבות 1800 ואתם אוכלים 4000 אין מצב שלא תעלו
ואם אתם לא עולים וואלה תסבירו לי איך , אני לא מבין.
אני גם על Bmr 1800 משהו כזה לפי מה שאני זוכר אין לי כוח לבדוק שוב, ועל תפריט של 2500 ועולה מצויין.=\

tomerA
26-11-07, 22:55
הbmr לא מתחשב בקצב חילוף החומרים שלך.

ThaiB0X
26-11-07, 22:56
עידן אני מחכה לתשובה שלך בנוגע להורמון :)

ואגב, בדיוק נתקעתי בפעם הראשונה בתחילת השבוע ה8 של ה5x5, כנראה בגלל היומיים האחרונים, שאמנם אכלתי כמו שצריך את הכמות המטורפת שציינתי למעלה, אבל הקאתי מייד אחרי הגיינרים את כל הגיינר + אוכל מלפני ככה שלא יצא לי מזה כלום.
בכל אופן, שבוע הבא אני יחזור על השבוע הנוכחי, אבל ביום חמישי הזה, לעשות את הrm3 של המשקל שנתקעתי איתו (יעני הrm3 של השבוע שעבר שנתקעתי איתו בrm5 היום), או לעשות Rm3 של משקל גבוה יותר למרות שביום ראשון אני הולך לחזור על המשקל שהרמתי היום?
מקווה שהבנת. חיפשתי על זה תשובה באתר המפורסם של התוכנית אבל לא מצאתי.
תודה

tomerA
26-11-07, 23:03
עידן אני מחכה לתשובה שלך בנוגע להורמון :)

ואגב, בדיוק נתקעתי בפעם הראשונה בתחילת השבוע ה8 של ה5x5, כנראה בגלל היומיים האחרונים, שאמנם אכלתי כמו שצריך את הכמות המטורפת שציינתי למעלה, אבל הקאתי מייד אחרי הגיינרים את כל הגיינר + אוכל מלפני ככה שלא יצא לי מזה כלום.
בכל אופן, שבוע הבא אני יחזור על השבוע הנוכחי, אבל ביום חמישי הזה, לעשות את הrm3 של המשקל שנתקעתי איתו (יעני הrm3 של השבוע שעבר שנתקעתי איתו בrm5 היום), או לעשות Rm3 של משקל גבוה יותר למרות שביום ראשון אני הולך לחזור על המשקל שהרמתי היום?
מקווה שהבנת. חיפשתי על זה תשובה באתר המפורסם של התוכנית אבל לא מצאתי.
תודה

כשלי יצא שפיספסתי שבוע בגלל חופשה פשוט חזרתי על אותו יום חמישי שכבר עשיתי.

- Idan -
26-11-07, 23:29
טוב מצטער, לא מצאתי את השם של ההורמון. אני גם נזכרתי שדיברו בתוכנית הזאת על ילדות אנורקסיות והתגלית של ההורמון הזה עשתה פירצת דרך בטיפול באנורקסיה, חבל שלא ראיתי את התוכנית עד הסוף. אמנם יש הורמון אחר שאחראי להגברת התאבון ודיכוי המטאבוליזם, קוראים לו Ghrelin (http://en.wikipedia.org/wiki/Ghrelin), אבל זה לא ההורמון שדיברו עליו בתוכנית.

בקשר ל-5x5, את האמת אני כבר לא בטוח, אני לא זוכר מה אני עשיתי כשנתקעתי. מישהו פה שאל אותי בדיוק אותה שאלה ועניתי שכדאי להרים את המישקל החדש של אותו שבוע ואז לחזור למשקל הקודם של יום ראשון הקודם, אבל כשאני חושב על זה עכשיו אני כבר לא בטוח אם ככה צריך, כי אז השאלה היא מה עושים עם השבוע שאחרי, הרי בכל מקרה אתה תצטרך להשהות בשבוע את המשקל של יום חמישי כדי שיהיה תואם ליום ראשון. אז או שהשבוע הזה אתה חוזר על המשקל של יום חמישי שעבר, או שאתה עושה משקל חדש ושבוע הבא אתה חוזר על אותו המשקל שתעשה ביום חמישי הקרוב. אולי עדיף באמת שתחזור על המשקל של יום חמישי שעבר כדי לא לעשות פער.

erezg
27-11-07, 00:45
אני די בטוח הן ממספר מקורות שכבר קראתי ואיני זוכר כרגע והן מניסיון אישי (כן, גם לי היו תקופות של 65 קילו על 4000 קל' בלי לעלות במשקל) שמדובר בהסתגלות של הגוף.

