PDA

צפה בגרסא המלאה : שנוי במחולקת לחלוטין; "מיתוס החלבון" - כניסה חובה!

NSH1
23-05-08, 14:42
http://www.flix.co.il/tapuz/showVideo.asp?m=2555689 (http://www.flix.co.il/tapuz/myPage.asp?id=2155776)

את זה אתם חייבים לראות, אני אישית חצי משוכנע.

dorblech
23-05-08, 14:52
בלי לראות את הסרט, רק מלקרוא את התקציר; זה נכון, אבל זה פשוט מצריך יותר השקעה.
אם חשוב לך להיות צמחוני מטעמי מצפון - אני מאמין שבכל מקרה לא בשר, גם אם זה כן היה משפיע על התפתחות השריר.
יש גם מלא דוגמאות לאתלטים צמחונים (ברוס לי, קרל לואיס, בוב הופקינס וביל וולטון לדוגמא)

alfi
23-05-08, 14:55
http://www.flix.co.il/tapuz/showVideo.asp?m=2555689 (http://www.flix.co.il/tapuz/myPage.asp?id=2155776)

את זה אתם חייבים לראות, אני אישית חצי משוכנע.

שטויות במיץ...
המטען הגנטי שלו מקנה לו יכולות שאין לאנשים אחרים,דבר שגם בתזונה לקויה ניתן לפצות עליו.אותן יכולות גופניות פיזיולגיות מכתיבות לנו דברים רבים בחיינו.
חלבונים מורכבים משרשראות של חומצות אמיניות,התזונה הקדמונית רובה ככולה הייתה ממקורות מן החי.זה שהוא לא אוכל זה לא אומר כלום.חוץ מזה שהטענה שהעלות האנרגטית של חלבון היא גדולה ברמה כזו או אחרת זה בולשיט.נכון,ישנו אפקט תרמוגני ונכון שתהליכי דאמינציה דורשים עלות אנרגטית כלשהי,אבל בין זה לבין מה שהוא אמר יש הבדל

DarkGulis
23-05-08, 15:11
שטויות במיץ...
המטען הגנטי שלו מקנה לו יכולות שאין לאנשים אחרים,דבר שגם בתזונה לקויה ניתן לפצות עליו.אותן יכולות גופניות פיזיולגיות מכתיבות לנו דברים רבים בחיינו.
חלבונים מורכבים משרשראות של חומצות אמיניות,התזונה הקדמונית רובה ככולה הייתה ממקורות מן החי.זה שהוא לא אוכל זה לא אומר כלום.חוץ מזה שהטענה שהעלות האנרגטית של חלבון היא גדולה ברמה כזו או אחרת זה בולשיט.נכון,ישנו אפקט תרמוגני ונכון שתהליכי דאמינציה דורשים עלות אנרגטית כלשהי,אבל בין זה לבין מה שהוא אמר יש הבדל
הגברת ביולוגיה בתיכון?או שאתה לומד משו שקשור לרפואה באוניברסיטה?

iinader
23-05-08, 15:11
לפי מה שהוא אמר,בכל דבר לא מבושל יש חומצות אמינו,כלומר הוא אוכל מזון לא מבושל ועל ידי משיג את ה"חלבונים" שלו.אבל המזון שהוא אוכל מלא גם בדברים שכביכול לא חיונים כמו לדוגמא סוכרים שאותו הספורטאי לא מחפש במזון שלו.אם במזון של אותו ספורטאי יש יותר סוכרים ממה שצריך,הרי הוא ישמין והתוצאות שלו יירדו.פה נקטע לי חוט המחשבה,הרי זה מוביל ל100 דרכים לחשוב עליהם לגבי המזון והשפעותיו בגוף

Blabla144
23-05-08, 15:19
לפי מה שהוא אמר,בכל דבר לא מבושל יש חומצות אמינו,כלומר הוא אוכל מזון לא מבושל ועל ידי משיג את ה"חלבונים" שלו.אבל המזון שהוא אוכל מלא גם בדברים שכביכול לא חיונים כמו לדוגמא סוכרים שאותו הספורטאי לא מחפש במזון שלו.אם במזון של אותו ספורטאי יש יותר סוכרים ממה שצריך,הרי הוא ישמין והתוצאות שלו יירדו.פה נקטע לי חוט המחשבה,הרי זה מוביל ל100 דרכים לחשוב עליהם לגבי המזון והשפעותיו בגוף
למה במזון מבושל אין סוכרים?

iinader
23-05-08, 15:43
למה במזון מבושל אין סוכרים?

בסירטון הוא מזכיר שאת החומצות האמינו הוא מקבל מאוכל לא מבושל
וכתבתי בהנחה שספורטאי אוכל מזון לא מבושל

ZoonD
23-05-08, 16:23
מעניין..
יש מחקרים בנושא
שיכולים לעזור לנו במקרה הזה ?

