PDA

צפה בגרסא המלאה : צריך הכוונה בתרגילים מסויימים

The Sun
26-05-08, 23:50
לחיצת כתפיים בישיבה כנגד מוט חופשי מאחורי הראש ( מוט W במקרה הספציפי שלי - אין מוט חופשי בחד"כ המזדיין שלי חוץ מבבנץ' ) - אם אפשר סירטון שמדגים ביצוע ואיך לכוון את הכיסא, איך להביא את המוט מאחורי הראש בלי לבזבז אנרגיה מיותרת או לגרום לעומס\מתיחה.

הרמת משקולת בודדת בשתי ידים לפנים - תרגיל לכתפיים, איך לבצע נכון? עד איזה גובה?

פשיטת מרפקים בישיבה כנגד משקולת בודדת מאחורי הראש שתי הידיים ביחד - מה טווח התנועה? עד לאן להוריד? האם חייב להשעןעל משענת כדי לא ליצור עומס על הגב או שאפשר גב ישיבה על סתם ספסל?

tomerA
27-05-08, 00:56
תיקח את המוט של הבנץ' ותעשה איתו מה שבא לך, למה אתה שם זין על מישהו שם.

The Sun
27-05-08, 08:43
אין מקום תומר, ואם אפשר בבקשה הדגמה של התרגילים האלה בביצוע טוב?

boris19
27-05-08, 09:43
לחיצת כתפיים בישיבה כנגד מוט חופשי מאחורי הראש
מוט ישר במכשיר של הנבץ אתה יכול לעשות אם לא עדיף לך לעשות בעמידה (חופשי)

הרמת משקולת בודדת בשתי ידים לפנים - רגל אחת מקדימה יותר, מעלה על שאתה רואה מבעד לחור באמצע המשקולות

פשיטת מרפקים בישיבה כנגד משקולת בודדת מאחורי הראש שתי הידיים ביחד
עם ספסל תומך לגב..

.........

The Sun
31-05-08, 18:43
מקפיץ בקשר ללחיצת כתפיים - האם ההבדל בעבודה בסמית' יהיה זניח לעומת מוט חופשי או מוט W? כי אלה האופציות שעומדות בפניי.
כמובן שעם סמית' המשקל יהיה גבוה יותר.

boris19
31-05-08, 18:59
אותו הבדל כמו לעשות סקוואט בסמית וחופשי,
השרירים המיצבים עובדים יותר בחופשי, הייתי עובד פעם גם בסמית וגם בחופשי וההבדל הוא גדול (לטובת החופשי - קשה יותר)

The Sun
31-05-08, 19:01
כן אבל כן מדובר על לחיצת כתפיים בישיבה לעומת סקוואט שהוא תרגיל הרבה, הרבה יותר מורכב.
השאלה בניסוח נכון יותר: האם התרגיל יאבד הרבה מהאפקטיביות שלו בגלל שהוא בסמית' בהשוואה לסקוואט וסקוואט בסמית', או שבמקרה הזה מכיוון שמדובר על לחיצת כתפיים בישיבה ההבדל הוא זניח?

alfi
31-05-08, 19:39
כן אבל כן מדובר על לחיצת כתפיים בישיבה לעומת סקוואט שהוא תרגיל הרבה, הרבה יותר מורכב.
השאלה בניסוח נכון יותר: האם התרגיל יאבד הרבה מהאפקטיביות שלו בגלל שהוא בסמית' בהשוואה לסקוואט וסקוואט בסמית', או שבמקרה הזה מכיוון שמדובר על לחיצת כתפיים בישיבה ההבדל הוא זניח?

ההבדל הוא בקאורדינציה הבין והתוך שרירית,המשקל אותו אתה יכול להרים,עבודה של השרירים המייצבים,טווח התנועה

tomerA
31-05-08, 19:42
ההבדל הוא בקאורדינציה הבין והתוך שרירית,המשקל אותו אתה יכול להרים,עבודה של השרירים המייצבים,טווח התנועה

קאורדינציה הבין והתוך שרירית, אכפת לך להסביר את המושגים האלה?

The Sun
31-05-08, 19:43
בלי יותר מדי להסתבך אלפי, עד כמה זה יוריד מאפקטיביות התרגיל הספציפי כשאני עובד איתו בסמית?

alfi
31-05-08, 19:47
קאורדינציה הבין והתוך שרירית, אכפת לך להסביר את המושגים האלה?

