PDA

צפה בגרסא המלאה : האם החגורה בסקוואט ובדדליפט מבטלת את העבודה על הבטן

itaiprz1
13-04-08, 21:26
המאמן שלי אמר לי שאם אני שם חגורה היא מבטלת את העבודה של השרירי בטן זה נכון

extremeisback
13-04-08, 22:15
איך אפשר להתווכח עם מאמן?!

DropDead
13-04-08, 22:18
היא לא מבטלת.
אל תתפוס אותי במילה אבל כמו שאני זוכר היא מעלה את הלחץ התוך בתני וזה יוצר את היציבות של החגורה.

בכל מקרה אל תשמש בחגורה אם אתה מתחיל עם התרגילים האלה או שהמשקלים שלך לא "כבדים" (טווח חזרות של 1-5 ) וגם בטווח כזה אתה יכול להתשמש רק בסטים האחרונים.

Bodybuilder
13-04-08, 22:21
% מסויים מהעומס עובר אל החגורה, הבטן לא מתמודדת עם 100 % עומס.
(מתי יהיה לי ניסוח נורמאלי) אני אף פעם לא מצליח לחבר משפט מובן :(
המאמן שלך הסביר לך את זה בצורה הכי פשוטה !
תנסה להיסתדר כמה שיותר בלי חגורה ולחזק שרירים מיצבים, אני בכלל לא משתמש בחגורה אפילו כשאני מבצע Rm3 בדדליפט.

look
13-04-08, 22:52
איפה יניב הדביל מהמכון שיקרא את זה איפה ראבק..

shahar-king
13-04-08, 23:06
איפה יניב הדביל מהמכון שיקרא את זה איפה ראבק..
חחחחחחחח

חח נכון היום שהוא לקח אותי לצד?
הוא התחיל לחפור לי תשמור עליו שלא יעשה תרגילים כאלה וזה חחח

trx--->sus
14-04-08, 09:55
אתה עוד צעיר ילד

itaiprz1
14-04-08, 12:28

??????

אני מרים יחסית משקלים כבדים
80 10 חזרות 4 סטים קילו ושאני עם חגורה אני מרגיש שהיא ממש עוזרת אבל השאלה שממש היתכוונתי עליה היא:
הרבה בפורום אמרו שהדדליפט מפתח הכי טוב תשרירי בטן, אם אני יהיה עם חגורה האפקטיביות יורדת
אבל בצורה שהבטן כבר לא עובדת חזק ?
ואותה שאלה גם לגבי סקוואט.

extremeisback
14-04-08, 13:30
ילד,אני בן 15.5 או שאתה פנסיונר ואני לא יודע?!
ולעיניין,שאתה עושה דד-לפיט אז הבטן הוא שריר נלווה.
ויש גם שאלה,למה לא מפתחים את האימות?
כי זה שריר נלווה להמון תרגילים.
בכל מקרה,תקשיב למאמן שלך הכי טוב,למרות שגם הוא יכול לטעות.

eyalamzleg
14-04-08, 13:34
כן כשאתה שם חגורה זה מבטל את חגרות הבטן חרא דבר על תעשה את זה מנסיון זה יכול לגרום לבעיות גב בשל חוסר איזון

trx--->sus
14-04-08, 14:42
ילד,אני בן 15.5 או שאתה פנסיונר ואני לא יודע?!
ולעיניין,שאתה עושה דד-לפיט אז הבטן הוא שריר נלווה.
ויש גם שאלה,למה לא מפתחים את האימות?
כי זה שריר נלווה להמון תרגילים.
בכל מקרה,תקשיב למאמן שלך הכי טוב,למרות שגם הוא יכול לטעות.
אוף לא התכוונתי בגיל אבל תראה מה שכתבת

יש המון מאמנים בארץ שיש להם מה ללמוד

Logout
14-04-08, 15:06
אחת ההודעות העצובות פה......וד"א...דיי ליתפוס בקטנות!!!!...הוא לא היתכוון בגיל....הוא בכלל יותר קטן ממך....אל תיהיה דביל...

alfi
14-04-08, 15:07
המאמן שלי אמר לי שאם אני שם חגורה היא מבטלת את העבודה של השרירי בטן זה נכון

שרירי הבטן (יחד עם זוקפי הגו) משמשים כשרירים מייצבים המאפשרים לשמור על יציבות תנועתית,אחזקת גף נכונה ואיזון בין שרירי.נכון להגיד שברוב התרגילים המתבצעים קיימת עבודה של קבוצות שרירים אלו - ומכאן שמם שרירי ליבה (CORE MUSCULES).
בתרגילים רב מפרקיים מורכבים (MULTISTRACTURAL EXC) תרומתן וחשיבותן ליציבה ולקאורדינציה עולה - שכן הצורך בהחזקת גוף עולה וכן הלחץ הדחיסתי המופעל על עמוד השדרה גדל.
חגורת גב באה לשמור על הלחץ התוך-בטני (INTRA ABDOMIBAL PRESURE) בעת מאמץ במטרה להקטין מן העומסים המופעלים וכן גם למנוע קריסת גוף לפנים.
חשובה מאוד בהרמת משקלים כבדים ובתרגילי הספק וכח מרבי שכן הצורך בשמירה על מבנה תנועתי נכון עולה ע"מ למנוע פציעות טראומה מיותרות.
הבעיה בחגורות גב היא דווקא העובדה שמתאמנים חשים שהיא "תגן" עליהם בביצוע טכני לקוי של תרגילים וכן שמתאפשרת עבודה רשלנית.
ממש לא נכון יהיה להגיד שהיא מבטלת את העבודה של שרירי הבטן ובטח שלא של זוקפי הגו.

joker1
14-04-08, 15:15
אני יודע שהיא עוזרת לא יודע אם לוקחת את כל העומס.

