PDA

צפה בגרסא המלאה : אשכול בדיחות\סיפורי קב''ן

סהר!
14-02-08, 11:55
שכל אחד באשכול יתן את הבדיחות\סיפורים מצחיקים שלו על הקבן אני יתחיל.
מישהו עומד בתור לקב''ן ואז הקב''ן קורא לו תכנס הוא נכנס,אז הבחור הביא עמו כמה חברים בקופסאת גפרורים הביא כמה נמלים הוא פותח את הקופסא ואומר לקב''ן על הנמלים,זה יעקב,זה משה,זה יצחק.

הבדיחה השנייה הקב''ן אמר לבחור שיושב אצלו תביא לי את הצו גיוס שלך.
הבחור מוציא צב מהתיק ואומר לקב''ן הנה הצב גיוס קוראים לו וולטר

!Demon!
14-02-08, 12:19
חובבן אתה.. חח

יש את הסיפור של הבחור שבא לקב"ן מוציא תפוז זורק על הקיר וצועק :פיקאצ'ו צא!!
יש אחד שבא מרח שוקולד על התחת בא לקבן מכניס תיד למכנסיים מוציא קצת שוקולךד ואוכל הקב"ן כמובן חושב זה חרא..
יש אחד שבא עם בובה אומר זה החבר הכי טוב שלי ,הקב"ן מוציא בובה אומר וזה שלי הבחור עןשה לו סבבה.."חבר לך תביא סיגריות" וזורק את הבובה מהחלון ואז חבר שלו עומד בחוץ וזורק פנימה את הבובה וחפיסה..הקב"ן בשוק ^^
יש אחד שמאז שירד מהאוטובוס כל מה שהוא אמר זה"איפה זה?איפה זה?איפה זה?.."שלחו אותו לקב"ן הוא הביא לו 21 ואז הוא עושה "הנה זה מצאתי!!"
יש את הזה זבא התחיל לנבועח על הקב"ן והקב"ן קפץ על השולחן ונבח עלייו בחזרה
יש אחד שבא ואומר "תשמע אני בחור רציני אני רוצה ללכת לקרבי , לתרום למדינה , לחטום קבע"..אז הקב"ן עושה לו מה הבעיה אם כך?הוא עושה לו"לא לוקחים אותי לחיל הפאווררנג'רס!!!"

:laughing: :laughing:

Powerlifter
14-02-08, 12:25
חובבן אתה.. חח

יש אחד שבא מרח שוקולד על התחת בא לקבן מכניס תיד למכנסיים מוציא קצת שוקולךד ואוכל הקב"ן כמובן חושב זה חרא..
יש אחד שבא עם בובה אומר זה החבר הכי טוב שלי ,הקב"ן מוציא בובה אומר וזה שלי הבחור עןשה לו סבבה.."חבר לך תביא סיגריות" וזורק את הבובה מהחלון ואז חבר שלו עומד בחוץ וזורק פנימה את הבובה וחפיסה..הקב"ן בשוק ^^
יש אחד שמאז שירד מהאוטובוס כל מה שהוא אמר זה"איפה זה?איפה זה?איפה זה?.."שלחו אותו לקב"ן הוא הביא לו 21 ואז הוא עושה "הנה זה מצאתי!!"
יש אחד שבא ואומר "תשמע אני בחור רציני אני רוצה ללכת לקרבי , לתרום למדינה , לחטום קבע"..אז הקב"ן עושה לו מה הבעיה אם כך?הוא עושה לו"לא לוקחים אותי לחיל הפאווררנג'רס!!!"

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חזקקק!

Danielllo
14-02-08, 12:26
אחד בא לקבן אם סוכרייה ונמלים בקופסה אחרת הוא אומר לקבן "הקבן אני חושב שמגיע לי להיות מפקד, אני מתאים לתפקיד הזה, הנה תראה" הוא זורק את הסוכריה לאמצע השולחן שופך את הנמלים וצועק "שמאל ימין שמאל ימין שמאל ימין שמאל"

Night_Wolf
14-02-08, 12:32
חובבן אתה.. חח

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חריף ביותר אחי!!!

וואלה הייתם צריכים לראות מה הולך אצל הקב"ן בחוות השומר אנשים בסיס הכי מטורף בארץ חחחחח
היה אחד שנכנס לקב"ן שם השיג איפור איפר את הפנים שלו כמו ליצן והתחיל להתפשט חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חח
דייייייייי אני זוכר את זה כמה בכיתי!!!
היה איתי במחלקה אחד טמבל אש!!!כל יום בקב"ן אם סיפור אחר חחחחחחחח הוא פעם נכנס לקב"ן והחליט שהוא לא מדבר הוא פשוט מתחיל לאכול הכל תפס תעיקפון התחיל ללעוס אותו התחיל לאכול נירות בלע מחק שהיה לו על השולחן חיטט באף ואכל תנלזת הביאו לו הפניה לועדה רפואית קיבל 21 במקום:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

!Demon!
14-02-08, 12:39
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חריף ביותר אחי!!!

וואלה הייתם צריכים לראות מה הולך אצל הקב"ן בחוות השומר אנשים בסיס הכי מטורף בארץ חחחחח
היה אחד שנכנס לקב"ן שם השיג איפור איפר את הפנים שלו כמו ליצן והתחיל להתפשט חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חח
דייייייייי אני זוכר את זה כמה בכיתי!!!
היה איתי במחלקה אחד טמבל אש!!!כל יום בקב"ן אם סיפור אחר חחחחחחחח הוא פעם נכנס לקב"ן והחליט שהוא לא מדבר הוא פשוט מתחיל לאכול הכל תפס תעיקפון התחיל ללעוס אותו התחיל לאכול נירות בלע מחק שהיה לו על השולחן חיטט באף ואכל תנלזת הביאו לו הפניה לועדה רפואית קיבל 21 במקום:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

חחח חוות השומר זה נערי מק"ם בעיקר לו?חחח

Mr.Bazooka
16-02-08, 01:12
חוות השומר זה לבחורים שיש להם עבר של עבריינות (אלימות,סמים איומים,תיקים בשטרה)
כמה חברים שלי הולכים לשם בכדי לעבור את זה ולהתגייס לגולני.

קב"ן בכל הכוח.

yespocket
16-02-08, 09:44

קב"ן בכל הכוח.
ואז מוחקים להם את הרישום?

alons
16-02-08, 10:14
בנאדם בא לקב''ן עם נייר כסף הקב''ן רואה את הנייר ושואל אותו מדוע הביא זאת.
האדם עושה לו באלי לעשן איתך נרגילה
הקב''ן מתחיל לחשוב מה הוא יעשה נרגילה הוא לא הביא
הבנאדם לוקח את הנייר כסף שם על הראש
ומתפשט ואז שואל אותו רוצה שחתה אל תדאג הצינור מגיע אלייך

superbik3
16-02-08, 10:55
חחחחחחחחחחחחח

NSH1
16-02-08, 11:57

חחחחחח גדול

גלעד, אתה בצבא? אתה נער מקא"ם או שיצאת?

