PDA

צפה בגרסא המלאה : תפריט תזונה-אשמח לדעתכם המקצועית בנושא

TAL1983
21-04-08, 22:41
שלום לכולם! אני די חדש בפורום (די היות ואני צופה בהודעות לפעמים אך לא רושם) ועתה לאחר התייעצויות עם דיאטניות (שלא יצא מהן כלום) החלטתי לפנות אליכם-
ובכן אני מתאמן מאז חודש ספטמבר 2007 (21/09/2007 ליתר דיוק) אך עם הפסקה של 3 חודשים עקב מבחנים ומחלה. כעת משחזרתי להתאמן ולאחר שקניתי את אבקת הגיינר המעולה Serious Mass לעלייה במסה (שזאת המטרה שלי בעצם) אשמח אם תאמרו לי בבקשה האם התפריט שלי מאוזן מבחינה קלורית וחלבונית (גובה: 1.87 משקל: 63.5):

בימים בהם אני לא לומד:
בוקר (9:00)- קורנפלקס (קערה מלאה של מרק)+כוס (לא זוכר כמה מ"ל) מוקה (של יטבתה)+מעדן פרי (יופלה של תנובה)

ביניים (10:00)- אבקת הגיינר 325 מ"ל

צהריים (12:00)- שניצל (של "מאמא עוף")+חצי סיר ספגטי

חצי שעה לפני אימון (13:30)- 2 בננות/סוכר ענבים(שעוד לא התחלתי לקחת כי לבינתיים יש עוד בננות)

אחרי אימון (15:00~)- טונה במים+אבקת גיינר 325 מ"ל

ערב (20:00)- 8 פרוסות לחם עם פסטרמה (לא מצאתי משהו טעים למרוח עדיין)

*יש לציין שירקות (סלט) אני אוכל רק בימי שבת

ביום בו אני לומד:

בוקר (6:00)- אבקת גיינר 325 מ"ל

ובמהלך היום אני אוכל 6 פרוסות שלקחתי מהבית (מהשעה 9:15 פרוסה ואז כל שעתיים לערך)
וחוזר הביתה ב19:30 ואז או ארוחת צהריים (שרשומה למעלה) או ארוחת ערב-זהו יום בו אני לא מתאמן ויש לי בעיה היות וביום כזה אינני צורך טונה (מחשש לכספית ובכלל לא מומלץ לאכול שימורים כל יום-ולכן אם תוכלו גם לומר מה רצוי במקום טונה למה אני טוחן פסטרמות ביום כזה כל היום וגם שוב אני חוזר רק ב19:30 בערב ואמור להספיק לישון כבר ב21:30).

דבר אחרון-אני מאוד רזה ולא אכלתי טוב מאז גיל 7 (כיום אני בן 24). מאז שהתחלתי להתאמן ולנסות (בדגש על לנסות) לאכול טוב יש לי כל הזמן אחרי הביס הראשון גזים שמנפחים לי גם את הקיבה וגם את המעי הדק (וזאת על סמך בדיקה רפואית שביצעתי בבית חולים ונאמר לי שזהו הממצא) למישהו זה גם קורה ויודע מה עושים נגד התופעה הזו? אמרו לי גם לבצע בדיקת רגישות ללוקטוז וציליאק- בציליאק הכל בסדר (רשום שלילי) ולוקטוז טרם עשיתי, אבל אני בטוח שגם שם הכל בסדר וזה פשוט כי יש לי קיבה קטנה וצריך להתרגל או מעי רגיז. אשמח לשמוע פתרונות אם יש כאלו ותוספות לשיפור התפריט.
(ע"פ הדיאטנית אני צריך 2100 קלוריות ו-90 גרם חלבון ואין לי מושג לכמה אני מגיע פה אבל בטוח שיש צורך להוסיף מאכלים/ויטמנים/אומגה 3 וכו').
תודה רבה רבה רבה רבה לעוזרים ומצטער על המלל.

