PDA

צפה בגרסא המלאה : הפסקה יזומה

Scylla
26-01-08, 15:03
מתאמן 3 חודשים בabc. (ולפני זה במשך שנה באימונים פחות רציניים ומתוכננים אבל בקביעות)
הולך לעבור לfbw כלשהו גם למשך - 3 חודשים.

בדיוק עלה לי לראש הקטע של ההפסקה, ושזה חשוב מדי כמה זמן.

מה אתם אומרים, לעשות הפסקה, כמה מומלץ פחות או יותר?

אני יכול להמשיך בלי הפסקה, אבל כן נוצר איזשהו עומס של האימונים. גם בגלל הצבא וכו' שאין הרבה זמן להתאמן ואני צריך להתאמן בזמנים הפנויים היחידים שיש.

shahar-king
26-01-08, 15:09
הפסקה זה קטע של איך אתה מרגיש אם אתה מרגיש שאתה יכול להתחיל תוכנית תתחיל ישר אחרת תיחלש

Danzig
26-01-08, 15:17
הפסקה זה קטע של איך אתה מרגיש אם אתה מרגיש שאתה יכול להתחיל תוכנית תתחיל ישר אחרת תיחלש

תפסיק לדבר שטויות, מהפסקה של שבוע שבועיים הוא לא יחלש אלא אפילו ההפך יחזור עם יותר אנרגיה.

לפותח הפוסט, אם אתה מרגיש שאתה צריך הפסקה קטנה בין התכניות תיקח, מה שבטוח שרע זה לא יעשה ואפילו בגדר המלצה.
בהצלחה.

Scylla
26-01-08, 15:21
כל אחד וההגדרה שלו ל"צריך".
יש אנשים שמרגישים מהר מאוד איך לא בא להם, ויש אנשים שלא מוכנים לחרוג בסט אחד מהתוכנית ויהי מה.

shahar-king
26-01-08, 15:35
תפסיק לדבר שטויות, מהפסקה של שבוע שבועיים הוא לא יחלש אלא אפילו ההפך יחזור עם יותר אנרגיה.

לפותח הפוסט, אם אתה מרגיש שאתה צריך הפסקה קטנה בין התכניות תיקח, מה שבטוח שרע זה לא יעשה ואפילו בגדר המלצה.
בהצלחה.

אני ואתה אמרנו אותו דבר רק בניסוח שונה אם לא שמתה לב אני אמרתי שאם הוא מרגיש שהוא צריך הפסקה שיצא להפסקה אין ביות אם זה זה אפילו מומלץץ אבל אין לך מה לעשות הפסקה אם אתה לא צריך אותה זה ביזבוז של זמן ומסת שריר יקרה אתה לא חושב?

Scylla
26-01-08, 15:39
צריך במובן של אני עלול להישבר ולהפסיק אם לא - ממש לא.

אבל יש טוענים שהפסקה מדי כמה חודשים - זה כלי יעיל, לאו דווקא נפשית ופסיכולוגית.

trx--->sus
26-01-08, 15:39
אני ואתה אמרנו אותו דבר רק בניסוח שונה אם לא שמתה לב אני אמרתי שאם הוא מרגיש שהוא צריך הפסקה שיצא להפסקה אין ביות אם זה זה אפילו מומלץץ אבל אין לך מה לעשות הפסקה אם אתה לא צריך אותה זה ביזבוז של זמן ומסת שריר יקרה אתה לא חושב?
תה ממש מעצבן אותי בזמן האחרון אתה כותב המון שטויות ועוד אנשים עלולים להקשיב לך

shahar-king
26-01-08, 16:11
תה ממש מעצבן אותי בזמן האחרון אתה כותב המון שטויות ועוד אנשים עלולים להקשיב לך

מה בידיוק שטויות במה שאמרתי פה????