קאורדינציה הינה תזמון תנועתי,הקשר בין תא העצב לשריר השלד.ככל שהעצבוב המוטורי לשריר טוב יותר כך התנועה תהיה מדוייקת יותר

alfi
31-05-08, 19:56
בלי יותר מדי להסתבך אלפי, עד כמה זה יוריד מאפקטיביות התרגיל הספציפי כשאני עובד איתו בסמית?

חחחחח.....
אין לך כח לשטויות שלי.

זה יוריד את האפקטיביות,אני ממליץ אישית (בהנחה שאתה מתאמן מתקדם +) לשמור על המקור ולעשות לחיצת כתפיים כנגד מוט (סמית' זה קצת לכוסיות)

The Sun
31-05-08, 19:59
חחחחח.....
אין לך כח לשטויות שלי.
אני פשוט לא אוהב להכנס למושגים, אני שואל אותך אישית כי אתה מהחבר'ה שיותר בקיאים כאן בפורום בנושאים האלה..., לא מעניין אותי איך קוראים לזה בשפה המקצועית :)

זה יוריד את האפקטיביות,אני ממליץ אישית (בהנחה שאתה מתאמן מתקדם +) לשמור על המקור ולעשות לחיצת כתפיים כנגד מוט (סמית' זה קצת לכוסיות)
מסכים שסמית' זה לכוסיות, פשוט הדרך היחידה לעשות עם מוט חופשי אצלנו זה להוציא מהספת בנצ' ( יש 2 כאלה) את המוט מהטרפזים למעל הראש - נראה לי מתכון בטוח לפציעות, שלא לדבר על העומס שיש על הספות בנצ' ועל העובדה שהמכון צפוף כמו גטו, כך שאני עלול להוריד למישהו ראש בזמן העבודה :|
קיצר להעיף תסמית'? לעבוד עם W יתן לי את אותו האפקט כמו עבודה עם מוט אולימפי, חוץ מהעובדה שאני אצטרך יותר פלטות למשקל?

alfi
31-05-08, 20:01
מסכים שסמית' זה לכוסיות, פשוט הדרך היחידה לעשות עם מוט חופשי אצלנו זה להוציא מהספת בנצ' ( יש 2 כאלה) את המוט מהטרפזים למעל הראש - נראה לי מתכון בטוח לפציעות, שלא לדבר על העומס שיש על הספות בנצ' ועל העובדה שהמכון צפוף כמו גטו, כך שאני עלול להוריד למישהו ראש בזמן העבודה :|
קיצר להעיף תסמית'? לעבוד עם W יתן לי את אותו האפקט כמו עבודה עם מוט אולימפי, חוץ מהעובדה שאני אצטרך יותר פלטות למשקל?

אף פעם לא אותו אפקט בעיקר בגלל הסיבה שאורך המוט (המנוף) גדול יותר - יותר קשה,אבל אפשרי בהחלט

The Sun
31-05-08, 20:03
אז מוט W באחיזה רחבה ובתוספת המשקל שיאבד מעצם ההחלפה של האולימפי יעשה את העבודה במקרה הזה? יש המלצות באיך להביא את המוט אל מעל הראש מבלי לגרום לדלקות או לתנועות שעלולות לגרום לפציעות?

alfi
31-05-08, 20:07
אז מוט W באחיזה רחבה ובתוספת המשקל שיאבד מעצם ההחלפה של האולימפי יעשה את העבודה במקרה הזה? יש המלצות באיך להביא את המוט אל מעל הראש מבלי לגרום לדלקות או לתנועות שעלולות לגרום לפציעות?

