PDA

צפה בגרסא המלאה : דלקת בגיד / שריר / מה שלא יהיה.

Nadav19
17-12-06, 11:11
מפרק כף היד שלי מתחיל לכאוב לי, שוב.
כבר פעם שלישית או רביעית שהמפרק כואב לי, ככל הנראה מתנועת כיפוף המפרק באימונים,
כרכתי מסביבו תחבושת אלסטית בצורה הדוקה שתחזיק אותו כמו שצריך.

השאלה שלי היא: איך אני מונע את היווצרות הדלקת מראש ?

הטיפול שאחרי כבר לא ממש עוזר, אמנם הוא מטפל והכל אבל הפגיעה באימונים ממשיכה.
אולי יש טיפים למניעת הדלקת מראש וכך לא להגיע למצב של הפסד אימונים בגלל הבעיה.. ?

תודה מראש, נדב.

pohdem
17-12-06, 12:51
עבודה לא נכונה. זה הבעיה שלך.
קודם כל תפסיק את האימונים כי זה רק מחמיר.. התחבושת האלסטית לא תעזור לך בגרוש ורק תיתן לך תחושה שכאילו הכל בסדר..
אני מאמין שאתה מקבל את הדלקות מהעבודה על היד קידמית כי שם זה הכי שכיח לקבל דלקות.
הבעיה היא שאתה לא עובד נכון. כשאתה עובד על יד קידמית תמיד תקפיד שכף היד תמיד תישאר בקו היד ושלא תיסטה אחורה או קדימה. זה קורה הכי הרבה בתנועה שלאחר ההורדה של המשקולת, מתי שאתה מתחיל בתנועה של ההרמה.
כל זה למדתי על בשרי ועם שתי דלקות שם.. =/
לפני אימון תקפיד לעשות מתיחות טוב טוב וגם לפרק היד.

Nadav19
17-12-06, 14:33
עבודה לא נכונה. זה הבעיה שלך.
קודם כל תפסיק את האימונים כי זה רק מחמיר.. התחבושת האלסטית לא תעזור לך בגרוש ורק תיתן לך תחושה שכאילו הכל בסדר..
אני מאמין שאתה מקבל את הדלקות מהעבודה על היד קידמית כי שם זה הכי שכיח לקבל דלקות.
הבעיה היא שאתה לא עובד נכון. כשאתה עובד על יד קידמית תמיד תקפיד שכף היד תמיד תישאר בקו היד ושלא תיסטה אחורה או קדימה. זה קורה הכי הרבה בתנועה שלאחר ההורדה של המשקולת, מתי שאתה מתחיל בתנועה של ההרמה.
כל זה למדתי על בשרי ועם שתי דלקות שם.. =/
לפני אימון תקפיד לעשות מתיחות טוב טוב וגם לפרק היד.

להשאיר את כף היד בקו ישר ליד זה עוזר?
כי נראה לי שהמשקל והעומס על המפרק זה מה שגורם לבעיה.

pohdem
17-12-06, 21:48
תשמע, משקל יותר מידי ממה שאתה יכול גורם לעבודה לא נכונה.. וזה מה שפוגע בגיד.
כדאי מאוד להוריד משקל לדעתי.. לא משהו רציני, אבל להוריד.

Troya
17-12-06, 22:28
יש לי את אותה הבעיה בדיוק אבל אצלי הכאב מתחזק אחרי אימון חזה כבד בגלל אחיזה לא טובה במוט בתרגיל לחיצת חזה.. צריך לשמור על מפרק כף היד כמה שיותר ישר

Nadav19
17-12-06, 23:13
תשמע, משקל יותר מידי ממה שאתה יכול גורם לעבודה לא נכונה.. וזה מה שפוגע בגיד.
כדאי מאוד להוריד משקל לדעתי.. לא משהו רציני, אבל להוריד.

אם הייתי מנסה להרים משקל גבוהה יותר ממה שאני יכול - לא הייתי מצליח להרים אותו בכלל.

אני מרים משקל כבד אבל לא ממש כבד מעל היכולת, אני מקווה שהטיפ שנתת לי לגבי יישור מפרק כף היד יעזור לי.

pohdem
18-12-06, 08:47
אם הייתי מנסה להרים משקל גבוהה יותר ממה שאני יכול - לא הייתי מצליח להרים אותו בכלל.

אני מרים משקל כבד אבל לא ממש כבד מעל היכולת, אני מקווה שהטיפ שנתת לי לגבי יישור מפרק כף היד יעזור לי.
זו בדיוק הבעיה.. =]
גם אני הרמתי משקלים גבוהים מדי. זה לא שאתה לא יכול להרים, הבעיה היא שהשריר מתפתח יותר מהר מאשר הגיד ולכן נוצרת בעיה.

אליאב קרייסלר
18-12-06, 20:30
חח עלה לי הרגע רעיון של ''קיבוע המפרק'' זאת אומרת שיהיה משהו שיתמוך באיזור הזה וימנע ממנו להתאמץ בכלל וככה נקבל בידוד על הבייספס....

פציעות זה דבר מפחיד וממש מבאס, עדיף להוריד את האגו ולשמור על עצמך.

pohdem
18-12-06, 23:02
זה יכול לעזור אבל לא לפתור את הבעיה. אם אתה לא תקפיד על הכף היד שתיהיה ישרה אז זה לא משנה אם יש לך קיבוע או אין.