PDA

צפה בגרסא המלאה : אקטומורפים כנסו בבקשה

Fatboy
20-01-08, 11:23
אני רוצה לשמוע לפחות סיפור הצלחה אחד של אקטומורפ שעלה לרמת מסה מכובדת, ואם יש מישהו כזה אני רוצה לדעת באיזה תכנית השתמשתם!

אני בעצמי אקטומורפ מלא

עליתי 14 ק"ג מסה בקצת יותר משנה, ועכשיו עוד פעם נתקעתי
יש לי הרגשה שהבעיה הפעם בתכנית אימונים שלי ולא בתזונה!

Tamir H
20-01-08, 11:24
ניסית להעלות קלוריות?

Fatboy
20-01-08, 11:32
אני שוקל 60 ק"ג ואוכל 3000 קל' ביום שזה 500 קל' מעל הכמות שאני צריך בשביל לעלות במסה סטטיסטית

לא נראה לי שזה הבעיה

P-a-n-1-c
20-01-08, 12:05
אני שוקל 60 ק"ג ואוכל 3000 קל' ביום שזה 500 קל' מעל הכמות שאני צריך בשביל לעלות במסה סטטיסטית

לא נראה לי שזה הבעיה
זאת כן. תעלה עוד 500.
אני מדבר איתך מניסיון אחי

SiX PACK
20-01-08, 12:10
כמו שפאניק אמר תעלה את הגירעון, ולפי התמונות בחתימה אתה נראה כמו שילוב של אקט למזו..

!Demon!
20-01-08, 12:26
אקטומורפים מה זה אקטומורפ??
ועוד משהו שהייתי רוצה שיסבירו לי למה כדי לעלות מסה צריך הרבה כלוריות?כאילו הקלוריות יביאו רק שומן שזה גם עליה במסה אבל עדין..לא ניראה לי שזאת המסה שאתם רוצים..

P-a-n-1-c
20-01-08, 12:35
אקטומורפים מה זה אקטומורפ??
ועוד משהו שהייתי רוצה שיסבירו לי למה כדי לעלות מסה צריך הרבה כלוריות?כאילו הקלוריות יביאו רק שומן שזה גם עליה במסה אבל עדין..לא ניראה לי שזאת המסה שאתם רוצים..

אחי נראה לי פרצו לך למשתמש

וסיקס פאק כתבת בטעות גירעון במקום עודף, חפיף.

Fatboy
20-01-08, 12:43

אתה אקטומורפ?

אם כן תשלח לי בבקשה את התכנית שלך

!Demon!
20-01-08, 12:50

חח תאמת לא..
באמת לא יודע מה זה..
בקשר לקלוריות הכוונה פה למסה מלוכלכת?אני באמת בבלבול קטן חח

toxicity
20-01-08, 13:51
אני וטאי בוקס :)

yonip
20-01-08, 14:38
אני וטאי בוקס :)

אני עליתי 26 קילו תוך שנה ^_^
אבל אני עדיין גרוע חחח צריך חיטוב ואז אני יראה מה אני שווה.. 14%

P-a-n-1-c
20-01-08, 14:39
חח תאמת לא..
באמת לא יודע מה זה..
בקשר לקלוריות הכוונה פה למסה מלוכלכת?אני באמת בבלבול קטן חח

בואנה בד"כ אני זה שקשה להבין אם הוא צוחק או לא, הפעם התקלת אותי.

zuko
20-01-08, 15:52
מעזן קלורי חיובי וסבלנות! שריר לא גודל תוך לילה.
תתאמן חזק ותהיה במעזן חיובי חצי שנה-שנה,בלי קשר למיבנה אתה תראה שיפור ע-נ-ק!

!Demon!
20-01-08, 15:58
בואנה בד"כ אני זה שקשה להבין אם הוא צוחק או לא, הפעם התקלת אותי.

