PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה - סוג של מרגרינה

Edendi
03-01-08, 21:16
שלום למומחים היקרים,

יש לי שאלה שאני מחפש עליה תשובה כבר זמן רב ולא מצאתי בשום מאמר או פורום, מקווה שתוכלו לסייע לי.

סבתא שלי מכינה פיתות תימניות מוקשות המכונות "קעדיד" ואלו פיתות שאני נורא אוהב.

הן ממש קטנות, כל פיתה שוקלת כ-30 גרם ואני אוכל 2 מהם ביום במסגרת תפריט תזונה בריא ואורח חיים פעיל (3 פעמים בשבוע בחדר כושר, אירובי + כח).

כעת אני מנסה להגדיל את מסת השרירים שלי.. ועכשיו לשאלתי:

את הפיתות סבתא שלי מכינה עם מרגרינה שמכילה שמן קנולה ופחות מ-1% שומן טראנס, אך מאידך ברשימת המרכיבים מצויין שומן צמחי מוקשה.

האם מרגרינה זו היא גם מזיקה למרות שהיא לא מכילה שומן טראנס ומכילה שמן קנולה? והאם אכילה של 2 פיתות ביום במשך כמה ימים יכולות לגרום לנזק?

Arsan
03-01-08, 21:23
בקשר לנזק אי אפשר לדעת , מה שכן מומלץ להימנע משומן צמחי מוקשה , לא הייתי משלב את זה בתוך תפריט יומי

Edendi
03-01-08, 21:27
המשך לשאלתי - יכול להיות שומן מוקשה ללא טראנס? זה פשוט לא מסתדר לי.

Arsan
03-01-08, 22:09
שומן מוקשה כהגדרה הוא לא יכול להיות לא צמחי , לפעמים מציינים את המושג המלא "שומן מוקשה צמחי" ולפעמים רק "שומן מוקשה" , לפעמים כמו בסקיפי החמאת בוטנים תראה "שומן צמחי מוקשה חלקית" , משמע שומן טראנס בגירסת לייט , עדיין לא ידידותי במיוחד לגוף שלנו , אם אתה לא פאנט של בריאות אז תאכל מה שטעים לך.
סה"כ זה תהליך הידרוגנציה שהופך שומנים רב בלתי רווים(שומן צמחי במקור , שמן זית , זיתים , אבוקדו וכו') לשומן רווי (שומן במוצרי חלב ובשר לרוב) (בתהליך תעשייתי).