PDA

צפה בגרסא המלאה : מישהו הוציא דרכון של האיחוד האירופאי?

OMRI-TURBO
09-03-08, 09:48
אפשר להבין בדיוק את החוקים של זה, ואיך זה עובד? ומי זכאי?

Avi
09-03-08, 10:01
אם סבא או סבתא שלך הם בעלי אזרחות של אחת המדינות של האיחוד או לפחות יש להם מסמכים שמוכיחים שהם נולדו שם אז יש איזה שהוא סיכוי שגם אתה זכאי. אם לא אז אין טעם בכלל שתנסה לבדוק את זה.
אם אתה מאמין שאתה זכאי אז יש עורכי דין שמתמחים בזה.

OMRI-TURBO
09-03-08, 10:03
אם סבא או סבתא שלך הם בעלי אזרחות של אחת המדינות של האיחוד או לפחות יש להם מסמכים שמוכיחים שהם נולדו שם אז יש איזה שהוא סיכוי שגם אתה זכאי. אם לא אז אין טעם בכלל שתנסה לבדוק את זה.
אם אתה מאמין שאתה זכאי אז יש עורכי דין שמתמחים בזה.

סבא שלי נולד בפולין והם שייכים עכשיו לאיחוד, זה סיפור להוציא כזה דבר?

Avi
09-03-08, 10:09
אני כבר קרוב לשנה מחכה לאזרחות ההונגרית שלי למרות שסבא שלי קיבל את שלו כבר לפני כמה חודשים. התקשרתי לשגרירות ואמרו לי לא לדאוג ושזה לוקח זמן.
וכן זה די סיפור. צריך לשלם לעורך דין שיטפל לך בזה, להביא את כל המסמכים הדרושים, לשלם כסף בשגרירות בעת בקשת האזרחות. וגם אז לא בטוח שתקבל.

Dino Psaras
09-03-08, 10:33

אתה זכאי (כמוני), אבל זה תהליך ארוך ממה שהבנתי..

Arsan
09-03-08, 11:51
5-10 שנים בהנחה שהוא עדיין חי כמובן.

rrkk
09-03-08, 11:52
אתה זכאי (כמוני), אבל זה תהליך ארוך ממה שהבנתי..
זה לא מדוייק שכל מי שסבא שלו נולד בפולין זכאי
זה תלוי מתי הסבא עזב את פולין ועוד כמה פרמטרים
לכל מדינה באיחוד יש חוקים אחרים לגבי קבלת אזרחות
הדרך הכי טובה (אמנם עולה כסף אבל הכי קלה) זה לפנות לעורך דין שמתמחה בעניין
עומרי!
אני יכל להפנות אותך למישהו שהוציא דרכון פולני או לעורך דין שמטפל בהוצאת דרכונים פולנים

Dino Psaras
09-03-08, 12:01
זה לא מדוייק שכל מי שסבא שלו נולד בפולין זכאי
זה תלוי מתי הסבא עזב את פולין ועוד כמה פרמטרים
לכל מדינה באיחוד יש חוקים אחרים לגבי קבלת אזרחות
הדרך הכי טובה (אמנם עולה כסף אבל הכי קלה) זה לפנות לעורך דין שמתמחה בעניין
עומרי!
אני יכל להפנות אותך למישהו שהוציא דרכון פולני או לעורך דין שמטפל בהוצאת דרכונים פולנים

כל יהודי שהיה חיי בפולין בזמן מלחמת העולם הראשונה, הוא וצאצאיו זכאים לקבל אזרחות. מה גם שלפני כמה ימים נשיא פולין אמר שגם היהודים שגורשו מפולין בפוגרומים של שנות ה-60 (כמה שנים טובות אחרי מלחמת העולם הראשונה), כולם, ללא יוצא מן הכלל, זכאים לאזרחות.

ואני מעריך שסבא של עומרי לא בן 48

rrkk
09-03-08, 12:05
שים לב למה שכתבת ותראה שיש תנאים
ואם הוא עזב לפני 1939?
מכיון שהוא לא נתן פה פרטים מדויקים אי אפשר לענות על השאלה
זה לא אוטומטית. יש תנאים(דא גם לא כל מי שעזב אחרי השואה יכל לקבל. למשל יש כאלה שוויתרו על אזרחותם ופולין לא מאפשרת להם לקבל אזרחות היום.)

Dino Psaras
09-03-08, 12:12
לגבי 1939 אתה באמת צודק.

לגבי אחרי השואה, תקרא שוב מה כתבתי. אנשים שוויתרו על אזרחותם, ויתרו עלייה מסיבות מסויימות (בעיקר האנטישמיות וכו'). נשיא פולין אמר לפני מס' ימים, שכל יהודי שעזב את פולין לאחר השואה, זכאי ללא יוצא מן הכלל לאזרחות, מעין מחווה שלו על מנת לרכך את הכתם השחור הזה בהיסטוריה של פולין. מה גם שאז הייה שלטון לגמרי שונה בפולין שלא אהב יהודים

superbik3
09-03-08, 13:03
לי יש דרכון יווני [איחוד אירופאי]

סבא שלי ז"ל נולד ביוון ובגלל זה אבא שלי זכאי ואני אוטומטית גם זכאי בגלל שאני מתחת לבן 18 אבל אם אתה מעל גיל 18 אז התהליך יותר מסובך אבל גם אפשרי להשיג

עכשיו הבנים שלי לא זכאים לדרכון הזה רק אם אני יגור שם\או יוולדו שם הם יהיו זכאים

OMRI-TURBO
09-03-08, 13:39
וואלה תודה על העזרה חברים, וגם Rkk , אני אבדוק את כל הנתונים עם אבא שלי ואז ניראה אם בכלל שווה,חשבתי שזה הליך פשוט יותר.

Ori-Silver
09-03-08, 14:34
יש לי גם שאלה,אבא שלי הוא שוודי (התגייר ובה להתנדב פה בארץ) הוא נפטר לפני 5 שנים,וכל המפחה מהצד שלו הם שוודים בעלי אזרחות,האם הפרוצדוה של להוציא לי אזרחות כזאת תיהיה מסובכת?איך אני עושה את זה?

hasman90
09-03-08, 14:42
סבא שלי נולד בפולין הוא ניסע לשייך שהיה לנו כל מיני אישורים וכאלה נויסה להוציא מזה משהו טוב .. לא בדיוק שאלתי אבל אני זוכר שהוא התחיל את זה עוד מזמן שילם המון כסף ובסוף לא יצא מזה כלום .