PDA

צפה בגרסא המלאה : דד ליפט קלאסי..

xLaes
28-01-08, 22:03
כל המאמנים ועוד כמה מתאמנים מתחילים לחפור לי שאם אני עושה דד ליפט קלאסי אני מקבל פריצת דיסק,ושאני צריך להפסיק לעשות את זה[יש לי טכניקה טובה]ואני צריך לעשות רק דד ליפט רומני.
כי דד ליפט קלאסי גורם לפריצת דיסק,ודדליפט רומני לא.

אני כמובן ממשיך בדדליפט הקלאסי,אבל מה להגיד להם שיפסיקו לחפור לי?

נ.ב
כל מי שעושה דד ליפט אצלינו,עושה רק דד ליפט רומני.

tomerA
28-01-08, 22:10
דדליפט רומני זה כמו גוד מורנינג רק שמחזיקים את המוט בידיים?

xLaes
28-01-08, 22:13
תראה לי מזה גוד מורנינג,ואני אגיד לך..

goldBEN
28-01-08, 22:14
תראה לי מזה גוד מורנינג,ואני אגיד לך..

יענו דד ליפט רגליים ישרות?

xLaes
28-01-08, 22:14
יענו דד ליפט רגליים ישרות?
כע

מילא,אחלה תמונת צד

BXL
28-01-08, 23:13
אם כבר זה ההפך :s דד ליפט רומני יותר מסוכן לגב עשיתי אותו פעם אחת (עם טכניקה לא משהו) והייתי מושבת למעלה משבוע מאימונים (וגם יומיים מבצפר כי לא יכלתי לזוז מהמיטה)

shahar-king
28-01-08, 23:47
כל התרגילים המורכבים האלה מסוכנים אם אתה לא עושה אותם נכון אם אתה יודע שיש לך טכניקה טובה זה לא יקרום לשום פרצית דיסק תיתעלם מהם או שתגיד להם בסדר בסדר אין מה לעשות הם תמיד יהיו חפרנים

כן דד ליפט רומני זה כמו גוד מורנינג רק עם המוט בידיים רק שדדליפט רומני זה תרגיל לרגליים ביגלל שאתה שומר שם על רגליים נעולות וגוד מורנינג אתה עושה עם ברכיים לא נעולות זה תרגיל לגב תחתון

shikoLM
29-01-08, 00:08
כן דד ליפט רומני זה כמו גוד מורנינג רק עם המוט בידיים רק שדדליפט רומני זה תרגיל לרגליים ביגלל שאתה שומר שם על רגליים נעולות וגוד מורנינג אתה עושה עם ברכיים לא נעולות זה תרגיל לגב תחתון
קודם כל בילבלת בין שני התרגילים, בדדליפט רומני יש טווח תנועה קטן ביותר בברך בעוד שבגוד מורנינג אין תנועה בברך בכלל.
בקשר לעניין מידת העבודה, שוב כהרגלך בקודש הדברים שלך במקרה הטוב מוטעים (מעניין לדעת מאיפה ועל איזה מקורות את מסתמך). בשני התרגילים ההבדל במומנט התנגדות על החוליות הלומבריות הוא מינורי עד לא קיים, משמע מידת פעילות זהה של זוקפי הגו. התרגילים מוגדרים בראש ובראשונה כתרגילים לפושטי ירך משום שטווח התנועה לפשיטה בירך הוא גדול ביותר ולכן הוא ה prime mover (לא שיש הרבה ברירות בגוד מורנינג) לעומת המצב בעמ"ש בו לא מתבצעת תנועה בכלל, מה גם שהמומנט על מפרק הירך גדול מהמומנט על עמ"ש.
אם נרצה להיות מדוייקים מרב העבודה בתנועות המדוברות נופלת על האמסטרינגס שכן המצב המאורך שלהם בברך מאפשר להם לפתח יותר כוח במפרק הירך.

shahar-king
29-01-08, 00:15
קודם כל בילבלת בין שני התרגילים, בדדליפט רומני יש טווח תנועה קטן ביותר בברך בעוד שבגוד מורנינג אין תנועה בברך בכלל.
בקשר לעניין מידת העבודה, שוב כהרגלך בקודש הדברים שלך במקרה הטוב מוטעים (מעניין לדעת מאיפה ועל איזה מקורות את מסתמך). בשני התרגילים ההבדל במומנט התנגדות על החוליות הלומבריות הוא מינורי עד לא קיים, משמע מידת פעילות זהה של זוקפי הגו. התרגילים מוגדרים בראש ובראשונה כתרגילים לפושטי ירך משום שטווח התנועה לפשיטה בירך הוא גדול ביותר ולכן הוא ה prime mover (לא שיש הרבה ברירות בגוד מורנינג) לעומת המצב בעמ"ש בו לא מתבצעת תנועה בכלל, מה גם שהמומנט על מפרק הירך גדול מהמומנט על עמ"ש.
אם נרצה להיות מדוייקים מרב העבודה בתנועות המדוברות נופלת על האמסטרינגס שכן המצב המאורך שלהם בברך מאפשר להם לפתח יותר כוח במפרק הירך.

