PDA

צפה בגרסא המלאה : התעלפות לאחר בנץ' פרס!

raiber
01-06-08, 05:03
אז ככה.. חבר שלי התאמן בחדר כושר לאחר שעתיים משחק כדורסל(!!!)
אז הוא התחיל ישר עם בנ'ץ פרס.. הוא עשה שני סטים ואז הוא רצה לבדוק את המקסימום..
כשהוא בדק את המקסימום(שדרך אגב הוא כבר עשה בעבר) לאחר הירידה הוא העלה קצת
ונתקע.. וכשהוא התחיל להוריד את זה הספוטר לא עשה עבודה כל כך טובה ונתן לזה לפגוע לו בסנטר..
עכשיו הפגיעה לא הייתה כל כך קשה.. בקיצור הספוטר עזר לו לעלות..
חבר שלי קם והתחיל לצרוח מכאבים בידיים.. אני בחיים שלי לא ראיתי מישהו סובל כל כך מכאבים..
הוא התיישב על ספסל.. והתעלף לאיזה 10 שניות.. אחרי שהוא התעורר(לבד) קראנו לרופא הוא בדק אותו והוא אמר שהוא בסדר..
היום דיברתי איתו הוא אמר לי שהכאבים אפילו יותר כואבים ושהוא לא יכול אפילו לצחצח שיניים(!!)
הוא לא יכול להרים כמעט כלום עכשיו..(ושתבינו, הבנאדם חזק)
אין לו מושג מה לעשות,וזה בינתיים לא עובר ורק נעשה גרוע יותר..
יש למשהו עצה מה הוא יכול לעשות??
תודה מראש!! :bow:

goldBEN
01-06-08, 10:39
שיפסיק להתבכיין..
כולה נתפסו השרירים אולי או שברי מאמץ לפי דעתי.
פעם הבאה שלא ייצא דביל ושינוח לפני אימון...

dani_katz
01-06-08, 12:01
תעלפות יכולה לבוא ממאמץ יתר כנראה... או מהכאב של הפגיעה...
אני חושב שזה דיי כבד שנופל לך על הסנטר איזה מוט עם משקל מקסימלי בבנץ' פרס...
הכאב יעבור כנראה עם הזמן... אם לא שילך לרופא כלשהו מומחה בעיניין שיבדוק אותו ויראה שלא זז לא שום דבר בסנטר במקרה...
עצה שלי שיחכה קצת ויראה מה קורה, ולמה הוא לא יכול להרים משקלים מה מונע ממנו?

MagneZium
01-06-08, 12:38
לאימון באים עם כוחות ולא אחרי שעתיים כדורסל באים אחרי שישנת טוב ואחרי שאכלת כמה ארוחות שהגוף מתודלק הולכים לאימון ולא ככה אחרי שכבר פירק אותו

Vodex
01-06-08, 12:40
חחח הסיבה היחדיה שהוא התעלף בגלל שהוא קבל מכה כנראה חזקה בסנטר כי מה שקורה אם מקבלים מכה חזקה בסנטר והוא יוצא החוצמה הגוף מתעלף בצורה אוטמטית

The-One
01-06-08, 15:14
שמע לדעתי הוא התעלף כי לא הוא לא אכל טוב לפני האימון ולא היה לו אנרגיה או משהו כזה ולא הולכים לאימו ןאחרי משחק כדורסל הגוף צריך לנוח לפני אימון ולמה הוא ניסה להרים משקל הכי הרבה שהוא יכול סתם שטות.

Vodex
01-06-08, 15:42
הגוף לא מתעלף בגלל זה יש לו מספיק מאגרים בשבילו להפעיל כדי לא להתעלף ...אני 98 אחוז בטוח שזה בגלל הסנטר שקיבל מכה:diractor:
אני אתן לך דוגמא שאני צודק
הגוף משתמש בהתחלה ATP -פחמימות- שומן- חלבון שזה בעצם שריר במקרה הכי גרוע הוא יוכל שריר אבל לא יתעלף
נגיד שהוא גמר את ATP פחמימות וקצת משומן הוא יעבור לחלבון שזה שריר ותהיה לו מספיק אנרגיה כדי להמשיך ולא להתעלף

