PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לגבי שריפת קלוריות בריצה / הליכה

Scylla
08-04-08, 22:04
שאלה קצרה,
הגיון בריא שלי, הרי אנרגיה = קלוריות.
כלומר האנרגיה שלוקח לי להגיע מנק' A לנקודה B אמורה להיות שווה (כפי שלמדתי פעם בפיזיקה).
כלומר,
אם אני עושה את זה בהליכה או ריצה, זה אמור להיות אותו דבר, לא?
אם אני רץ 2 קילומטר ב8 דקות או 12 דקות, אני עדיין אמור לשרוף אותה כמות אנרגיה, לא?

אני פשוט מעדיף ללכת ואני רוצה להבין אם זה אכן ככה או שלמאמץ ולדופק יש כאן פקטור בשריפת קלוריות.

OfirD
08-04-08, 23:58
אתה הרי יודע שאוטו שורף כמות שונה של דלק במהירות של 40 קמ"ש ובמהירות של 100 קמ"ש.
אותו דבר אצל בני האדם. כדי לרוץ נדרש מהלב שאיפה מהירה יותר והטמפרטורה בגוף שואפת להיות גבוהה יותר, הגוף מתאמץ כדי לשמור על הומיאוסטזיס (שיווי משקל), ולכן שורפים יותר אנרגיה.

Sugarzaza
09-04-08, 00:11
אתה הרי יודע שאוטו שורף כמות שונה של דלק במהירות של 40 קמ"ש ובמהירות של 100 קמ"ש.
אותו דבר אצל בני האדם. כדי לרוץ נדרש מהלב שאיפה מהירה יותר והטמפרטורה בגוף שואפת להיות גבוהה יותר, הגוף מתאמץ כדי לשמור על הומיאוסטזיס (שיווי משקל), ולכן שורפים יותר אנרגיה.
אבל ייקח לזה שנוסע 100 קמ"ש חצי מהזמן שייקח להוא עם ה-40 קמ"ש, יישרף בדיוק אותו כמות דלק.

OfirD
09-04-08, 11:00
ממש לא, ידידי. לא ראית אף פעם שיצרן רכב מפרסם צריכת דלק של רכב? תמיד יש כמה הרכב נוסע לליטר ב-90 קמש וב-40 קמ"ש. האמת, רכב צורך פחות דלק ככל שהמהירות גבוהה יותר, אצל בני האדם זה ההיפך, וחלק גדול מזה הוא בגלל הטמפרטורה במנוע ובגוף ההאדם.

mb512
09-04-08, 13:06
ברכב זה לליט לקמ
זה לא משנה באיזה מהירות חשוב כמה קמ עשית
כמובן שיש בתוך העיר ומחוץ לה

Sugarzaza
09-04-08, 13:33
ממש לא, ידידי. לא ראית אף פעם שיצרן רכב מפרסם צריכת דלק של רכב?
האמת שלא..

alfi
09-04-08, 14:46
שאלה קצרה,
הגיון בריא שלי, הרי אנרגיה = קלוריות.
כלומר האנרגיה שלוקח לי להגיע מנק' A לנקודה B אמורה להיות שווה (כפי שלמדתי פעם בפיזיקה).
כלומר,
אם אני עושה את זה בהליכה או ריצה, זה אמור להיות אותו דבר, לא?
אם אני רץ 2 קילומטר ב8 דקות או 12 דקות, אני עדיין אמור לשרוף אותה כמות אנרגיה, לא?

אני פשוט מעדיף ללכת ואני רוצה להבין אם זה אכן ככה או שלמאמץ ולדופק יש כאן פקטור בשריפת קלוריות.

משך,עצימות המאמץ ואופן ביצוע משפיע על השריפה הקלורית.
ספורטאי ואדם לא מאומן מתחרים בריצת 5 ק"מ - לאותו מאמץ נתון יכולת המערכת הפיזיולוגית של הלא מאומן להתמודד עם מאמצים פחות יעילה וההוצאה האנרטית שתלווה לכך תגבר.היעילות התנועתית (מכאנית),יעילות הנשימה,אוורור הריאות,קצב הלב,זרימת הדם לרקמות ולשרירים,קצב הובלת החמצן וחומרי מזון לשרירים,יכולת ויסות חום לאזורים בלתי חיונים במאמץ,משתנים פסיכו-סוציולוגים ואחרים ישפיעו על אופן הביצוע והיכולת.

Scylla
09-04-08, 17:15
בקיצור ולעניין חבר'ה:

לרוץ?
והאם זה הבדל רציני?

CatDog
09-04-08, 18:52
זה אותם קלוריות כמעט בדיוק ... כפי שאמרת .. חוק במכניקה

*DAVID*
09-04-08, 19:29
חרא בלבן..

