PDA

צפה בגרסא המלאה : מה הכוונה שאסור לנועל מרפקים

amitbatito
03-06-08, 12:33
מה הכוונה שאסור לנעול את המרפקים בבנצ' פרס הכוונה שאסור ליישר אותם עד הסוף??

Logout
03-06-08, 12:44
כן :s

Bodybuilder
03-06-08, 12:44
חובה לישר את המרפקים בבנצ', בדיוק כמו במילטרי פרס, ובweghlifting
אין אם זה שום בעיה.

The Sun
03-06-08, 12:46
זה חרטאבונה, מי שלא מיישר את המרפקים לא עובד בטווח תנועה מלא - עובד חרא.

Logout
03-06-08, 12:47
חח שיהיה ברור..אני עניתי על השאלה שהוא שאל
"האם אסור לנעול מרפקים= אסור לישר אותם עד הסוף"
לא היתכוונתי לקטע שאם אסור או לא לנעול מרפקים בבנץ... אני בעצמי נועל..

shikoLM
03-06-08, 16:16
כרגיל עוד "המלצה" בלי ביסוס מחקרי שעולה במיוחד בהקשר של בנצ' וסקוואט/תרגילי רגליים למינהם. מה שמגוחך הוא שדווקא בתנועות האלה יש חשיבות גדולה יותר לסגירה מלאה של המפרקים מעבר לחשיבות, המובנת מאליה יש לציין, לעבודה בטווח תנועה מלא.

Rm3
03-06-08, 16:25
כרגיל עוד "המלצה" בלי ביסוס מחקרי שעולה במיוחד בהקשר של בנצ' וסקוואט/תרגילי רגליים למינהם. מה שמגוחך הוא שדווקא בתנועות האלה יש חשיבות גדולה יותר לסגירה מלאה של המפרקים מעבר לחשיבות, המובנת מאליה יש לציין, לעבודה בטווח תנועה מלא.
מה לגבי leg press?

*DAVID*
03-06-08, 16:32
מה לגבי leg press?
על בנצ' אני לא יודע אבל לגבי הלג פרס לפי מה שהבנתי אסור זה דופק את הברכיים?
תקנו אותי אם אני טועה כי אני לא בטוח בזה

Ja Rule
03-06-08, 18:39

במשקל נמוך אני מאמין שזה זניח, אבל במשקל גדול אני חושב שעדיף שלא.

Biceps mAn
03-06-08, 18:42

אתה טועה

מה שאסור זה לטרוק את הברכיים בבת אחת
אין בעיה לנעול מרפקים או ברכיים בעבודה מבוקרת.

imported_NIR_B
03-06-08, 19:22
יענו שהזווית בן האמה ליד לא תרד מ 90 מעלות? זה נקרא לנעול מרפקים?

shikoLM
03-06-08, 19:26
במשקל נמוך אני מאמין שזה זניח, אבל במשקל גדול אני חושב שעדיף שלא.
לא, אין בעיה גם בשמקלים כבדים.

מה שאסור זה לטרוק את הברכיים בבת אחת
אין בעיה לנעול מרפקים או ברכיים בעבודה מבוקרת.
באופן כללי מה שצריך לעשות.

YONI
03-06-08, 20:23
מה זה אין בעייה? כשאתה נועל אתה מעביר את כל העומס מהמייצבים האקטיביים שזה השרירים , אל המייצבים הפאסיביים שזה העצמות והרצועות והגידים ולמה זה תורם בדיוק? למנוחה שלך באמצע הסט בשביל שלא תיתן את כל הגירוי לשריר?
וזה עוד מעבר לסיכון לפציעה

*DAVID*
03-06-08, 21:50
מה זה אין בעייה? כשאתה נועל אתה מעביר את כל העומס מהמייצבים האקטיביים שזה השרירים , אל המייצבים הפאסיביים שזה העצמות והרצועות והגידים ולמה זה תורם בדיוק? למנוחה שלך באמצע הסט בשביל שלא תיתן את כל הגירוי לשריר?
זה בערך מה שחשבתי
אילה שאומרים שזה לא מזיק אתה יכולים לבסס את זה?

shikoLM
03-06-08, 23:17
עצוב אבל כהרגלך אין לך מושג על מה אתה מדבר, בורות היא דבר נפלא הלא כן?
זה בערך מה שחשבתי
אילה שאומרים שזה לא מזיק אתה יכולים לבסס את זה? אני מציע גם לך לקרוא את זה.