1.באשר לשאלה שלך - פשוט תבקש עזרה ממשהו במכון

2.אני אישית נמנע מביצוע תרגילים כנגד מוט W (עקמומי) בעיקר בגלל הסיבה שמנח שורש כף היד בתרגיל הוא בעייתי,דבר שיכול לגרום לדלקת (העצב הקרפוס-רדיאלי),ברצועות ובגידים.וכן ככל שעולה המשקל ככה העומס המופעל גדול יותר

The Sun
31-05-08, 20:10
1.באשר לשאלה שלך - פשוט תבקש עזרה ממשהו במכון

2.אני אישית נמנע מביצוע תרגילים כנגד מוט W (עקמומי) בעיקר בגלל הסיבה שמנח שורש כף היד בתרגיל הוא בעייתי,דבר שיכול לגרום לדלקת (העצב הקרפוס-רדיאלי),ברצועות ובגידים.וכן ככל שעולה המשקל ככה העומס המופעל גדול יותר

אתה יודע בעצמך איפה אני מתאמן, זה לא בדיוק מכון עם אנשים שמתאמנים רציני... אפילו בבנצ' פרס בעייתי לארגן לי ספוטר, לא מדבר בכלל על סקוואט :mellow: , זאת הסיבה שעשיתי בסמית' את התרגיל...

קיצר אז אתה באמת משאיר לי רק סמית' או אולימפי בתור הברירות אה :D?

alfi
31-05-08, 20:11
אתה יודע בעצמך איפה אני מתאמן, זה לא בדיוק מכון עם אנשים שמתאמנים רציני... אפילו בבנצ' פרס בעייתי לארגן לי ספוטר, לא מדבר בכלל על סקוואט :mellow: , זאת הסיבה שעשיתי בסמית' את התרגיל...

קיצר אז אתה באמת משאיר לי רק סמית' או אולימפי בתור הברירות אה :D?

כן כן ניצחת לך על הסמית'

ותפסיק להתאמן במזבלה הזאת שנינו יודעים שלא חסר בת"א חדרי כושר (בוא להולמס אני יארגן לך איזה א"א)

The Sun
31-05-08, 20:13
כן כן ניצחת לך על הסמית'

ותפסיק להתאמן במזבלה הזאת שנינו יודעים שלא חסר בת"א חדרי כושר (בוא להולמס אני יארגן לך איזה א"א)
אגד ארטילרי :D? ( חח סתם אסוציאציה ראשונה שקפצה לי לראש מהיותי תותחן )
איזה הולמס פלייס? סנטר או עזריאלי?
קיצר סמית עם המון משקל, שורה תחתונה?

alfi
31-05-08, 20:15
אגד ארטילרי :D? ( חח סתם אסוציאציה ראשונה שקפצה לי לראש מהיותי תותחן )
איזה הולמס פלייס? סנטר או עזריאלי?
קיצר סמית עם המון משקל, שורה תחתונה?

תגיד אחי למה שאלת שאלה שברור לך התשובה עליה?

כן סמית' עם משקל

רק אל תעשה לחיצת כתפיים כמוהו :sbb3:

The Sun
31-05-08, 20:17
תגיד אחי למה שאלת שאלה שברור לך התשובה עליה?

כן סמית' עם משקל

רק אל תעשה לחיצת כתפיים כמוהו :sbb3:
כדי לוודא סופית ת'עניין :| יש לי פאק כזה בכל דבר לשאול 3 פעמים...
קיצר אם אנחנו מתאמים ת'עניין אתה יכול להכניס אותי לאימון בהולמס ::ohmy: ?
ד"א לא ענית לי איזה מהם ^_^

tomerA
31-05-08, 20:18
קאורדינציה הינה תזמון תנועתי,הקשר בין תא העצב לשריר השלד.ככל שהעצבוב המוטורי לשריר טוב יותר כך התנועה תהיה מדוייקת יותר

תנועה של מה? אם אני יעבוד על לחיצת חזה תיהיה לך תנועת דחיפה יותר מדויקת או שזה ספציפית לתרגיל עליו אני מתאמן?

alfi
31-05-08, 20:19
כדי לוודא סופית ת'עניין :| יש לי פאק כזה בכל דבר לשאול 3 פעמים...
קיצר אם אנחנו מתאמים ת'עניין אתה יכול להכניס אותי לאימון בהולמס ::ohmy: ?
ד"א לא ענית לי איזה מהם ^_^

נראה לך שאני יכול להכניס אותך לאימון? :laughing:
אם אתה רוצה לדעת נשלח לך במייל תשובה

alfi
31-05-08, 20:21
תנועה של מה? אם אני יעבוד על לחיצת חזה תיהיה לך תנועת דחיפה יותר מדויקת או שזה ספציפית לתרגיל עליו אני מתאמן?