Yoggie
16-02-08, 12:15
ואז מוחקים להם את הרישום?

כל מי ששירת בצהל ללא עבירות משמעת ובעיות מיוחדות זכאי ככל הזכור לי למחיקת תיק פלילי. לאו דווקא בחוות השומר.

קצת מפריע לי חלק מהרעיון שמאחורי האשכול הזה שהיום כל מי שמצליח לצאת מהצבא תוך כדי הצגות והתחזות לחולה נפש נהפך לאיזה גיבור ונושא שיחה. אני אישית חושב שכל מי שלא עשה צבא צריך לקבל פחות זכויות במדינה הזו (לא כולל כאלו שיצאו על רפואי ומסיבות מוצדקות), ולתת לאנשים שכן שירתו או עשו שירות לאומי הטבות - עדיפות בקבלה לאונ', הנחות במיסים וכו'. ומי שיצא על סעיף נפשי - למה לאפשר לו לקבל רשיון נהיגה אם הוא פסיכי... זה לא רחוק מלתת למישהו נשק. למה לאפשר לו להתקבל למשרות ציבוריות וכו'?

מעניין אותי לשמוע מה אנשים בפורום, דווקא בגלל שרובכם לפני צבא... ?

!Demon!
16-02-08, 12:20
כל מי ששירת בצהל ללא עבירות משמעת ובעיות מיוחדות זכאי ככל הזכור לי למחיקת תיק פלילי. לאו דווקא בחוות השומר.

קצת מפריע לי חלק מהרעיון שמאחורי האשכול הזה שהיום כל מי שמצליח לצאת מהצבא תוך כדי הצגות והתחזות לחולה נפש נהפך לאיזה גיבור ונושא שיחה. אני אישית חושב שכל מי שלא עשה צבא צריך לקבל פחות זכויות במדינה הזו (לא כולל כאלו שיצאו על רפואי ומסיבות מוצדקות), ולתת לאנשים שכן שירתו או עשו שירות לאומי הטבות - עדיפות בקבלה לאונ', הנחות במיסים וכו'. ומי שיצא על סעיף נפשי - למה לאפשר לו לקבל רשיון נהיגה אם הוא פסיכי... זה לא רחוק מלתת למישהו נשק. למה לאפשר לו להתקבל למשרות ציבוריות וכו'?

אני איתך באותה דעה...למה אני צריך עכשיו לתרום 3 שנים מחיי כשמישהו אחר בזמן הזה עובד , לומד ועוד..ואם אני לא טועה יצא חוק שקשור לרשיון אני לא בטוח אבל איך הוא הולך..

benwin21
16-02-08, 12:35

אתה וידע שבחלק מהארץ לא משכירים דירות למי שלא עשה שירות צבאי מלא???
או שירות לאומי.

Arsan
16-02-08, 13:01
אתה וידע שבחלק מהארץ לא משכירים דירות למי שלא עשה שירות צבאי מלא???
או שירות לאומי.
חרתא , אם יש לך כסף אתה תקבל הכל בחיים ...
בקשר לסיפורי קב"ן זה זיוני שכל שלא היו עד היום והמצאות של אנשים , אם משהו באמת היה אצל הקב"ן יודע שברגע שתתחיל לזיין את השכל אין לך מצב

Kachok
16-02-08, 13:08

אני ממש באותה דעה שלך ,נמאס כבר מהמניאקים העצלנים , ששמים זין על המדינה והאזרחים שלה , ובוחרים להשתמט משירות חובה. כשאתה נכנס לצבא אתה מגלה שאפילו הג'ובניקים שבג'ובניקים משחקים תפקיד כלשהו במערכת ותורמים את חלקם כדי שהמכונה הגדולה תמשיך לתפקד וכבר על זה כל הכבוד להם . ובעוד אנשים נותנים את 3 השנים הכי יפות בחיים שלהם למערכת , אחרים בוחרים להתחמק , ובמקרים רבים מאוד על סיבות דמיוניות, מהשירות הצבאי ובמקום זאת מצליחים לעבוד,לרכוש השכלה גבוהה ,לנהל חיי חברה וכו'....
ברור שמי שעשה שירות צבאי צריך לקבל יותר זכויות ואלה שלא הרבה פחות.....אחת מהבעיות אבל היא שלא תמיד אפשר לדעת אם הבן אדם יצא על סיבות מוצדקות או לא בגלל סודיות רפואית וכו'

Yoggie
16-02-08, 13:27
חרתא , אם יש לך כסף אתה תקבל הכל בחיים ...
בקשר לסיפורי קב"ן זה זיוני שכל שלא היו עד היום והמצאות של אנשים , אם משהו באמת היה אצל הקב"ן יודע שברגע שתתחיל לזיין את השכל אין לך מצב

לי יש דירה שאני משכיר ואני אעדיף לא להשכיר אותה למי שלא עשה שירות צבאי או לאומי... מה תגיד על זה? ההורים של חברה שלי הם בעלי עסק גדול מאוד והם לא מעסיקים אדם שלא עשה צבא. אני חושב שזו הדרך הלגיטימית שלנו כאזרחים פשוטים להלחם בתופעה המסריחה הזו שנקראת השתמטות.

superbik3
16-02-08, 13:34
לי יש דירה שאני משכיר ואני אעדיף לא להשכיר אותה למי שלא עשה שירות צבאי או לאומי... מה תגיד על זה? ההורים של חברה שלי הם בעלי עסק גדול מאוד והם לא מעסיקים אדם שלא עשה צבא. אני חושב שזו הדרך הלגיטימית שלנו כאזרחים פשוטים להלחם בתופעה המסריחה הזו שנקראת השתמטות.
מסכים אבל גם מסכים עם מה שזה שציטטת אותו אמר

תאמין לי שאם יש לך כסף אתה בכלל לא צריך את המדינה הזאת
וברגע שאתה עשיר למה אתה חושב שתרצה להיות מועסק ? בנאדם עשיר הוא מעסיק ולא מועסק

אבל אני בחיים לא ישתמט אני יתן את ה3 שנים האלה מהחיים שלי למרות שאני לא יעשה את זה בשמחה בוא נגיד ככה אבל זה המעט שאני יכול לעשות בשביל שהמדינה תתקיים [בלי צבא אין מדינה]
אומנם כנראה אני לא יהיה קרבי [בגלל שאני לא הולך לשים את החיים שלי בידי רמטכ"לים\שרי בטחון\ראשי ממשלה] אבל אני ימצא תפקיד שמתאים לי כמה שיותר שאני אולי יוכל להנות ממנו ואני יעזור לצבא כמה שיותר דרכו

Yoggie
16-02-08, 13:40
תאמין לי שאם יש לך כסף אתה בכלל לא צריך את המדינה הזאת

כנראה שאתה לא מבין את החשיבות של המדינה שאתה שייך אליה. חוצמזה שאתה לא צריך הרבה כסף כדי לעבור מכאן... קנה כרטיס לארה"ב ותעבוד שם - תקבל תמורה הרבה יותר גדולה עבור כספך. למה אתה לא עושה את זה?

