PDA

צפה בגרסא המלאה : למה מאבדים מסת שריר?

DeathStorm
29-01-08, 22:13
יש לי שאלה זה שאני יאבד מסת שריר זה בגלל ש...?
אין מספיק פחמימות או אין מספיק קלוריות
כי אני רוצה לעשות משהו אם מספיק קלריות ומעט פחמימות זה היה בסדר?

לוזון
29-01-08, 22:32
אתה צריך הכל אחי..
אין דבר כזה פחות מיזה קצת מיזה..
תתחיל לקרוא מאמרים ותבין..

shahar-king
29-01-08, 22:41
יש לי שאלה זה שאני יאבד מסת שריר זה בגלל ש...?
אין מספיק פחמימות או אין מספיק קלוריות
כי אני רוצה לעשות משהו אם מספיק קלריות ומעט פחמימות זה היה בסדר?

אני לא מבין גדול בעניין אבל אני חושב שהאיבוד של מסת השריר כי ביגלל שבתקופת חיטוב אנחנו נותנים לגוף פחות פחמימות וקלוריות ואז הגוף מנצל את השריר כדי להפיק אנרגיה תיקרא את המדריך לחיטוב ותעשה לעצמך תפריט אחי זאתי דעתי!

tomerA
29-01-08, 22:46
הגוף כול הזמן נמצא בתהליכים של פירוק ובנייה.
שריר כול הזמן מתפרק וכול הזמן נבנה, כאשר אתה מתאמן אתה נמצא במאזן חיובי. זאת אומרת שאתה יותר בונה משאר אתה מפרק.
ברגע שאתה מפסיק להתאמן ומפסיק את הגירוי לגדילת השריר אתה נמצא במאזן שלילי ככה שאתה "מפרק שריר".

sason
29-01-08, 22:48
שריר כול הזמן מתפרק וכול הזמן נבנה, כאשר אתה מתאמן אתה נמצא במאזן חיובי. זאת אומרת שאתה יותר בונה משאר אתה מפרק.
ברגע שאתה מפסיק להתאמן ומפסיק את הגירוי לגדילת השריר אתה נמצא במאזן שלילי ככה שאתה "מפרק שריר".

לפי משאני הבנתי דווקא כשאתה נח השריר שלך נבנה..
אבל אני לא מבין גדול..

SiX PACK
29-01-08, 22:50

אין שום קשר ישיר בין אימונים למאזן הקלורי, הם רק עוזרים לנטב אותו.

tomerA
29-01-08, 22:55
אין שום קשר ישיר בין אימונים למאזן הקלורי, הם רק עוזרים לנטב אותו.

איפה ראיתה שכתבתי מאזן קלורי?
כתבתי מאזן חיובי של בנייה.

Sugarzaza
29-01-08, 23:03
אתה לא צריך להתאמן בשביל להיות במאזן חיובי של בנייה, רק לאכול מספיק קלוריות וחלבון

Avi
29-01-08, 23:06
נערך

tomerA
אתה לא צריך להתאמן בשביל להיות במאזן חיובי של בנייה, רק לאכול מספיק קלוריות וחלבון

טוב אל תתפסו אותי במילה אבל אני זוכר שפעם גם שאלתי את השאלה זאתי ועידן ענה לי.
אז אתה רוצה לומר שלא צריך להתאמן? אם אני יוכל מספיק קלוריות ולחלבון השריר שלי יגדל?
נגיד מתפרק לך ביום 10 יחידות של שריר. אם אתה מתאמן אתה נגיד מייצר 12 יחידות ביום, משמע אתה תצבור מסת שריר. אם אתה מייצר ביום 8 אתה תירד במסת השריר לאורך זמן.

SiX PACK

אותו דבר, מה זה מאזן חיובי..? זה קשור לאוכל או לאימונים..? :unsure:

חוץ מזה שבאימון הגוף קטבולי, ובטח שלא אנבולי.

אימון יביא בסופו של דבר לתוצאות אנבוליות, אבל בשביל להייות "במצב חיובי של בנייה" צריך לאכול.

tomerA
29-01-08, 23:08

אימון יביא בסופו של דבר לתוצאות קטבוליות, אבל בשביל להייות "במצב חיובי של בנייה" צריך לאכול.

זה לא אותו דבר. כי אתה יכול להיות במאזן קלורי חיובי ולאבד מסת שריר.
ומה קשור שאתה קטובלי באימון? אתה קטובלי שעה מתוך 24 שעות.

