PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה דחופה. עריכה: חלבונים ודנטורציה

snirzaharonz
12-02-08, 20:16
היי, יש לי שאלה.
נכון אם הטמפ' של הגוף בערך 45 מעלות אז אפשר למות בגלל שהחלבונים נשרפים?
אז איך זה יכול להיות שבחיבתה למשל(חם מאוד) נשאר עוד חלבונים?

ran_z
12-02-08, 20:18
יופי.

Yoggie
12-02-08, 20:59
snirzaharonz, ערכתי לך את ההודעה. פעם הבאה תכתוב בצורה מכובדת עם כותרת לעניין ובלי לפרסם אתרים אחרים אם לא הנושאים שלך ינעלו והמשתמש שלך ייחסם.

תשובה לשאלתך,
לחלבונים יש צורה מיוחדת ויעודית כל חלבון לפי תפקודו בגוף למשל אינזימים שללא פעילותם גופנו לא יכול לעבוד, הורמונים שונים וכו'. את הצורה החלבון מקבל מ4 מבנים מהם הוא מורכב. המבנה הראשוני מורכב מרצף חומצות האמינו המסודרות אחת ליד השניה, יש כ-20 חומצות וכל חלבון מורכב ממאות עד עשרות אלפי חומצות המחוברות יחדיו. המבנה השני השלישי והרביעי נוצרים בעקבות קשרים כימיים שיש בין צידי חומצות האמינו, כפלים שנוצרים בין כמה רצפים ביחד וכו', אני לא ארחיב כדי לא לבלבל אותך אבל אם תרצה אשמח לרשום גם את זה. לכל חלבון יש תנאים מיוחדים בו הוא יכול לעבוד, למשל רמת חומציות וטמפ'. בטמפ' גבוהה המבנים של החלבון מתחיל להתפרק אט אט כי הקשרים הכימיים בין המבנים האירגוניים שכתבנו מקודם מתפרקים (דנטורציה)
לכן, בחביתה החלבונים מתפרקים עד לרמה מסוימת והם אינם שמישים עבור הביצה (אפרוח כבר לא יבקע מביצה מבושלת) אבל הגוף שלנו ניזון מחומצות האמינו שהוא מפרק מהם בקיבה.
לעומת זאת, בגופנו אם חום הגוף שלנו יעלה מעל לרמה הנורמלית חלבונים המשמשים אותנו לפעילות החיים היום יומית עלולים לההרס ואנו יכולים למות.

מקווה שהתשובה עזרה לך. פעם הבאה בבקשה תקפיד על תנאי הפורום ואם תרצה מידע נוסף אתה מוזמן לשאול...

יוגי.

look
12-02-08, 21:00
אחי בטמפ' 45 מעלות אתה תתייבש.. תשאר בצל ואל תשכח כובע ומים !

tomerA
12-02-08, 21:23
אחי בטמפ' 45 מעלות אתה תתייבש.. תשאר בצל ואל תשכח כובע ומים !

זה בטוח מה שידאיג אותו כשהוא יגיע לטמפ' 45 מעלות :sleep:
אני הייתי דואג לחלקת קבר.

goldBEN
12-02-08, 21:28
מה אתם שרוטים?
בטמפ' 45 מעלות בחוץ לא יקרה לו כלום אם הוא ישמור על עצמו.
אם זה בגוף, אני בספק אם הוא יגיע למעל ל-43...s:

Yoggie
12-02-08, 21:29

הוא התכוון ל45 מעלות צלזיוס בסביבה ואתה התכוונת ל45 מעלות צלזיוס חום גוף. בטמפ' חיצונית כזו הגוף יפעיל כמה מנגנוני הגנה לקרר את עצמו... מעל 42 מעלות גוף מדובר בסכנת מוות קריטית ביותר.

tomerA
12-02-08, 21:29
הוא התכוון ל45 מעלות צלזיוס בסביבה ואתה התכוונת ל45 מעלות צלזיוס חום גוף. בטמפ' חיצונית כזו הגוף יפעיל כמה מנגנוני הגנה לקרר את עצמו... מעל 42 מעלות גוף מדובר בסכנת מוות קריטית ביותר.

אה טוב לא הבנתי אותו נכון.

look
12-02-08, 21:39
אחי שת'מגיע ל45 מעלות זה מאוחר מידי בשביל לדאוג לקבר..
איך תתקשר לקברן ?? הטלפון יימס !

snirzaharonz
13-02-08, 16:27
טוב קודם כל תודה למי שענה דבר שני
החברה פה שמנהלים תפורום לא הבינו אותי נכון
לא באתי בכוונה לעבוד על חוקי הפורום הכוונה
קיצר אני אקרא את החוקים שלא יהיו טעויות