PDA

צפה בגרסא המלאה : כמה סוכר ענבים לקחת אחרי אימון?

body15
11-01-08, 21:34
כמה סוכר ענבים אני צריך לקחת אחרי אימון אם אני 63 קילו?
וכמה כפיות זה?

:)

Kachok
11-01-08, 21:41
0.8 כפול משקל גוף

m0she
11-01-08, 21:45
1-1.2 גרם פחמימות פר קילוגרם גוף.

body15
11-01-08, 21:55
אז נגיד 63 גרם פחמימה כמה גרם זה בסוכר ענבים?

63?!

m0she
11-01-08, 22:01
ב100 גרם סוכר ענבים יש בערך 93 גרם פחמימות, תבדוק על האריזה ותעשה את החשבון.

maradona
11-01-08, 22:16
משה יש לי שאלה קצת דבילית
האם הכנסת כמות גדולה מאוד(מעל 100 גרם) של פחמימה בעלת אינדקס אינסולני גבוה ביותר(כגון דקסטרוז-גלוקוז)יכולה לגרום לבעיות עם האינסולין,סכרת או כל דבר אחר?

אני דיי בטוח שהתשובה היא לא ואני גם בדרך כלל עונה כך כאשר שואלים אותי לגבי זה
אבל אף פעם לא האמנתי בזה בלב שלם

m0she
11-01-08, 22:20
אם זה משהו שאתה מתבסס עליו בתזונה שלך כמקור עקרי לפחמימות, כן, יכול לגרום לבעיה. אם אתה מכניס 100 גרם סוכר ענבים אחרי אימון, ברור שזו לא בעיה.

maradona
11-01-08, 22:26
אם זה משהו שאתה מתבסס עליו בתזונה שלך כמקור עקרי לפחמימות, כן, יכול לגרום לבעיה. אם אתה מכניס 100 גרם סוכר ענבים אחרי אימון, ברור שזו לא בעיה.

ומה הן הסיבות לכך?

m0she
11-01-08, 22:29
הסיבות למה?

Arsan
11-01-08, 22:32
הנוסחאות שלכם לפעמים ממש מצחיקים אותי , תאכל כמה שאתה רוצה/יכול העיקר שהמאזן היומי יהיה מה שקבעת לעצמך , בוא נגיד שלא תרגיש בשום הבדל אם תאכל 20 גרם פחמימה ישר לאחר אימון או 100 גרם , אנשים פה ממש מגזימים אישית יש אין ספור אנשים בחו"ל שלא אוכלים בכלל ישר לאחר אימון אלא שעה שעתיים לאחר מכן ארוחה גדולה ומרוכזת של פחמימה עם חלבון וקצת ירקות (שמורידים את ה Gi החמוד שלכם משמעותית) ורובם נראים מעולה.
אז אני לא אחד שדוגל בעניין שמי שנראה מעולה צריך להקשיב לו , אבל המחקרים האלו נהיו הזויים לגמרי לצרוך 1-1.5 גרם פחמימות לאחר האימון , שיראו מחקר שמראה שאם נצרוך רק 0.5 או 0.3 גרם מה יקרה?
אותו דבר עם מערך Gi יש כמה מחקרים שמראים שהבדל גלוקוזה של 20gi לערך לא הראה שום משמעות מבחינת הערכי גלוקוז בדם , כנ"ל לגבי כולסטרול , 3 ביצים מלאות לעומת ביצה אחת לא הראו שום הפרש כולסטרול בדם וכו' וכו'.
אני לא רואה כמה ריאלי זה יכול להיות לאכול 100 גרם סוכר ענבים ישר לאחר אימון , זה פשוט מגעיל מטורף ולא מעשי אלא אם אתה נהנים להתעלל בעצמכם.

m0she
11-01-08, 22:35
אם לא מחדשים את מאגרי הגליקוגן בזמן הסמוך לאימון זה פוגע בחידוש שלהם בהמשך, הבאתי לך כבר חומר על זה בפוסט אחר. זה פשוט שטויות להגיד לאנשים לא לאכול אחרי אימון. גם לא"ג יש משמעות, בדיכוי של קורטיזול ושינוי היחס גלוקגון:אינסולין. אף אחד לא אמר שתמות אם לא תאכל גרם פחמימה פר קילוגרם אחרי אימון, אבל מדברים פה על אופטימום ולא על מינימום.

Arsan
12-01-08, 09:16
אני שוב אגיד את זה , המחקר שהבאת לי התייחס לצריכת מזונות ב24 שעות שלאחר אותו אימון ולא ישר אחרי אימון

OMRI-TURBO
12-01-08, 10:24
1-1.2 גרם פחמימות פר קילוגרם גוף.