Ferrari F430
21-04-08, 23:15
א. תחשב כמויות של פחמימה חלבון ושומן.
ב. תוסיף שומן איכותי.
ג.ירקות אוכלים כל יום, לא רק בשישי שבת.

bar_y
21-04-08, 23:59
סתם לדוג' אץה לא מבין אפילו מה הולך בשניצלים המצופים כמה שמן וטיגון זה עבר

superguitar
22-04-08, 10:05
עזוב את זה^

תפריט לא משהו בכלל האמת היא בין הגרועים שראיתי אבל אל דאגה בשביל זה אנחנו כאן =]
יש לך כמה טעיות נפוצות....
בוקר- בסדר אתה יכול להוסיף 3-6 אגוזים בשביל השומן האיכותי
ביניים -בסדר הייתי מוסיף פרי או 2
צהריים -תבקש מאמא שלך שתקנה חזה עוף נקי שתשים בגריל לחצי שעה שתתבלן ויוצא מעולה!
המאמא עוף כמו שאמר בר השנצלים שקונים בחנויות מדביקים אותו אם דבק בין הציפוי לשניצל
שבסופו של דבר אתה אוכל אותו לא רק זה בשביל לתת צבע יפה לשניצל הם שמים אותו בטיגון עמוק
שבסופו של דבר אתה אוכל ועוד מלא דברים שאני לא רוצה להתחיל לחפור עליהם....
לפני אימון-טעות מאוד גדולה סוכר ענבים!!! מעלה את האינסולין ושיש אינסולין גבוה לפני אימון זה לא טוב תוריד אותו ותמשיך לאכול בננות =]
אחריי אימון זה בסדר תוסיף 3 תמרים ורק אז תשתה תאבקה
ערב-שה8 פרוסות לחם יהיו מלחם מלא שמפוזר עליו דגנים
כל ארוחה זה לפחות מלפפון ועגבניה אחת!!
בהצלחה!

אהה כן תביא פרטים עליך כגון כמה אתה שוקל גובה אחוז שומן וכו....
אחריי שתיקנתה את התפריט תביא את הערכים התזונתים של התפריט (קלוריות ,שומן חלבון פחמימה)
תוכל להיאזר באתר להלן בשביל זה- http://olympusfit.co.il/show_mamarim.asp?cat_id=11&id=46 הכנסתי אותך בדיוק לעמוד בעמוד אתה רושם את המאכל והכמות והוא יראה לך כמה קלוריות חלבונים שומנים ופחמימות יש באותו מאכל

TAL1983
22-04-08, 12:08
עזוב את זה^

תפריט לא משהו בכלל האמת היא בין הגרועים שראיתי אבל אל דאגה בשביל זה אנחנו כאן =]
יש לך כמה טעיות נפוצות....
בוקר- בסדר אתה יכול להוסיף 3-6 אגוזים בשביל השומן האיכותי
ביניים -בסדר הייתי מוסיף פרי או 2
צהריים -תבקש מאמא שלך שתקנה חזה עוף נקי שתשים בגריל לחצי שעה שתתבלן ויוצא מעולה!
המאמא עוף כמו שאמר בר השנצלים שקונים בחנויות מדביקים אותו אם דבק בין הציפוי לשניצל
שבסופו של דבר אתה אוכל אותו לא רק זה בשביל לתת צבע יפה לשניצל הם שמים אותו בטיגון עמוק
שבסופו של דבר אתה אוכל ועוד מלא דברים שאני לא רוצה להתחיל לחפור עליהם....
לפני אימון-טעות מאוד גדולה סוכר ענבים!!! מעלה את האינסולין ושיש אינסולין גבוה לפני אימון זה לא טוב תוריד אותו ותמשיך לאכול בננות =]
אחריי אימון זה בסדר תוסיף 3 תמרים ורק אז תשתה תאבקה
ערב-שה8 פרוסות לחם יהיו מלחם מלא שמפוזר עליו דגנים
כל ארוחה זה לפחות מלפפון ועגבניה אחת!!
בהצלחה!

אהה כן תביא פרטים עליך כגון כמה אתה שוקל גובה אחוז שומן וכו....
אחריי שתיקנתה את התפריט תביא את הערכים התזונתים של התפריט (קלוריות ,שומן חלבון פחמימה)
תוכל להיאזר באתר להלן בשביל זה- http://olympusfit.co.il/show_mamarim.asp?cat_id=11&id=46 הכנסתי אותך בדיוק לעמוד בעמוד אתה רושם את המאכל והכמות והוא יראה לך כמה קלוריות חלבונים שומנים ופחמימות יש באותו מאכל