ולזה שאמר להקשיב למאמן זה מש לא נכון, הם לא מבינים כלום.
הם חושבים שאם תרד מ- 90 מעלות בסקוואט תפסק לך הצמיחה, ככה גם כל התרגילים בעמידה.
האורתופד המפגר שלי אמר לי לא להרים משקולות בעמידה וישיבה(>לחץ על עמוד השדרה) בגלל שיש לי עקמת, אני מרים משקלים ושוחה והעקמת מתיישרת לי.
אם אתה הולך לאורתופד לך רק לאחד שמרים משקולות(לא באופן תחרותי כן חחחחחח) כל השאר עדיין תקועים בשלב שתרגילים פוגעים בצמיחה.

בקיצור כמו שקראתי: Grip It And Rip It

LittleNigga
14-04-08, 19:17
אוף לא התכוונתי בגיל אבל תראה מה שכתבת

יש המון מאמנים בארץ שיש להם מה ללמוד
כל כך צודק..

shikoLM
15-04-08, 00:20
חגורת גב באה לשמור על הלחץ התוך-בטני (INTRA ABDOMIBAL PRESURE) בעת מאמץ במטרה להקטין מן העומסים המופעלים וכן גם למנוע קריסת גוף לפנים.

תיקו קל. לחץ תוך בטני גדול יותר מוביל לעומסי דחיסה גדולים יותר על עמ"ש.

DropDead
16-04-08, 17:01
תיקו קל. לחץ תוך בטני גדול יותר מוביל לעומסי דחיסה גדולים יותר על עמ"ש.

שאלה
מה אתה חושב על שימוש ב valsalva maneuver בדלליפט, סקוואט ובנצ' כבדים ?

alfi
16-04-08, 17:24
שאלה
מה אתה חושב על שימוש ב valsalva maneuver בדלליפט, סקוואט ובנצ' כבדים ?

לדעתי,ספורטאי מקצועי מטרתו העיקרית והראשונית היא ביצוע תנועתי בצורה הטובה והיעילה ביותר שהוא מסוגל (ואפילו קצת יותר).ז"א שבלא התייחס לתופעות הלוואי הנגזרות (והרי שענפי ספורט מקצועיים הם הכל שבקיצוניות),פעולת וולסלווה יכולה למנוע שיבוש כלשהו באיכות הביצוע.אם זה בריא או או רצוי - בריאותית,כנראה שלא,מקצועית-ייתכן מאוד שכן.

מוסיף על השאלה ושואל.....
בספר של שחר נייס ועמרי ענבר רשום ואני מצטט:
"העלאת הלחץ התוך חזי מגבירה את דחיפת הדם מהלב וגורמת לעלייה פתאומית וחדה בלחץ הדם"
שורה לאחר מכן נאמר:
"הלחץ התוך חזי המוגבר חוסם את הורידים הראשיים ומקטין את ההחזר הוורידי,שגורם אחר-כך להפחתה בתפוקת הלב ולירידה בלחץ הדם".
"הירידה בלחץ הדם עלולה לפגוע באספקת החמצן לרקמות ולמוח.."
אם תוכל להסביר לי אם הירידה או העלייה בלחץ הדם גורמים לאפקט ולסלווה...

DropDead
16-04-08, 17:32
לדעתי,ספורטאי מקצועי מטרתו העיקרית והראשונית היא ביצוע תנועתי בצורה הטובה והיעילה ביותר שהוא מסוגל (ואפילו קצת יותר).ז"א שבלא התייחס לתופעות הלוואי הנגזרות (והרי שענפי ספורט מקצועיים הם הכל שבקיצוניות),פעולת וולסלווה יכולה למנוע שיבוש כלשהו באיכות הביצוע.אם זה בריא או או רצוי - בריאותית,כנראה שלא,מקצועית-ייתכן מאוד שכן.

מוסיף על השאלה ושואל.....
בספר של שחר נייס ועמרי ענבר רשום ואני מצטט:
"העלאת הלחץ התוך חזי מגבירה את דחיפת הדם מהלב וגורמת לעלייה פתאומית וחדה בלחץ הדם"
שורה לאחר מכן נאמר:
"הלחץ התוך חזי המוגבר חוסם את הורידים הראשיים ומקטין את ההחזר הוורידי,שגורם אחר-כך להפחתה בתפוקת הלב ולירידה בלחץ הדם".
"הירידה בלחץ הדם עלולה לפגוע באספקת החמצן לרקמות ולמוח.."
אם תוכל להסביר לי אם הירידה או העלייה בלחץ הדם גורמים לאפקט ולסלווה...

לא התכוונתי לספורטאי מקצועי התכוונתי לבן אדם רגיל שמתאמן בקביעות .. פשוט השתמשתי כמה פעמיים בשיטה וזה הרגיש יותר טוב.