superbik3
16-02-08, 13:43
כנראה שאתה לא מבין את החשיבות של המדינה שאתה שייך אליה. חוצמזה שאתה לא צריך הרבה כסף כדי לעבור מכאן... קנה כרטיס לארה"ב ותעבוד שם - תקבל תמורה הרבה יותר גדולה עבור כספך. למה אתה לא עושה את זה?
כי אני בן 16

ובעתיד רוב הסיכויים שאני יעשה את זה למרות שאני יחזור לארץ לביקורים\או לתמיד רק אלוהים יודע אבל זה יהיה רק בגלל המשפחה גבר...
ויש לי גם אח בארצות הברית ככה שתהיה לי התחלה קלה שם

tRONic
16-02-08, 13:46
אומנם כנראה אני לא יהיה קרבי [בגלל שאני לא הולך לשים את החיים שלי בידי רמטכ"לים\שרי בטחון\ראשי ממשלה]

שטויות במיץ עגבניות.

superbik3
16-02-08, 13:48
שטויות במיץ עגבניות.
טוב אם אתה רוצה תסביר את עצמך למה זה שטויות
אני עדין חושב ככה אבל אולי אתה יכול לשנות את דעתי

חוץ מזה זה כבר לא קשור לאשכול, תפתחו אשכול חדש על השתמטות או משהו..

Mr.Bazooka
16-02-08, 13:51
יש משתמטים ויש אנשים שלא משתמשטים ובכל זאת קוראים להם משתשמטים.
אני מדבר בעיקר על האלה על סעיף אי התאמה..לא נפשי..אי תאמה.
אנשים שאפילו בצו ראשון שלהם לא נתנו להם להתגייס בגלל בעיות ת"ש בבית..אנשים כאלה לא צריכים לקרוא להם משתמשטים הם עשוים הכל בשביל שבחיים האמיתיים שלהם יוכלו להביא
עוד כמה גרושים לבית כי המצב חרבנה.
ואחרי שנה-שנתתיים של עבודה לעשות שירות לאומי במד"א שזה לא פחות חשוב.

ואני לא מדבר על האלה שיצאו מהצבא על אי התאמה בגלל שישבו 4 חודשים בכלא.

בכל מקרה שכל אחד יעשה מה שבראש שלו.

ran7
16-02-08, 13:52
טוב אם אתה רוצה תסביר את עצמך למה זה שטויות
אני עדין חושב ככה אבל אולי אתה יכול לשנות את דעתי

חוץ מזה זה כבר לא קשור לאשכול, תפתחו אשכול חדש על השתמטות או משהו..
בשבילי חייל שיש לו את היכולות לשרת ביחידה קרבית(פרופיל82-97) ולא עושה את זה הוא בדיוק כמו משתמט!!

Mr.Bazooka
16-02-08, 13:55
בשבילי חייל שיש לו את היכולות לשרת ביחידה קרבית(פרופיל82-97) ולא עושה את זה הוא בדיוק כמו משתמט!!
קרא תתגובה שלי.

tRONic
16-02-08, 13:58
בכל מקרה שכל אחד יעשה מה שבראש שלו.

לא.
אני לא מבין מה ההגיון שעומד מאחורי המשפט הזה.

צה"ל = ישראל.
אין צה"ל = אין ישראל.

זהו.

ran7
16-02-08, 14:00
קרא תתגובה שלי.
כתבנו את התגובה ביחד אז לא הספתי לראות......
ואני לא מדבר על אלו שלא מתגייסים מסיבות כאלו או אחרות, אלא על כל מי שיש לו את היכולות וכל מה שצריך ומעדיף להיות איזה ג'ובניק בקרייה...

toxicity
16-02-08, 14:00
לא כל אחד בנוי לקרבי
העיקר לעשות תפקיד משמעותי בצבא, ולא להתבזבז 3 שנים בתור נהג או משו דומה

superbik3
16-02-08, 14:02
זהו אחי תבין שלא כל אחד בנוי לקרבי [אפילו אם פיזית הוא כן בנוי]
תחשוב אתה שם חייל באמצע שדה קרב שלא מוכן מנטלית ולא רוצה בכלל להיות איפה שהוא נמצא
אם הוא בורח או עושה איזה טעות שפוגעת במערך של החיילים אז תבין שהרבה יכולים למות

ran7
16-02-08, 14:04
זהו אחי תבין שלא כל אחד בנוי לקרבי [אפילו אם פיזית הוא כן בנוי]
תחשוב אתה שם חייל באמצע שדה קרב שלא מוכן מנטלית ולא רוצה בכלל להיות איפה שהוא נמצא
אם הוא בורח או עושה איזה טעות שפוגעת במערך של החיילים אז תבין שהרבה יכולים למות
זה סתם תירוץ בשבילי....
אני גם בטוח שצהל לא ישלח מישהו שלא מוכן מנטלית לשדה הקרב......

ninja
16-02-08, 14:04
ולא להתבזבז 3 שנים בתור נהג או משו דומה

נהג קרבי הוא חשוב בדיוק כמו החיילים שיוצאים להיילחם יא סטלן

superbik3
16-02-08, 14:06
נראה לי שהוא התכוון שיש עודף בכאלה חח

toxicity
16-02-08, 14:07
אני מדבר על סתם אנשים שלחצו אנטר על הכל בצו ראשון וקיבלו תפקיד של נהגים של איזה קצין
פשוט בזבוז של 3 שנים

Yoggie
16-02-08, 14:22
אני מדבר על סתם אנשים שלחצו אנטר על הכל בצו ראשון וקיבלו תפקיד של נהגים של איזה קצין
פשוט בזבוז של 3 שנים

אוקיי, ואם הם לא יעשו את התפקיד הזה מי כן יעשה? אז מה זה אומר? שכל מי שמנת המשכל שלו גבוה, בעל יכולות פסיכוטכניות גבוהות יתקבל לצהל וכל מי שלחץ אנטר או קיבל תוצאה נמוכה וישובץ כנהג צריכים לפטור אותו משירות צבאי?
במצב שלנו היום אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לתת לאנשים מסוימים לשרת ואחרים לשחרר. נכון שיש הרבה חוסר סדר ואירגון והרבה כח אדם מתבזבז או מנוצל שלא נכון. אבל זה לא אומר שאתה ואני יכולים לעשות את החשבון של הצבא ולהוציא את עצמנו מהמערך.
מבחנתי אם מישהו צריך לבוא כל יום ב5 ולפתוח את הממטרות בבסיס אז זה מה שהוא צריך לעשות. גם על זה הוא מתלונן?! אדם כזה הרי אם ישימו אותו בתור לוחם הוא יבכה שהוא לא מתאים, ואם ישימו אותו בתור משק ממטרות הוא יגיד שלא מנצלים אותו טוב שזה תאכלס אומר שהוא בנאדם בכיין ואגואיסט שרואה רק את עצמו וחי חינם על חשבונם של אחרים.