יכולת תנועתית בעקרון היא ספציפית לתרגיל או התנועה אותה אני רוצה ללמוד.אם כי ככל שהקאורדינציה משתפרת כך היכולת לבצע פעולות מוטוריות עדינות וגסות משתפרת.
לדוגמא בלחיצת חזה הבעיה איננה טמונה בדחיפה אלא בהחזקה של המשקולת (על אחד כמה וכמה משקולות יד) שדורשת החזקת גוף נכונה,תזמון של כתף-שכמה בית חזה,שמירה על עקומות עמוד השדרה,פרופריוספציה (יכולת של הקולטנים הפרקיים המגיבים לשינויים בלחץ,תנועה,מהירות,חום,כאב)

The Sun
31-05-08, 20:25
טוב שלחתי לך מייל :) אם זאת אופציה אז תשלח לי בחזרה גם את המסנג'ר שלך שלא נתכתב כמו נכים ^_^

tomerA
31-05-08, 21:40
יכולת תנועתית בעקרון היא ספציפית לתרגיל או התנועה אותה אני רוצה ללמוד.אם כי ככל שהקאורדינציה משתפרת כך היכולת לבצע פעולות מוטוריות עדינות וגסות משתפרת.
לדוגמא בלחיצת חזה הבעיה איננה טמונה בדחיפה אלא בהחזקה של המשקולת (על אחד כמה וכמה משקולות יד) שדורשת החזקת גוף נכונה,תזמון של כתף-שכמה בית חזה,שמירה על עקומות עמוד השדרה,פרופריוספציה (יכולת של הקולטנים הפרקיים המגיבים לשינויים בלחץ,תנועה,מהירות,חום,כאב)

זאת אומרת שעבודת ייצוב של הכתפיים תתרום לי נגיד בייצוב היד בזמן הנהיגה?

alfi
01-06-08, 00:32
זאת אומרת שעבודת ייצוב של הכתפיים תתרום לי נגיד בייצוב היד בזמן הנהיגה?

ברמה עקרונית וגסה ביותר כן.אם זאת אותו זכרון שרירי שאני מדבר עליו הוא פר תנועה נרכשת.שיפור יכולות מוטוריות (עצביות-שריריות) יכולות ותורמות למגוון אדיר של פעולות עדינות נרכשות כגון כתיבה,ציור,נהיגה וכיוצא בזאת.כמובן שהדרך הטובה ביותר לשפר מיומנות מסויימת נעשית באמצעות ביצוע התנועה.
תחום הנוירולוגיה הוא מסקרן בצורה מדהימה.:wub1:

The Sun
01-06-08, 22:12
טוב הוחלט לעבור למיליטרי, אפשר כמה דגשים לעבודה נכונה בתרגיל? ראיתי סירטונים אבל סירטונים זה קל לראות

alfi
01-06-08, 23:34
טוב הוחלט לעבור למיליטרי, אפשר כמה דגשים לעבודה נכונה בתרגיל? ראיתי סירטונים אבל סירטונים זה קל לראות

:unsure:
מיליטרי = לחיצת כתפיים

אתה רציני?

shikoLM
02-06-08, 01:18
:unsure:
מיליטרי = לחיצת כתפיים

אתה רציני?
מילטרי ממש לא בדיוק שווה ללחיצת כתפיים בטכניקה שמבוצעת ברוב רובם של המקרים בארץ. החל מהמיקום של המוט בתחילת התרגיל, דרך מישור התנועה ועד המיקום של הגוף ביחס למוט במהלך התנועה.

The Sun
02-06-08, 07:04
אם כבר הגבתם אולי תוכלו לתת לי מספר דגשים להקפדה על עבודה נכונה?

EyalHa
02-06-08, 14:31
חחחחח.....
אין לך כח לשטויות שלי.

שאלה לי אלייך באותו נושא..
בלחיצת כתפיים בעמידה יש פחות עומס על הגב מלחיצת כתפיים בישיבה? בישיבה על העומס על הגב?
את הלחיצה אני עושה עם דאמבלים, עם מוט אני מרגיש שהעבודה על הכתפיים לא שווה (יד אחת מובילה יותר), זה משנה?

alfi
02-06-08, 14:51
שאלה לי אלייך באותו נושא..
בלחיצת כתפיים בעמידה יש פחות עומס על הגב מלחיצת כתפיים בישיבה? בישיבה על העומס על הגב?
את הלחיצה אני עושה עם דאמבלים, עם מוט אני מרגיש שהעבודה על הכתפיים לא שווה (יד אחת מובילה יותר), זה משנה?

