PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה בקשר תזונה

mgdown
12-09-06, 14:12
אם אני רזה זאת אומרת שיש לי רק 6.3 אחוזי שומן ואני מנסה להתחתב אז אני צריך לאכול פה את התפריטים או שזה מספיק שאני רק אתאמן?

m0she
12-09-06, 14:27
אין לך 6.3 אחוז שומן כי אם היו לך לא היית רוצה להתחטב.

ShaI^MymoN
12-09-06, 18:39
זה שאתה רזה לא אומר שיש לך 6.3 אחוז שומן איפה בדקת את זה? יש רזים שיש להם גם 20 אחוז שומן בשביל להתחטב אתה יכול רק לשמור תזונה בלי לעשות אירובי ואתה תתחטב יפה האירובי מוריד תשומן רק מהאיזורים הבעייתים של הבטן

m0she
12-09-06, 21:26
האירובי מוריד שומן רק מהאיזורים הבעייתים של הבטן? מאיפה הבאת את זה?

THE_JUGGERNAUT
12-09-06, 21:29
האירובי מוריד תשומן רק מהאיזורים הבעייתים של הבטן

:huh:

ShaI^MymoN
12-09-06, 23:00
אמרו את זה פה באיזה מאמר של גל טי אני חושב תריצו על זה חיפוש ....

spacex
12-09-06, 23:14
אי אפשר לשרוף שומן רק במקום אחד ..

mgdown
12-09-06, 23:49
א. אתם מדברים שטויות אני חטוב מאוד אבל תמיד יש מקום לשיפור
ב. עשיתי את הבדיקה במכון כושר גל העתיד אז אכלתם
ג.אתם לא יכולים לענות מה ששואלים אותכם
ד.אי אפשר לשרוף שומן ממקום מסוים

m0she
12-09-06, 23:55

אני הבאתי מחקר שמראה שזה עוזר לאבד שומן בבטן , לא לאבד שומן רק מהבטן.

mgdown:

א. אם אתה מרוצה אנחנו מרוצים.
ב. הבדיקה הזאת שקולה לבדיקה באמצעות קריאה בקפה שמבוצעת על ידי סבתא שלי.
ג. גם אתה לא יכול לענות על מה שאתה שואל אותנו אז אכלת.
ד. נכון מאוד.

power_hour
13-09-06, 00:35

כמה שטויות את מפזר בזמן האחרון.מה קורה??:huh: :disgust: :blink:

ShaI^MymoN
13-09-06, 07:02
קורים הרבה דברים..

THE_JUGGERNAUT
13-09-06, 17:29
אני הבאתי מחקר שמראה שזה עוזר לאבד שומן בבטן , לא לאבד שומן רק מהבטן.

mgdown:

משה, האם תואיל בטובך לנפק לנו לינק למחקר? אני מניח שהוא מכוון לשומן "עיקש"?

m0she
13-09-06, 18:16
בכיף שיהיה לך

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=PubMed&cmd=search&term=J+Am+Geriatr+Soc.+2000+Sep%3B48(9)%3A1055-61

Aerobic exercise training-induced reductions in abdominal fat and glucose-stimulated insulin responses in middle-aged and older men.