שומר החומות
16-02-08, 14:47
אוקיי, ואם הם לא יעשו את התפקיד הזה מי כן יעשה? אז מה זה אומר? שכל מי שמנת המשכל שלו גבוה, בעל יכולות פסיכוטכניות גבוהות יתקבל לצהל וכל מי שלחץ אנטר או קיבל תוצאה נמוכה וישובץ כנהג צריכים לפטור אותו משירות צבאי?
במצב שלנו היום אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לתת לאנשים מסוימים לשרת ואחרים לשחרר. נכון שיש הרבה חוסר סדר ואירגון והרבה כח אדם מתבזבז או מנוצל שלא נכון. אבל זה לא אומר שאתה ואני יכולים לעשות את החשבון של הצבא ולהוציא את עצמנו מהמערך.
מבחנתי אם מישהו צריך לבוא כל יום ב5 ולפתוח את הממטרות בבסיס אז זה מה שהוא צריך לעשות. גם על זה הוא מתלונן?! אדם כזה הרי אם ישימו אותו בתור לוחם הוא יבכה שהוא לא מתאים, ואם ישימו אותו בתור משק ממטרות הוא יגיד שלא מנצלים אותו טוב שזה תאכלס אומר שהוא בנאדם בכיין ואגואיסט שרואה רק את עצמו וחי חינם על חשבונם של אחרים.
:bow:
סוף סוף בן אדם עם שכל!

P-a-n-1-c
16-02-08, 14:48
זה סתם תירוץ בשבילי....
אני גם בטוח שצהל לא ישלח מישהו שלא מוכן מנטלית לשדה הקרב......

:laughing: :laughing: :laughing:

Arsan
16-02-08, 14:48
יבוא אליך בחור בן 24 להשכיר את הדירה, כשהוא יבוא להשכיר תשאל אותו ברוב חוצפתך : "תגיד עשית צבא"?
הוא יגיד לך כן
מה תשאל? איפה? הוא יגיד לך 669
מה תבקש? חוגר?
אתה מבין מה אתה אומר פה בעצם? אחד כזה יברח לפני שהוא ישכיר ממך באמת את הדירה ...
הפסד שלך סה"כ

BXL
16-02-08, 16:50
"זה סתם תירוץ בשבילי....
אני גם בטוח שצהל לא ישלח מישהו שלא מוכן מנטלית לשדה הקרב......"
פחחחחחח...הרשה לי לגחך,נראה לך שצה"ל שם זין באמת אם אתה מוכן מנטלית או לא?
כל עוד יש לך את הפרופיל המתאים ואין לך בעיות בבית וכ'ד שמים אותך בשדה הקרב בין אם תרצה או לא,ואם יש אנשים שלא מוכנים לעשות קרבי מסיבה כזאת או אחרת?אז מה הם גם משתמטים? תפסיק לדבר שטויות בחייך כי גם המוכר בשק"ם עושה תפקיד בצבא וגם הוא חשוב לצבא כל אחד הוא בסך הכל בורג בצבא,בורג בתעשייה וגם אם יש לו פרופיל 97 והוא מעדיף לא לשרת בקרבי כי זה פשוט מאוד לא בשבילו אז לא הוא לא נקרא משטמת וצריך לתת לאותו בנאדם את כל הכבוד על זה שהוא חייל כי עדיין הוא התגייס לצה"ל ואז מה אם הוא לא קרבי? מה אתה חושב שצריך רק קרביים בצה"ל? אז לא חביבי,המדים שהקרבים לובשים מי דואג להם? האפסנאים,האוכל שהם אוכלים מי דואג לו?הטבחים/השקמיסטים ועוד הרבה הרבה דברים אחרים,אז בחייך תפעיל קצת את הראש ואל תדבר שטויות.

פינגווין
16-02-08, 17:26

קב"ן בכל הכוח.
לא חובה תיקים, חבר שלי פרש מבית ספר בכיתה ט אם זכור לי
ושלחו אותו לשם....

SuzukiR
16-02-08, 17:30
יבוא אליך בחור בן 24 להשכיר את הדירה, כשהוא יבוא להשכיר תשאל אותו ברוב חוצפתך : "תגיד עשית צבא"?
הוא יגיד לך כן
מה תבקש? חוגר?
אתה מבין מה אתה אומר פה בעצם? אחד כזה יברח לפני שהוא ישכיר ממך באמת את הדירה ...
הפסד שלך סה"כ

שיברח מהשיחות הקצרות שהיו לי אם יוגי אני לא חושב
שכסף יעוור לו את העניים

כל הנוער היום ביכלל נהיה עיוור לכסף אין לו שום ערכים שום כלום שום כבוד כבוד בתור דרך ארץ

לא מזמן שמעתי בני 13 שדודו סבתא!?!?! זה ניתפס זה ?!?!

אני בדעתך יוגי

P-a-n-1-c
16-02-08, 17:34
שיברח מהשיחות הקצרות שהיו לי אם יוגי אני לא חושב
שכסף יעוור לו את העניים

כל הנוער היום ביכלל נהיה עיוור לכסף אין לו שום ערכים שום כלום שום כבוד כבוד בתור דרך ארץ

לא מזמן שמעתי בני 13 שדודו סבתא!?!?! זה ניתפס זה ?!?!

אני בדעתך יוגי

כשתגיע לצבא תקבל שוק ותבין שכל מה שאתה מדבר זה בולשיט אחד גדול.
תבין, בשביל הצבא אתה בסה"כ מספר. בלי שם בלי כלום, מספר.

SuzukiR
16-02-08, 17:35

בסדר אם הייתה מכיר אותי לא הייתה מדבר ככה

אבל בסדר דימי תיראה שאני ידבר ככה ויחשוב ככה גם אחרי שאני מיתגייס

P-a-n-1-c
16-02-08, 17:43
לאן אתה מתגייס בסוף?

NSH1
16-02-08, 18:18

צעיר לאיפה התגייסת?

NSH1
16-02-08, 18:44
סליחה דאבל

snirzaharonz
16-02-08, 18:48
אנשים עוד סיפורים !!!
אני מת פה :d:d

idan1523
16-02-08, 19:22
מי שלא ירצה להיות לוחם לא יהיה , ברגע שתגיעו לטירונות ותעמדו על שלכם יוציאו אותכם ממסלול לוחם לתפקיד אחר(לא חסר).

ובקשר לפרופיל הנפשיים ו"למשתמטים" אין דבר כזה משתמטים צהל מחלק 21 חופשי חודשי זה בעיה שלו אחר כך הוא בוכה שאין לו אנשים ועוד לא דיברנו על פרופיל 64/45 נפשי.
ראבק שצהל ישקיע את כול הכסף שלו באיתור משתמטים במקום לקנות לעוד אלוף מכונית שלישית חדשה או לשלם לרסר שיגרד את הביצים ולא יעשה כלום או שישפוך כסף על 101 יחידות "מיוחדות" (בשביל מה צריך כול כך הרבה? שישקיעו בגדודים! אבל זה כבר סיפור אחר).
הביזבוז שהולך בצהל זה פשוט בושה!!(דרך אגב יש ביזבוז כי ברגע שצהל יעבוד כגוף חסכן יקחו לו את התקציבים אז עדיף לבזבז אבל עדיף לבזבז על אימונים/נשק/וכוי ולא על שטויות).
ודרך אגב בקשר ללוחמים (בעיקר הגדודים כי בדרך כלל זה לא קורה אצל אנשים שמתנדבים ליחידות אחרות) פשוט שוחקים להם את הנשמה , שמירות/מטבחים/מחסומים/לוגיסטיקה ראבק מה הבעיה לשלם לגוף חיצוני שיעסוק בלוגיסטיקה , שיעמוד במחסומים ויתן לגדודים להתאמן או לעשות פעילות רצינית(אבל שוב זה גם לדיון אחר).

