PDA

צפה בגרסא המלאה : ממוצע בגרויות טוב ?

yonip
15-05-08, 00:11
מה נחשב ממוצע בגרויות טוב בשביל להתקבל לטכניון למסלול טכנולוגי (משהו בסגנון מחשבים פיזיקה )?
ואיזה בונוס מקבלים בטכניון על מקצועות של 5 יח'? שמעתי שמקבלים משהו...

xZiPeR
15-05-08, 00:14
תלוי איזה מקצוע ..
רוב המקצועות מקבלים 20 נ' על 5 יח' ו12 על 4 יח' ככל הזכור לי .. מקצועות מיוחדים מקבלים 25 עבור 5 יח' .. לא בטוח.

מתן18
15-05-08, 00:24
ממוצט 65 זה אחלה לא?

blinki
15-05-08, 00:31
זה תלוי הרבה בסיכומטרי, אבל אני חושב ש105-108

m0she
15-05-08, 00:33
תלוי בפסיכומטרי. בפיזיקה ומתמטיקה מקבלים בונוס של 30 אחוז וזה נכנס בתור 10 יחידות אם עשית 5, בשאר מקבלים 20 אחוז אם אני זוכר נכון. זה כתוב באתר בכל אופן.

toxicity
15-05-08, 00:39
ממוצט 65 זה אחלה לא?
לא :\

Elevation
15-05-08, 00:41
תלוי בפסיכומטרי. בפיזיקה ומתמטיקה מקבלים בונוס של 30 אחוז וזה נכנס בתור 10 יחידות אם עשית 5, בשאר מקבלים 20 אחוז אם אני זוכר נכון. זה כתוב באתר בכל אופן.

גם באנגלית, נדמה לי.

yonip
15-05-08, 00:53
וואלה תודה משה..
תגיד , אתה נישמע בחור חכם חח, מה אתה עושה בחיים ?

m0she
15-05-08, 00:55
אני לומד באוניברסיטת תל אביב

yonip
15-05-08, 01:00
מה אתה לומד אם אפשר להתעניין ? :)
ובלינקי זה ממוצע אחרי הבונוס , פתחתי תדיון בשביל לדעת כמה צריך להיות לפני הבונוס בשביל להתקבל לטכניון..

Eskimo :-)
15-05-08, 01:37
מתמטיקה זה הבונוס הכי גדול
אחר כך פיזיקה
פיזיקה אחד החשובים בשביל להתקבל לטכניון
תנסה לקבל בשניהם ממוצע 83 לפחות ב 5 פיזיקה ו 5 מתמטיקה

rogbi
15-05-08, 02:04
חחח אחי אתה צריך ממוצע מטורף לא נראה לי שיש למישהו פה

בו נגיד תשאף ל-90+ בכל ופסיכומטרי גבוה

נדמה לי יש לך את כל הפירוט בדיוק באתר שלהם (כולל מחשבון חישוב סכם וסיכויי קבלה)

yonip
15-05-08, 02:06
כתוב שלטכניון חובה 4 יחידות מתמטיקה, לא 5 ...

15-05-08, 02:19
כתוב שלטכניון חובה 4 יחידות מתמטיקה, לא 5 ...
עם ציון בין 95 למאה ושמע זה יבוא על דברים אחרים נראה לי תצטרך לעשות דברים כמו מכינה או פסיכומטרי או משהו אם אתה ב 4 נראלי.............. בכל אופן תקבל 85 בפיזקה 5 יחידות לפחות באנגלית תהיה גם 5 ציונים טובים............
וכול שאר המקוצעות ממוצע 83 לפחות..................

tomerA
15-05-08, 07:49
כימיה=פיזיקה?
מתחייסים יותר לפיזקאים מאשר לכימאים בבונוסים?

DrGYM
15-05-08, 08:26
חחח אחי אתה צריך ממוצע מטורף לא נראה לי שיש למישהו פה

ע"פ החתימה שלך אפשר לדבר חופשי אליך:

מה אתה מבלבל את הביצים?