Pratley RE (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Search&itool=pubmed_AbstractPlus&term=%22Pratley+RE%22%5BAuthor%5D),
Hagberg JM (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Search&itool=pubmed_AbstractPlus&term=%22Hagberg+JM%22%5BAuthor%5D),
Dengel DR (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Search&itool=pubmed_AbstractPlus&term=%22Dengel+DR%22%5BAuthor%5D),
Rogus EM (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Search&itool=pubmed_AbstractPlus&term=%22Rogus+EM%22%5BAuthor%5D),
Muller DC (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Search&itool=pubmed_AbstractPlus&term=%22Muller+DC%22%5BAuthor%5D),
Goldberg AP (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Search&itool=pubmed_AbstractPlus&term=%22Goldberg+AP%22%5BAuthor%5D).Department of Medicine, University of Maryland School of Medicine, and Geriatrics Service/GRECC, Baltimore Veterans Administration Medical Center, USA.
OBJECTIVE: To test the effects of aerobic exercise training on glucose-stimulated insulin responses in middle-aged and older individuals. DESIGN: A 9-month moderate-intensity aerobic exercise training trial in 17 men. SETTING: An academic medical center. INTERVENTION: Subjects walked, jogged, or cycled at 50 to 60% heart rate reserve (HRR) three times per week for 30 to 45 minutes and progressed over 6 to 9 months until subjects were training at 80 to 85% of HRR for 45 to 60 minutes three to four times per week. Training intensity was stabilized for 2 weeks before retesting. Diets were stabilized on American Heart Association Step I diets before training, and calories increased to prevent weight loss. MEASUREMENTS: At baseline and after training, subjects underwent measurement of body fat (hydrodensitometry), regional fat distribution (waist-to-hip ratio (WHR)), VO2 max (maximal treadmill testing), diet intake (7-day food records), and glucose and insulin responses during 75 g, 2-hour oral glucose tolerance tests (OGTT) and 2-hour hyperglycemic (+/-7.9 mmol/L) glucose clamps. RESULTS: Aerobic exercise training increased VO2 max by 15% and decreased body fat from 22.8 +/- 1.6 to 20.8 +/- 1.5% (P < .0001), waist circumference by 2% (P = .038), and WHR by 1% (P = .035). Fasting glucose and insulin levels, and glucose responses during the OGTT did not change, but insulin responses during the OGTT decreased 16% (P = .027) after training. Training reduced early (0-10 minutes) and late (20-120 minutes) phase insulin responses by 14% (P = .017 and .042, respectively), but did not significantly change glucose disposal (+8%, P = .398). Multiple regression analyses showed that changes in waist circumference (r2 = 0.68, P < .0001) and percent body fat (r2 = 0.08, P = .049) were independent predictors of the reductions in the late phase insulin responses with exercise training, however, changes in VO2 max were not (P = .199). CONCLUSIONS: The decrease in glucose-stimulated insulin secretion with aerobic exercise training in middle-aged and older men appears to be mediated, at least in part, by reductions in the amount of abdominal fat. Regular physical exercise may prevent or ameliorate conditions associated with hyperinsulinemia including dyslipidemia, hypertension, and atherosclerosis in this group.
PMID: 10983904 [PubMed - indexed for MEDLINE]

PcGunMan
13-09-06, 19:13
בוא נגיד שאתה 6.3 אחוז שומן
דבר ראשון אתה לא תרצה להתחטב כי 6 אחוז שומן זה ממש ממש כלוםםםם
דבר שני לרדת מתחת ל- 5-6 אחוז זה כבר לא בריא

ובטח יש לה טעות במכשיר

THE_JUGGERNAUT
13-09-06, 20:09
בכיף שיהיה לך

תודה לך חבוב

:jockey:

shahaflol
13-09-06, 22:49
תשמעו יכול להיות שיש לו 6% שומן, אבל מה אנחנו מבינים? אנחנו סתם חצילים תמנים לא?

m0she
13-09-06, 22:50
לא , אנחנו חצילים בלקנים

power_hour
13-09-06, 22:54
תשמעו יכול להיות שיש לו 6% שומן, אבל מה אנחנו מבינים? אנחנו סתם חצילים תמנים לא?

הסיכויים שיש לבנאדם 6% שומן הם מאוד (מאוד... מאוד ...מאוד) נמוכים,אלא אם כן הוא לקראת תחרות מרתון או מפתח גוף מקצועי בזמן תחרות,ואם זה המצב אני בספק אם הוא היה רוצה להתחטב!

