PDA

צפה בגרסא המלאה : אימון ספרינטים

Veron
11-01-08, 19:50
מומלץ לפתח סיבולת לב-ריאה טובה לפני שמתחילים באימון ספרינטים (כדי למנוע פציעות ועומס יתר)?
וכשאומרים ריצה ב-60 אחוז מהכוח המירבי - איך אני אמור לדעת באיזה מהירות לרוץ?

Gamerrrrr
11-01-08, 19:53
אתה רוצה לשפר את הריצת 100% שלך נכון.? אז למה לרוץ 60%??

אול ילא תרוץ ב100% אבל להתאמן ב90-80 אחוז זה בסדר גמור. חוץ מזה שספרינטים יותר משפרים בחדר כושר עם משקולות מאשר בריצות חוזרות ונשנות

xZiPeR
11-01-08, 19:54
ברור שכדאי שיהיה לך בסיס טוב בשביל לא לפגוע בעצמך .. אבל בפועל - ספרינטים זה אנארובי אז אני לא בטוח עד כמה זה יעזור.
בקשר לכח המירבי - לא נתקלתי במושג הזה אפעם בהקשר של ריצות, אלא על אחוז מהדופק המירבי, אם לזה אתה מתכוון, אז הנוסחה היא (דופק מירבי - דופק מינימלי)*אחוז + דופק מינימלי.
כאשר את הדופק המירבי ניתן לשער עפ"י נוסחה אחרת (220-גיל, או משהו כזה) \ בדיקות כאלו ואחרות, ודופק מינימלי הוא הדופק שלך על הבוקר.

Veron
11-01-08, 20:24
גיימר, אני רוצה להגיע למצב שאני לא מתפרק אחרי 2-3 ספרינטים. פחות חשוב לי להיות מהיר יותר. ה-60 אחוז זה סתם דוגמה, פשוט לא הבנתי את המושג...והתבלבתי בין כח מרבי לבין אחוז דופק מרבי כמו ש-xZiPeR אמר.
סיבולת לב-ריאה טובה יותר תעזור לי בהתאוששות בין ספרינט לספרינט, לא?

Gamerrrrr
11-01-08, 20:55
גיימר, אני רוצה להגיע למצב שאני לא מתפרק אחרי 2-3 ספרינטים. פחות חשוב לי להיות מהיר יותר. ה-60 אחוז זה סתם דוגמה, פשוט לא הבנתי את המושג...והתבלבתי בין כח מרבי לבין אחוז דופק מרבי כמו ש-xZiPeR אמר.
סיבולת לב-ריאה טובה יותר תעזור לי בהתאוששות בין ספרינט לספרינט, לא?
אהה תכונן ליום סיירות??
אז במקרה כזה, כן, סיבולת לב-ריאה תעזור לך להתאושש מהר, כמו כן סיבולת שרירית