א. משה הנ"ל לומד רפואה בת"א ככה שאני משער שיש לו ממוצע מספיק לשיטתך (אירוניה הא?), אני אישית עושה 25 יחידות ריאליות בהצטיינות ואני גם מכיר עוד כמה בפורום שחכמים לא פחות. (לא בא להשוויץ אלא נמאס לי מהבלבלן הזה).

ב. בטכניון פיזיקה ומתמטיקה מקבלים את אותו הבונוס שזה 30%. כימיה מאחורה.

ג. אם אתה הולך לטכניון תדאג לפיזיקה שלך, כי אם אין לך בגרות שכזו, ידרשו ממך קורס השלמה, שזה ממש לא כיף בשנה א'.

xZiPeR
15-05-08, 11:22
^ :):):):) אחי מה אתה נעלב מהטמבל הזה ? בסה"כ הוא צודק - אם מחשיבים אותו בממוצע יוצא שגם 20 אנשים כאן עם 800 בפסיכומטרי לא יעזרו בשביל להעלות את הממוצע מעל 500 :)
חחח סתם .. הכל ברוח טובה D:

m0she
15-05-08, 12:16
מה אתה לומד אם אפשר להתעניין ? :)
ובלינקי זה ממוצע אחרי הבונוס , פתחתי תדיון בשביל לדעת כמה צריך להיות לפני הבונוס בשביל להתקבל לטכניון..

רפואה, שנה ב'

כימיה=פיזיקה?
מתחייסים יותר לפיזקאים מאשר לכימאים בבונוסים?

פיזיקאים יותר, כן

Dino Psaras
15-05-08, 14:07
לא :\

זה מעולה

tomerA
15-05-08, 14:09
רפואה, שנה ב'

פיזיקאים יותר, כן

יש סיבה למה?
ונגיד ברפואה מתייחסים יותר לכימיה מאשר פיזיקה?

DrGYM
15-05-08, 15:28
יש סיבה למה?
ונגיד ברפואה מתייחסים יותר לכימיה מאשר פיזיקה?

כן, פיזיקה פשוט יותר קשה.

זה תלוי באוניברסיטה, ואין אף פקולטה נורמלית שמתייחסת לכימיה יותר מפיזיקה, אולי למעט מכימיה :P

///Efi///
15-05-08, 15:29
כן, פיזיקה פשוט יותר קשה.

זה תלוי באוניברסיטה, ואין אף פקולטה נורמלית שמתייחסת לכימיה יותר מפיזיקה, אולי למעט מכימיה :P

מה הקשר בין רפואה לפיזיקה?

DrGYM
15-05-08, 15:35
מה הקשר בין רפואה לפיזיקה?

אין שום קשר, כמו הקשר בין ספרות שזה שתי יחידות חובה לרפואה.
זה פשוט מעיד (בד"כ) על יכולות (שלא כמו ספרות, עזבו, אני פשוט שונא את המקצוע הזה ;-) ).

hasman90
15-05-08, 16:15
אם יש לי 3 יחידות מתמטיקה.. ואני רוצה לשפר ל4 .. זה אמור להיות בעי או משהו איך אני עושה את זה ?

Gootche
15-05-08, 16:16
ממוצע 12 נחשב לדי טוב נראה לי

gilsXM
15-05-08, 16:17
ע"פ החתימה שלך אפשר לדבר חופשי אליך:

מה אתה מבלבל את הביצים?

א. משה הנ"ל לומד רפואה בת"א ככה שאני משער שיש לו ממוצע מספיק לשיטתך (אירוניה הא?), אני אישית עושה 25 יחידות ריאליות בהצטיינות ואני גם מכיר עוד כמה בפורום שחכמים לא פחות. (לא בא להשוויץ אלא נמאס לי מהבלבלן הזה).

ב. בטכניון פיזיקה ומתמטיקה מקבלים את אותו הבונוס שזה 30%. כימיה מאחורה.