זה בידיוק מה שאני אמרתי גם בשפה פשוטה ואתה מנסה לזיין לי ת'שכל ולהוציא אותי טיפש בשפה גוובה אז יש לי חדשות בישבילך בוא תימצוץ לי י'מיזדיין בתחת. אמרתי בידיוק אותו דבר רק בלי ההסברים המדעיים המסריחים שלך שמשתמשים חדשים פה לא מבינים אותך

shikoLM
29-01-08, 00:19
זה בידיוק מה שאני אמרתי גם בשפה פשוטה ואתה מנסה לזיין לי ת'שכל ולהוציא אותי טיפש בשפה גוובה אז יש לי חדשות בישבילך בוא תימצוץ לי י'מיזדיין בתחת. אמרתי בידיוק אותו דבר רק בלי ההסברים המדעיים המסריחים שלך שמשתמשים חדשים פה לא מבינים אותך
:lol:

:wacko: ליצן...

shahar-king
29-01-08, 00:24
מה שתגיד אחי...

xLaes
29-01-08, 14:08
בלעט,תיצמדו לנושא,מה צריך לעשות/להביר להם שאני עושה דד ליפט קלאסי ושזה לא יפגע בי בשום צורה?

Seth Able
29-01-08, 14:31
בלעט,תיצמדו לנושא,מה צריך לעשות/להביר להם שאני עושה דד ליפט קלאסי ושזה לא יפגע בי בשום צורה?

אם אתה בטוח שאתה באמת עובד נכון, אל תתייחס אליהם, שיגידו מה שהם רוצים.
אם אתה קצת פחות בטוח, תבדוק, אולי אתה בכל זאת יכול ללמוד מהם משהו.

Seth Able
29-01-08, 14:34

יש כמה וכמה צורות לבצע גוד מורנינג, אבל אני דווקא חושב שביצוע עם כפיפה קטנה בברך, כמו בדדליפט רומני בערך, היא הכי נפוצה.

Avi
29-01-08, 15:05
הבעיה העיקרית היא ש 90 אחוז מהאנשים שחושבים שהם יודעים לעשות דדליפט לא באמת יודעים, והתוצאה היא כמובן פריצת דיסק. אבל ההגיון אומר שמי שעושה דד ליפט עם טכניקה מושלמת לא ייסבול מפריצת דיסק, ההוכחה לכך היא המתחרים שמרימים משקלים מטורפים והגב שלהם בסדר.

tomerA
29-01-08, 16:05
:lol:

:wacko: ליצן...

חולה עליך :):):):) :flowers:

shahar-king
29-01-08, 17:15
אני חושב שגוד מורנינג צריך לעשות עם כפיפה קלה בברך כדי שלא תיהיה נעולה ודד ליפט רומני צריך שהברכיים יהיו נעולות כי לפי מה שאני יודע זה תרגיל לרגליים

shikoLM
29-01-08, 17:36
אני חושב שגוד מורנינג צריך לעשות עם כפיפה קלה בברך כדי שלא תיהיה נעולה ודד ליפט רומני צריך שהברכיים יהיו נעולות כי לפי מה שאני יודע זה תרגיל לרגליים
בשני התרגילים, עם כפיפה קלה בברך או בלי כפיפה בכלל, האגוניסט (במיוחד כשאין תנועה בברך) הם האמסטרינגס. העבודה של זוקפי הגו היא משנית בתנועה ולו בגלל שמומנט ההתנגדות שפועל עליהם הוא קטן מהמומנט שפועל פושטי הירך. אפשר כמובן להזכיר את העובדה שאין תנועתיות בכלל בעמ"ש בשני התרגילים ומדובר בעבודה סטטטית של זוקפי הגו (אמנם לא תמיד זאת הסיבה אבל ברוב המקרים וגם כאן זה המצב).

Seth Able
29-01-08, 17:59

גוד מורנינג אפשר לעשות ככה או ככה, בהתאם למטרות וליכולות. דדליפט רומני הוא פר הגדרה עם כפיפה מסויימת בברך. התרגיל הוא במקור (ומכאן גם השם שלו, מנבחרת רומניה בהרמת משקולות) תרגיל עזר לקלין ועם ברכיים נעולות הוא לא יכול להיות רלבנטי לעניין.

shahar-king
29-01-08, 18:27
בשני התרגילים, עם כפיפה קלה בברך או בלי כפיפה בכלל, האגוניסט (במיוחד כשאין תנועה בברך) הם האמסטרינגס. העבודה של זוקפי הגו היא משנית בתנועה ולו בגלל שמומנט ההתנגדות שפועל עליהם הוא קטן מהמומנט שפועל פושטי הירך. אפשר כמובן להזכיר את העובדה שאין תנועתיות בכלל בעמ"ש בשני התרגילים ומדובר בעבודה סטטטית של זוקפי הגו (אמנם לא תמיד זאת הסיבה אבל ברוב המקרים וגם כאן זה המצב).

איך אני ממקד את הגוד מורנינג בזוקפי הגו???

tal_s
29-01-08, 20:01
איך אני ממקד את הגוד מורנינג בזוקפי הגו???
אחי תפרוש בשיא

Avi
29-01-08, 23:13

למה ההאמסטרינג הוא האגוניסט ולא העכוז הגדול?

shahar-king
29-01-08, 23:15
אחי תפרוש בשיא

מה אתה רוצה י'זין????

shikoLM
30-01-08, 13:26
למה ההאמסטרינג הוא האגוניסט ולא העכוז הגדול?

בגלל שבדדליפט רומני/גוד מורנינג האמסטרינגס מאורכים בברך בניגוד למצב בדדליפט קלאסי.

trx--->sus
30-01-08, 16:28
דדליפט רומני זה כמו גוד מורנינג רק שמחזיקים את המוט בידיים?
לא, זה סטיף לג