באותו אופן, ניתן לראות כיצד אנשים שיוצאים מחיטוב עולים במשקל גם על מאזן קלורי נייטרלי, או דוגמא קיצונית יותר, באדיבילדרים שעולים 20 ו30 קילו בשלושה חודשים לאחר החיטוב המטורף של התחרות.

לדעתי, אם הגעת למצב שאתה אוכל 4000 קל' והbmr שלך 1800, אל תוסיף עוד קלוריות, כי סביר שהעלייה שתתרחש תהיה בשומן.

הייתי ממליץ לך דווקא לקחת הפסקה של שבועיים על מאזן נייטרלי (או אפילו גרעון קלורי קל) ולחזור למאזן קלורי חיובי שפוי יותר (נניח 3000 קלוריות) ולראות מה קורה.

אם גם אז לא תעלה (ואחוז השומן שלך לא גבוה במיוחד), תוסיף קלוריות בהדרגה, עד שתראה עלייה.

שורה תחתונה -ניסוי וטעייה.

erezg
27-11-07, 00:55
אתה יודע מה..

למה אני מרחיב במילים על שאלות שכבר ענו לך עליהן מבינים ממני..

במקור פורסם על ידי gal.T
אבל הוא לא התכוון לזה... ובכל מקרה, העלייה במסה הרזה לא משפיעה כלכך על חילוף החומרים, אלא אם כן הוא עולה כמה עשרות קילוגרמים של שריר.

לתשובה לשאלה המקורית; הBMR יהיה כמעט זהה, אך ההוצאה הקלורית היומית של הגוף - לא.
שני דברים ישתנו, בעיקר. האחד הוא האפקט התרמי של המזון שיעלה כתגובה ליותר מזון שנצרך, כשהשני הוא המנגנון האדפטיבי של חילוף החומרים (NEAT) שהוא בעצם חלק מכל הדיון הזה על ה'נטייה להשמנה'. אם הוא קיים בצורה משמעותית אצלך (ThaiB0X), אז גופך בהחלט יסתגל לאוברפידינג וישרוף קלוריות עודפות כחום בגלל אותו חלק מיסתורי של חילוף החומרים. אם הוא לא קיים, אז אתה פשוט תשמין כמעט ביחס ישר לכל קלוריה שתוסיף (חלק מהנטייה להשמנה).

במקור פורסם על ידי gal.T
התשובה היא כמו לכל אחד אחר - ניסוי וטעייה.
תתחיל עם כמות קלוריות מסויימת, תתקדם, תתקע, תוסיף, תתקדם, תתקע, תוסיף וכן הלאה... מתישהו אתה תתייצב והגוף יתייאש. לעלות בצורה קיצונית ישר על ההתחלה זה לא חכם.

תרמו = חום, גנזה = יצור. אתה מתכוון למעשה לאפקט התרמי של המזון, כשהכוונה היא לדרישה האנרגתית לשם פירוקו הכימי והמכני של המזון.
המנגנון האדפטיבי של חילוף החומרים קשור בכל מיני תהליכים ברמת התא שעדיין לא הצליחו להסביר במלואם (כל הקשור ל- uncoupling proteins), אשר גורמים ל"בזבוז" של אנרגיה כחום (תרמוגנזה). תופעה זאת נראית כתגובה לקור עז, למחלה, לכימיקלים שונים, וכמובן כאדפטציה מסויימת לדיאטה שעלייה אנו בעצם מדברים.

אם חילוף החומרים שלך עלה, אז כך גם התחזוקה התאורתית.
אני זוכר שכשיוגי התחיל חיטוב אחרי תקופת המסה המלוכלכת הקיצונית האחרונה שלו, גיל הוריד אותו לקצת מעל 3000 קלוריות והבחור ירד במשקל. ושוב התשובה כאן היא ניסוי וטעייה, כשהמטרה כרגע היא למצוא את הנקודה שממנה אתה מתחיל לרדת במשקל, ולהוריד לאט לאט את הקלוריות עד שהעניינים יתאזנו בחזרה.

לא צריך כאן שום הוכחה.