בקיצר הצבא זה זיין אחד גדול במיוחד אם אתה קרבי ושלא יספרו לכם סיפורים

Powerlifter
16-02-08, 19:24
בונאא!! אל תסטו מהנושא תביאו סיפורים!!!!!!!!!! :mad:

Yoggie
16-02-08, 20:55
הוא יגיד לך כן
מה תבקש? חוגר?
הפסד שלך סה"כ

זה לא ברוב חוצפתי בכלל. זכותי המלאה לדעת מי נכנס לנכס שלי. אתה יודע שבהרבה מן החוזים להשכרת דירות השוכר מתבקש ע"י המשכיר להביא תעודת יושר מהמשטרה?
ואני לא אבקש ממנו חוגר אבל אני כן בדרך זו או אחרת אשאל אותו קצת פרטים עליו, מה הוא עושה בחיים אם הוא היה בצבא וכו'. מאותה סיבה שאני לא ארצה להכניס אלי אדם שנראה כמו עבריין או שאני חושד שהוא עלול לא להיות שוכר טוב או לפגוע במצב הדירה. מבחנתי אדם שעשה צבא הוא אדם עם יותר ערכים מוסריים מאדם שלא עשה כי הוא השתמט על פי רוב.
חוצמזה בלי קשר - כנראה שאתה לא יודע מה מצב הדירות היום בארץ הביקוש גדולה על ההיצע, יתרה מזאת- הדירה שלי היא אחת הדירות המושכרות המבוקשות ביותר בעיר שלי גם בגלל מיקום וגם בגלל ששיפצתי אותה לחלוטין והיא כוללת ריהוט חדש והכל. אז תאמין לי שכשפרסמתי מודעה אנשים חיכו בתור כדי לבוא לראות אותה.

Arsan
16-02-08, 21:12
זה לא ברוב חוצפתי בכלל. זכותי המלאה לדעת מי נכנס לנכס שלי. אתה יודע שבהרבה מן החוזים להשכרת דירות השוכר מתבקש ע"י המשכיר להביא תעודת יושר מהמשטרה?
ואני לא אבקש ממנו חוגר אבל אני כן בדרך זו או אחרת אשאל אותו קצת פרטים עליו, מה הוא עושה בחיים אם הוא היה בצבא וכו'. מאותה סיבה שאני לא ארצה להכניס אלי אדם שנראה כמו עבריין או שאני חושד שהוא עלול לא להיות שוכר טוב או לפגוע במצב הדירה. מבחנתי אדם שעשה צבא הוא אדם עם יותר ערכים מוסריים מאדם שלא עשה כי הוא השתמט על פי רוב.
חוצמזה בלי קשר - כנראה שאתה לא יודע מה מצב הדירות היום בארץ הביקוש גדולה על ההיצע, יתרה מזאת- הדירה שלי היא אחת הדירות המושכרות המבוקשות ביותר בעיר שלי גם בגלל מיקום וגם בגלל ששיפצתי אותה לחלוטין והיא כוללת ריהוט חדש והכל. אז תאמין לי שכשפרסמתי מודעה אנשים חיכו בתור כדי לבוא לראות אותה.
אתה אומר בעצם שמי שסיים צבא יש לו יותר ערכים ממשהו שלא?
זה ממש מצחיק אני יכול להראות ולהצביע על אין ספור קופים בגולני שסיימו צבא ונשארו כאלה ולהצביע על המון משתמטים או כאלה שיצאו מהצבא בסיבה כזו או אחרת שרמת הערכים והאינטיליגנציה שלהם עולה פי כמה וכמה על אותם שסיימו צבא.
צבא זה לא מדד למי יש יותר ערכים , מי יותר חכם , או משהו בסיגנון.
צבא כן יכול לעזור לאנשים לקבל ערכים אחרים או חדשים או לשנות תפיסה , זה יכול לבגר , זה יכול הרבה דברים אבל להכליל לא נראה לי שזה יהיה נכון.

yespocket
16-02-08, 21:18
נו למי אכפת לוחם לא לוחם שימו דברים מצחיקים

שומר החומות
16-02-08, 22:30
אתה אומר בעצם שמי שסיים צבא יש לו יותר ערכים ממשהו שלא?
זה ממש מצחיק אני יכול להראות ולהצביע על אין ספור קופים בגולני שסיימו צבא ונשארו כאלה ולהצביע על המון משתמטים או כאלה שיצאו מהצבא בסיבה כזו או אחרת שרמת הערכים והאינטיליגנציה שלהם עולה פי כמה וכמה על אותם שסיימו צבא.
צבא זה לא מדד למי יש יותר ערכים , מי יותר חכם , או משהו בסיגנון.
צבא כן יכול לעזור לאנשים לקבל ערכים אחרים או חדשים או לשנות תפיסה , זה יכול לבגר , זה יכול הרבה דברים אבל להכליל לא נראה לי שזה יהיה נכון.
זה לא משנה מה תגיד על אותו אחד שלא עשה צבא.
אם הוא לא יצא מהצבא מסיבות אמיתיות, ויצא סתם כי לא היה בא לו לשרת, זה אומר שהוא בן אדם אגואיסט, סוציומט, שחושב אך ורק על התחת שלו ועל איך אפשר לדפוק את המדינה.
בן אדם כזה לא רק שלא הייתי נותן לו להשתמש בנכס ששייך לי, גם לא הייתי נותן לו להתקרב אלי.

הבעיה שמתפתחת במדינה היא בדוק מה שאתה מנסה לצייר כאן, אנשים מתעלמים מערכים בסיסיים לטובת כסף וטובות הנאה אחרות...
איפה הימים שמי ששירת בקרבי היה גיבור ישראל, ומשתמטים זה היה מושג שלא היה קיים בלקסיקון הלאומי?

Arsan
16-02-08, 22:46
אם הוא לא יצא מהצבא מסיבות אמיתיות, ויצא סתם כי לא היה בא לו לשרת, זה אומר שהוא בן אדם אגואיסט, סוציומט, שחושב אך ורק על התחת שלו ועל איך אפשר לדפוק את המדינה.
בן אדם כזה לא רק שלא הייתי נותן לו להשתמש בנכס ששייך לי, גם לא הייתי נותן לו להתקרב אלי.