ג. אם אתה הולך לטכניון תדאג לפיזיקה שלך, כי אם אין לך בגרות שכזו, ידרשו ממך קורס השלמה, שזה ממש לא כיף בשנה א'.

שמע עם כל הכבוד, אם יש לך ממוצע בגרויות גבוהה לא אומר שאתה בהכרח חכם...
אתה יכול להיות אידיוט מושלם ולשבת על התחת שעות ולהוציא 85 ולהיות גאון הדור וללכת לשחק עם חברים בחוץ ולהכשל....

15-05-08, 16:32
אם יש לי 3 יחידות מתמטיקה.. ואני רוצה לשפר ל4 .. זה אמור להיות בעי או משהו איך אני עושה את זה ?
זה לא משנה העיקר יש לך ביד את זה...

אבל אין לך סיכוי להגיע לטכניון כי אם אתה ב 3 אולי תקבל 80 במקרה הטוב ב 4 שזה מספיק לאונברסיטאות אבל בטכניו בחיים לו אם אתה ב 4 יחידות ואת רוצה טכניון אתה חייב בין 95 ל100 וגם חייב פיזיקה לשם מה שתלמיד 3 יחידות אני מניח לא יכול לעשות בגלל מס היחידות שלו...........

אז לא נראה לי שתוכל להגיע לשם........ גם ככה למי שיש ציונים גבוהיםבקושי רב מגיע לשם............ אז אחד שב 3 יחידות ובלי כלום אין סיכוי

yonip
15-05-08, 16:32
תאמת לפני הטכניון אני רוצה לעשות מכינה , לשפר קודם מתמטיקה ל5 יחידות (עכשיו אני ב4 וזה הכי קל בעולם, הייתי אמור לעלות אבל המורה עצבנה אותי אז יצאתי עליה חח)
ולשפר כמה שאפשר את הציון בפיזיקה...

15-05-08, 17:50
תאמת לפני הטכניון אני רוצה לעשות מכינה , לשפר קודם מתמטיקה ל5 יחידות (עכשיו אני ב4 וזה הכי קל בעולם, הייתי אמור לעלות אבל המורה עצבנה אותי אז יצאתי עליה חח)
ולשפר כמה שאפשר את הציון בפיזיקה...
תנסה כמה שיותר לקבל במכניקה........ למה פיזיקה של י"ב מן הסתם יותר קשה מהפיזיקה של י"א בהרבה ככה שלפחות זה יתאזן כי עושים שיקלול של הכול ........
יש דבר כזה מעבדה שזה 20 אחוז מהציון עכשיו כול השא מתחלק ביין מכניקה חשמל ומגנטיות... וקרינה וחומר.......

superbik3
15-05-08, 19:10
השאלון של פיזיקה מחולק ל2 חלקים?

אם אתה ב5 יחידות ז"א, בגרות אחת בי"א ואחת בי"ב? כי אם כן אני חושב על ללכת בי"ב לפיזיקה שיהיה ככה 3 יחידות ...

Gootche
15-05-08, 19:14

אם אתה ב5 יחידות ז"א, בגרות אחת בי"א ואחת בי"ב? כי אם כן אני חושב על ללכת בי"ב לפיזיקה שיהיה ככה 3 יחידות ...

זה סתם יוריד לך את הממוצע, וזה לא יתן לך כלום. אתה לא תקבל על זה בונוס ולא יסתכלו על זה בכלל

yonip
15-05-08, 19:32
תנסה כמה שיותר לקבל במכניקה........ למה פיזיקה של י"ב מן הסתם יותר קשה מהפיזיקה של י"א בהרבה ככה שלפחות זה יתאזן כי עושים שיקלול של הכול ........
יש דבר כזה מעבדה שזה 20 אחוז מהציון עכשיו כול השא מתחלק ביין מכניקה חשמל ומגנטיות... וקרינה וחומר.......

חח מעבדה אחי אני מקבל 100 אוטומאטית בבגרות... בגלל שאני באיזה משהו מדצי"ם , אני מלמד שעה בשבוע ילדים מכיתה ט' פיזיקה (אני ועוד 2 בנות , דווקא ניראות טוב חח) וזה גם לא ממש ללמוד סתם עושים שטויות ניסויים עם אש ודברים כאלה חח זה דווקא כיף..