כמו שנאמר, מילת המפתח כאן היא אדפטציה. הגוף מוריד את חילוף החומרים ומעלה אותו כהסתגלות למאזנים אנרגתיים שונים. זו הכוונה כאן, ועקב כך לפעמים צריך הדרגתיות מפני שההוצאה האנרגתית היומית היא אינה סטטית.

אתה עושה כאן סלט.
עזוב נוזלים, זה לא העניין. זו סיטואציה שראיתי יותר מדי פעמים. הגוף יורד הרבה יותר ביעילות ובהדרגתיות כשיוצאים לאט מעליה במסה. זה בדיוק כמו יציאה מחיטוב, בה הגוף נוטה להחזיר שומן כאילו אין מחר. גם כאן הקיצוניות לא מטיבה עימנו במיוחד.

ושוב אני אחזור על עצמי; הגוף לא לינארי, הוא לא ינייד שומן ביחס ישיר לגרעון שתתן לו, ועל אחת כמה וכמה כשהגרעון הוא תוצאה של מנגנון אדפטיבי של חילוף החומרים שעדיין לא מובן כהלכה. זו סיטואציה סבוכה ומעורפלת, אך היא עדיין כזו שרוב העדויות לא משאירות לנו הרבה ספקות באשר לגורלה.

איני לא נחרץ לשום כיוון, וגם חושב שזה מקום שדי קשה ומיותר להכנס אליו, ולכן אני אחזור ואומר לך - לילה טוב.

http://www.israelbody.com/showthread.php?t=33185

לא סתם ממליצים לעשות שבועיים על מאזן נייטרלי בין מסה לחיטוב וחיטוב למסה וכן באמצע חיטוב.

אם אתה שואל אותי, הפסקה של שבועיים על מאזן נייטרלי תעשה לך רק טוב.

אין שום סיבה בעולם שתדחוף 4000 קלוריות. תפריטים של 4000 קל' לאנשים שלא זקוקים להם ו/או על חומרים מיותרים מניסיון ומובילים לעלייה בשומן.

ThaiB0X
27-11-07, 08:08
השאלה מה זה נייטרלי. אם אני עכשיו חותך ל2500 קלוריות אני יורד במשקל, אז זה לא ממש נייטרלי.

kaga
27-11-07, 08:30
טייבוקס כמה פעמים ביום אתה אוכל?

TzachimmortaL
27-11-07, 08:58
אחי אתה שרוט חחח
אני רק מתחנן לעלות במשקל כדי שאני אצטרך להתחזר על עוד אוכל כדי שתהיה עליה נוספת במשקל, אני עם 3000 + קלוריות ואני מורעב תחת

trx--->sus
27-11-07, 10:10
גם אני סובל מזה אני אקטו וחצי אנדו

erezg
27-11-07, 15:30
השאלה מה זה נייטרלי. אם אני עכשיו חותך ל2500 קלוריות אני יורד במשקל, אז זה לא ממש נייטרלי.

תנסה.
גם אם תרד ל2500 ותרד במשקל, אני מבטיח לך שזו לא תהיה ירידה בשריר, כך שאין לך מה להפסיד פה.

Elevation
27-11-07, 15:45
אני אקטומורפ מניאק,

אני מאחל לך מוות קשה וכואב. :flowers:

Elevation
27-11-07, 15:46
טוב מצטער, לא מצאתי את השם של ההורמון. אני גם נזכרתי שדיברו בתוכנית הזאת על ילדות אנורקסיות והתגלית של ההורמון הזה עשתה פירצת דרך בטיפול באנורקסיה, חבל שלא ראיתי את התוכנית עד הסוף. אמנם יש הורמון אחר שאחראי להגברת התאבון ודיכוי המטאבוליזם, קוראים לו Ghrelin (http://en.wikipedia.org/wiki/Ghrelin), אבל זה לא ההורמון שדיברו עליו בתוכנית.

בקשר ל-5x5, את האמת אני כבר לא בטוח, אני לא זוכר מה אני עשיתי כשנתקעתי. מישהו פה שאל אותי בדיוק אותה שאלה ועניתי שכדאי להרים את המישקל החדש של אותו שבוע ואז לחזור למשקל הקודם של יום ראשון הקודם, אבל כשאני חושב על זה עכשיו אני כבר לא בטוח אם ככה צריך, כי אז השאלה היא מה עושים עם השבוע שאחרי, הרי בכל מקרה אתה תצטרך להשהות בשבוע את המשקל של יום חמישי כדי שיהיה תואם ליום ראשון. אז או שהשבוע הזה אתה חוזר על המשקל של יום חמישי שעבר, או שאתה עושה משקל חדש ושבוע הבא אתה חוזר על אותו המשקל שתעשה ביום חמישי הקרוב. אולי עדיף באמת שתחזור על המשקל של יום חמישי שעבר כדי לא לעשות פער.