זה אותו דבר כי הליכה נימשכת יותר זמן
וריצה יותר מאומצת תעשה מה שיותר נוח לך למרות שאני הייתי מעדיף לעשות ריצה כי הליכה זה משעמם

The Sun
09-04-08, 19:56
אני דווקא קראתי שריצה על 60% שורפת יותר שומן ופחות שריר מריצה של 70 או 80%... אני טועה?

YONI
09-04-08, 20:53
כן.

user
09-04-08, 21:19
אני אוהב את התשובות של alfi

alfi
09-04-08, 23:29
את חוקי התנועה של ניוטון אני מכיר היטב אך הם אינם עונים בקנה אחד על משתנים ביומכניים אלא מכניים.כפי שציינתי בני האדם אינם מכונות וכן שהכוחות שמופעלים על גוף האדם הם חלק מהעניין הרי שגופנו בעל תגובת נגד שמהווה חלק מן הבסיס האנרגטי בביצוע מאמצים.
הקינמטיקה - זהו ענף של המכניקה, העוסק בתנועתם של גופים פיזיקליים, ללא כל קשר לכוחות המופעלים עליהם.
דינמיקה היא ענף החוקר את הכוחות הפועלים על גוף ואת השפעתם על תנועתו
בריצה, משקל הגוף המואץ נוחת על כף הרגל וגמישות הקרסול והברך סופגים את המשקל ומרכז הכובד "שוקע", יורד תוך כדי ספיגת משקל הגוף. מיד לאחר הנחיתה על כף הרגל מערכת השרירים מייצרת את האנרגיה הדרושה לניתור לקראת הצעד הבא. הניתור לא רק מזיז את מרכז הכובד קדימה אלא מתחיל בהעלאת מרכז הכובד מהרמה הקודמת שלו ודחיפתו גם קדימה וגם למעלה. בעצם, מרכז הכובד שלנו יורד בנחיתה ועולה בניתור ויחד אתו נצרכת אנרגיה הנדרשת לבלימת הנחיתה וליצירת הניתור. כלומר, אלמנט של תנועה אנכית, תנועה של עליה וירידה של מרכז הכובד, שבהליכה הוא אינו משמעותי, הופך בריצה מאד משמעותי.

amitbatito
10-04-08, 06:50
את חוקי התנועה של ניוטון אני מכיר היטב אך הם אינם עונים בקנה אחד על משתנים ביומכניים אלא מכניים.כפי שציינתי בני האדם אינם מכונות וכן שהכוחות שמופעלים על גוף האדם הם חלק מהעניין הרי שגופנו בעל תגובת נגד שמהווה חלק מן הבסיס האנרגטי בביצוע מאמצים.
הקינמטיקה - זהו ענף של המכניקה, העוסק בתנועתם של גופים פיזיקליים, ללא כל קשר לכוחות המופעלים עליהם.
דינמיקה היא ענף החוקר את הכוחות הפועלים על גוף ואת השפעתם על תנועתו
בריצה, משקל הגוף המואץ נוחת על כף הרגל וגמישות הקרסול והברך סופגים את המשקל ומרכז הכובד "שוקע", יורד תוך כדי ספיגת משקל הגוף. מיד לאחר הנחיתה על כף הרגל מערכת השרירים מייצרת את האנרגיה הדרושה לניתור לקראת הצעד הבא. הניתור לא רק מזיז את מרכז הכובד קדימה אלא מתחיל בהעלאת מרכז הכובד מהרמה הקודמת שלו ודחיפתו גם קדימה וגם למעלה. בעצם, מרכז הכובד שלנו יורד בנחיתה ועולה בניתור ויחד אתו נצרכת אנרגיה הנדרשת לבלימת הנחיתה וליצירת הניתור. כלומר, אלמנט של תנועה אנכית, תנועה של עליה וירידה של מרכז הכובד, שבהליכה הוא אינו משמעותי, הופך בריצה מאד משמעותי.
איזה תשובה!!!!!

The Sun
10-04-08, 08:07
אלפי מה לגבי ריצה בדופק בינוני לבין בינוני-מהיר? (50% לעומת 70-80% )

YONI
10-04-08, 08:49
כמה שיותר מהיר בסופו של דבר יהיה יותר טוב , ובמנוחה הגוף ישרוף יותר קלוריות מאשר בדופק נמוך בזמן הריצה שכביכול נשרף יותר שומן..

OfirD
10-04-08, 10:12
האמת, אני בטוח ב-100% ש- Alfi צודק. הוא כותב כמו אדם עם ידע רב.

Scylla
10-04-08, 22:43
Alfi תודה רבה.
תשובה יותר מנומקת ויותר מוסברת מזה - לא יכולתי לקבל.

בקיצור, באיזשהו מקום כן צדקתי, רק שבריצה נעשית גם "דרך אנכית" שלא קיימת בהליכה.

תודה!