PDA

צפה בגרסא המלאה : כאבים בברך לאחר ריצה

john.
06-04-08, 16:36
שלום לכולם

רציתי לשאול לגבי כאבים בחלק האחורי של ברך ימין.
חשוב לציין שהכאבים מתחילים לי כל פעם שאני מתחיל לחזור לתקופת ריצות ומופיעים לאחר סיום הריצה לזמן מסויים ונעלמים בהדרגתיות עד הריצה הבאה.

מה זה לדעתכם והאם אני צריך לפנות לרופא?

Hasson
06-04-08, 23:05
אתה מבצע חימום ומתיחות ?

Avi
07-04-08, 08:19
שלום לכולם

רציתי לשאול לגבי כאבים בחלק האחורי של ברך ימין.
חשוב לציין שהכאבים מתחילים לי כל פעם שאני מתחיל לחזור לתקופת ריצות ומופיעים לאחר סיום הריצה לזמן מסויים ונעלמים בהדרגתיות עד הריצה הבאה.

מה זה לדעתכם והאם אני צריך לפנות לרופא?

כן אתה צריך לפנות לרופא. אבל לא בטוח שיהיה לו מושג מה הבעיה.

john.
07-04-08, 10:36
אתה מבצע חימום ומתיחות ?

כן אני מבצע לפני כל אימון חמש דקות של מתיחות

עוד יצויין שלא מדובר בריצות ארוכות אלא כאלה שנעות בין אלפיים לארבעת אלפים שלוש פעמים בשבוע.

hasman90
07-04-08, 14:20
שמעתי שאם רצים על כביש זה דופק את הברכיים..
או במדרונים..

חבר שעבר הכשרה בווינגייט אמר אז.. אממ אולי תבדור את המסלול שלך איפה אתה רץ בדר"כ ?

john.
07-04-08, 15:24
על אספלט, אבל זה לא שאני מתאמן לשייטת.כולה ריצת אלפיים.זה באמת יכול לפגוע? ובכל מקרה,אין לי ממש אלטרנטיבה (לא אוהב הליכונים).

alfi
07-04-08, 18:55
בעיה בברך לאחר ריצה או גם במנוחה יכולה לנבוע ממגוון רב של גורמים בין היתר דלקות,קרעים,שברי מאמץ,נקעים וכן הכאב מקורו יכול להיות בסוגיה השונים של רקמות החיבור (גידים,רצועות,נוזל הסינוביאלי,מחתלות).הטיפול הכי נפוץ ושגרתי לבעיה הינו קרח על האזור הפגוע כל 15 דקות בשעה (15 מתוך 60) ועוד מגוון פתרונות פיזיותרפים נוספים.מניעה היא גם קריטית להפחתת שחיקה או הגברת הנזק על המפרק.שינוי משטח הריצה,נעלי הריצה,טמפרטורת החדר,עצימות האימון ישפיעו באופן ישיר על רמת הכאב ואופיו.
וזה על קצה הקרחון...