MagneZium
01-06-08, 16:48
הגוף לא מתעלף בגלל זה יש לו מספיק מאגרים בשבילו להפעיל כדי לא להתעלף ...אני 98 אחוז בטוח שזה בגלל הסנטר שקיבל מכה:diractor:
אני אתן לך דוגמא שאני צודק
הגוף משתמש בהתחלה ATP -פחמימות- שומן- חלבון שזה בעצם שריר במקרה הכי גרוע הוא יוכל שריר אבל לא יתעלף
נגיד שהוא גמר את ATP פחמימות וקצת משומן הוא יעבור לחלבון שזה שריר ותהיה לו מספיק אנרגיה כדי להמשיך ולא להתעלף
חבל שאתה רושם שטויות אנשים יטעו

raiber
01-06-08, 18:25
תודה לכולם על התגובות!!
הסנטר בכלל לא כואב לו.. אמרתי לכם שזאת הייתה מכה ממש ממש חלשה..
מה שבאמת כואב לו זה היידים, בעיקר בחלק העליון(כתפים)
בגלל זה הוא לא יכול להרים כלום..וכול מה שהוא עושה כואב לו.. אפילו לצחצח שיניים ולמזוג לעצמו מיץ מקופסא.. בקיצור המצב ממש קשה
ועוד פעם אני אומר.. זה לא קשור בכלל לסנטר..המכה הייתה ממש ממש חלשה
מה הוא יכול לעשות בקשר לידיים?
תודה מראש!! :bow:

Dr. Muscle
01-06-08, 18:28
מה אתה חושב שמישהו עם שכל יגיד לך? שילך לרופא!

Bodybuilder
01-06-08, 18:42
אורטופד + צילום ו-מ-ה-ר
זה לא צחוק, יכול להיות גם קרע בpectoralis Major, עברתי את זה... לא נעים.
תשאל אותו אם יש לו איזה שתף דם באזור החזה - כתפיים

The Sun
01-06-08, 21:35
תגיד לו שיאכל הרבה אורז

Vodex
01-06-08, 22:02
חבל שאתה רושם שטויות אנשים יטעו

שטיות:lol: :lol: כל מה שרשמתי נכון
אם לא שמת לב הגבתי לאחד מעלי ולא לפותח הפוסט

אם אתה חושב שאני אומר שטיות אז אתה לא מבין כלום כי אני מדבר על סמך דברים שלמדתי ולא המצאתי מעצמי ולמה אתה חושב שזה לא נכון?? קל לכתוב שבן אדם מדבר שטיות בלי לפרט

raiber
02-06-08, 01:18
:unsure: אורטופד + צילום ו-מ-ה-ר
זה לא צחוק, יכול להיות גם קרע בpectoralis Major, עברתי את זה... לא נעים.
תשאל אותו אם יש לו איזה שתף דם באזור החזה - כתפיים
לא אחי אין לו כלום..
אם אתה מסתכל מבחינה חיצונית אז לא רואים שום דבר..
פשוט הכאבים הם מאוד חזקים..
והוא לא יכול לעשות כמעט כלום..
אתה חושב שזה מתיחה בשריר או קריעה?

Vodex
03-06-08, 13:09
שילך לאורטפד שיעשה צילום יש מצב שזה קרע או קרע חלקי בשריר או בין הגיד לשריר זה לא נעים

Bodybuilder
03-06-08, 13:51
כשקרעתי את שריר החזה, כמאט התאלפתי, פשוט מזל שהיה לי ספוטר טוב ששמר עלי, ישר משך את המוט שנפל עלי, אני התיישבתי הורדתי את הראש למטה, ולא התאלפתי, אחרי זה הביאו לי מים, בלאגנים .... אבל הבני ז*נות לא הזמינו אמבולנס (והם היו חייבים) זאת רשת מכוני כושר רצינית (לייף&פיטנס) יש ביתוח יש הכול, אבל הבני ז*נות החליטו לשים עלי ז*ן, הלכתי הביתה אני וחבר שלי, לקחתי משכחי כאבים חזקים וכו'
וזה לא יכול להיות מתיחה, אין דבר כזה, תשאל אותו אם הוא הרגיש או שמע רעש של קרע, או אולי הרגיש חום חזק באזור החזה-כתפיים כשהוא לחץ...
בכול מקרה חובה צילום ומהר, סיכוי גדול שזה קרע
תשאל אותו גם מתי הוא הרגיש את הכאב ומה האזור בדיוק...