:):):):) הקטע עם הקלוריות אף פעם לא הבנתי..זה כניראה נשמע ממש צ'ונגי אבל מה לעשות עדיף אני ישאל וידע מאשר לשחק אותה מבין ולא לדעת...הרבה קלוריות תורם לפיתוח שריר עצמו?חשבתי זה יותר קטע של חלבונים...תעשה טובה תסביר חח

P-a-n-1-c
20-01-08, 16:05
חחחח הקטע עם הקלוריות אף פעם לא הבנתי..זה כניראה נשמע ממש צ'ונגי אבל מה לעשות עדיף אני ישאל וידע מאשר לשחק אותה מבין ולא לדעת...הרבה קלוריות תורם לפיתוח שריר עצמו?חשבתי זה יותר קטע של חלבונים...תעשה טובה תסביר חח

אחי זה דבר בסיסי.
בגדול קלוריות זה אנרגיה, ובשביל לבנות שריר דרושה אנרגיה. אם אתה שורף ביום X קלוריות [X אנרגיה] ומכניס X-Y אתה לא תגדל. בוא ניקח לדוגמא פועל ביניין, אם יש אחד שבונה X לבנים ביום והשני מפרק X+Y לבנים ביום, בסופו של יום לא תהיה חומה, מבין? - דוגמא שנשמעת מטופשת, אבל ניסיתי לפשט את זה - מהדוגמא אפשר להבין שכדי שהחומה תיבנה דרושה מספיק אנרגיה [פועל א' צריך לבנות יותר מאשר שפועל ב' הורס].

בכל אופן חלבון אכן דרוש לבניית שריר, אבל לא רק. מה שקובע בסופו של דבר אם תעלה במאסה זו הצריכה הקלורית שלך. מה שקובע אם תעלה במאסה איכותית [יותר שריר פחות שומן] הם היחסים בין אבות המזון, מנוחה מספקת ואימונים טובים.

עכשיו בנוגע לעיניין של פותח האשכול: המצב שלו הוא מצב שהוא שורף יותר מאשר שהוא מכניס. אם זה באמצעות ח"ח גבוה או באמצעות פעילות פיזית מאומצת ביום יום שמגדילה את כמות הקלוריות הנשרפות. ברמת העיקרון 3000 קלוריות זהו מספר שאמור להיות מספיק לעלייה במאסה, אבל בפועל מה שקורה אצלו זה לא [שוב, אם זה בגלל ח"ח גבוה או אורח חיים אינטנסיבי] - מסקנה: צריך להגדיל את האנרגיה הנצרכת, משמע את כמות הקלוריות היומית.

הבנת פחות או יותר?

!Demon!
20-01-08, 16:17
אחי זה דבר בסיסי.
בגדול קלוריות זה אנרגיה, ובשביל לבנות שריר דרושה אנרגיה. אם אתה שורף ביום X קלוריות [X אנרגיה] ומכניס X-Y אתה לא תגדל. בוא ניקח לדוגמא פועל ביניין, אם יש אחד שבונה X לבנים ביום והשני מפרק X+Y לבנים ביום, בסופו של יום לא תהיה חומה, מבין? - דוגמא שנשמעת מטופשת, אבל ניסיתי לפשט את זה - מהדוגמא אפשר להבין שכדי שהחומה תיבנה דרושה מספיק אנרגיה [פועל א' צריך לבנות יותר מאשר שפועל ב' הורס].

בכל אופן חלבון אכן דרוש לבניית שריר, אבל לא רק. מה שקובע בסופו של דבר אם תעלה במאסה זו הצריכה הקלורית שלך. מה שקובע אם תעלה במאסה איכותית [יותר שריר פחות שומן] הם היחסים בין אבות המזון, מנוחה מספקת ואימונים טובים.

עכשיו בנוגע לעיניין של פותח האשכול: המצב שלו הוא מצב שהוא שורף יותר מאשר שהוא מכניס. אם זה באמצעות ח"ח גבוה או באמצעות פעילות פיזית מאומצת ביום יום שמגדילה את כמות הקלוריות הנשרפות. ברמת העיקרון 3000 קלוריות זהו מספר שאמור להיות מספיק לעלייה במאסה, אבל בפועל מה שקורה אצלו זה לא [שוב, אם זה בגלל ח"ח גבוה או אורח חיים אינטנסיבי] - מסקנה: צריך להגדיל את האנרגיה הנצרכת, משמע את כמות הקלוריות היומית.

הבנת פחות או יותר?