סרוטונין?

toxicity
27-11-07, 16:56
אני אקטומורפ מניאק,
עכשיו שאני מסתכל שוב אתה מגזים
עם תפריט של 3000 קלוריות אפילו אתה תוכל לעלות
כנראה יש לך טעויות בחישובים של הכמויות אוכל

P-a-n-1-c
27-11-07, 17:22
עכשיו שאני מסתכל שוב אתה מגזים
עם תפריט של 3000 קלוריות אפילו אתה תוכל לעלות
כנראה יש לך טעויות בחישובים של הכמויות אוכל

למה מגזים? גם אני הייתי באותו המצב

toxicity
27-11-07, 17:52
למה מגזים? גם אני הייתי באותו המצב
זה פשוט נראה מוגזם שבנאדם ששוקל בערך 75 ולא עם מסאת שריר כזאת עצומה בקושי יעלה במשקל עם 4000 קלוריות..

P-a-n-1-c
27-11-07, 17:55
זה פשוט נראה מוגזם שבנאדם ששוקל בערך 75 ולא עם מסאת שריר כזאת עצומה בקושי יעלה במשקל עם 4000 קלוריות..

אני הייתי על 3800-4000 ושקלתי 65 ובקושי עליתי..

toxicity
27-11-07, 17:56
אתה יודע כמה הזוי זה נשמע? :\
שוב אני לא אומר שאתה משקר אני אומר שהייתה לך כנראה איזה טעות בחישוב של הקלוריות

Elevation
27-11-07, 17:58

גם לא בשומן?

איך היום שלך היה נראה?

P-a-n-1-c
27-11-07, 18:04
אתה יודע כמה הזוי זה נשמע? :\
שוב אני לא אומר שאתה משקר אני אומר שהייתה לך כנראה איזה טעות בחישוב של הקלוריות

תשאל את גיל..
הייתי אומר לך לשאול את mosheB אבל הוא כבר לא בפורום..

ומה זה איך היום שלי היה נראה?

ThaiB0X
27-11-07, 18:16
לא אמרתי שאני לא עולה, אני דווקא עולה, אבל לאט מאוד. כשהייתי על 3000 לא הייתי עולה ב-כ-ל-ל.

DropDead
27-11-07, 22:22
לא אמרתי שאני לא עולה, אני דווקא עולה, אבל לאט מאוד. כשהייתי על 3000 לא הייתי עולה ב-כ-ל-ל.

אז מה אם זה לאט? אז אתה עולה נקי

erezg
27-11-07, 22:32
נו מה ? אתם לא יודעים לקרוא ?

תקראו מה כתבתי בעמוד קודם ומה שציטטתי את גל..

הגוף מסתגל למאזנים קלוריים שונים ומתאים את חילוף החומרים בהתאם.

ככה שבנאדם שנמצא זמן רב על מאזן קלורי חיובי, הגיוני שיצרוך גם 4,000 קלוריות ולא יעלה במשקל.

תאיבוקס, תקן אותי אם אני טועה, אבל הרבה מאד זמן/ אף פעם לא עשית חיטוב, נכון ?

ThaiB0X
27-11-07, 22:49
נו מה ? אתם לא יודעים לקרוא ?

תקראו מה כתבתי בעמוד קודם ומה שציטטתי את גל..

הגוף מסתגל למאזנים קלוריים שונים ומתאים את חילוף החומרים בהתאם.

ככה שבנאדם שנמצא זמן רב על מאזן קלורי חיובי, הגיוני שיצרוך גם 4,000 קלוריות ולא יעלה במשקל.

תאיבוקס, תקן אותי אם אני טועה, אבל הרבה מאד זמן/ אף פעם לא עשית חיטוב, נכון ?

