PDA

צפה בגרסא המלאה : דדליפט ודדליפט רומני

denous
19-05-08, 19:12
אז ככה התחלתי היום דדליפט רומני ויצא לי להסתכל על סרטונים שמראים והכל ובאמת שניסיתי למצוא הבדלים בינו לבין דדליפט ומצאתי אולי הבדל רק בקטע של הפיסוק בקטנה וגם בקטע שמרימים אותו אז לוקחים ממש את כל הגוף אחורה...
אז מה ההבדל בעצם בינהם ?
איך אני אדע מה אני מבצע ? :\
סרטונים מישהו ?

P-a-n-1-c
19-05-08, 19:14
לא מצאת הבדל משמעותי בין הרומני לרגיל?
אחי, נראה לי שאתה זקוק לזוג משקפיים בדחוף...

denous
19-05-08, 19:24
לא מצאת הבדל משמעותי בין הרומני לרגיל?
אחי, נראה לי שאתה זקוק לזוג משקפיים בדחוף...

באמת שלא אחי חח...
הסתכלתי על סרטון דדליפט רומני ודדליפט רגיל פשוט לא מוצא הבדל...
עשה טובה ותעזור אחינו.

P-a-n-1-c
19-05-08, 19:32
תסתכל שוב פעם על הסירטונים ושים לב לרגליים, למצב של המוט

tomerA
19-05-08, 19:35
ברומני אין תנועה בברך, ברגיל יש. משהו בסגנון.

mishel27
19-05-08, 20:01
דד ליפט קלאסי
http://www.youtube.com/watch?v=cs-wOHN5tdw

דד ליפט רומני
http://www.youtube.com/watch?v=PnBREGM7pE0&feature=related

הבדלים הם טווחי תנועה ,שים לב לירך .
תומר ,אם אין תנועה בברך זה סטיף דד ליפט ברומני יש תנועה בברך פחות מדד ליפט הרגיל אבל יש .

denous
19-05-08, 20:23
אוקיי שמתי לב תדוה רבה כולם...
ודרך אגב מה ההבדל בעבודה על השרירים מישל על איזה שרירים כל אחד עובד ?

mishel27
19-05-08, 21:54
זה די אותו ניתוח תנועתי ,בדד ליפט רומני ההמסטרינג יעבוד יותר חזק והגלוטוס פחות ,בקלאסי התאומים יעבדו יותר חזק והגלוטוס חזק אבל זה לא כל כך משמעותי .

P-a-n-1-c
19-05-08, 21:57
זה די אותו ניתוח תנועתי .

פחות או יותר, אבל יש הבדלים.
בקלאסי הגב התחתון עובד יותר ואילו ברומני ההאמסטרינג יותר.

shment
19-05-08, 21:58
ברומני יש פחות עבודה של הקוודס בגלל שטווח התנועה קטן יותר והזוקפים עובדים פחות בגלל שהמשקל שאתה מרים יהיה נמוך יותר.

mishel27
19-05-08, 22:15
פחות או יותר, אבל יש הבדלים.
בקלאסי הגב התחתון עובד יותר ואילו ברומני ההאמסטרינג יותר.
לא רק שיעבוד יותר זה תרגיל מעולה להמסטרינג .

tomerA
19-05-08, 22:20
ודדליפט רגיל לא טוב להמסטרינג?
לפי דעתי דווקא רגיל יותר טוב להמסטירנג כי אתה יכול להעמיס יותר משקל= יותר עומס על ההמסטרינג.
לא אישית כמעט כול אימון דדליפט שיש לי ואני עושה רגיל נתפס לי ההמסטירנג ברמה כלשהי.

P-a-n-1-c
19-05-08, 22:24
ודדליפט רגיל לא טוב להמסטרינג?
לפי דעתי דווקא רגיל יותר טוב להמסטירנג כי אתה יכול להעמיס יותר משקל= יותר עומס על ההמסטרינג.
לא אישית כמעט כול אימון דדליפט שיש לי ואני עושה רגיל נתפס לי ההמסטירנג ברמה כלשהי.

זה כמו שתגיד שבאק סקוואט עדיף על פרונט סקוואט בשביל הקוודאס כי ניתן להעמיס בו יותר משקל

tomerA
19-05-08, 22:26
זה כמו שתגיד שבאק סקוואט עדיף על פרונט סקוואט בשביל הקוודאס כי ניתן להעמיס בו יותר משקל

זה לא אותו הדבר כי יש לזה ניתוח אנטומי שונה.
זה כמו להשוות בין דיפ סקוואט לסקוואט מקביל. הניתוח שווה אבל היחס בין השרירים הפועלים שונה.
בכול מקרה נראה לי שברומני העומסים על הגב יותר גדולים מבדלליפט רגיל והסיכון לפציעה עולה.
שכול אחד יעשה מה שנוח לו ומה שהוא מעדיף.

