PDA

צפה בגרסא המלאה : השפעה של טמפ' על הגוף - קיימת?

The Sun
28-05-08, 22:00
שאלה שכבר המון זמן מעסיקה אותי ואשמח לקבל ריפרנס עם הסבר :
האם יש קשר בין טמפ' החדר בזמן האימון ולאחריו לבין כאבי שרירים ?( "שרירים תפוסים" )
אם אני אשב במזגן כשאני חוזר מאימון בלי חולצה, או אם אני אשב עם טרינינג זה ישנה?

Powerlifter
28-05-08, 22:05
עוד שאלה בנושא הטמפרטורה האם טמפרטורה גבוהה מידי או נמוכה מידי בגוף יכולה להפריע לייצור החלבונים בגוף? כלומר להשפיע על הטווח התקין שבו פועלים האנזימים..?

Agoraphobic
28-05-08, 22:08
^
לכל אנזים טמפרטורה שבו הוא עובד בצורה מקסימלית.(וכן רמת Ph)
יורד או עולה מהטמפרטורה האנזים יפעל פחות טוב, אבל כמובן שיפעל עד שיהרס (בטמפ' קיצוניות בשבילו)

alfi
28-05-08, 22:11
עוד שאלה בנושא הטמפרטורה האם טמפרטורה גבוהה מידי או נמוכה מידי בגוף יכולה להפריע לייצור החלבונים בגוף? כלומר להשפיע על הטווח התקין שבו פועלים האנזימים..?

האמת שאין לי כוח להתחיל לפרט (סליחה על העצלנות),אבל כאשר חום הגוף עולה מעל 40 מעלות חום (היפרתרמיה) הדם מגיע לנקודת רתיחה,ישנו ירידה או השבתה של מערכות גופנו,הרס של תאי גופנו וכמובן הפסקת הפעילות המוחית.
אנזימים מושפעים מזרימת הדם,טמפרטורת גופנו,רמת החומציות (PH) ועוד משתנים רבים וכך גם המבנה החלבוני.

The Sun
28-05-08, 22:12
אלפיהו - מה בקשר לשאלה שלי?
אני חושב שזה די ברור שטמפ' גוף מתחת ל36 או מעל 40 תגרום לנזק בלי קשר לאימונים ...

alfi
28-05-08, 22:21
אלפיהו - מה בקשר לשאלה שלי?
אני חושב שזה די ברור שטמפ' גוף מתחת ל36 או מעל 40 תגרום לנזק בלי קשר לאימונים ...

כן כמובן כפי שציינתי מקודם,היפו\היפר תרמיה ישפיעו על כל מערכות גופנו,בין היתר מערכת השרירים.
מעניין אותך יותר לעומק? :book: :laughing:

The Sun
28-05-08, 22:23
מעניין אותי ספציפית מה ששאלתי לגבי "דומס" (כאבי שרירים), האם הטמפ' היא גורם שישפיע בהופעת הכאבים או לא? כמו שאני זוכר תמיד ייעצו ללבוש חם כשמסיימים אימון ע"מ לשמור על חום גוף גבוה.

P-a-n-1-c
28-05-08, 22:23
מן הסתם כשאתה באימון החום גוף שלך עולה, אם תיכנס ישר למזגן השרירים יקבלו סוג של "סטרס" ועלולים "להיתפס".

The Sun
28-05-08, 22:25
מן הסתם כשאתה באימון החום גוף שלך עולה, אם תיכנס ישר למזגן השרירים יקבלו סוג של "סטרס" ועלולים "להיתפס".
זאת בדיוק השאלה, כי אני זוכר שקראתי ש"דומס" נגרמים בגלל קרעים בשריר ולא בגלל שהשריר מתוח או נשאר מכווץ, עכשיו מקור השאלה יותר ברור?

פינגווין
28-05-08, 22:25
לא נשמע לי הגיוני האמת....
להתאמן בחוף בשמש או להתאמן תחת מזגן קר, לא נראה לי שיש הבדל ל"דומס" שתקבל

goldBEN
28-05-08, 22:27
השרירים שלך "נתפסים" בגלל חומצת חלב שמשתחררת. :s

P-a-n-1-c
28-05-08, 22:28
לא נשמע לי הגיוני האמת....
להתאמן בחוף בשמש או להתאמן תחת מזגן קר, לא נראה לי שיש הבדל ל"דומס" שתקבל

אני דיברתי על מעבר חד מקצה לקצה.
זה כמו שאם אתה נכנס למים קרים בים\בריכה אז יש לך התכווציות לפעמים

The Sun
28-05-08, 22:30
דווקא ראיתי לך אחת שספורטאים עושים אמבטיית קרח אחרי אימון, זה נוגד את מה שאתה אומר :idea:

alfi
28-05-08, 22:30
מעניין אותי ספציפית מה ששאלתי לגבי "דומס" (כאבי שרירים), האם הטמפ' היא גורם שישפיע בהופעת הכאבים או לא? כמו שאני זוכר תמיד ייעצו ללבוש חם כשמסיימים אימון ע"מ לשמור על חום גוף גבוה.

