PDA

צפה בגרסא המלאה : שריר עיקרי בדדליפט?

פינגווין
29-01-08, 14:55
איזה אחד מוינגיט אמר לי באימון לפני כמה זמן שהשריר העיקרי הוא התחת, כי משם בא הכיפוף או משו
בכל מקרה באיזה ספר אנטומיה ראיתי שהשריר העיקרי שעובד הוא האמסטרינג

אגב מדובר בדדליפט קלאסי

Avi
29-01-08, 15:02
אני לא מומחה לדד ליפט אבל בפשיטת ירך העכוז הגדול הוא השריר העיקרי, וההאמסטרינגס עוזר לו. יכול ליהיות שבביצוע הדד ליפט שריר העכוז הגדול נכנס לאי ספיקה כלשהי ואז ההאמסטרינג הופך ליהיות השריר הראשי. אני פשוט גם שמעתי אפשהו שההאמסטרינגס הוא העיקרי בדד ליפט, אבל לא בטוח שזה נכון.

AB6Killer
29-01-08, 15:32
עם הרגליים ישרות בלי כיפופים בזמן הירידה כלפי מעטה,החיבליים (המסטרינג) עובדים מאוד קשה בנוסף לזקופי הגב!

shikoLM
29-01-08, 17:29
בדדליפט קלאסי ה prime mover הוא מפרק הירך. במפרק הירך האגוניסט הוא הגלוטאוס מקס' ולא האמסטרינגס ממספר סיבות.
א. חתך רוחב גדול יותר בהשוואה להאמסטרינגס.
ב. האמסטרינגס עוברים במהלך התנועה ממצב של אי-ספיקה אקטיבית בברך (תחילת השלב הקונצנטרי) לאי-ספיקה אקטיבית בירך (תחילת השלב האקצנטרי), ע"ע מייצב דינאמי.
ג. לגלוטאוס מקס' יש יתרון מכני קל על פני האמסטרינגס. ה origin של הלגוטאוס מקס' מתחיל בחלקה האחורי העליון של ה ilium בעוד שה origin של האמסטרינגס הוא ב ischial tuberosity, מה שמקנה לגלוטאוס מקס' זרוע כוח גדולה יותר.

פינגווין
29-01-08, 17:59
סבבה, תודה רבה על ההסברים.

AB6Killer
29-01-08, 18:21
בדדליפט קלאסי ה prime mover הוא מפרק הירך. במפרק הירך האגוניסט הוא הגלוטאוס מקס' ולא האמסטרינגס ממספר סיבות.
א. חתך רוחב גדול יותר בהשוואה להאמסטרינגס.
ב. האמסטרינגס עוברים במהלך התנועה ממצב של אי-ספיקה אקטיבית בברך (תחילת השלב הקונצנטרי) לאי-ספיקה אקטיבית בירך (תחילת השלב האקצנטרי), ע"ע מייצב דינאמי.
ג. לגלוטאוס מקס' יש יתרון מכני קל על פני האמסטרינגס. ה origin של הלגוטאוס מקס' מתחיל בחלקה האחורי העליון של ה ilium בעוד שה origin של האמסטרינגס הוא ב ischial tuberosity, מה שמקנה לגלוטאוס מקס' זרוע כוח גדולה יותר.

ינטו לא לימדו אותי טוב בוינגייט חח

דווקא מה שאתה רושם יותר הגיוני ..
לגלוטאוס מקס' יש יותר זיות תנועה (גם מחובר בפרק הירך יותר למעלה מאשר החבליים),מאשר לאמסטרינגס כתוצאה מכך הוא עובדת יותר ...הבנתי נכון?!:book:

Avi
29-01-08, 23:15
ינטו לא לימדו אותי טוב בוינגייט חח

דווקא מה שאתה רושם יותר הגיוני ..
לגלוטאוס מקס' יש יותר זיות תנועה (גם מחובר בפרק הירך יותר למעלה מאשר החבליים),מאשר לאמסטרינגס כתוצאה מכך הוא עובדת יותר ...הבנתי נכון?!:book:

לימדו אותך מצויין בויינגיט, פשוט לא הקשבת. אלא אם כן למדת במכללת וינגייט ולא במכון וינגייט.