PDA

צפה בגרסא המלאה : Fbw למתקדמים עם גיוון (צריך דעה)

Scylla
22-01-08, 22:50
אז ככה,
אני עושה Abc כבר 3 חודשים, 4 אימונים בשבוע (abca, Bcab, Cabc)
אני מתחיל עכשיו קורס ברמנים בימי שישי וככל הנראה אאלץ באופן זמני (3 חודשים) להוריד את המינון ל3 אימונים בשבוע.
אני מודע לכך שזה עדיין מתאים יופי לabc, אבל חשבתי לגוון.
רציתי לעבור לab, אבל נראה לי אני אקח את ה3 חודשים האלה, אנסה Fbw ואסיים לאחר מכן.
עכשיו אני מתאמן לא חדש, והתאמנתי בבסיס ופעם בשבוע במכון במשך שנה לפני כן.

חשבתי על Fbw כזה (יחסית מתקדמים):
בנץ' פרס
בנץ' פרס חזה עליון
פולי עליון
בנט אובר
לחיצה צרפתית / תרגיל אחר לטרייספס
יד קדמית בעמידה עם מוט
מילטרי פרס
סקוואט בסמית' (רוצה לעשות בסמית' לפני שאעבור לחופשי)

מה דעתכם?
חשבתי על רעיון אולי לגוון את התרגילים,
למשל לעשות 3 אימונים Fbw שונים בשבוע (אותה חלוקה, תרגילים משתנים)
או כל שבוע להחליף חלק מהתרגילים.

ואשמח לשמוע מכם מעבר מabc לfbw... שהוא נשמע די מעיק לדעתי.

תודה מראש,
אופיר.

ThaiB0X
22-01-08, 22:57
קודם כל מה שמבדיל תוכנית למתחילים (beginners) מתוכנית לביניים(Intermediates) למתקדמים (Advanced) זה קצב ההתקדמות במשקלים. אם אתה מסוגל לעלות בתרגילים מאימון לאימון בתרגילים הכבדים אתה עדיין מתחיל. אם אתה מסוגל לעלות משבוע לשבוע אז אתה באמצע, ואם אתה מסוגל לעלות רק כל חודש, אז אתה מתקדם.
בדרך כלל מתחילים זה כאלו שהם בחודשים הראשונים לאימונים שלהם או לחלופין רק הרגע התחילו לעשות תרגילים כמו דדליפט וסקוואט. רוב הפורום פה הוא intermediates אני מעריך, בדרך כלל זה חבר'ה בין חצי שנה לשנתיים אימונים.

תבדוק מי אתה,
במידה ואתה מתחיל --> STARTING STRENGTH
במידה ואתה בינוני --> 5X5 LINEAR PERIODIZATION
במידה ואתה מתקדם --> 5X5 NON-LINEAR PERIODIZATION

פשוט.

Scylla
22-01-08, 23:21
איפה בין הבינוניים למתקדמים עם נטייה למתקדמים.

איפה אני מוצא פירוט של התוכנית?

ThaiB0X
22-01-08, 23:41
Google

Scylla
23-01-08, 06:09
אוקיי ומעבר ל5x5,

מה אתם אומרים על התוכנית הנ"ל?

ThaiB0X
23-01-08, 08:10
מיותר לעשות בנץ' עליון, יש לך גם את הרגיל וגם את המיליטארי ששניהם מפעילים לך אותו יופי.
תעיף ת'פולי, תעשה סקוואט חופשי (תתחיל עם חופשי! שלא תתרגל לחרא המכאני). מבודדים הייתי מעיף לגמרי.
תוסיף דדליפט באחד מימות השבוע.

עכשיו צריך לראות איך זה מסתדר מבחינה של סטים וחזרות. וכמובן איך אתה מחלק את זה ככה שתוכל לעלות במשקלים באופן בו אתה רוצה לעלות (שבועי\חודשי\whatever), שזה הכי חשוב, כי אם אתה לא עולה במשקלים, YOURE GOING NOWHERE.

או במקום להסתבך, תנסה 5X5, אני ועוד רבים מבסוטים ממנה, באמת שהתוכנית פשוטה וחזקה. PUT YOUR TRUST IN BILL STARR.

Scylla
23-01-08, 19:12
אבל לדוגמא תרגיל עמו פולי, איך אתה מוצא לו תחליף?
ולא יודע לגבי להעיף את העליון, תרגיל חזה אחד נשמע לי כלום... אולי פלייס במקום?

ואשמח לשמוע את דעתם של אחרים בנושא.

Scylla
24-01-08, 18:36
אשמח לשמוע עוד דעות של אנשים.

ספציפית לגבי יעילות של Fbw "קבוע"
לעומת Fbw עם רוטציה של תרגילים (תרגיל משתנה כל אימון או כל שבוע)
או מנגד שרירים קטנים מתחלפים באימון (אימון אחד עם יד אחורית, אימון אחד עם יד קדמית למשל)

Mad_dog
24-01-08, 18:59
קודם כל מה שמבדיל תוכנית למתחילים (beginners) מתוכנית לביניים(Intermediates) למתקדמים (Advanced) זה קצב ההתקדמות במשקלים. אם אתה מסוגל לעלות בתרגילים מאימון לאימון בתרגילים הכבדים אתה עדיין מתחיל. אם אתה מסוגל לעלות משבוע לשבוע אז אתה באמצע, ואם אתה מסוגל לעלות רק כל חודש, אז אתה מתקדם.
בדרך כלל מתחילים זה כאלו שהם בחודשים הראשונים לאימונים שלהם או לחלופין רק הרגע התחילו לעשות תרגילים כמו דדליפט וסקוואט. רוב הפורום פה הוא intermediates אני מעריך, בדרך כלל זה חבר'ה בין חצי שנה לשנתיים אימונים.

תבדוק מי אתה,
במידה ואתה מתחיל --> STARTING STRENGTH
במידה ואתה בינוני --> 5X5 LINEAR PERIODIZATION
במידה ואתה מתקדם --> 5X5 NON-LINEAR PERIODIZATION

פשוט.

אחי יש מצב אתה מביא קישורים לכול אחת מהתוכניות נשמע מעניין ה5X5 אני רוצה אחרי סיום התוכנית שלי לעשות את ה5X5 ... לצערי יהיה הפסקה בגלל הטירונות אז אני יתחיל מהראשון .. :)

Agoraphobic
24-01-08, 19:04
http://www.israelbody.com/showthread.php?t=37531
תוכנית שהמאמן שלי נתן לי.. עזר לי מאוד

הזברה
24-01-08, 20:00
אגרופוביק, שים ת'תמונות שלי בבקשה...

עוד משהו מתי אתה מגיע להתאמן ,אני רוצה לתעד את הבנץ שלי מתישהוא, לפני שיכנס ממש הסמסטר ואז אני לא אוכל לנשום.

Agoraphobic
24-01-08, 20:11
אגרופוביק, שים ת'תמונות שלי בבקשה...

עוד משהו מתי אתה מגיע להתאמן ,אני רוצה לתעד את הבנץ שלי מתישהוא, לפני שיכנס ממש הסמסטר ואז אני לא אוכל לנשום.
חח..

יש לי בעיות עם הקבל של הפלאפון למחשב...
אני מגיע ראשון שני רביעי חמישי.. - בשעות 1 וחצי -4 בכלליות.