העניין הוא שבזמן אימון ישנה עלייה בטמפרטורת גופנו וזורם יותר דם למערכות הפעילות (משמע שרירי השלד,פחות לאיברים פנימיים,למוח זהה במנוחה ובמאמץ).שינוי קיצוני ומהיר בטמפרטורת גופנו יכול לגרום להייצרות מהירה של כלי הדם (קפילרות - תופעת האיסכמיה),הקטנת זרימת הדם לשריר,הקטנת פעילות קטבוליטים (אנזימים ומפרקים אחרים) והופעה של חומרי כאב (היסטמינים).דבר שגורם להתכווצות בלתי רצונית (ספאזם) קלה יחסית בדרגתה.
עלייה חדה ובכלל בטמפרטורת גופנו יכולה לגרום לרבדומיוליזיס (תמס שריר) שזה למעשה הרס של רקמות השריר והעברת תכולתם למחזור הדם

The Sun
28-05-08, 22:31
אז בשורה התחתונה, מזגן זה לא מה שיגרום להופעת כאבים כל עוד אנחנו בטווח טמפ' סביר של סביב ה20 מעל' נכון?

מה לגבי הקטע של האמבטיות קרח שספורטאים עושים?

פינגווין
28-05-08, 22:32
יש את המנהג הרוסי לעשות הר של שלג, להכנס לסאונה, ואז ישר לצאת ולקפוץ ל הר שלג
:laughing:

P-a-n-1-c
העניין הוא שבזמן אימון ישנה עלייה בטמפרטורת גופנו וזורם יותר דם למערכות הפעילות (משמע שרירי השלד,פחות לאיברים פנימיים,למוח זהה במנוחה ובמאמץ).שינוי קיצוני ומהיר בטמפרטורת גופנו יכול לגרום להייצרות מהירה של כלי הדם (קפילרות - תופעת האיסכמיה),הקטנת זרימת הדם לשריר,הקטנת פעילות קטבוליטים (אנזימים ומפרקים אחרים) והופעה של חומרי כאב (היסטמינים).דבר שגורם להתכווצות בלתי רצונית (ספאזם) קלה יחסית בדרגתה.
עלייה חדה ובכלל בטמפרטורת גופנו יכולה לגרום לרבדומיוליזיס (תמס שריר) שזה למעשה הרס של רקמות השריר והעברת תכולתם למחזור הדם

מה שאמרתי רק עם 80 מושגים מפוצצים :sbb4:

alfi
יש את המנהג הרוסי לעשות הר של שלג, להכנס לסאונה, ואז ישר לצאת ולקפוץ ל הר שלג
:laughing:

פיני (מלשון המילה פינלנד)

alfi
28-05-08, 22:33
מה שאמרתי רק עם 80 מושגים מפוצצים :sbb4:

סליחה לא התכוונתי סתם להפציץ.אם יש משהו לא מובן תשאל

The Sun
28-05-08, 22:33
אז בשורה התחתונה, מזגן זה לא מה שיגרום להופעת כאבים כל עוד אנחנו בטווח טמפ' סביר של סביב ה20 מעל' נכון?

:diractor: :diractor: :diractor:

alfi
28-05-08, 22:35

ספורטאים לא מהווים מקור לדוגמא נלמדת.
אם אני הייתי מרוויח כמו ספורטאי מקצועי תחרותי ברמות הגבוהות ביותר גם אני הייתי קופץ ראש לאמבטיות קרח

The Sun
28-05-08, 22:36
ספורטאים לא מהווים מקור לדוגמא נלמדת.
אם אני הייתי מרוויח כמו ספורטאי מקצועי תחרותי ברמות הגבוהות ביותר גם אני הייתי קופץ ראש לאמבטיות קרח
לגבי המזגן לפחות תן לי להבין שפרשתי את ההסבר שלך נכון...?
זאת לא הייתה הכוונה - התכוונתי לשאול אם זה באמת מזיק ופוגע, למה הם עושים את זה לעצמם?

alfi
28-05-08, 22:38
לגבי המזגן לפחות תן לי להבין שפרשתי את ההסבר שלך נכון...?
זאת לא הייתה הכוונה - התכוונתי לשאול אם זה באמת מזיק ופוגע, למה הם עושים את זה לעצמם?

כל עוד השינויים בין הטמפ' הפנימי לחיצוני לא גבוהים מדי אז זה לא אמור להזיק.

האמת שלא שמעתי על הדבר הזה,עולות לי כמה תהיות בראש

m0she
28-05-08, 23:44
1. טמפ' החדר לא אמורה להשפיע.
2. טמפ' הגוף לא משתנה בצורה משמעותית באימון. לכל אנזים יש פעילות מקסימלית בטמפ' מסויימת, וצריכים לקחת בחשבון שבד"כ כשטמפ' הגוף עולה קלות הפעילות האנזימטית מתגברת.

כל השינויים שאלפי דיבר עליהם בזרימת הדם אמורים לשמור על טמפ' קבועה, המנגנונים כושלים רק במצבים קיצוניים. להסברים יותר מפורטים על זרימת הדם במהלך אימון אתם יכולים לקרוא כאן:

http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1184&CategoryID=82&Page=1

The Sun
28-05-08, 23:47
תודה לך משה :d
קיצר מזגן לפנים כל הלילה עם שמיכת פוך :d