PDA

צפה בגרסא המלאה : תפיסה באזור העורף-טרפזים

sandman
23-03-08, 13:30
שלום,
בהמלך הקרייה חזרה אצלי פעמים רבות אותה פציעה שמתבטאת בתפיסה כואבת מאוד של אזור הערוף כולל הטרפזים העליונים בעיקר בצד ימין של הגוף. הכאב נגרם כתוצאה מתזוזה של הצוואר ולא מתזוזה של הכתף.
זאת תפיסה שקוראת לי כבר בהמלך האימון וגורמת לי להפסיק את האימון כי אלו כאים שלא מאפשרים לי להמשיך.

עכשיו במשך כבר חודש התפיסה חוזרת לי אחרי כל אימון גב כתפיים ואם היא מספיק חזקה אני שבוע לא מסוגל להתאמן.
מה קורה לאותם שרירים להיתפס כל כך חזקה כל פעם ולמה זה קורה הרבה בזמן האחרון כי העבודה לא השתנתה אלה רק נרגעה אפילו.
סיכוי מאוד גדול שזה נגרם מעליות מתח כי באימון האחרון זה התרגיל היחדי שעשיתי ונתפס לי השריר בצורה החזקה ביותר.

אני דואג להגמיש את שרירי הצוואר והטרפשים אחרי כל אימון משקולות ולפני האימון אני דואג לסובב את הצוואר לכל הכיוונים. פעם זה עבד לאחרונה זה לא מספיק בשביל למנוע תתפיסה.

האם מישהו מכיר תתופעה?
האם יכול לעזור לי כיצד להתנהג באימון הבא שאני אחזור להתאמן?
ומה לעשות בינתיים כדי להחליש תכאבים כי אני מרגיש ממש נכה שאני לא מסוגל להזיז בכלל את הראש.

OMRI-TURBO
23-03-08, 14:42
הפציעה הכי משביתה שאי פעם היתה לי זה היה באמת בתרגיל טרפזים,השריר העליון מתחת לנקודה של החיבור עם הגולגלת נתפס כל כך חזק ששכבתי במשך שבוע שלם בלי תזוזה בבית וזה גם כאב.
מאז אני לא מעז לעשות שראגים יותר.מסתפק בעבודה עקיפה על הטרפז (תרגילי חזה/גב)

sandman
23-03-08, 15:07
במקרה שלך זה כתוצאה מתרגיל "שראג" לכתפיים אבל אצלי זה אפילו קורה סתם מעליות מתח או לחיצת כתפיים במוט מלפנים. באסה אני לא יודע מה לעשות כדי לחזור להתאמן בתרגילים האלה.

OMRI-TURBO
23-03-08, 17:07
במקרה שלך זה כתוצאה מתרגיל "שראג" לכתפיים אבל אצלי זה אפילו קורה סתם מעליות מתח או לחיצת כתפיים במוט מלפנים. באסה אני לא יודע מה לעשות כדי לחזור להתאמן בתרגילים האלה.

תרגיל שראג הוא לא לכתפיים , וזה לא משנה אם אתה עושה שראג או תרגיל אחר התנועה של הטרפז היא אותה תנועה.
בכל אופן לאף אחד לא תהיה תשובה בשבילך גם לא לאורטופד,זה באסה אבל ככה זה, תצרך לגשש לבד ולמצוא פיתרון תוך כדי ניסיון. (איזה תרגילים כן לעשות,כמה זמן לא להתאמן,איזה משחה/כדורים לקחת אם בכלל וכו')

sandman
24-03-08, 14:27
בכל אופן לאף אחד לא תהיה תשובה בשבילך גם לא לאורטופד,זה באסה אבל ככה זה, תצרך לגשש לבד ולמצוא פיתרון תוך כדי ניסיון. (איזה תרגילים כן לעשות,כמה זמן לא להתאמן,איזה משחה/כדורים לקחת אם בכלל וכו')

אוקי, אבל לפחות כיוון כללי של איזה דברים מומלץ לעשות ומאיזה דברים מומלץ להימנע או כל מיני לקחים שאתה למדת מהפציעה שקרת לך בעבר.