PoweRule
13-09-06, 23:12
הסיכויים שיש לבנאדם 6% שומן הם מאוד (מאוד... מאוד ...מאוד) נמוכים,אלא אם כן הוא לקראת תחרות מרתון או מפתח גוף מקצועי בזמן תחרות,ואם זה המצב אני בספק אם הוא היה רוצה להתחטב!

לא רק... :whistle:

gal.T
14-09-06, 00:13
משה, האם תואיל בטובך לנפק לנו לינק למחקר? אני מניח שהוא מכוון לשומן "עיקש"?
אכן, שומן בטני אצל גברים הוא שומן עקשן עם יחסי וריגישות אלפא\בטא גרועים.

הבעיה היא כזו, שלמעט אחוזי שומן נמוכים שבהם אותו שומן בטני (או כל שומן 'עקשן' אחר אצל אנשים) דומיננטי בנפחו לעומת שאר הרקמות, שום שיפור בזרימת הדם בפריפריה, חסימה של קולטני אלפא 2, רגולציה של קולטני בטא, מתן קטכולאמינים אקסוגני או המרצה של מערכת העצבים הסימפטתית, יגרמו לשינוי משמעותי ב'העדפה' של הגוף לאותה רקמה עקשנית על פני אחרות.

אני מניח שכל הנאמר למעלה, בנוסף לHRT רציני של אנדרוגנים חזקים עם קשירה רצינית לAR (תחשבו בסגנון של פרימובולן וטרנבולון), וחסימה של ארומטז, כבר יתחילו להראות שינויים יותר דראסטיים בכך ששומן ירד באופן יותר שווה מכלל הגוף. אבל הקונצנזוס הכללי כאן הוא שללא מיקוד מסויים של הפעולות הללו על הרקמות הבעיתיות הצפציפיות הללו (משחות יוהימבין טרופיות יכולות לעבוד כאן למען האמת, למידה מסויימת ובשילוב חזק עם חומרים אחרים), הפעולות שאנו מבצעים יחולו על כל הגוף באופן שווה. מה שקל לפרק, יהיה יותר קל לפרק, ומה שקשה, פשוט יהפוך לקצת יותר קל. ואחרי הכל, אותן רקמות שיעמדו דום אחרונות יהיו תמיד אותן עקשניות.

פירוש קטנטן של המחקר. גברים אכן נוטים לאגור הרבה שומן בטני, כאשר זה שכיח לראות גבר עם רגליים רזות וכרס, בדיוק כמו שזה שכיח לראות אישה עם השמנה אגסית של בטן רזה ופלג גוף תחתון שמן (עסיסי למביני עניין שמבניכם). אז כאשר שומן מצתבר באיזור מסויים בצורה משמעותית כל כך, סביר שכאשר המשקל ירד הוא יבוא מאותו איזור בעיקר. אך כאשר אנו מדברים על שלבים יותר מתקדמים בהם הגענו למה שנקרא Lower superficial abdominal fat, או לאותו שומן 'שטחי' באיזור הישבן והיריכיים, ללא Visceral ושומן בטני עמוק, אז אנו מדברים על האיזורים העקשנים באמת. כלומר שלראות ירידה בשומן הבטני, כאשר יש הרבה רקמות שומן עמוקות זה לא בעיה, הן בד"כ מאוד רגישות לקטכולאמינים וחסינות לאינסולין, אפילו אם זה בבטן, אך כאשר אנו כבר די רזים הגורל כאן משתנה.

גל

power_hour
14-09-06, 00:37

הבעיה היא כזו, שלמעט אחוזי שומן נמוכים שבהם אותו שומן בטני (או כל שומן 'עקשן' אחר אצל אנשים) דומיננטי בנפחו לעומת שאר הרקמות, שום שיפור בזרימת הדם בפריפריה, חסימה של קולטני אלפא 2, רגולציה של קולטני בטא, מתן קטכולאמינים אקסוגני או המרצה של מערכת העצבים הסימפטתית, יגרמו לשינוי משמעותי ב'העדפה' של הגוף לאותה רקמה עקשנית על פני אחרות.

