PDA

צפה בגרסא המלאה : פעילויות נוספות תוך כדי עליה במאסה

dynamo
12-09-06, 23:27
שלום.

אני בן 23, 1.78, 68 ק"ג, 14 אחוזי שומן, לא מספיק אחוזי שריר.
אני כיום מתאמן 3 פעמים בשבוע (ABC) לעליה במאסה + גיינר. כלקמן:
A - חזה ויד קדמית
B - גב ויד אחורית
C - רגליים וכתפיים
אני מתחיל כל אימון על קבוצת שרירים עם סט חימום (הרבה חזרות + משקל נמוך), ומסיים כל אימון במתיחות. אני חייב לציין שאני מופתע מהאפקטיביות של זה, אני לא נתפס במהלך האימונים!

השאלות שלי היא לא לגבי התוכנית, אלא לגבי מה שמסביב:

1. עד כמה זה חשוב להתאמן על בטן באופן ממוקד?
2. עד כמה זה חשוב לעשות פעילות אירובית במצבי? (הכושר הגופני שלי הוא ממוצע).
3. עד כמה חשובה פעילות לגמישות והארכת השריר? (חלק מהשרירים אצלי לא גמישים, וגם היציבה שלי לא מדהימה כי הכתפיים שמוטות קדימה -> מקרבי שכמות).
4. האם כדאי לעשות מאמץ ולהצטרף לאחד החוגים שיש לי במכון (גם ככה קשה לי עם 3 פעמים בשבוע):
Cycling, Trekking, Fiber Muscle, Super Training, Ashtanga, Yoga, YogaLatis, Pilaties, Feldenktais, מדרגה, אירובי, שיעור מתיחות, קיקבוקס, טאי צ'י, שחיה, סלסה, Fitball ועוד.

Ori-Silver
12-09-06, 23:42
Abc אימון פעם בשבוע פשוט כמעט ולא יעיל תחליף לאימון גוף מלא או תבוא ארבע פעמים בשבוע ותעשה Ab

Amit
12-09-06, 23:44
Abc אימון פעם בשבוע פשוט כמעט ולא יעיל תחליף לאימון גוף מלא או תבוא ארבע פעמים בשבוע ותעשה Ab
על פי מה בדיוק אתה אומר את זה? יש אנשים שגירוי שריר אחת לשבוע נותן להם תוצאות הרבה יותר טובות למרות שבאמת היתי מחליף ל ABCD

Takima
13-09-06, 00:55
1. לא חובה, אבל כדאי, במיוחד אם זה למטרת מסת שריר.

2. בתקופה של עליה במסה עדיף לבצע פעילות אירובית באינטנסיביות נמוכה כגון הליכה או לא לבצע פעילות אירובית בכלל. אימון של bodybuilding הוא לא 100% אנאירובי ומשלב בתוכו הרבה מרכיבים אירוביים בגלל החזרות הגבוהות והמנוחות הקצרות. לכן אימונים אלה ישפרו את הכושר הגופני שלך גם מבלי לשלב אימונים אירוביים ספציפיים. מלבד זאת, פעילויות אירוביות יותר אינטנסיביות כמו ריצות, ספרינטים או קפיצות עלולים להפריע בעליה במסה בגלל 2 סיבות עיקריות. 1- אתה תשרוף הרבה קלוריות ולכן תצטרך לאכול הרבה יותר בכדי לעלות במסה. 2- הגוף שלך יתעייף מאותם אימונים וזה יפגע באימוני ה-bodybuilding שלך.

3. מאד חשובות. לפני כל אימון תעשה מעט מתיחות ואחרי האימון תתאמן על גמישות 10-20 דקות.

4. לא. אמנם יוגה וטאי צ'י אולי יכולים לתרום לגמישות שלך אם אתה מעוניין. תדאג שזה לא יצא בימים של האימונים הרגילים.