Danzig
26-01-08, 16:21
אתה אמרת בתגובה הראשונה שהוא 'יחלש', אז לא הוא לא יחלש, ומאסת שריר הוא לא יאבד, אפילו לא 0.5, כי מאסת שריר לא מאבדים תוך שבוע שבועיים לוקח לזה יותר זמן, כמובן תחת תזונה נכונה אין שום בעיה, בנוסף לכך שיש כביכול 'זכרון שריר'.

muscler
26-01-08, 16:30
אני עכשיו לפני החלפת תכנית עשיתי 5 ימים מנוחה

Avi
26-01-08, 17:36
5 ימים זה כלום. בדרך כלל עושים 10.

Scylla
26-01-08, 18:07
5 ימים זה כלום. בדרך כלל עושים 10.
מה זה כלום? מה זה בדר"כ?
כל אחד הוא אינדיוידואל...
אני לא אעשה שבועיים מנוחה כי גם זה יחסית הרבה זמן וגם כי זה לא נחוץ.

השאלה שלי האם זה יעיל, כלומר לטווח ארוך,
אם אני אעשה הפסקה של שבוע בין תוכניות (נגיד 3 חודשים תוכנית) או לא אעשה בכלל,
באיזה מצב התוצאות יהיו עדיפות?

BXL
26-01-08, 21:13
כל 8-10 שבועות מומלץ להחליף תוכנית ולעשות הפסקה של שבוע-שבועיים תלוי במידת הצורך.

יהורם
27-01-08, 11:55
כל 8-10 שבועות מומלץ להחליף תוכנית ולעשות הפסקה של שבוע-שבועיים תלוי במידת הצורך.
אוקיי.. אבל השאלה היא מהיא מידת הצורך? {ולא פסיכולוגית,פיזית נטו!}
ובלי קשר כשאני מחליף תוכנית אימונים מספיק שאני יחליף תרגילים זאת אומרת נגיד אימון חזה במקום לחיצה במוט אני יעשה עם משקולות וכן הלאה או שחשוב לשנות את תוכנית האימון כולה {למשל מabc לab}

BXL
27-01-08, 12:05
מומלץ לשנות את תוכנית האימונים כולה,ואם כבר אתה ב Abc אז אל תשנה אותה ל Ab אלא תתקדם למשהו כמו Abcd או Abcde מידת הצורך תלויה בעומס האימונים שהיה לך ב 8-10 שבועות האחרונים,אם התאמנת בכל הימים והתאמנת יותר מ-3 פעמים בשבוע ובכל אימון נתת את המקסימום שלך ואחרי כל אימון אתה מרגיש תשוש אז מומלץ לך לקחת כשבועיים של מנוחה,הכל תלוי במידת האימונים שהיו לך ב8-10 שבועות האחרונים.

Scylla
27-01-08, 20:50
אני 3 חודשים על 4 אימונים בשבוע - קבוע.

וזה לא נכון מה שאמרת על מעבר מabc אל Abcd / Abcde.

פשוט מאוד - מה אני אעשה אחרי זה? הרי אני לא אפצל את זה יותר... יותר מabcde נשמע לי לא אנושי ולא יעיל. ובניגוד לדעה הרווחת - Fbw לא "יותר למתחילים" מאשר Ab / Abc
אני בטוח שבמידה ועושים Fbw בעצימות מאוד גבוהה - הוא אפקטיבי ויעיל.

לאחר הfbw אני מתכנן Abcd ככל הנראה... ואחריו Ab... בקיצור להקפיד כל 3 חודשים לשנות.
כי אני מרגיש שדי מיציתי לעת עתה את הabc ואני די תקוע.

BXL
27-01-08, 21:31
על הכיפאק,אם אתה מעלה בעצימות זה משהו אחר אבל עדיין אני מדבר על קטע של התקדמות..
אם אתה כבר 3 חודשים על 4 אימונים קבועים בשבוע מומלץ שתחליף כבר תוכנית ותיקח עכשיו הפסקה של שבוע לפחות.