הבעיה שמתפתחת במדינה היא בדוק מה שאתה מנסה לצייר כאן, אנשים מתעלמים מערכים בסיסיים לטובת כסף וטובות הנאה אחרות...
איפה הימים שמי ששירת בקרבי היה גיבור ישראל, ומשתמטים זה היה מושג שלא היה קיים בלקסיקון הלאומי?
אבל אתה מסתכל על התוצאה , בוא נסתכל על הגורמים?
בוא נראה את 2 צדדי המטבע..
1. המנהיגים שלנו , שבנתיים שאנחנו שמים את התחת שלנו בשדה קרב , עושים טועיות של טירונים (ראה דו"ח וינוגרד)
2. רוב ה"משתמטים" הינם דתיים , בעצם חוק שהממשלה יצרה , חוק טל
3. היחס בצבא מאוד משפיל ורק אחרי שאתה מתגייס אתה מבין את זה, כמו שנאמר פה למעלה אתה סתם מספר..
4. זכויות אדם בסיסיות בעת מלחמה אפילו המדינה הזו לא מספקת , כגון אוכל שתייה וכו' (מלחמת לבנון השנייה )
5. מילואים - ארוכים , ללא תוכן , זורקים זין , לא רציניים , רוב המילואימנקים לא בכושר ולא מסוגלים בקושי לזוז , נעזוב את זה שזורקים עליהם זין ומתעלמים מהם בכל מיני תנאים כאלה ואחרים (רק לאחרונה התחילו כל ההטבות למינהם)
6. אין לצבא כמעט שום ערך בעולם האזרחי (כבר , לא כמו פעם) , היום אפילו אם יש קומבינות אז משרות ציבוריות וממשלתיות גם תקבל , למה? כי הכל קומבינות כמו בכל מקום גם בצבא ובעיקר בצבא

אני יכול להמשיך עד אין סוף , שלא תבין לא נכון אני לא בעד השתמטות בכלל לא , אבל "אפשר להבין" את אותם אנשים.
נכון שאם כולם יהיו כאלה לא תשאר לנו מדינה ועוד דברים רבים שאפשר לומר על זה , אבל הכל מתחיל בראש ובראשונה מהמנהיגים של המדינה הזו שאם הם רוצים שהיא תמשיך להתקיים הם צריכים לשנות תפיסה , לחוקק עוד כמה חוקים , להביא עוד המון הטבות , לעשות "סלקציה" ועוד המון דברים .
אבל? , שום דבר לא זז ,שמים זין כמו בכל דבר כזה או אחר אי אפשר להסביר את זה עד שאתה לא שם..

toxicity
16-02-08, 22:58
arsan בוא תסתכל על זה ככה
מי שלא משרת פה מקבל פחות הטבות
מי שעשה צבא יש לו עדיפות
אישית אני יודע שאבא שלי לא מעסיק אף אחד שלא עשה צבא, ולא חסרים כמוהו במדינה
תחשוב על זה בתור עונש למשתמטים

שומר החומות
16-02-08, 23:00
1. המנהיגים שלנו , שבנתיים שאנחנו שמים את התחת שלנו בשדה קרב , עושים טועיות של טירונים (ראה דו"ח וינוגרד)
3. היחס בצבא מאוד משפיל ורק אחרי שאתה מתגייס אתה מבין את זה, כמו שנאמר פה למעלה אתה סתם מספר..
4. זכויות אדם בסיסיות בעת מלחמה אפילו המדינה הזו לא מספקת , כגון אוכל שתייה וכו' (מלחמת לבנון השנייה )
5. מילואים - ארוכים , ללא תוכן , זורקים זין , לא רציניים , רוב המילואימנקים לא בכושר ולא מסוגלים בקושי לזוז , נעזוב את זה שזורקים עליהם זין ומתעלמים מהם בכל מיני תנאים כאלה ואחרים (רק לאחרונה התחילו כל ההטבות למינהם)
6. אין לצבא כמעט שום ערך בעולם האזרחי (כבר , לא כמו פעם) , היום אפילו אם יש קומבינות אז משרות ציבוריות וממשלתיות גם תקבל , למה? כי הכל קומבינות כמו בכל מקום גם בצבא ובעיקר בצבא

אני יכול להמשיך עד אין סוף , שלא תבין לא נכון אני לא בעד השתמטות בכלל לא , אבל "אפשר להבין" את אותם אנשים.
נכון שאם כולם יהיו כאלה לא תשאר לנו מדינה ועוד דברים רבים שאפשר לומר על זה , אבל הכל מתחיל בראש ובראשונה מהמנהיגים של המדינה הזו שאם הם רוצים שהיא תמשיך להתקיים הם צריכים לשנות תפיסה , לחוקק עוד כמה חוקים , להביא עוד המון הטבות , לעשות "סלקציה" ועוד המון דברים .
אבל? , שום דבר לא זז ,שמים זין כמו בכל דבר כזה או אחר אי אפשר להסביר את זה עד שאתה לא שם..
הנתונים שהבאת לא מדוייקים, אבל לא משנה.
אתה ברצינות חושב שילד בן 17 לפני צו ראשון חושב על דברים שכאלו ולכן מחליט להשתמט?
לרוב, מי שמשתמט הרבה פחות חכם והרבה פחות "ערכי" מכפי שאתה חושב.
מי שמשתמט משתמט כי חבל לו על השנים שהוא מפסיד כאזרח, חבל לו שהוא לא יכול לעבוד ולהרוויח כסף, או שהוא לא יכול ללמוד ולהשלים בגרויות, שהוא תורם למדינה והשכר שהוא מקבל בתמורה לא בשמיים, שהוא לא מוכן לקבל מרות של אחרים, וכי הוא חושב שזה מגניב לשים זין על המדינה.

תראה לי בן אדם אחד שהשתמט כי הוא שמע שבקרב בסלוקי היה מחסור במנות קרב והלוחמים היו רעבים...

Mr.Bazooka
16-02-08, 23:01
arsan בוא תסתכל על זה ככה
מי שלא משרת פה מקבל פחות הטבות
מי שעשה צבא יש לו עדיפות
אישית אני יודע שאבא שלי לא מעסיק אף אחד שלא עשה צבא, ולא חסרים כמוהו במדינה
תחשוב על זה בתור עונש למשתמטים
אלה שעשו שירות לאומי שנה וחודשיים מקבלים את אותם הטבות כמו של חייל משוחר.

yespocket
16-02-08, 23:12

ואם יש כאלה שבאמת לא יכולים לקבל מסגרת?
ועושים שירות לאומי שנתיים?

