PDA

צפה בגרסא המלאה : jump squats

tomerA
21-01-08, 21:41
יש סכנה לשחיקה מוגברת בברך?

Seth Able
23-01-08, 01:26
יש סכנה לשחיקה מוגברת בברך?

כן, יש. תלוי איך ומה אתה עושה וכמה עמיד אתה לנחיתות. בכל מקרה, חשוב מאוד לשלב תרגיל כזה בהדרגתיות - אפילו שזה מרגיש קל, להתחיל עם משקלים מאוד נמוכים ועם ווליום נמוך מאד, לתת לגוף זמן להסתגל ולעלות לאט לאט.

יש אנשים בתחום שממליצים לא לעשות שום סקוואט פרט לסקוואט מלא ב3 השנים הראשונות לאימונים, ע"מ להכין את הגוף (גב וברכיים בעיקר) לעומסים הגדולים יותר שנגרמים בגרסאות אחרות, וגם בגלל שהתועלת שלהן מוגבלת יחסית כל עוד אין לך סקוואט רציני.

Seth Able
23-01-08, 02:26
אגב, סכנה ל"שחיקה מוגברת" של הברכיים, יש גם מכדורגל או מריצה, ויש סיכוי שאלו פעילויות יותר בעייתיות מהבחינה הזאת. קח בחשבון שצריך לקחת הכל בפרופורציות.

tomerA
23-01-08, 14:53
אני עושה 4 סטים שמתוכם בערך 2 עבודה.
נראה לי שאני יוריד עצימות.
בכול מקרה תודה

trx--->sus
23-01-08, 16:44
אחי יש דרכים אחרות לשיפור ניתור

Cookie
23-01-08, 18:41
לניתוח,קח חבל ותתחיל לקפוץ

AB6Killer
23-01-08, 18:46
לאחר כמה סטים של סקטים תתחיל לעשות 20 קפיצות לגובה ,הכי חזק שאתה יכול .
או שתעשה אחרי כול סט של סקוואט סט קפיצות.אתה יכול לשים משקולות על הרגליים (אילו עם הסקוצ'ים לריצה )...

תעשה גם את החזרות של הסקוואט בהתפרצות ירידה איטית עם עליה מתפרץ (מאוד קשה ,התמדה בזה הורגת!)

Seth Able
23-01-08, 20:00
אני עושה 4 סטים שמתוכם בערך 2 עבודה.
נראה לי שאני יוריד עצימות.
בכול מקרה תודה

שמע, נסיון עם ג'אמפ סקוואט ממש ממש אין לי, אבל נסיון עם תרגילים בעלי אימפקט דומה על הברך, יש לי.

הבעיה היא שבגלל שאתה עובד עם משקל שהוא יחסית קל לך (לעומת העבודת כוח האיטית שאתה רגיל לה), אתה לא בדיוק מרגיש שאתה מתאמץ וחושב שאתה עובד בעצימות נמוכה. זה נכון מבחינת השרירים שלך אולי, אבל המפרקים שלך לא רגילים לסוג הזה של עומס ולעוצמת הפגיעות.
אני לא יודע עם איזה סוג של עומסים אתה עובד כרגע, אבל אני ממליץ מאוד לתת לגוף זמן להסתגל לצורת העבודה הזאת, אפילו שדי בטוח שאתה תרגיש שמדובר בביזבוז זמן (ויכול אפילו להיות שבשבילך זה באמת יהיה ככה, לא יודע מה מצב הברכיים שלך) זה עדיף בהרבה מאשר לגלות מאוחר יותר שהיית זקוק לתקופת הסתגלות כזאת. בכל אופן, לפחות בשלב ההתחלתי, עד שתכיר קצת יותר את המגבלות של הגוף שלך בתחום הזה, אני חושב שאם יש סיכוי לטעות בקביעת העומסים, עדיף בהרבה שהיא תהיה לכיוון הבטוח.