Duck and Cover
23-05-08, 16:48
תמיד חשבתי למשל איך פרות נהיות שמנות כלכך מאכילת דשא..אולי יש בזה הגיון

Bullet
23-05-08, 16:51
למה הוא חושב שבירקות ופירות יש יותר אנזימים מבבשר חי?
אם מבשלים אז החומצות אמינו לא מתפרקות...

OverPower
23-05-08, 18:12
Bullshit

Tal67
23-05-08, 18:27
ואי ממש מעניין..
כאילו אם מה שהוא אומר נכון זה יהיה מטורף...

zav
23-05-08, 18:57
מה שאני לא מבין זה: למה?

למה לא לאכול מקורות חלבון ולהסתמך על האנזימים?

מפריע לו שהגוף מבזבז קלוריות בפירוק החלבון? כי לי זה ממש לא מפריע.. ההפך...

הוא עושה את זה בשביל להגיד "אני מגניב! אני לא אוכל חלבון"?

Sugarzaza
23-05-08, 20:03
חי בסרט

Itay
23-05-08, 22:23
מה שאני לא מבין זה: למה?

למה לא לאכול מקורות חלבון ולהסתמך על האנזימים?

מפריע לו שהגוף מבזבז קלוריות בפירוק החלבון? כי לי זה ממש לא מפריע.. ההפך...

הוא עושה את זה בשביל להגיד "אני מגניב! אני לא אוכל חלבון"?

צודק ב100%. מה לעזאזל אמור לעניין מישהו שהגוף מבזבז קלוריות בשביל לפרק חלבון? שיגיד תודה!
למרות שאם זה נכון זה יעשה מהפיכה בנושא, אבל הוא אומר הרבה הרבה שטויות.

m0she
24-05-08, 00:21
לא טרחתי לראות, אבל אם הבנתי נכון הוא גורס שבמזון שלא בושל יש אנזימים שמפרקים את החלבון וזה חוסך במשהו לגוף? אם הוא חושב ככה, הוא טועה - (כמעט) כל אנזים כזה יעבור דה-נטורציה בpH של הקיבה ויאבד את הפעילות שלו.

Sugarzaza
24-05-08, 03:48
לא טרחתי לראות, אבל אם הבנתי נכון הוא גורס שבמזון שלא בושל יש אנזימים שמפרקים את החלבון וזה חוסך במשהו לגוף? אם הוא חושב ככה, הוא טועה - (כמעט) כל אנזים כזה יעבור דה-נטורציה בpH של הקיבה ויאבד את הפעילות שלו.
הוא אומר שאתה לא צריך חלבון, הוא עצמו לא צורך חלבון משום מקור, רק פירות וירקות לא מבושלים. הוא אומר שיש שם אנזימים שמספיקים לקיום, ובבישול נהרסים. הוא אומר שחלבון "קשה לעיכול" וקשה לגזור ממנו חומצות אמינו, בעוד שבתפוח יש אותם בשפע, ואנחנו בעצם לא יודעים את זה כי במעבדה אתה מבשל את התפוח לפני שאתה בודק אותו. אהא

superguitar
24-05-08, 09:54
נשמע אמין אבל דיי מגוכך....

m0she
24-05-08, 11:33
הוא אומר שאתה לא צריך חלבון, הוא עצמו לא צורך חלבון משום מקור, רק פירות וירקות לא מבושלים. הוא אומר שיש שם אנזימים שמספיקים לקיום, ובבישול נהרסים. הוא אומר שחלבון "קשה לעיכול" וקשה לגזור ממנו חומצות אמינו, בעוד שבתפוח יש אותם בשפע, ואנחנו בעצם לא יודעים את זה כי במעבדה אתה מבשל את התפוח לפני שאתה בודק אותו. אהא

ברור שלבני אדם אין אנזימים כמו של פירות וירקות, אולי בגלל זה הוא "ראש כרוב". ברור גם שחלבונים שלמים לא יכולים להספג דרך מערכת העיכול, ושיש במערכת העיכול פרוטאזות שמפרקות את החלבונים בקלות לחומצות אמינו.

הטפשות צריכה להיות עבירה על החוק

boris19
24-05-08, 12:04

אתה קרוב משפחה של אלון מזרחי ?

m0she
24-05-08, 12:45

:laughing: :laughing:

Rendi Orton
24-05-08, 13:13
חריף :diractor: :diractor:

Blabla144
24-05-08, 17:12
בלי קשר לנושא , על פי מה אני יכול לקבוע כמה חומצות אמיניות יש בחלבון מלא לדוגמא כמו בביצה?

m0she
24-05-08, 17:38
100 גרם חלבון = 100 גרם חומצות אמינו. זה ביחס של 1:1. אם אתה רוצה לדעת כמה יש מבחינה מספרית, אתה צריך למצוא כמה אחוז מהווה כל חומצה אמינית מהחלבון ולחשב לפי משקל המולקולרי כמה חלקיקים יש ממנה. חישוב נעים..