תחושת חוסר האיזון בין שתי הידיים נגרמת בעיקר כתוצאה מחוסר תיאום קאורדינטיבי בין הכתף החזקה לחלשה (איזון בי-לטראלי).השיפור בתזמון בין שתי הידיים וביצוע נכון של הטכניקה מגיע יחסית במהירות עם התקדמות האימונים.

EyalHa
02-06-08, 17:59
תודה על התגובה..
בקשר ללחץ על הגב, באמת בעמידה יש פחות? (ולגבי מוט - דאמבלים)

Sugarzaza
03-06-08, 00:28
מילטרי ממש לא בדיוק שווה ללחיצת כתפיים בטכניקה שמבוצעת ברוב רובם של המקרים בארץ. החל מהמיקום של המוט בתחילת התרגיל, דרך מישור התנועה ועד המיקום של הגוף ביחס למוט במהלך התנועה.
אתה מתכוון לזה שבתיאוריה הטכניקה אמורה להיות דומה, אבל לא בצורת העבודה של המתאמן הממוצע?

shikoLM
03-06-08, 01:15
אפשר לומר שמדובר כמעט בשני תרגילים שונים. אמנם מילטרי פרס ולחיצת כתפיים בעמידה (הכוונה היא ל Bb סטייל, וינגייט ודומיהם) נראים ויזואלית כמעט זהים, אבל כמו שציינתי בהודעה הקודמת יש ביניהם כמה הבדלים במכניקה של התנועה עצמה שנובעים מהמנח של הגוף ביחס למוט, מהמישור שבו מתבצעת התנועה ועד לתנועה של המוט ביחס לגוף ולהפך במהלך התרגיל.

סתם ככה פירוט בקצרה. במילטרי התנועה היא במישור הסקפולרי (מנח נטרלי של ההומרוס ביחס לסקפולה) מה שמקטין משמעותית את האימפינג'מנט (צביטה כמדומני) במפרק הכתף.
המרחק של התתנגדות במילטרי מציר התנועה בכתף קטן יותר ביחס ללחיצת כתפיים מה שמגדיל את היחס בין המומנט שמפעילה ההתנגדות למומנט שהשרירים מפעילים, וכמובן שבגלל המחסור בתנועה יעילה של הגוף קדימה בלחיצת כתפיים או שתתקבל תנועה פחות אנכית של התנגדות או שמפרק הירך והחוליות הלומבריות ימצאו במצב של פשיטת יתר במהלך רוב התנועה.
אני בטוח שקיימים עוד כמה הבדלים אולי רק קצת פחות מהותיים.

Sugarzaza
03-06-08, 01:20
אפשר לומר שמדובר כמעט בשני תרגילים שונים. אמנם מילטרי פרס ולחיצת כתפיים בעמידה (הכוונה היא ל Bb סטייל, וינגייט ודומיהם) נראים ויזואלית כמעט זהים, אבל כמו שציינתי בהודעה הקודמת יש ביניהם כמה הבדלים במכניקה של התנועה עצמה שנובעים מהמנח של הגוף ביחס למוט, מהמישור שבו מתבצעת התנועה ועד לתנועה של המוט ביחס לגוף ולהפך במהלך התרגיל.
כי אי אפשר להוריד את המוט בשלב האקצנטרי כמו הדאמבלים, כי יש לך ראש שם איפשהו. לכן המוט יהיה רחוק יותר מהגוף מאשר הקו הדמיוני שהמשקולות יוצרות. ומבחינת התנועה, יש את עניין הייצוב של המשקולות הבודדות לעומת המוט והקואורדינציה שכרוכה בכך. זה בערך מה שאתה מתכוון?

dani_katz
03-06-08, 12:05
עצה שלי אל תעשה לחיצת כתפיים עם מוט W אתה לא יכול להחזיק את שורש כף היד כמו שצריך ויגרום לך לדלקות וכל מיני דברים שיכולים לעקב אותך ולרתק אותך מאימונים...