אני מניח שכל הנאמר למעלה, בנוסף לHRT רציני של אנדרוגנים חזקים עם קשירה רצינית לAR (תחשבו בסגנון של פרימובולן וטרנבולון), וחסימה של ארומטז, כבר יתחילו להראות שינויים יותר דראסטיים בכך ששומן ירד באופן יותר שווה מכלל הגוף. אבל הקונצנזוס הכללי כאן הוא שללא מיקוד מסויים של הפעולות הללו על הרקמות הבעיתיות הצפציפיות הללו (משחות יוהימבין טרופיות יכולות לעבוד כאן למען האמת, למידה מסויימת ובשילוב חזק עם חומרים אחרים), הפעולות שאנו מבצעים יחולו על כל הגוף באופן שווה. מה שקל לפרק, יהיה יותר קל לפרק, ומה שקשה, פשוט יהפוך לקצת יותר קל. ואחרי הכל, אותן רקמות שיעמדו דום אחרונות יהיו תמיד אותן עקשניות.

פירוש קטנטן של המחקר. גברים אכן נוטים לאגור הרבה שומן בטני, כאשר זה שכיח לראות גבר עם רגליים רזות וכרס, בדיוק כמו שזה שכיח לראות אישה עם השמנה אגסית של בטן רזה ופלג גוף תחתון שמן (עסיסי למביני עניין שמבניכם). אז כאשר שומן מצתבר באיזור מסויים בצורה משמעותית כל כך, סביר שכאשר המשקל ירד הוא יבוא מאותו איזור בעיקר. אך כאשר אנו מדברים על שלבים יותר מתקדמים בהם הגענו למה שנקרא Lower superficial abdominal fat, או לאותו שומן 'שטחי' באיזור הישבן והיריכיים, ללא Visceral ושומן בטני עמוק, אז אנו מדברים על האיזורים העקשנים באמת. כלומר שלראות ירידה בשומן הבטני, כאשר יש הרבה רקמות שומן עמוקות זה לא בעיה, הן בד"כ מאוד רגישות לקטכולאמינים וחסינות לאינסולין, אפילו אם זה בבטן, אך כאשר אנו כבר די רזים הגורל כאן משתנה.

גל

אם אני מבין נכון אז יכול להיות מצב שבו אדם בעל 10% שומן,חלק ניכר מממנו (מהשומן) יהיה מרוכז באיזור הבטן ויצור מראה שמן (כרסי)?
(סליחה על הניסוח- העייפות גברה עליי)

gal.T
14-09-06, 11:28
אם אני מבין נכון אז יכול להיות מצב שבו אדם בעל 10% שומן,חלק ניכר מממנו (מהשומן) יהיה מרוכז באיזור הבטן ויצור מראה שמן (כרסי)?
(סליחה על הניסוח- העייפות גברה עליי)
על 10% ממש לא תהיה לך כרס, אבל כן, אצל רוב הגברים באיזור הבטן על אחוז זה תהיה שכבה קצת יותר עבה של שומן משאר הגוף. בדיוק כמו שאצל בחורה רזה יכולים להיות סימנים לריבועים בבטן, ועדיין יריכיים קצת מלאות.

גל

THE_JUGGERNAUT
14-09-06, 13:03

גל

תודה על ההסבר המעמיק... רק חבל שכנראה אני לא יוכל לקלוט עוד משהו היום...:wacko:

Nimrod
14-09-06, 16:38
רגע גל, הבנתי חלקי, המסקנה היא שאירובי קבוע בחיטוב יעזור להוריד שומן בכמות שווה בכל הגוף כן?

gal.T
14-09-06, 19:03
גרעון קלורי שלילי יוריד שומן מכל הגוף, עד שתגיע לאחוזים שבהם ישארו אזורים 'עקשנים' הדורשים מניפולציות שונות (סמים, אירובי, הורדת פחמימות...) על מינת לרדת.