raiber
03-06-08, 14:52
כשקרעתי את שריר החזה, כמאט התאלפתי, פשוט מזל שהיה לי ספוטר טוב ששמר עלי, ישר משך את המוט שנפל עלי, אני התיישבתי הורדתי את הראש למטה, ולא התאלפתי, אחרי זה הביאו לי מים, בלאגנים .... אבל הבני ז*נות לא הזמינו אמבולנס (והם היו חייבים) זאת רשת מכוני כושר רצינית (לייף&פיטנס) יש ביתוח יש הכול, אבל הבני ז*נות החליטו לשים עלי ז*ן, הלכתי הביתה אני וחבר שלי, לקחתי משכחי כאבים חזקים וכו'
וזה לא יכול להיות מתיחה, אין דבר כזה, תשאל אותו אם הוא הרגיש או שמע רעש של קרע, או אולי הרגיש חום חזק באזור החזה-כתפיים כשהוא לחץ...
בכול מקרה חובה צילום ומהר, סיכוי גדול שזה קרע
תשאל אותו גם מתי הוא הרגיש את הכאב ומה האזור בדיוק...
אחי הוא אומר שהכאב זה באזור העליון של הידיים בעיקר בכתף..
אבל הוא אומר שיד אחד כואבת יותר מהשניה..
זה נשמע חמור?

Bodybuilder
03-06-08, 14:57
אחי הוא אומר שהכאב זה באזור העליון של הידיים בעיקר בכתף..
אבל הוא אומר שיד אחד כואבת יותר מהשניה..
זה נשמע חמור?

צילום אולטראסאונד דחווווף, אם הוא בכללית אז הוא יכול לבוא למרפאה ולהגיד שזה פניאה דחופה (טראוומה) והוא לא יחקה לכול התור הענק לאורטופד, הוא יכנס ישר
בכול מקרה אחי אני לא רופא, אם זה קרע, הניתוח יעלה לו 7000 אלף ש"ח + - לפי מה שהבנתי, ויש חודשיים של זמן לעשות את הניתוח, הניתוח נחשב ניתוח פלסטי לכן כול הכסף מהכיס שלו.
אני אישית לא עשיתי ניתוח !
בהצלחה.

THE_JUGGERNAUT
03-06-08, 15:25
לא מבין מה יש להתלבט
ברי ברור שזה לא כאב שגרתי, שילך לרופא וזהו
אין לו מה להפסיד

ArschGesicht
03-06-08, 17:13
צילום אולטראסאונד דחווווף, אם הוא בכללית אז הוא יכול לבוא למרפאה ולהגיד שזה פניאה דחופה (טראוומה) והוא לא יחקה לכול התור הענק לאורטופד, הוא יכנס ישר
בכול מקרה אחי אני לא רופא, אם זה קרע, הניתוח יעלה לו 7000 אלף ש"ח + - לפי מה שהבנתי, ויש חודשיים של זמן לעשות את הניתוח, הניתוח נחשב ניתוח פלסטי לכן כול הכסף מהכיס שלו.
בהצלחה.
איך החזה שלך ד"א? החלים?

raiber
04-06-08, 01:20
בהצלחה.
וואואה... זה נשמע ממש ממש חמור..
למרות שהיום הוא אמר לי שזה הרבה יותר טוב ממקודם..
למען האמת הוא אפילו התאמן בחדר כושר(רק רגלים כמובן)
חוץ מזה אחי..אני לא גר בארץ.. אני בשיקגו.. אז אין פה ממש כללית..חח
אבל הרופא של הבית ספר(שהוא מקצועי, לא איזה סתם אחד) אמר לו שהוא פשוט צריך מנוחה..
הרבה קרח.. ושזה יעבור תוך איזה שבוע שבועיים..
בכל מקרה, תודה רבה לך אחי על העזרה!! :bow:

Avi
04-06-08, 10:29
לרופא ומייד!!!
ופעם הבאה שייתאמן עם שכל. מי הדפוק שהולך לחדר כושר אחרי שעתיים כדורסל.

ד"ר עופר בר
10-06-08, 19:52
ציינת מספר כשלים שהבולט שבהם הוא כנראה אי יכולתו של הספוטר להרים את המשקולות מהר יותר.
בכל מקרה, ייתכן והחבר התעלף בגלל הכאב או הפחד המשתק שהמוט יפול על צווארו. לעלפון זה, שהוא השכיח ביותר, קוראים סינקופה ואזו-וגאלי. זה לא מסוכן.
הכאבים נובעים מדלקת של סיבי השריר/ שריר ספסטי כתוצאה מתנועה לא נכונה כנראה (אך ייתכן שגם עקב אימון יתר).
להבא, חשוב להקפיד על הרמת משקלים סבירים, עם ספוטר מתאים, ולא להתאמן יתר על המידה.
אם הוא מרגיש טוב יותר אינני רואה בשלב זה צורך בהתערבות נוספת.
בהצלחה באימונים!

ד"ר עופר בר, M.d