PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה בקשר למאכלים..

raiber
10-05-08, 04:09
רציתי לשאול אותכם משהו..
תענו בקשר לכל אחד מהמאכלים הבאים, אם זה טוב או לא טוב ואם עדיף לאכול את זה אחרי או לפני אימון:
1) חומוס
2) חמאת בוטנים
3) סלמון מעושן (כזה שקונים מוכן כבר לאכילה)
תודה לעוזרים!

BodyKilo
10-05-08, 06:54
מסה או חיטוב?

כעקרון פשוט מאוד, תראה איך זה משתלב לך בתפריט עם הערכים.

raiber
10-05-08, 07:25
מסה או חיטוב?

כעקרון פשוט מאוד, תראה איך זה משתלב לך בתפריט עם הערכים.
אחי אין לי איזה תפריט או משהו..ואני גם לא עושה לא מסה ולא חיטוב..
אני פשוט אוכל כמה שיותר בריא וכמה שפחות ג'אנק פוד..
פשוט אני רוצה לדעת נגיד אם המאכלים האלה טובים למתאמנים ואם כן אז מתי כדי לאכול אותם.

BodyKilo
10-05-08, 10:34
אין בעיה איתם כל עוד זה בכמות מתונה.

mandarine
10-05-08, 11:11
אם רק חשוב לך לאכול בריא-
-חומוס- אם גרגרים מבושלים, לא הממרח. זה קטניה ומומלץ מאוד אבל כמו כל דבר במידה- אין צורך יותר מכוס וחצי מבושל בגלל הרבה סיבים, גם חלבון וגם פח' בערך ביחס 1:2 (הרבה סיבים ועשיר בברזל, סידן, וכל מיני ויטמינים B ). לא חייב להתעסק בבישול- יש מוכן מבושל קפוא לסנפרוסט ודומות. בדומה לשעועית לבנה.
-סלמון מעושן- בריא במידה, דג שמן אבל השומן בעיקר לא רווי- עשיר באומגה 3. אבל עדיף את הנורווגי וזה ממש שטויות מהיר וקל להכין במחבת אפילו בלי שמן.
-חמאת בוטנים- במידה- אבל עדיף ממרח שוקולד בהרבה. אחוזי שומן גבוהים. בדיאטות אטקינס למיניהן נצמדים לזה בתור "מתוק דל פח'". כמובן שלבוטנים טבעיים יש יותר יתרונות בריאותית כמו כל מנת שומן מאגוזים.

אבל אחרי אימון לא מומלץ שומן, רק כשעתיים אחרי, אז חמאת בוטנים וסלמון לא מתאים. ועדיף פח' עם Gi גבוה ולא עשיר בסיבים- וחומוס בהחלט עשיר בסיבים, Gi נמוך ומשביע.

king l8
10-05-08, 15:08
אם רק חשוב לך לאכול בריא-
-חומוס- אם גרגרים מבושלים, לא הממרח. זה קטניה ומומלץ מאוד אבל כמו כל דבר במידה- אין צורך יותר מכוס וחצי מבושל בגלל הרבה סיבים, גם חלבון וגם פח' בערך ביחס 1:2 (הרבה סיבים ועשיר בברזל, סידן, וכל מיני ויטמינים B ). לא חייב להתעסק בבישול- יש מוכן מבושל קפוא לסנפרוסט ודומות. בדומה לשעועית לבנה.
-סלמון מעושן- בריא במידה, דג שמן אבל השומן בעיקר לא רווי- עשיר באומגה 3. אבל עדיף את הנורווגי וזה ממש שטויות מהיר וקל להכין במחבת אפילו בלי שמן.
-חמאת בוטנים- במידה- אבל עדיף ממרח שוקולד בהרבה. אחוזי שומן גבוהים. בדיאטות אטקינס למיניהן נצמדים לזה בתור "מתוק דל פח'". כמובן שלבוטנים טבעיים יש יותר יתרונות בריאותית כמו כל מנת שומן מאגוזים.

אבל אחרי אימון לא מומלץ שומן, רק כשעתיים אחרי, אז חמאת בוטנים וסלמון לא מתאים. ועדיף פח' עם Gi גבוה ולא עשיר בסיבים- וחומוס בהחלט עשיר בסיבים, Gi נמוך ומשביע.

ממרח שוקולד יותר טוב מחמאת בוטנים ? אתה בטוח ??

superguitar
10-05-08, 15:38
זה חצי נכון....
בממרח שוקולד יש רק 13% אגוזים....(בנוטלה הממרחים האחרים שווים לקקי...=])
בחמאת בוטנים יש בערך 8% בוטנים -תשאר תעשה חשבון פשוט ותבין בעצמך...
נ.ב. בשניהם הוסיפו שמן מוקשה (טרנס+כולסטרול+רווי)בשביל הטעם מין בסתם...
קיצר הוא ענה לך עדיף את האגוז/בוטן בעצמו בלי הממרח..