רוב המשתמשים (cעיקר בזמן האחרן שהשירות הלאומי נפתח גם לבנים) עושים שירות לאומי, אני אל רואה בזה שום דבר פסול

תאיר את עיני

Yoggie
16-02-08, 23:47

כמוני כמוך, גם אני חושב שיש לנו בעיה גדולה עם מנהיגים שלא יודעים לקחת אחריות, מושחטים, אנסים, רודפי בצע כסף, וכו'... אבל זו עדיין המדינה שלי ואם אני לא אלך למילואים אז מי כן ילך? ומי ישמור עליך ועל ההורים שלך שיוכלו לישון בבית בשקט? ומי ישמור עלינו שנזקן?
נכון שהיו מחדלים, אגב... גם במלחמות עבר שלנו היו מחדלים שלא תחשוב שלא היו, אבל אז לא היתה תקשורת בכל פינה לסקר את הכל ובניגוד למלחמה האחרונה לא היה נצחון הרואי שיכול להצדיק את כל החללים והמחדלים שנעשו. זה רק מחזק את הטענה שאנחנו צריכים צבא חזק ואיתן ואם הנוער של היום לא מבין כמה זה חשוב שהוא יתרום אפילו את המעט שהוא יכול אז מצבנו רק יחמיר ויחמיר.
אני יכול להגיד לך בתור מילואמניק שאחת הבעיות שאנשים לא רוצים להגיע למילואים היא אורך המילואים כמו שציינת ובנוסף שאנשים מבוגרים נטחנים במשימות פשוטות - הרבה מזה נובע מחוסר בכח אדם - ולמה זה? בגלל שאנשים אחרים מחליטים לא להגיע הם דופקים את אלו שכן מגיעים ונאלצים להשאר כמוני 30 יום כמו מילואים שעשיתי אחרי המלחמה עם כמעט בקושי ימים בבית למרות שהייתי אז בלימודים ועבדתי.
אז לכן אני לא מבין ומתעקש לא להבין את אותם אנשים שחושבים שהם פראיירים של המערכת. זה לא עניין של אם אני עושה צבא אז אני רוצה שכולם יעשו כי אם אני אוכל חרא אז שעוד אנשים יאכלו... זה שיש לנו רק מדינה אחת והחובה מוטלת על כולם לתרום לשמירה על המדינה הזו.
ואם מישהו לא יכול לעשות צבא, שילך ויתנדב בבתי חולים, שיתנדב במד"א שיתנדב לעזור לילדים עם קשיי למידה, שיתרום איכשהו לחברה שלנו. או שגם פה אפשר להתלונן ולהתבכיין שרע ?

שומר החומות
16-02-08, 23:55
ואם יש כאלה שבאמת לא יכולים לקבל מסגרת?
ועושים שירות לאומי שנתיים?

רוב המשתמשים (cעיקר בזמן האחרן שהשירות הלאומי נפתח גם לבנים) עושים שירות לאומי, אני אל רואה בזה שום דבר פסול

תאיר את עיני
אמרתי בהודעה, מי שיש לו סיבה אמיתית לצאת מהצבא (בין היתר לעשות שירות לאומי במקום, שמבחינתי זו תרומה זהה ברוב המקרים), זכותו המלאה להמנע משירות. מה גם שזה לא נקרא השתמטות, כי לא חלה עליו חובת השירות.

ורק בינינו, לרוב, אלו שמוגדרים כ-"לא יכולים לקבל מסגרת" זה סך הכל תירוץ מתיפייף ל-"לא יכולים שמישהו אחר נותן להם הוראות".
אם זו באמת בעיה נפשית, אז יש לו את כל הסיבות בעולם להשתחרר.

idan1523
17-02-08, 22:26
אמרתי בהודעה, מי שיש לו סיבה אמיתית לצאת מהצבא (בין היתר לעשות שירות לאומי במקום, שמבחינתי זו תרומה זהה ברוב המקרים), זכותו המלאה להמנע משירות. מה גם שזה לא נקרא השתמטות, כי לא חלה עליו חובת השירות.

ורק בינינו, לרוב, אלו שמוגדרים כ-"לא יכולים לקבל מסגרת" זה סך הכל תירוץ מתיפייף ל-"לא יכולים שמישהו אחר נותן להם הוראות".
אם זו באמת בעיה נפשית, אז יש לו את כל הסיבות בעולם להשתחרר.

זה בדיוק הבעיה לך תמצא מי משתחרר סתם ומי באמת זקוק לשיחרור הזה. שמע הצבא זה לא קייטנה במיוחד אם אתה לוחם דופקים אותך מכול הכיוונים. אבל אם אתה אומר שמי שיעשה שירות לאומי זה בדיוק אותו דבר כזה שירות צבאי זה בולשיט שירות לאומי זה קייטנה! למה הם צריכים לקבל את אותם תנאים כמו לוחמים?(ראבק יש הבדל בדיוק כמו שלוחם מקבל 700 שקל ותומך לחימה 350).
לדעתי צהל צריך להוריד את היד מההבדק על 21 ופרופיל נפשי , זה אשמתו הבלעדית של צהל.

benwin21
17-02-08, 22:38
מי שלא ירצה להיות לוחם לא יהיה , ברגע שתגיעו לטירונות ותעמדו על שלכם יוציאו אותכם ממסלול לוחם לתפקיד אחר(לא חסר).

ובקשר לפרופיל הנפשיים ו"למשתמטים" אין דבר כזה משתמטים צהל מחלק 21 חופשי חודשי זה בעיה שלו אחר כך הוא בוכה שאין לו אנשים ועוד לא דיברנו על פרופיל 64/45 נפשי.
ראבק שצהל ישקיע את כול הכסף שלו באיתור משתמטים במקום לקנות לעוד אלוף מכונית שלישית חדשה או לשלם לרסר שיגרד את הביצים ולא יעשה כלום או שישפוך כסף על 101 יחידות "מיוחדות" (בשביל מה צריך כול כך הרבה? שישקיעו בגדודים! אבל זה כבר סיפור אחר).
הביזבוז שהולך בצהל זה פשוט בושה!!(דרך אגב יש ביזבוז כי ברגע שצהל יעבוד כגוף חסכן יקחו לו את התקציבים אז עדיף לבזבז אבל עדיף לבזבז על אימונים/נשק/וכוי ולא על שטויות).
ודרך אגב בקשר ללוחמים (בעיקר הגדודים כי בדרך כלל זה לא קורה אצל אנשים שמתנדבים ליחידות אחרות) פשוט שוחקים להם את הנשמה , שמירות/מטבחים/מחסומים/לוגיסטיקה ראבק מה הבעיה לשלם לגוף חיצוני שיעסוק בלוגיסטיקה , שיעמוד במחסומים ויתן לגדודים להתאמן או לעשות פעילות רצינית(אבל שוב זה גם לדיון אחר).

בקיצר הצבא זה זיין אחד גדול במיוחד אם אתה קרבי ושלא יספרו לכם סיפורים

אני לא מתכוון להיות קרבי אבל אני לא אשתמט שישימו אותי איפה שבא להם.
כל עוד שאני לא לוחם לא איכפת לי

Gil-G
17-02-08, 22:44
לדעתי אם לא היה שירות חובה צה"ל היה נראה הרבה יותר טוב
כל המערכת הבירוקרטית בצה"ל מתייחסים אליך חרא שמים עליך זין
וזה כמו לנסות לתקשר עם קיר בטון משוריין
וזה כנראה מה שיוצר את ההשתמטות
בנאדם בא רוצה להגן על הארץ שלו על המולדת שלו בכבוד וכל מה שהוא מקבל
זה זין אחד גדול עמוק לתחת