Cookie
24-05-08, 17:39
משה הוא אומר משהו אחר
הוא אומר שבמזון לא מבושל יש חומצות אמינו אשר אותם אנחנו בעצם צריכים,הבעיה לפי מה שהוא אומר זה שפירוק חלבון מצריך אנרגיה וכי אנחנו לא צריכים אנרגיה אלא אנחנו צריכים חומצות אמינו שיש בכל דבר לא מבושל,כמו כן הוא טוען כי בשביל לבדוק מזון במעבדה קודם מבשלים אותו,ולכן לא יודעים שיש שם חומצות אמינו.

Blabla144
24-05-08, 17:50
100 גרם חלבון = 100 גרם חומצות אמינו. זה ביחס של 1:1. אם אתה רוצה לדעת כמה יש מבחינה מספרית, אתה צריך למצוא כמה אחוז מהווה כל חומצה אמינית מהחלבון ולחשב לפי משקל המולקולרי כמה חלקיקים יש ממנה. חישוב נעים..
חלבון מורכב אך ורק מחומצות אמיניות?
זאת אומרת שאני יכול ליצרוך כדורים של חומצות אמינו לדוגמא, 100 כדורים ביום והגעתי ל100 גרם חלבון?

Cookie
24-05-08, 17:52
זאת אומרת שאני יכול ליצרוך כדורים של חומצות אמינו לדוגמא, 100 כדורים ביום והגעתי ל100 גרם חלבון?

כדור אחד=גרם 1 של חומצות אמינו?

Logout
24-05-08, 17:56
שמע הוא דובר אמת אבל רואים שהוא משקר.....
חחחחח הרגת אותיי

Bodybuilder
24-05-08, 18:44
נושא כל כך מורכב ומעניין ...........
מישהו יכול להוסיף כמה מילים (כמה עשרות מילים) בנושא, מישהו כמו (גל.ט) משה ואחרים, לא חסר כאן אנשים עם ידע :) ....
כי מה שנאמר כאן זה לא מספיק כדי להסיק מסקנות ועובדות.

alfi
24-05-08, 18:50
נושא כל כך מורכב ומעניין ...........
מישהו יכול להוסיף כמה מילים (כמה עשרות מילים) בנושא, מישהו כמו (גל.ט) משה ואחרים, לא חסר כאן אנשים עם ידע :) ....
כי מה שנאמר כאן זה לא מספיק כדי להסיק מסקנות ועובדות.

בכל מקרה אפילו אם זה נכון אצלו זה לא הופך את זה למדעי (ע"ע עקרון האמפיריות,אובייקטיביות,פומביות)

LittleNigga
24-05-08, 19:03
בכל מקרה, מי זה השחיף הזה ?

סתם סתם... פאק אם זה באמת נכון... למרות שלא נראה לי

Sugarzaza
24-05-08, 19:03
בכל מקרה אפילו אם זה נכון אצלו זה לא הופך את זה למדעי (ע"ע עקרון האמפיריות,אובייקטיביות,פומביות)
וכמותיות

ohad1011
24-05-08, 19:50

וואיי הרסת אותי

alfi
24-05-08, 20:12
וכמותיות

תודה היה חסר לי אותו...:flowers:

m0she
24-05-08, 20:26

זה מה שאמרתי..

משה הוא אומר משהו אחר
הוא אומר שבמזון לא מבושל יש חומצות אמינו אשר אותם אנחנו בעצם צריכים,הבעיה לפי מה שהוא אומר זה שפירוק חלבון מצריך אנרגיה וכי אנחנו לא צריכים אנרגיה אלא אנחנו צריכים חומצות אמינו שיש בכל דבר לא מבושל,כמו כן הוא טוען כי בשביל לבדוק מזון במעבדה קודם מבשלים אותו,ולכן לא יודעים שיש שם חומצות אמינו.

בכל אורגניזם, כולל פירות וירקות, יש חומצות אמינו חופשיות ויש חומצות אמינו כחלק מחלבונים שדורשות פירוק לצורך ספיגה. הוא טועה.

Blabla144
24-05-08, 21:28
זה מה שאמרתי..

בכל אורגניזם, כולל פירות וירקות, יש חומצות אמינו חופשיות ויש חומצות אמינו כחלק מחלבונים שדורשות פירוק לצורך ספיגה. הוא טועה.
אבל הכדורים הם כביכול חלבון הכי "איכותי" כן?

m0she
25-05-08, 01:05
למה?

Blabla144
25-05-08, 13:36
לא קבעתי עובדה, אלא שאלתי.