לגבי התמרים-אני פשוט לא מסוגל לאכול תמרים (מתוקים לי מידי)
לגבי המאמא עוף- גם אם מדובר על שניצל תירס רגיל? חשבתי שסה בסדר
אגב שכחתי שאני צריך לדחוף גם ביצים פה (כמה לאכול?) וקוטג'/גבינה (מה יותר טוב וכמה)?
לחם מלא-לא מסוגל לאכול בגלל הסיבים (אני מרגיש לא טוב)

orel
22-04-08, 12:28
לגבי התמרים-אני פשוט לא מסוגל לאכול תמרים (מתוקים לי מידי)
לגבי המאמא עוף- גם אם מדובר על שניצל תירס רגיל? חשבתי שסה בסדר
אגב שכחתי שאני צריך לדחוף גם ביצים פה (כמה לאכול?) וקוטג'/גבינה (מה יותר טוב וכמה)?
לחם מלא-לא מסוגל לאכול בגלל הסיבים (אני מרגיש לא טוב)
שניצל תירס רגיל ממש לא מספיק אתה צריך חלבון איכותי ממקורות שונים כגון דגים רזים(בקלה,נסיכה,שיבוטא,סול),חזה עוף \ הודו, קוטג דל שומן \ גבינה דלת-שומן \ פסטרמות בכמות של 150 גרם לערך, בקשר לתמרים אתה יכול להחליף בבננה גדולה או דבש או חרוסת..
בקשר ללחם זה ממש לא משנה רק תשתדל להוסיף ירקות שיהיה השפעה זהה..

adimenia
22-04-08, 12:59
בגדול החברה כאן צודקים חסרים לך שומנים איכותיים לדעתי ממש מעט חלבון בדיאטה (אחי אין חלבון אין שריר) ירקות כמעט ואה לא אוכל ותנסה להתרחק כמה שיותר מהאוכל המהיר (מאמא עוף וכאלה) זה זבל והייתי ממליץ לך ללכת ליעוץ אצל גיל או משהו

TAL1983
22-04-08, 14:06
שניצל תירס רגיל ממש לא מספיק אתה צריך חלבון איכותי ממקורות שונים כגון דגים רזים(בקלה,נסיכה,שיבוטא,סול),חזה עוף \ הודו, קוטג דל שומן \ גבינה דלת-שומן \ פסטרמות בכמות של 150 גרם לערך, בקשר לתמרים אתה יכול להחליף בבננה גדולה או דבש או חרוסת..
בקשר ללחם זה ממש לא משנה רק תשתדל להוסיף ירקות שיהיה השפעה זהה..

אז אם אני אחליף שניצל (התכוונתי שניצל עוף עם תירס-אבל לא מצופה או שזה מצופה בלי קשר?) בדג (ואיזה דג כדאי לקנות?) ובמקום תמרים להחליף בסוכר ענבים (אחרי האימון לא לפני) זה בסדר?

superguitar
22-04-08, 14:15
כל הדגים... חוצמה הדגים הלא כשרים כי הם לא כשרים בגלל שהם מנקים תזבל בים...^
תמרים אתה יכול להחליף-בצימוקים אננס בננה ועוד...
לגבי השניצלים... מה הבעיה לאכול שניצל חזה עוף?? כי אין סיכוי שתצליח לאכול כל יום דג
עזוב את זה שימאס לך זה פשוט יקר!
גל הגבינות טובות כל עוד הם בעלות אחוז שומן נמוך ... למשל יש גבינת "נפוליאון" שהיא בעלת 40% או 30$ שומן ורק 3 גרם חלבון שהיא ממש לא שווה -ויש קוטג בעל אחוז שומן נמוך וחלבון מינימום 10 גרם

superguitar
22-04-08, 14:17
ותיקח את התזונה לא כהמלצה אלה כחובה! אחרת לא תצליח
אני מתכוון -"לחם מלא-לא מסוגל לאכול בגלל הסיבים (אני מרגיש לא טוב)"אין כזה דבר לא יכול...
בבניית גוף זה חובה לא המלצה

TAL1983
22-04-08, 15:07
כל הדגים... חוצמה הדגים הלא כשרים כי הם לא כשרים בגלל שהם מנקים תזבל בים...^
תמרים אתה יכול להחליף-בצימוקים אננס בננה ועוד...
לגבי השניצלים... מה הבעיה לאכול שניצל חזה עוף?? כי אין סיכוי שתצליח לאכול כל יום דג
עזוב את זה שימאס לך זה פשוט יקר!
גל הגבינות טובות כל עוד הם בעלות אחוז שומן נמוך ... למשל יש גבינת "נפוליאון" שהיא בעלת 40% או 30$ שומן ורק 3 גרם חלבון שהיא ממש לא שווה -ויש קוטג בעל אחוז שומן נמוך וחלבון מינימום 10 גרם