מכניקה הייתי שליש ראשון על 60 , שליש שני השתפרתי קצת 75 ככה,
שליש שלישי הייתי תותח למדתי טוב, קיבלתי במבחנים 96 , 90, במיני מתכונת שהייתה לנו קיבלתי 86,
אבל במתכונת נדפקתי הייתי חולה במבחן... =\ קיבלתי 58... לא הייתה אפשרות למועד ב'.. מזה ביעס אותי...

זאת הסיבה שאני רוצה לעשות מכינה כי אני יודע שצריך ציון טוב בפיזיקה לטכניון.
לא נורא שנה הבאה אני יפציץ בחומר ההוא שם :)

15-05-08, 19:36
אם את מקבל מאה אטומטית ב בבגרות הזאת אז המצב לא אבוד נגיד תגיש אותך על 70 או 80 משהו כזה תקבל ככה 85-90 במבחן בגרות תחרוש ואז י"ב יש לך עוד שני מקצועות חשמלמגנטיות וקרינה וחומר תקבל גם בזה ביחד סביבות ה 80 75 ככה ואת מסודר

DrGYM
15-05-08, 20:01
חח מעבדה אחי אני מקבל 100 אוטומאטית בבגרות... בגלל שאני באיזה משהו מדצי"ם , אני מלמד שעה בשבוע ילדים מכיתה ט' פיזיקה (אני ועוד 2 בנות , דווקא ניראות טוב חח) וזה גם לא ממש ללמוד סתם עושים שטויות ניסויים עם אש ודברים כאלה חח זה דווקא כיף..

אתה לומד בסינגאלובסקי במקרה?
שמעת שמפנקים אותם שם ככה :-P

רק אני קרעתי את התחת בלזכור חמישה ניסויים בע"פ כמו טמבל של מכניקה :ם

yonip
15-05-08, 20:11
אתה לומד בסינגאלובסקי במקרה?
שמעת שמפנקים אותם שם ככה :-P

רק אני קרעתי את התחת בלזכור חמישה ניסויים בע"פ כמו טמבל של מכניקה :ם
חח לא אחי אני מהקריות..
ומה בערך הציון הממוצע ביב' שאנשים ניגשים ?
השנה אני חושב שהיא תגיש אותי על 70 ככה.. =\ מתכונת מפגרת
בקטנה שנה הבאה אני יעשה שיעורים כל יום בפיזיקה ויהיה טוב

EyalHa
15-05-08, 21:39

אם רק זה היה ככה..
אני לפחות עושה שאלון אחד השנה (מכניקה, יום ראשון מתכונת!) ו3 מבחנים שעה הבאה (אחד מעבדה)

DrGYM
15-05-08, 23:09
אם רק זה היה ככה..
אני לפחות עושה שאלון אחד השנה (מכניקה, יום ראשון מתכונת!) ו3 מבחנים שעה הבאה (אחד מעבדה)

אמת.

היום חמש יחידות פיזיקה מחולק באופן כזה:
1.5 יחידות : מכניקה
1.5 יחידות : חשמל
1 יחידות : יחידת בחירה של הבי"ס
1 יחידות : מעבדה.

16-05-08, 00:10
אמת.

היום חמש יחידות פיזיקה מחולק באופן כזה:
1.5 יחידות : מכניקה
1.5 יחידות : חשמל
1 יחידות : יחידת בחירה של הבי"ס
1 יחידות : מעבדה.
פעם זה היה ככה היום אין בחירה של בצפר יש קרינה ומומר לכולם

m0she
16-05-08, 00:35
פיזיקה נותן בונוס מיוחד רק בטכניון פשוט כי הם דוחפים את זה בכל תואר, גם אם לומדים שם גננות. בכל אוניברסיטה אחרת כל מקצוע ב5 יחידות שווה באותה מידה.