!Demon!
18-02-08, 00:13
לדעתי אם לא היה שירות חובה צה"ל היה נראה הרבה יותר טוב
כל המערכת הבירוקרטית בצה"ל מתייחסים אליך חרא שמים עליך זין
וזה כמו לנסות לתקשר עם קיר בטון משוריין
וזה כנראה מה שיוצר את ההשתמטות
בנאדם בא רוצה להגן על הארץ שלו על המולדת שלו בכבוד וכל מה שהוא מקבל
זה זין אחד גדול עמוק לתחת

:):):):) מה אתה עושה צחוק אם לא היה שרות חובה 10% אולי היו מתם..ניראה לך שלכולם מתאים 3 שנים משכורת 350 כשהם יכולים להרוויח 5 בכיף וללכת ללמוד?למזלנו השירות הוא חובה , אנחנו ל לא יכולים לאפשר מצב בו עשירית יתגייסו...במקרה הטוב

Gil-G
18-02-08, 00:21
:):):):) מה אתה עושה צחוק אם לא היה שרות חובה 10% אולי היו מתם..ניראה לך שלכולם מתאים 3 שנים משכורת 350 כשהם יכולים להרוויח 5 בכיף וללכת ללמוד?למזלנו השירות הוא חובה , אנחנו ל לא יכולים לאפשר מצב בו עשירית יתגייסו...במקרה הטוב

לדעתי החשיבה שלך מוטעית
לא הזכרתי 3 שנים עם משכורת של 350 שקל
תנסה לרדת לסוף דעתי
אם לא היה שירות חובה כל המערכת הבירוקרטית של צהל הייתה נראת אחרת
תנסה להסיק את המסקנות לבד כי אני עייף
לילה טוב

Yoggie
18-02-08, 00:28
לדעתי החשיבה שלך מוטעית
לא הזכרתי 3 שנים עם משכורת של 350 שקל
תנסה לרדת לסוף דעתי
אם לא היה שירות חובה כל המערכת הבירוקרטית של צהל הייתה נראת אחרת
תנסה להסיק את המסקנות לבד כי אני עייף
לילה טוב

מה שגיל מנסה להגיד זה יצירה של צבא שכיר. כמו בארה"ב בו כל חייל מקבל משכורת חודשית מכובדת, תנאים, פנסיה וכו'...
הבעיה שתווצר היא שמי שילך לצבא הוא לאו דווקא אותם אנשים איכותיים שהצבא מחפש אלא אנשים שלא יכולים להצליח באזרחות יותר מדי, חסרי השכלה, חסרי מקצוע ויוצר מצב שבו העשירים יבחרו שלא לשרת בצבא לעומת העניים שזו תהיה אפשרות פרנסה עבורם.

Gil-G
18-02-08, 00:38
מה שגיל מנסה להגיד זה יצירה של צבא שכיר. כמו בארה"ב בו כל חייל מקבל משכורת חודשית מכובדת, תנאים, פנסיה וכו'...
הבעיה שתווצר היא שמי שילך לצבא הוא לאו דווקא אותם אנשים איכותיים שהצבא מחפש אלא אנשים שלא יכולים להצליח באזרחות יותר מדי, חסרי השכלה, חסרי מקצוע ויוצר מצב שבו העשירים יבחרו שלא לשרת בצבא לעומת העניים שזו תהיה אפשרות פרנסה עבורם.

אם הצבא יפעל כמו שצריך הוא ימצא דרך למנוע מאנשים מהסוג שציינת להגיע אליו
הצבא של ארה"ב הוא מהחזקים אם לא הכי חזק בעולם והוא לא חובה
אולי זו לא דוגמא הכי טובה אבל בכל זאת יש בה משהו
אם הצבא "ייחצן" את עצמו כמו שצריך אני מאמין שהאנשים האיכותיים יגיעו לבד

סהר!
18-02-08, 03:02
דבר ראשון יוגי אני מסכים איתך בכל הדיון גם בדירה גם ההשתמטות והכל.
גיל G הפתרון שלך לא טוב בגלל שבארה''ב זה שכירי חרב שמקבלים סכום נאה אבל הולכים ונחלמים חזק מאוד(ראה עירק,אפניסטן וכו').
בארה''ב יש 300 מיליון איש בישראל כמה??7 מיליון.
ומתוך ה7 אחוז לא נמוך לא מתגייס.
יש לי חבר בשיריון אתה יודע כמה קרביים יש בסדיר?20 אלף כמה ערבים יש 600 מיליון!(עזוב אותך מחלוקות שיעים, סונים וכו').
אלה שאמרו שהדתיים לא מתגייסים?טטחחחחחחח הם בעד אהבת הארץ בעד להתגייס כל הדתיים הכיפות הסגורות אני מתכוון לא לחרדים מתגייסים ליחידות כמו נח''ל חרדי וכו' ועושים את שלהם בגדול!.
ובעניין הפרופיל שחכתם את 72.
ששדיברתם על קרבי 97,82 ועל גוב 64,45
ונפשי 21.
אבל 72 זה קרבי כמו תותחנים שיריון נ''מ סטילים ולי יש את זה,זה קרבי לא תוחמי לחימה לא גוב ולא כלום.
לסיכום כאחד עם בית ת''ש כל אחד צריך להתגייס חוץ מבעיתיים,ולהתגייס לצבא ולא שירות לאומי

noobit
18-02-08, 07:12

ואם הוא יגיד לך שהוא יצא על רפואי ויש לו בעיה מוצדקת? כל מי שיוצא על 21 לכללם אבל לכלם זה לא משנה אם הוא סתם משתמט או יש לו בעיה רפואית מקבל מסמך פטור משירות ביטחון ולכלם כתוב רפואי

צאו כבר מהסרט הזה זה לא אותם ערכים של לפני 20-30 שנה זה לא אותו דור זה לא אותם אנשים מה לעשתו לא כל אחד רוצה לבזבז 3 שנים מחיים שלו לסבול לאכול הרבה הרבה חרא בשביל כלום אתה תגיד זה בשביל המדינה הוא יגיד בשביל המדינה ששלחה אנשים למות סתם במלחמה החאורנה חבריה הכל השתנה

פינגווין
18-02-08, 07:38
צאו כבר מהסרט הזה זה לא אותם ערכים של לפני 20-30 שנה זה לא אותו דור זה לא אותם אנשים מה לעשתו לא כל אחד רוצה לבזבז 3 שנים מחיים שלו לסבול לאכול הרבה הרבה חרא בשביל כלום אתה תגיד זה בשביל המדינה הוא יגיד בשביל המדינה ששלחה אנשים למות סתם במלחמה החאורנה חבריה הכל השתנה

מזה צאו מהסרט?
לוותר סתם ככה ולהגיד צאו מהסרט? וואלה כל הכבוד ליוגי שעושה אתזה
אלוואי כל העסקים במדינה יעשו את זה בקרוב, בן אדם צריך להתגייס ולדעת שהוא שומר על המדינה שההוא חיי בא לעזעזל ועל המשפחה שלו
ולא לחשוב על זה כמשו שלילי

יiסי
18-02-08, 12:55
[quote=Yoggie] מבחנתי אדם שעשה צבא הוא אדם עם יותר ערכים מוסריים מאדם שלא עשה כי הוא השתמט על פי רוב.
quote]

משפט זהב נכון לגמרי