Nimrod
14-09-06, 20:35
גרעון קלורי שלילי יוריד שומן מכל הגוף, עד שתגיע לאחוזים שבהם ישארו אזורים 'עקשנים' הדורשים מניפולציות שונות (סמים, אירובי, הורדת פחמימות...) על מינת לרדת.

נניח אני מהתחלה משתמש בסמים ועושה אירובי בכמות טובה.
זה יגרום למצב שהגוף יוריד שומן מכל האזורים בגוף בצורה שווה. (לא לגמרי, אבל יותר שווה מאשר בלי סמים ואירובי).
נכון?

Bullet
14-09-06, 20:37
גל האם זה נכון שהשומן ה"עיקש" הזה יגרום ליותר שריר לרדת בחיטוב מאשר אם אותו שומן היה מוחלף בשומן רגיל ולא עיקש?

THE_JUGGERNAUT
14-09-06, 21:47
(סמים, אירובי, הורדת פחמימות...)

חחחחחחחחחחח

נחמד מאוד שסמים נכננסים באותם סוגריים עם אירובי והורדת פחמימות....:whistle:

gal.T
15-09-06, 15:22
נניח אני מהתחלה משתמש בסמים ועושה אירובי בכמות טובה.
זה יגרום למצב שהגוף יוריד שומן מכל האזורים בגוף בצורה שווה. (לא לגמרי, אבל יותר שווה מאשר בלי סמים ואירובי).
נכון? כמובן, יהיו שינויים מסויימים בניוד השומן, אך היתרון המשמעותי כאן הוא בשלבים שבהם אנו באמת זקוקים ליתרון המסויים הזה. מה שמוביל אותי למה שיעקב שאל:
האם זה נכון שהשומן ה"עיקש" הזה יגרום ליותר שריר לרדת בחיטוב מאשר אם אותו שומן היה מוחלף בשומן רגיל ולא עיקש? בהנחה שאנו באמת מתקשים לבצע ליפוליזה באותן רקמות, אז כן. זו אחת מהסיבות, בנוסף לנושא ההורמונלי, שבאחוזים מסויימים הרבה יותר קשה לפרק שומן ושאנו נאבד מסה רזה יותר בקלות. יש כאן מקרה נוסף, שבו אנשים בדיאטה ראשונה לאחוזי שומן נמוכים מתקשים הרבה יותר מדיאטות מאוחרות יותר, בעיקר בגלל מצבורי השומן הבעייתי הזה שנאגר במהלך שנים של אכילה גרועה (הרבה שומן רווי ומוקשה שמקשים על הפירוק, ואף יוצרים בעייות בזרימת הדם לאיזור).
נחמד מאוד שסמים נכננסים באותם סוגריים עם אירובי והורדת פחמימות.... תצחק תצחק, אבל אחוז מסויים מהשפעתם של הסימפטומימטים, או החומרים שמשמשים כבעלי פעולה ישירה על האדרנוצפטורים עצמם, אפשר לבצע על ידי משחקים בדיאטה וע"י פעילות אירובית. כמובן שלא לאותה רמה, אך דילול גליקוגן ושינוי נתיב האנרגיה בעיקרו מפחמימה לשומן, זה בדיוק מה שעושים כל החומרים שמגבירים\מתפקדים כקטכולאמינים (אדרנלין\נוראדרנלין). אז למידה מסויימת, אפשר להכניס את החומרי "לייט" הללו לאותה השורה עם אירובי ודיאטה. כמובן שאני לא מדבר על DNP או הורמונים שונים כמו T3, אלא בעיקר על חומרים בעלי השפעה על תהליך יעילות שריפת השומן, ללא השפעה רצינית על ח"הח (שזה הדבר שהופך שורף שומן לבאמת שורף שומן).

גל