yonip
16-05-08, 01:07
פיזיקה נותן בונוס מיוחד רק בטכניון פשוט כי הם דוחפים את זה בכל תואר, גם אם לומדים שם גננות. בכל אוניברסיטה אחרת כל מקצוע ב5 יחידות שווה באותה מידה.
הבונוס שאתם מדברים עליו זה ה30%?
וזה מה שהבנתי מהפוסט:
בשביל להתקבל לטכניון ללימודים של מחשבים\מתמטיקה\פיזיקה צריך:
כל המקצועות החובה ממוצע 88 בערך
פיזיקה ממוצע 85
5 יחידות מגמה ממוצע 86 בערך
ועוד 5 יחידות שאני עושה עבודת גמר בזה מקבלים כולם 98-100 (אני עושה 5 יח"ל בג'אווה, שזה 100 ב5 יחידות זה מקפיץ תממוצע יפה מאוד! )
וכמובן ציון טוב בפסיכומטרי 700+

ועוד שאלה:
אם אני עושה במכינה של הטכניון קורס השלמה בפיזיקה יש לי ציון חדש לגמרי בפיזיקה ובמתמטיקה?
ואיך זה מכינה ממושכת (הזאתי של השנה), מומלץ?

16-05-08, 02:16
הבונוס שאתם מדברים עליו זה ה30%?
וזה מה שהבנתי מהפוסט:
בשביל להתקבל לטכניון ללימודים של מחשבים\מתמטיקה\פיזיקה צריך:
כל המקצועות החובה ממוצע 88 בערך
פיזיקה ממוצע 85
5 יחידות מגמה ממוצע 86 בערך
ועוד 5 יחידות שאני עושה עבודת גמר בזה מקבלים כולם 98-100 (אני עושה 5 יח"ל בג'אווה, שזה 100 ב5 יחידות זה מקפיץ תממוצע יפה מאוד! )
וכמובן ציון טוב בפסיכומטרי 700+

ועוד שאלה:
אם אני עושה במכינה של הטכניון קורס השלמה בפיזיקה יש לי ציון חדש לגמרי בפיזיקה ובמתמטיקה?
ואיך זה מכינה ממושכת (הזאתי של השנה), מומלץ?
כן זה פלוס מינוס התנאים להתקבל לטכניון מה שאני יודע שכמה שתצליח עכשיו יותר זה יקל עלייך תהתקבלות לטכניון.......... הם תוציא מעל 90 וציונים כאלה למשל לא תהיה צריך למשל לקבל ציון כול כך גבוהה בפסיכומטרי........

DrGYM
16-05-08, 07:09
פעם זה היה ככה היום אין בחירה של בצפר יש קרינה ומומר לכולם

חומר*.

וממש לא.
יש בתי ספר שלומדים פיזיקה מודרנית (מה שכולל הרבה אופטיקה במילים אחרות).

xZiPeR
16-05-08, 12:09
^ ממש כן.. פיסיקה מודרנית (בלי יותר מדי הרחבה.. בעיקר הבסיס של קוואנטים + E=mcc) היא חלק מ"קרינה וחומר" ואופטיקה גאומטרית (מה קשור למודרנית !?) גם היא חלק מ"קרינה וחומר".

וזה שדיבר על 5 ניסויים לזכור בע"פ - איך אצלך רק 5 ? אצלנו זה 10 :s

16-05-08, 13:13
חומר*.

וממש לא.
יש בתי ספר שלומדים פיזיקה מודרנית (מה שכולל הרבה אופטיקה במילים אחרות).
נו כן מזה קרינה וחומר לפחות אצלי

פיזיקה מודרנית גלים ואופטיקה גאומטרית

DrGYM
16-05-08, 13:35
^ ממש כן.. פיסיקה מודרנית (בלי יותר מדי הרחבה.. בעיקר הבסיס של קוואנטים + E=mcc) היא חלק מ"קרינה וחומר" ואופטיקה גאומטרית (מה קשור למודרנית !?) גם היא חלק מ"קרינה וחומר".