כן סבבה אז אם ככה מה הבדל בין עליה נקיה או לא נקיה?בשניהם אתה צריך פול קלוריות..חח כוסמו אני מבולבל אחושרמוטה עכשיו

P-a-n-1-c
20-01-08, 16:20
כן סבבה אז אם ככה מה הבדל בין עליה נקיה או לא נקיה?בשניהם אתה צריך פול קלוריות..חח כוסמו אני מבולבל אחושרמוטה עכשיו

ההבדל בין עלייה "נקייה" ללא נקייה היא כמות השומן והנוזלים הנצברים. כדי לעלות מאסה "נקייה" צריך להיות עם היד על הדופק ולהכניס את מידת הקלוריות הדרושה לגדילה ולא מעבר לכך - זה די קשה ודי מתסכל. מצד אחד אתה צריך לוודא שאכן אתה מכניס מספיק קלוריות כדי שתגדל, מצד שני אתה צריך לדאוג למזער את כמות השומן הנצברת וזאת ע"י מיתון העודף הקלורי - מבין?
אני אישית הייתי ממליץ על מאסה לא נקייה מהסיבה הפשוטה שזה מאוד מתסכל לעלות על המשקל כל שבועיים ולראות שעלית כמה מאות גרמים בודדים אם בכלל.

!Demon!
20-01-08, 16:30
ההבדל בין עלייה "נקייה" ללא נקייה היא כמות השומן והנוזלים הנצברים. כדי לעלות מאסה "נקייה" צריך להיות עם היד על הדופק ולהכניס את מידת הקלוריות הדרושה לגדילה ולא מעבר לכך - זה די קשה ודי מתסכל. מצד אחד אתה צריך לוודא שאכן אתה מכניס מספיק קלוריות כדי שתגדל, מצד שני אתה צריך לדאוג למזער את כמות השומן הנצברת וזאת ע"י מיתון העודף הקלורי - מבין?
אני אישית הייתי ממליץ על מאסה לא נקייה מהסיבה הפשוטה שזה מאוד מתסכל לעלות על המשקל כל שבועיים ולראות שעלית כמה מאות גרמים בודדים אם בכלל.

אה אז נגיד בשביל נקי צריך מאזן חיובי של 1000 קלוריות נגיד ולא נקי 2000 נגיד(סתם דוגמא) זה הקטע?כי נגיד רק ב 1000 האלה הגוף משתמש ומעלה הופך לשומן?
ועוד משהו אצל כל אחד זה שונה נכון אז איך לדעת יש איזה דרך?

P-a-n-1-c
20-01-08, 16:32
אה אז נגיד בשביל נקי צריך מאזן חיובי של 1000 קלוריות נגיד ולא נקי 2000 נגיד(סתם דוגמא) זה הקטע?כי נגיד רק ב 1000 האלה הגוף משתמש ומעלה הופך לשומן?

בגדול כן.

ועוד משהו אצל כל אחד זה שונה נכון אז איך לדעת יש איזה דרך?

ניסוי וטעייה.
תקרא את המאמרים, יש איזה שיטה שנקראת "שיטת ההילוכים", אני אישית תומך בה.
ז"א לא לקפוץ ישר מעל הפופיק ולהיות באובר של 2000 קלוריות, תתחיל מ500 ולאט לאט תעלה במידה ואתה נתקע.

!Demon!
20-01-08, 16:36
בגדול כן.

ניסוי וטעייה.
תקרא את המאמרים, יש איזה שיטה שנקראת "שיטת ההילוכים", אני אישית תומך בה.
ז"א לא לקפוץ ישר מעל הפופיק ולהיות באובר של 2000 קלוריות, תתחיל מ500 ולאט לאט תעלה במידה ואתה נתקע.

סבבה תודה טוב לדעת..אני בכל מקרה אוכל הכל אין לי בעיית השמנה למזלי חח

Fatboy
21-01-08, 09:13
שכחת לציין שבמאסה נקייה גם חשוב להימנע מאוכל עם הרבה שומן רווי (גאנק-פוד) ופחמימות אם ערך גליקמי גבוה (כל פחמימה מעובדת) ובמאסה מלוכלכת פשוט אוכלים כל מה שיש, אם העיקר להגיע לכמות חלבון וקלוריות שצריך ביום

אני אפילו בתור אקטומורפ מאוד נגד מאסה מלוכלכת