SiX PACK
29-01-08, 23:08
טוב אל תתפסו אותי במילה אבל אני זוכר שפעם גם שאלתי את השאלה זאתי ועידן ענה לי.
אז אתה רוצה לומר שלא צריך להתאמן? אם אני יוכל מספיק קלוריות ולחלבון השריר שלי יגדל?
נגיד מתפרק לך ביום 10 יחידות של שריר. אם אתה מתאמן אתה נגיד מייצר 12 יחידות ביום, משמע אתה תצבור מסת שריר. אם אתה מייצר ביום 8 אתה תירד במסת השריר לאורך זמן.

עכשיו עירבת נושא אחר לגמרי, עידן ענה לך למה הגוף מפרק שריר, או יותר נכון מתי.

הגוף מפרק ובונה שריר במאזן חיובי, כך גם בשלילי.

tomerA
29-01-08, 23:09
טוב עזוב אין לי זין לזה.

m0she
29-01-08, 23:10
דו שיח של חרשים.. אי אפשר להבין בכלל מה כל אחד מכם מנסה להגיד.

tomerA
29-01-08, 23:12

אז אולי תיישב את העניין?

SiX PACK
29-01-08, 23:12
זה לא אותו דבר. כי אתה יכול להיות במאזן קלורי חיובי ולאבד מסת שריר.
ומה קשור שאתה קטובלי באימון? אתה קטובלי שעה מתוך 24 שעות.

התבלבלתי שם במילה למעלה, כתבתי קטבולי, התכוונתי אנבולי.

SiX PACK
29-01-08, 23:14

תתכן את התעויוט, ותסביר מדוע ומה לא היה נכון, אחרת התגובה שלך מיותרת בהחלט.

Sugarzaza
29-01-08, 23:15
אימון משפר את המאזן של השריר/שומן לטובת השריר, אבל בעיקרון ה"תהליך חיובי של בנייה" קשור לתזונה כמעט בלבד

tomerA
29-01-08, 23:17
אימון משפר את המאזן של השריר/שומן לטובת השריר, אבל בעיקרון ה"תהליך חיובי של בנייה" קשור לתזונה כמעט בלבד

אז קח דוגמא. אם אתה עכשיו תפסיק להתאמן ותיהיה במאזן קלורי חיובי, אתה חושב שיהיה לך תהליך בנייה חיובי של שריר?

tomerA
29-01-08, 23:22
http://www.israelbody.com/showthread.php?t=32405

Sugarzaza
29-01-08, 23:23
אז קח דוגמא. אם אתה עכשיו תפסיק להתאמן ותיהיה במאזן קלורי חיובי, אתה חושב שיהיה לך תהליך בנייה חיובי של שריר?
אתה תעלה גם בכמות מסויימת של שריר כל עוד תהיה במאזן חנקתי חיובי, או לפחות לא תרד, וכנראה שגם בכמות מכובדת של שומן (תלוי בעודף הקלורי, גנטיקה)

SiX PACK
29-01-08, 23:26

אכן.

shahar-king
29-01-08, 23:39
האימון זה רק גירוי נוסף לשריר שרירים כל הזמן גודלים ונישרפים בגוף

m0she
29-01-08, 23:50
תתכן את התעויוט, ותסביר מדוע ומה לא היה נכון, אחרת התגובה שלך מיותרת בהחלט.

אני לא כל כך מבין על מה כל אחד מכם מדבר, אז אין לי מושג אפילו אם יש טעויות או לא. אבל ננסה ליישב את העניין.

sugaraza - יש הבדל בין מאזן חנקתי חיובי למאזן קלורי חיובי..

הקונספט בגדול הוא כזה. כל הזמן יש פירוק ובניה של חלבון, בכל מקום בגוף, מן הסתם שגם בשרירים. כשאנחנו מפעילים עומס על השריר, המטרה שלנו היא שהשריר יגביר את תהליך הבניה כך שסה"כ הבניה תגבור על הפירוק ונראה נטו עלייה במסת שריר. בשביל שזה יתרחש, יש כמה דרישות:

1. גירוי של השריר, כמובן. אחרת אין סיבה לשריר להגביר את הבניה.
2. צריכה מספקת של חלבון - אי אפשר להגביר את סינתזת החלבון בלי שיהיו חומצות אמינו בשביל זה, לא משנה כמה חיובי יהיה המאזן הקלורי.
3. מאזן קלורי חיובי - במאזן קלורי חיובי המצב ההורמונלי וכן זמינות הנוטריאנטים מאפשרים גדילה במסת השריר.
4. התאוששות ראויה.