וזה שדיבר על 5 ניסויים לזכור בע"פ - איך אצלך רק 5 ? אצלנו זה 10 :s

אז טעות שלי, פשוט לא למדתי את זה עדיין, סליחה על היומרה.

ניסויים:
כעיקרון זה אמור להיות בערך 13~ ניסויים: 5 על מכניקה, 5 על חשמל ועוד קצת על יחידת "הבחירה" (כנראה לא בחירה כבר כפי שאתם אומרים).

ת'אכלס, כל בית ספר עושה מה שהוא רוצה כי זאת יחידה חצי פנימית.

xZiPeR
16-05-08, 13:42
זה לא פנימי .. יש בוחן חיצוני שבא לבחון.. לפי מה שהבנתי יש שתי אפשרויות:
1. מעבדת חקר - מתכוננים על ניסויים באופן כללי ואז ביום הבחינה מביאים לך ניסוי שאתה לא מכיר ואתה צריך לחקור ולנסות להבין מה לעזאזל רוצים ממך.
2. מעבדה בשיטה הישנה - לזכור 10 ניסויים בע"פ (אמור להיות 3 מכל נושא + 1 באחד מהם) ולדעת לבצע אותם כמו שצריך ולענות על השאלות..

http://62.90.118.237/Index.asp?CategoryID=1151

VoRteX
16-05-08, 13:50
מישהו פה מבין בלימוד מדעי המחשב? אחרי הצבא כמובן... איפה ניתן ללמוד, מה לומדים וכו'...
בתודה

xZiPeR
16-05-08, 13:59
^ תואר ראשון במדעי המחשב (B.A. בד"כ) \ בהנדסת תוכנה (B.Sc בד"כ) ?
או תעודת הסמכה של מייקרוסופט \ חברה אחרת \ תעודת הנדסאי או טכנאי .. ?

yonip
16-05-08, 15:07
מה ההבדל באמת בין תואר במדעי המחשב, תואר בהנדסת תוכנה, ותואר בהנדסת מחשבים ?

P-a-n-1-c
16-05-08, 18:22

שבהנדסה אתה מהנדס ובמדעי המחשב לא - עם זה באה היוקרה והכסף.

בנוגע למדעי המחשב זה BA.
BSC זה הנדסה.

ובנוגע לחפירות על ממוצע בגרויות - חלאס לחשוב על זה. תוציאו את המקס' שלכם וזהו.
בנוגע לפיסיקה - זה מקצוע יחסית קל, אבל זה תלוי בבגרות. שנה שעברה הבגרות לדוג' בקרינה וחומר הייתה מטורפת, תשאלו כל מי שעשה את הבגרות הזאת, זו הייתה אחת הבגרויות הקשות בשנים האחרונות. חפיף אבל, בסוף כולם עוברים את זה וזהו..

תגבירו מחשבים שזה קל רצח וזה גם נחמד..

Bullet
16-05-08, 19:21
אין "הנדסת מחשבים".
יש מדמ"ח ויש הנדסת תוכנה.

בהנדס' תוכנה לומדים גם פיסיקה ועוד כמה קורסים אבל בגדול לומדים אותם קורסי יסוד.

yonip
16-05-08, 20:29
אין "הנדסת מחשבים".
יש מדמ"ח ויש הנדסת תוכנה.

בהנדס' תוכנה לומדים גם פיסיקה ועוד כמה קורסים אבל בגדול לומדים אותם קורסי יסוד.

יש הנדסת מחשבים במידע על מסלולים של הטכניון..

Bullet
16-05-08, 20:48
צודק

xZiPeR
17-05-08, 01:01
יוואראדי.. כמה ויכוחים ..
אמרתי שתואר במדעי המחשב זה בד"כ Ba (תלת שנתי).. זה לא אומר שהתחלתי לבדוק את כל המסלולים הקיימים בטכניון.
לרוב מדעי המחשב והנדסת תוכנה הם כמעט זהים רק שהנדסת תוכנה כוללת קורסים יותר ישומיים (יכול להיות כתוספת).