P-a-n-1-c
19-05-08, 22:31
זה לא אותו הדבר כי יש לזה ניתוח אנטומי שונה.
זה כמו להשוות בין דיפ סקוואט לסקוואט מקביל. הניתוח שווה אבל היחס בין השרירים הפועלים שונה.
בכול מקרה נראה לי שברומני העומסים על הגב יותר גדולים מבדלליפט רגיל והסיכון לפציעה עולה.

גם היחס בין השרירים הפועלים ברומני ובקלאסי שונה..

alfi
19-05-08, 22:42
זה לא אותו הדבר כי יש לזה ניתוח אנטומי שונה.זה כמו להשוות בין דיפ סקוואט לסקוואט מקביל. הניתוח שווה אבל היחס בין השרירים הפועלים שונה.

ניתוח אנטומי קיניזיולוגי דומה.ביומכניקה ויחסי כוחות מופעלים הוא השונה

tomerA
19-05-08, 23:54
גם היחס בין השרירים הפועלים ברומני ובקלאסי שונה..

בגלל זה נתתי את השוואה עם הסקוואט המקביל והעמוק.
בעמוק ההמסטרניג והגולטס יהיו יותר דומיננטים, ובמקביל הם יהיו פחות דומיננטים.

denous
20-05-08, 00:54
או בקיצור נסכם את זה ככה...
דדליפט רומני תרגיל מעולה להאמסטרינג ואילו דדליפט קלאסי תאומים מייצבים וארבע-ראשי......!

? :ם

denous
20-05-08, 01:00
עוד משהו קטן שלא ממש קשור...
אני בעיקרון עובד כזה Abcd..
עכשיו אני רוצה לעשות Abc רגיל ופשוט ב-d לעשות Fbw כי זה גם יום של העמסה אז זה בא לי בטוב... בלי הרבה שאלות והכל... רק לדעת נראה לכם אפשרי שהגוף יתן לי לבצע 3 ימים ברצף את כל השרירים משהו כמו אימון של 21-22 סטים כל יום אחד אחרי השני ראשון שני ושלישי ואז יומיים חופש ושישי העמסה כולל Fbw.

אלא אם כן יש למישהו הצעה אחרת אבל ה-fbw חייב להיות בשישי .

shikoLM
20-05-08, 01:07
דד ליפט קלאסי
http://www.youtube.com/watch?v=cs-wOHN5tdw

הדגמה די גרועה. עמידת המוצא שלו בחזרה הראשונה מדגימה מכניקת משיכה גרועה מהי.
והאחיזה שהוא מדגים היא לא הוק אלא אחיזה משולבת, באחיזת הוק האגודל נכנס מתחת לאצבעות.

בנוסף להבדלים בטווחי התנועה (פשיטה גדולה יותר של הברך כדי לנתק את המשקל מהקרקע, זוית פחות אופקית של הגו במהלך התנועה שמערבת פחות את פושטי הירך ואם להיות קטנוניים עוד טווח תנועה קטן בקרסול), בדדליפט קלאסי כל חזרה מתחילה ומסתיימת בקרקע ומאופסת לפני החזרה הבאה (וזה אומר גם בלי touch and go) בדדליפט רומני לעומת זאת המשקל לא אמור לגעת בקרקע מעבר להרמה הראשונה ובעקבות כך התנועה נהנת מאפקט המתיחה (stretch shortening cycle).

denous
20-05-08, 14:43
עוד משהו קטן שלא ממש קשור...
אני בעיקרון עובד כזה Abcd..
עכשיו אני רוצה לעשות Abc רגיל ופשוט ב-d לעשות Fbw כי זה גם יום של העמסה אז זה בא לי בטוב... בלי הרבה שאלות והכל... רק לדעת נראה לכם אפשרי שהגוף יתן לי לבצע 3 ימים ברצף את כל השרירים משהו כמו אימון של 21-22 סטים כל יום אחד אחרי השני ראשון שני ושלישי ואז יומיים חופש ושישי העמסה כולל Fbw.

אלא אם כן יש למישהו הצעה אחרת אבל ה-fbw חייב להיות בשישי .

מישהו לענות לי בכל זאת ?

joker1
20-05-08, 15:36
בדדליפט רומני, שים לב בירידה הם לוקחים את התחת אחורה והברכיים בכלל לא זזות, הן פשוט לא נעולות.