אם אדם "סתם" נמצא במאזן קלורי חיובי, הוא בד"כ לא יעלה נטו בשומן אלא גם במסה רזה [בהנחה של צריכת חלבון מספקת], אבל עיקר העליה תהיה משומן. התפקיד של האימון כאן הוא בניתוב של הקלוריות יותר לבניית מסה רזה ולא לשומן - כפי שצויין פה ובצדק.

אם אנחנו מפסיקים לגרות את השריר, קצב הבניה יורד, כיוון שהיא כבר לא דרושה. במצב הזה הפירוק יגבר על הבניה, נראה ירידה במסת השריר, עד שבסופו של דבר התהליכים יתאזנו שוב. בחיטוב יש ירידה במסת השריר בגלל המצב ההורמונלי, זמינות נמוכה יותר של נוטריאנטים ופירוק שריר מוגבר.

Sugarzaza
29-01-08, 23:53
משה, תקרא מה שכתבתי, לא אמרתי שמאזן חנקתי חיובי ומאזן קלורי חיובי זה אותו דבר, אלא שאם תהיה במאזן חנקתי חיובי ומאזן קלורי חיובי אתה גם תעלה במסה רזה

m0she
29-01-08, 23:57
אתה תעלה גם בכמות מסויימת של שריר כל עוד תהיה במאזן חנקתי חיובי, או לפחות לא תרד, וכנראה שגם בכמות מכובדת של שומן (תלוי בעודף הקלורי, גנטיקה)

אין סיבה שתעלה בכמות מכובדת של שומן אם אתה במאזן חנקתי חיובי כי זה מתייחס לחלבוני גוף בלבד. מה שכן, סביר שאם אתה במאזן חנקתי חיובי אתה גם במאזן קלורי חיובי.

SiX PACK
29-01-08, 23:57
הכל התחיל מזה שתומר אמר שהאימון גורם "למצב חייובי של בנייה", ואנחנו תיכנו אותו.

ממש תרם לי המידע שהאת משה, אני עכשיו יודע מה צריך לעשות בשביל לגדול :lol:

סתם אחלה תשובה.

m0she
30-01-08, 00:00
אימון באמת מעודד מצב חיובי של בנייה, אם זה יצא לפועל - זה תלוי בתמיכה התזונתית. אני לא מבין על מה הויכוח בדיוק..

m0she
30-01-08, 00:00
יצא כפול

m0she
30-01-08, 00:01
אימון באמת מעודד מצב חיובי של בנייה, אם זה יצא לפועל - זה תלוי בתמיכה התזונתית. אני לא מבין על מה הויכוח בדיוק..

Sugarzaza
30-01-08, 00:01
כפול שילירבע

Sugarzaza
30-01-08, 00:04
יאללה הרגתם אותי, נושא ברמה של שיעור תזונה בכיתה ו' הסתבך כמו אני לא יודע מה

SiX PACK
30-01-08, 00:06

זה בדיוק מה שאמרתי, הוא מעודד, אבל לא גורם, היחיד שעשה פה סלט זה תומר.

תקרא:

אימון יביא בסופו של דבר לתוצאות אנבוליות, אבל בשביל להייות "במצב חיובי של בנייה" צריך לאכול.

m0she
30-01-08, 00:07
SiX PACK, צדקת, תעשה לי אבקת חלבון!!

SiX PACK
30-01-08, 00:15
SiX PACK, צדקת, תעשה לי אבקת חלבון!!

חחח משה אתה חייב לומר את המילה האחרונה אה....

אבל יש לך את זה..

tomerA
30-01-08, 07:33
זה בדיוק מה שאמרתי, הוא מעודד, אבל לא גורם, היחיד שעשה פה סלט זה תומר.

תקרא:

מה סלט? מה? :mellow:
אמרתי מה שמשה אמר... ברגע שאין מצב חיובי של בנייה (או תקרא לזה איך שבא לך) הגוף יפרק שריר.
אבל עזוב אין לי כוח להכנס לקטנות, צדקת סבבה? :laughing:
מה זה משנה :):):):)

DeathStorm
30-01-08, 12:24
SiX PACk
יש לך איסי או מסן?
ותגיד אחי בראש לך לעזור אני צריך להתעיץ איתך בכמה דברים