מוגזם קצת לא? מה אני אם בחיטוב אתה חושב שאני אכניס 80 גרם סוכר ענבים אחרי אימון? זה 16 כפיות סוכר!

m0she
12-01-08, 10:52
אני שוב אגיד את זה , המחקר שהבאת לי התייחס לצריכת מזונות ב24 שעות שלאחר אותו אימון ולא ישר אחרי אימון

הבאתי אחרי זה עוד הודעה עם 5 סמוכין [אחד מהם מגבה את הצורך בפחמימות מיד לאחר האימון], יש עוד המון מחקרים על זה אבל לצערי אין לי את כל הזמן שבעולם לשבת ולחפש את כל הסמוכין שקיימים בנושא. אם תפתח טקסט בוק סטנדרטי אתה תבין את זה לבד.

עומרי, כמובן שזה בתוך מגבלות התפריט. אם אתה בחיטוב זה לא ריאלי לצרוך כזו כמות בד"כ, אבל כן יכול להיות כדאי לרכז את הפחמימות שלך מסביב לאימון.

OMRI-TURBO
12-01-08, 11:06
הבאתי אחרי זה עוד הודעה עם 5 סמוכין [אחד מהם מגבה את הצורך בפחמימות מיד לאחר האימון], יש עוד המון מחקרים על זה אבל לצערי אין לי את כל הזמן שבעולם לשבת ולחפש את כל הסמוכין שקיימים בנושא. אם תפתח טקסט בוק סטנדרטי אתה תבין את זה לבד.

עומרי, כמובן שזה בתוך מגבלות התפריט. אם אתה בחיטוב זה לא ריאלי לצרוך כזו כמות בד"כ, אבל כן יכול להיות כדאי לרכז את הפחמימות שלך מסביב לאימון.

אני שם 4 כפיות סוכר ענבים בשייק, זה לא עוזר בכלום?

maradona
12-01-08, 12:34

משה במידה ואני בחיטוב ואני צורך כ 100 גרם פחמימה ביום
אז נגיד 50 סוכר ענבים יבואו אחרי אימון ועוד איזה 250 גרם פסטה כשעתיים לפני האימון
וכבר כל הפחמימות בוזבזו.
לפי מה שאמרת אסור להסתמך על סוכר ענבים כמקור עיקר לפחמימות על בסיס יומי
במידה ואני עושה את החלוקה כמו שרשמתי למעלה(שזה 46% מהפחמימות הנצרכות ביום רק מסוכר ענבים)אז תיהיה בעיה?

m0she
12-01-08, 12:51
עומרי, זה עוזר. העיקר שתכניס משהו. כמו שאמרתי, גרם פר קילוגרם מתייחס למצב אופטימלי.

מרדונה, כל עוד אתה צורך כמות סבירה של סיבים ביום, זה בסדר גמור.

DropDead
12-01-08, 12:57
עומרי, זה עוזר. העיקר שתכניס משהו. כמו שאמרתי, גרם פר קילוגרם מתייחס למצב אופטימלי.

מרדונה, כל עוד אתה צורך כמות סבירה של סיבים ביום, זה בסדר גמור.

וביום ללא אימון לאיפה לקחת את כל הפחמימות שריכזת אחרי האימון ?

m0she
12-01-08, 13:02
מתי שאתה רוצה.

Bullet
12-01-08, 14:21
אז אני לא אחד שדוגל בעניין שמי שנראה מעולה צריך להקשיב לו , אבל המחקרים האלו נהיו הזויים לגמרי לצרוך 1-1.5 גרם פחמימות לאחר האימון , שיראו מחקר שמראה שאם נצרוך רק 0.5 או 0.3 גרם מה יקרה?
אותו דבר עם מערך Gi יש כמה מחקרים שמראים שהבדל גלוקוזה של 20gi לערך לא הראה שום משמעות מבחינת הערכי גלוקוז בדם , כנ"ל לגבי כולסטרול , 3 ביצים מלאות לעומת ביצה אחת לא הראו שום הפרש כולסטרול בדם וכו' וכו'.

המחקרים הנ"ל לטווח יחסית קצר.
זה לא שהבן אדם לא יגדל, הוא פשוט יגדל קצת פחות ולטווח הארוך הוא יגדל גם קצת פחות. לא עושים מחקרים עם בודיבילדרים אז אין לנו ידע אמפירי רציני לטווח הארוך.