הבעיה זה בהכנה-אין לי כוח לטגן שניצל אני מעדיף לזרוק שניצל למיקרוגל ולחמם 2 דקות ולגבי הלחם-אמרו שמותר רגיל גם....

superguitar
22-04-08, 15:16
קודם כל אסור לטגן...^
דבר שני מה הבעיה להכין בכמויות בגריל ואז להשים במקרר ואז כל יום לפתוח מהמקרר ולחמם...
זה בדיוק אותו דבר רק שפעם בשבוע תצטרך להשים בגריל...
לחם מלא הוא לא לחם רגיל אצל הרוב לחם רגיל הוא לחם לבן
ובמקרה שלך אתה צריך לקצץ בכמות הפחמימות לכן עדיף שתשתמש בלחם קל

נ.ב.-כנס לדף הראשון כתבתי לך שם עוד משהו

TAL1983
22-04-08, 16:24
קודם כל אסור לטגן...^
דבר שני מה הבעיה להכין בכמויות בגריל ואז להשים במקרר ואז כל יום לפתוח מהמקרר ולחמם...
זה בדיוק אותו דבר רק שפעם בשבוע תצטרך להשים בגריל...
לחם מלא הוא לא לחם רגיל אצל הרוב לחם רגיל הוא לחם לבן
ובמקרה שלך אתה צריך לקצץ בכמות הפחמימות לכן עדיף שתשתמש בלחם קל

נ.ב.-כנס לדף הראשון כתבתי לך שם עוד משהו

לחם לבן זה פרוס? אגב לא מצאתי משהו חדש שהוספת בעמוד 1 ושיכנעת אותי לעבור לחזה עוף רגיל

orel
22-04-08, 17:39
Superguitar יש המון שטויות שאתה מדבר עליהם, הואל א צריך לאכול לחם מלא ולא נעליים, הוא יכול לאכול לחם לבן בתוספת כמות ירקות מספקת, בנוסף, הוא כן יכול לטגן תחזה עוף פשוט עם שומן איכותי ובכמות הדרושה, Tal, תקנה חזה עוף \ הודו \ דגים שונים להכנה, תצטייד במחבת טפלון \ תנור, שים כפית שמן, תטבל אותם ויש לך מקור חלבון נאה, בקשר ללחם שאתה אוכל לחם לבן תדאג לשלב ירקות שהgi יתאזן..

superguitar
22-04-08, 18:28
לא אמרתי לו לאכול לחם מלא...
וטיגון אף פעם לא טוב... גם אם הוא שומן איכותי...

Blabla144
22-04-08, 19:05
ותיקח את התזונה לא כהמלצה אלה כחובה! אחרת לא תצליח
אני מתכוון -"לחם מלא-לא מסוגל לאכול בגלל הסיבים (אני מרגיש לא טוב)"אין כזה דבר לא יכול...
בבניית גוף זה חובה לא המלצה
אתה יכול לותר על הלחם המלא הוא בכלל לא חובה.
תאכל את הלחם של אנג'ל עטיפה אדומה טעים לאלה.. וערך קלורי דומה למלא חוץ מהכמות סיבים ששם היא קטנה יותר.

Blabla144
22-04-08, 19:05
Superguitar יש המון שטויות שאתה מדבר עליהם, הואל א צריך לאכול לחם מלא ולא נעליים, הוא יכול לאכול לחם לבן בתוספת כמות ירקות מספקת, בנוסף, הוא כן יכול לטגן תחזה עוף פשוט עם שומן איכותי ובכמות הדרושה, Tal, תקנה חזה עוף \ הודו \ דגים שונים להכנה, תצטייד במחבת טפלון \ תנור, שים כפית שמן, תטבל אותם ויש לך מקור חלבון נאה, בקשר ללחם שאתה אוכל לחם לבן תדאג לשלב ירקות שהgi יתאזן..
לא ראיתי את התגובה:basketball:
כל מילה כמו שצריך:flowers: