PDA

צפה בגרסא המלאה : ימ"ס

פינגווין
06-03-08, 13:22
נגיד והתקבלתי למשמר הגבול, מה עליי לעשות כדי להתקבל בהמשך לימ"ס?
ומה דעתכם הכללית על היחידה ?

Alechko
06-03-08, 13:33
חבר שלי במג"ב ואחרי שהוא סיים תטירונות היו לו שתי אופציות או ימ"ס או לצאת לקורס מפקדים שאחרי זה מוביל אותו לקצונה.
לפי מה שהבנתי אתה פשוט צריך להתאים אחרי הטירונות וההכשרה שתעבור.
לא בטוח אל תתפוס אותי במילה.

פינגווין
06-03-08, 13:36
חבר שלי במג"ב ואחרי שהוא סיים תטירונות היו לו שתי אופציות או ימ"ס או לצאת לקורס מפקדים שאחרי זה מוביל אותו לקצונה.
לפי מה שהבנתי אתה פשוט צריך להתאים אחרי הטירונות וההכשרה שתעבור.
לא בטוח אל תתפוס אותי במילה.
עוד שאלה קטנה, אם אחרי הטירונות יש לי תבחירה כמו שאמרת
אני בוחר תאפשרות של ימ"ס, אני עובר הכשרה משו כמו 4 חודש, יש לי מצב לצאת לאותו קורס מפקדים? ואז לקצונה?

maradona
06-03-08, 13:41
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%9E%22%D7%A1

"כדי להתקבל לימ"ס על המועמד לסמן בשאלון העדפות את משמר הגבול (מג"ב) כאפשרות המועדפת ביותר, ואם נתוניו ימצאו מתאימים, יקבל המועמד זימון לשרת במשמר הגבול, המועמד יתחיל את הטירונות כרובאי 05 במשך כארבעה חודשים, אחרי שהמועמד הוכשר בטירונות, הוא מבקש בקשת זימון לגיבוש "היחידות המיוחדות של משמר הגבול", וכאשר קיבל תשובה חיובית לגבי הגיבוש, מקבל המועמד שוב שאלון העדפות ובו הוא מתבקש לסמן באיזו יחידה הוא רוצה לשרת במידה ויעבור את הגיבוש כגון: (ימ"ס, מתילן, ימ"ג, סיירת מג"ב ועוד). במקרה והמועמד עבר את הגיבוש בהצלחה הוא מקבל זימון לקורס ימ"ס אשר נמשך כחצי שנה"

mishel27
06-03-08, 13:50
שמעתי שהגיבוש לא קל בכלל ,גם מבחינה פיזית נפשית ומנטלית .
אתה יכול לבקש גם שח"ם שזה די נחמד אחלה יציאות ,לא קשור לצה"ל,קל"ב
והמון אקשן . מה שתבחר שיהיה בהצלחה!

פינגווין
06-03-08, 14:06
וואלה תודה רבה לכולם,
נקווה שיצא מה שאני רוצה ...וכן אנשים אמרו שהגיבוש ממש לא קל..

ספרטן
06-03-08, 14:45
אחי היה בימ"ס איו"ש... וכל מי שהיה בצוות שלו היו חיות רעות..

גיבוש קשה.. עכשיו חבר שלי אוטוטו נכנס לגיבוש..

אם אתה לא ממש בטוח בעצמך אל תילך למג"ב כי יש מצב תיפול לגדודים שלהם שזה על הפנים..

tRONic
06-03-08, 15:05
יחידה מעולה! איזה אנשים! מפקדים מצויינים, משקיענים ללא פשרות.
מתי יחידות אחרות ילמדו ממנה ומשלדג.

ran_z
06-03-08, 15:34
חלק לא קטן מהחברים שלי היו מג"בניקים. הם נהנו מהשירות בכל רגע.
אומנם היציעות די גועל נפש, אבל השירות עצמו לא הכי דומה לחיל ירוק...
הם הראו לי סרטונים מעיפים נהג מונית מרצדס שחורה ערבי מהאוטו בשטח A, ומתחילים לנסוע ולעשות כל העולה על רוחם, והדוגמה הזאת רק טיפה בים. שלא נדבר על כל היום לעשן גראס, ואפילו גידלו גראס בבסיס. מג"בניקים זה טרוריסטים.

Alechko
06-03-08, 15:59
עוד שאלה קטנה, אם אחרי הטירונות יש לי תבחירה כמו שאמרת
אני בוחר תאפשרות של ימ"ס, אני עובר הכשרה משו כמו 4 חודש, יש לי מצב לצאת לאותו קורס מפקדים? ואז לקצונה?
כן בטח גם בימ"ס אתה יכול לצאת לקצונה

mickey
06-03-08, 16:14
לימ"ס זה גיבוש שמצריך הרבה הרבה כוח סחיבת דברים עליך ולהיות בעל סיבולת של כאב ויכולת עצמית גבוהה מאוד כמו כן מנטלית!! מפני שבגיבוש הם קורעים לך את המנוש במילים עדינות יש לי שתי חברים מאוד טובים מימ"ס הם יוצאים עכשיו חמשושים אבל הם עושים הרבה פעילויות כרגע באזורים ירושלים וחברון , ימ"ס הם מהיחידות הקיצוניות והחזקות ביותר בכל צה"ל!!
הם עושים הרבה מארבים , העברת מידע מודיעיני, חטיפות, חיסולים בעת הצורך , הם נילחמים בהברחות סמים , זונות וכדומה, מעקבים הרבה הרבה איך שסיפרו לי , הם נחשבים ללוחמים מיומנים מאוד ותותחים ויש להם שם מאוד חזק בצה"ל ובכל!!!

imported_NIR_B
06-03-08, 16:34
יס"מ שרמוטות בעמממ

עברינים שיצאו מהכלא ומחפשים להוציא תעצבים שלהם בחוקי

sixpounder
06-03-08, 16:34
איזה רובאי זה י"מס?
יש אפשרות להתאמן בזמן שירות?

Ferrari F430
06-03-08, 18:16
יס"מ שרמוטות בעמממ

יס"מ וימ"ס הם ממש לא אותו דבר..
יס"מניקים הם אלה שבפיזורי הפגנות, שומרים במשחקי כדורגל וכאלה וימ"סניקים הם
כאלה שמתחפשים ותופסים מבוקשים וכאלה..

יס"מ = יחידת סיור מיוחדת.
ימ"ס = יחידת מסתערבים.

פינגווין
08-03-08, 20:21
אז אני רואה רק תגובות טובות, טוב נחייה ונירא איך זה מתגלגל
יש לי עוד כמה חודשים על הגיוס

פינגווין
08-03-08, 20:22
חלק לא קטן מהחברים שלי היו מג"בניקים. הם נהנו מהשירות בכל רגע.
אומנם היציעות די גועל נפש, אבל השירות עצמו לא הכי דומה לחיל ירוק...
הם הראו לי סרטונים מעיפים נהג מונית מרצדס שחורה ערבי מהאוטו בשטח A, ומתחילים לנסוע ולעשות כל העולה על רוחם, והדוגמה הזאת רק טיפה בים. שלא נדבר על כל היום לעשן גראס, ואפילו גידלו גראס בבסיס. מג"בניקים זה טרוריסטים.
התגובות על השירות במג"ב הם תמיד תגובות טובות...השאלה אם אני ירצה להתקדם אז אם יש לאן

עכשיו אני רואה שיש, ואני יחשוב על זה ברצינות .

לימ"ס זה גיבוש שמצריך הרבה הרבה כוח סחיבת דברים עליך ולהיות בעל סיבולת של כאב ויכולת עצמית גבוהה מאוד כמו כן מנטלית!! מפני שבגיבוש הם קורעים לך את המנוש במילים עדינות יש לי שתי חברים מאוד טובים מימ"ס הם יוצאים עכשיו חמשושים אבל הם עושים הרבה פעילויות כרגע באזורים ירושלים וחברון , ימ"ס הם מהיחידות הקיצוניות והחזקות ביותר בכל צה"ל!!
הם עושים הרבה מארבים , העברת מידע מודיעיני, חטיפות, חיסולים בעת הצורך , הם נילחמים בהברחות סמים , זונות וכדומה, מעקבים הרבה הרבה איך שסיפרו לי , הם נחשבים ללוחמים מיומנים מאוד ותותחים ויש להם שם מאוד חזק בצה"ל ובכל!!!

אני גם לא מצפה למשו קל אחי, אני יודע שזה הולך להיות ממש לא קל אם אני יבחר בדרך הזו

P-a-n-1-c
08-03-08, 20:25
תקשיב מבחינת שירות במג"ב בתור לוחם זה על הפנים. הם לא כפופים לצה"ל ובגלל זה הם לא חייבים לקבל זכויות מטכ"ל, שזה אומר שלא תמיד תקבל 3 ארוחות ביום, לא תמיד תישן 6 שעות שינה וכו'. בתור ג'ובניק במג"ב זה ליגה, אבל זה לא רלוונטי לגביך.

בנוגע לימ"ס, יחידה מצויינת, מעניינת ואיכותית מאוד. אם למג"ב יצא שם של אנשים דפ"רניקים, אז לימ"ס יש טווח קב"א שהוא גבוה.

אישית לא הייתי ממליץ על מג"ב כי הם נטחנים חזק מאוד.

בהצלחה אחי!

פינגווין
08-03-08, 20:28
תקשיב מבחינת שירות במג"ב בתור לוחם זה על הפנים. הם לא כפופים לצה"ל ובגלל זה הם לא חייבים לקבל זכויות מטכ"ל, שזה אומר שלא תמיד תקבל 3 ארוחות ביום, לא תמיד תישן 6 שעות שינה וכו'. בתור ג'ובניק במג"ב זה ליגה, אבל זה לא רלוונטי לגביך.

בנוגע לימ"ס, יחידה מצויינת, מעניינת ואיכותית מאוד. אם למג"ב יצא שם של אנשים דפ"רניקים, אז לימ"ס יש טווח קב"א שהוא גבוה.

בהצלחה אחי!
תודה אחי,
דווקה יש לי הרבה חברים במג"ב כן דופקים אותם לא קצת אבל אומרים שהשירות מצויין
השאלה היא אם יש דרך להתקבל לימ"ס לא דרך מג"ב

P-a-n-1-c
08-03-08, 20:29
תודה אחי,
דווקה יש לי הרבה חברים במג"ב כן דופקים אותם לא קצת אבל אומרים שהשירות מצויין
השאלה היא אם יש דרך להתקבל לימ"ס לא דרך מג"ב

לא.

פינגווין
08-03-08, 20:58
חח אז אתה רואה, אין ממש ברירה, כמובן יש יחידות אחרות שגם אותם אני שוקל ברצינות
תודה רבה לכולם...

idan1523
08-03-08, 21:52
חח אז אתה רואה, אין ממש ברירה, כמובן יש יחידות אחרות שגם אותם אני שוקל ברצינות
תודה רבה לכולם...

אחי אם אתה רוצה להגיע למקום מסוים תלך על זה. שלא יזיינו לך את המוח כול הגדודים עושים אותו דבר לא משנה אם זה גולני גבעתי או לא יודע מה (לגדודים של מגב יש פעילות משלהם אבל גם שם המצב חרא) - תלך מקסימום תיפול לגדודים אין מה לעשות. מה שכן לכול גיבוש שתלך אתה חייב להתאמן על ריצות יותר מאשר על כוח תרוץ כמה שאתה יכול זה מאוד חשוב לגיבושים(יש לי חבר טוב שהוא פשוט חייה יש לו מסה מטורפת אבל הוא בקושי מסיים 2000 ביום סיירות הוא פרש בספריטנים)
קיצר אם אתה רוצה לעבור גיבוש מסויים(במיוחד שאתה כבר חייל) תרוץ המון

ושיהיה בהצלחה

Avi
08-03-08, 23:12
יס"מ שרמוטות בעמממ

אני מכיר כמה יס"מניקים והם לא יצאו משום כלא אלה יצאו מיחידות מובחרות של צה"ל.
לגבי הימ"ס, אני לא יודע הרבה על היחידה הזאת אבל מסתערבים זה תמיד נשמע מעניין (בלשון המעטה).
ומישהו פה אמר שח"ם, אל תחשוב בכיוון הזה אפילו. אחרי הטירונות שלכו אותי לשחם אם כל האלה שיש להם מחלות מוזרות ופרופיל 45-. אחרי יומיים ברחתי משם בחזרה לבקו"ם.

שומר החומות
08-03-08, 23:16

בהצלחה אחי!
:):):):) מצחיק כי זה נשמע כאילו בצה"ל אתה כן תקבל 6 שעות שינה...
אולי אם תשרת בג'וב... כקרבי ברוב השירות לא.
ואין שום קשר לכפיפות לחוקי מטכ"ל, תאמין לי שדואגים להם טוב טוב.

ימ"ס אחת היחידות המטורפות, אני מכיר 2 קצינים ביחידה, אחד הגיע משלדג והשני הגיע מיחידת מודיעין קרבי מסווגת.
אתם לא מבינים משהו אחד, יחידות מהסוג הזה זה ממש לא משנה אם "אתה רוצה" או לא.
האנשים שמשרתים שם זה אנשים עפ אופי חשיבה מסויים, מנטליות מאוד מסויימת וספציפית שמעטים האנשים שיש להם אותה.

מקווה שיש לך את מה שדרוש... בהצלחה!

sixpounder
08-03-08, 23:35
שומר חומות
אתה יכול בבקשה לרשום עוד דברים על הי"מס כל נתון סוגי פעילות ותנאים בבסיס דברים כאלה בבקשה.

יהורם
09-03-08, 00:04
שומר חומות
אתה יכול בבקשה לרשום עוד דברים על הי"מס כל נתון סוגי פעילות ותנאים בבסיס דברים כאלה בבקשה.

הם עושים פעילויות מסוערבות שזה החלק שמייחד אותם ואת דובדבן...
בנוסף לכך הם מוציאים מעצרים איכותיים ביותר הכוונה היא שבוחרים בהם בדר"כ למעצרים היותר "מסובכים" "מסוכנים"
למטרות "חיסול" אני כבר לא חושב שמוציאים את היחידה מה שכן תמיד יש חמושים בסביבה:boxing: ...

מבחינת תנאים אפשר להגיד שיש להם את התנאים הטובים ביותר ללוחם בצה"ל...

sixpounder
09-03-08, 00:24
שאלה קצת מפגרת ושל מישהו שלא מבין כלום בצבא, יש שם חדרי כושר ואפשרות להתאמן?

פינגווין
09-03-08, 00:49
:):):):) מצחיק כי זה נשמע כאילו בצה"ל אתה כן תקבל 6 שעות שינה...
אולי אם תשרת בג'וב... כקרבי ברוב השירות לא.
ואין שום קשר לכפיפות לחוקי מטכ"ל, תאמין לי שדואגים להם טוב טוב.

ימ"ס אחת היחידות המטורפות, אני מכיר 2 קצינים ביחידה, אחד הגיע משלדג והשני הגיע מיחידת מודיעין קרבי מסווגת.
אתם לא מבינים משהו אחד, יחידות מהסוג הזה זה ממש לא משנה אם "אתה רוצה" או לא.
האנשים שמשרתים שם זה אנשים עפ אופי חשיבה מסויים, מנטליות מאוד מסויימת וספציפית שמעטים האנשים שיש להם אותה.

מקווה שיש לך את מה שדרוש... בהצלחה!
אני יודע שהקטע של היחידות המובחרות זה לא "רוצה /לא רוצה", יש לי חבר משו חייה, אין מילה אחרת לתאר אותו
הוא רץ משו חבל על הזמן הסיבולת שלו לא נגמרת, מבחינת שרירים הוא תותח, ענק

סיים תיום סיירות בלי בעיה תמיד הוביל, ולא קיבל זימון לא לשייטת לא לסיירת...

אני רוצה לשרת ביחידות מובחרות, אני ינסה לפחות, אם לא ננסה איך נדע?
נתכונן פיזית ננסה ונירא ...

ותודה..

Avi
09-03-08, 10:12
הם עושים פעילויות מסוערבות שזה החלק שמייחד אותם ואת דובדבן..
ומה עם הגדעונים?

יהורם
09-03-08, 17:22
שאלה קצת מפגרת ושל מישהו שלא מבין כלום בצבא, יש שם חדרי כושר ואפשרות להתאמן?
כן... אבל משהו מינימלי+ ליותר מזה..
ובקשר לגידעונים לפי דעתי היחידה הזאת עושה פעילות מסוערבת אבל היא פועלת רק בבתי הסוהר ולא שטחים.

arik_mesh
09-03-08, 17:37

תרחיב עוד אחי..

Alechko
09-03-08, 19:51
שח"מ=מלישינים ואחרי הצבא אתה שוטר=מלשין.