אתה צודק. לעולם לא עשיתי חיטוב, שתבין כמה המצב היה חמור, עליתי איזה 15 קילו בקצת מעל שנה, ועדיין יש זכר לקוביות :X

ThaiB0X
27-11-07, 22:51
אני מאחל לך מוות קשה וכואב. :flowers:

:laughing: :laughing: :laughing:

erezg
27-11-07, 22:59
אתה צודק. לעולם לא עשיתי חיטוב, שתבין כמה המצב היה חמור, עליתי איזה 15 קילו בקצת מעל שנה, ועדיין יש זכר לקוביות :X

כל הכבוד.

המצב לא "חמור". הוא טוב, אפילו טוב מאד.

שוב אני חוזר על המלצתי.

אחרי שאתה למעלה משנה במסה ועלית הרבה, הגיוני שתתקע/ תעלה לאט.

קח שבועיים על מאזן נייטרלי ולאחר מכן תמשיך על +500 קלוריות מהמאזן הנייטרלי, יעשה לך רק טוב.

CatDog
27-11-07, 23:04

צר לי לבאס אותך .. אני שוקל עכשיו 60 על 4000 קלוריות ... עליתי מ55 ל60 על 3700-3800 קלוריות במשך 3 חודשים ... שזה לא מהר במיוחד ... קצב סביר

ThaiB0X
27-11-07, 23:18
כל הכבוד.

המצב לא "חמור". הוא טוב, אפילו טוב מאד.

שוב אני חוזר על המלצתי.

אחרי שאתה למעלה משנה במסה ועלית הרבה, הגיוני שתתקע/ תעלה לאט.

קח שבועיים על מאזן נייטרלי ולאחר מכן תמשיך על +500 קלוריות מהמאזן הנייטרלי, יעשה לך רק טוב.

התכוונתי שהמצב היה חמור לפני... 58 קילו בערך על 1.82. דמיין מה זה.

כשאתה אומר נייטרלי. אתה מתכוון לBMR+500 ככה פתאום במכה אחרי שאני רגיל לכמויות הרבה יותר גדולות ? הBMR לא מתחשב במטאבוליזם ככה שאני מניח שלמרות שעל הנייר זה נייטרלי בפועל זה יהיה גרעון ואני ירד במשקל.
בכל מקרה, נראה לי שאני באמת ינסה את זה מדי פעם כשהתפריט יהיה עמוס מדי.

erezg
28-11-07, 00:03
כן, אבל אם הצלחת לעלות בצורה משמעותית כ"כ בשריר ולהישאר חטוב, אז המצב מצויין.

הBMR הוא למעשה, חישוב של כמות הקלוריות שאתה שורף במנוחה.
(זו הערכה לא רעה, אך החיסרון שלה הוא שהיא מתייחסת אך ורק למשקל הגוף, ללא תלות בהרכבו - יחס שריר/שומן).

דרך נוספת לחשב את כמות הקל' הנשרפות במנוחה היא משקל הגוף הרזה* 31-36 בהתאם לחילוף החומרים (31 - איטי, 36 - מהיר, כל ערך באמצע בהתאם לחילוף החומרים.

בשביל לחשב את המאזן הנייטרלי (aka תחזוקה), עליך להוסיף את הקלוריות שנשרפות בפעילות גופנית. (אנאירובי, אירובי, עבודה פיזית אם אתה עובד בכזאת, או אומנות לחימה שאני מבין שאתה מתאמן).

(סט ממוצע שורף כ- קל' 10)

ככה שBMR +500 קל' יכול לתת לך הערכה טובה. אבל המקור של ה500 קל' הוא בפעילות הגופנית שאתה מבצע ולכן זה יכול להשתנות בהתאם.

במקום זה, תחשב את התחזוקה לפי השיטה השנייה ותוסיף את הקל' שנשרפות בפעילות גופנית. כך תקבל הערכה טובה יותר.

נכון הBMR לא מתחשב בחילוף החומרים, לכן השיטה השנייה מדוייקת יותר, כמובן בתנאי שיש לך הערכה לגבי אחוז השומן שלך (ככה תוכל לחשב את המסה הרזה).

ושוב אני אומר, אל תפחד מירידה במשקל על מאזן קלורי נייטרלי למשך שבועיים. ירידה כזו, אם תהיה, לא תהיה בשריר.

Gootche
28-11-07, 11:48
יש מצב שאחד מהחבר'ה פה עם תפריט של יותר מ-3.5 אלף קלוריות יפרסם תתפריט שלו?
אני בונה לעצמי תפריט, ואני לא מצליח לעבור ת2500 קלוריות