במצב של סגירה מלאה של המפרקים (closed pack position) משטחי העצם של המפרק נמצאים במצב המתואם ביותר שלהם במהלך כל טווח התנועה במפרק, משמע העומס מתחלק על שטח גדול יותר לעומת שאר טווחי התנועה.
בהקשר הספציפי של סגירת הברכיים אני מציע לכם בחום ללמוד על הביומכניקה של הברך ובמיוחד על ההשפעה של הכוחות שפועלים על המפרקים השונים בברך (הטיביו-פימורלי והפטלו-פימורלי) במצבים שונים של כפיפה בברך.

בתרגילים כמו סקוואט/לג פרס וכו' דווקא החלק היחיד בטווח התנועה בברך של קיימים עומסי דחיסה כנגד הפטלה היא כאשר הברך סגורה לגמרי (מצב של פשיטה מלאה - לא פשיטת יתר - ורוטציה לטרלית קלה), בשאר המצבים של כפיפה כלשהי בברך דווקא בגלל הכוח שמפעילים "המייצבים האקטיביים שזה השרירים", בהקשר הזה הקוואדס, מה שמוביל לעומסי דחיסה גבוהים על הפטלה כנגד הפמור.

מה גם שדווקא המפרק הטיביו-פימורלי בנוי להתמודד עם עומסי דחיסה גבוהים בהרבה לעומת עומסי גזירה וזאת בגלל המבנה של המיניסקוסים שכמעט ומשלשת את שטח המגע של הפמור והטיביה. מה גם שבכל תנועה של כפיפה בברך (במקרה הזה נתייחס לשרשרת קינמטית סגורה) אותו עומס נופל על חלק קטן יותר מהמינסקוסים, בגלל תנועת ההחלקה והגלגול של הפמור קדימה ומעלה (בהתייחסות כמובן ל arthrokinematics של הברך) מה שמגדיל את הלחץ פר שטח, עם נוסיף לעניין את המומנט שקיים על הברך בכפיפה ולא קיים כאשר ההתנגדות יושבת מעל הציר (מצב של ברך סגורה) הכוח שפועל על הברך גדל ביחס למרחק בין ההתנגדות לציר בעת כפיפה, וכאן נכנס לעניין כוח גזירתי שמפעילים ההתנגדות (אפילו אם מדובר רק במרכז הכובד של הגוף עצמו) והקוואדס על ה ACL כאשר הקוואדס מושך את הטיביה למעלה וקדימה וההתנגדות מושכת את הפמור מעט אחורה ולמטה, מצב ששוב לא קיים כאשר הברך סגורה.

עד כאן מדוע אין סיבה לא לסגור ברכיים, התרומה המובנת מאליה של סגירת ברכיים היא היא בהקשר של טווח תנועה מלא, כמעט ולא קיימת העברה ביכולת פיתוח כוח בין טווח תנועה אחד לשני, הימנעות מעבודה בטווח תנועה מלא בכל המפרקים מעלה את הסיכון לפציעה באותו טווח לא מאומן.

מעבר לזה ב 20 מעלות האחרונות מכפיפה ועד לסגירה מלאה של הברכיים יש פעילות גדולה יותר של הוסטוס מידיאליס בהשוואה לשאר טווח התנועה בעקבות מנגנון הרוטציה של הברך באותו טווח תנועה (screw home mechanism) שמושפעת מהמבנה של משטח העצם המפרקי של הטיביה (משטח העצם של ה medial condyle ארוך יותר משל שכנו הלטרלי), החשיבות של אותה פעילות גדולה יותר היא דווקא בהקשר של הסיבים האלכסוניים של הוסטוס מידיאליס (VMO) שתפקידים הוא "למשוך" את הפטלה לכיוון המידאלי ולהתנגד לכוח הלטרלי שמפעיל הוסטוס לטראליס (בעל החתך רוחב הגדול ביותר מבין הראשים של הקוואדס) על הפטלה וכן למבנה המולד של מערכת השלד שיוצרת כיוון משיכה לטרלי מלכתחילה של הפטלה (q angle), חיזוק של אותם סיבים באותו טווח תנועה מוריד את הסיכוי להיווצרות תנועה לטרלית של הפטלה על גבי הפמור (patellar tracking).

אני יכול להמשיך גם בנוגע למפרק המרפק ולהוסיף סימוכין לגבי הדברים אבל חוששני שבמקרה שלך אני פשוט מבזבז את זמני.

Sugarzaza
03-06-08, 23:49
שיקו, הדברים שציינת לא מגובים בסימוכין ולכן לא שוכנעתי.

סתם, סתם. תהיה בריא

alfi
04-06-08, 00:14
עצוב אבל כהרגלך אין לך מושג על מה אתה מדבר, בורות היא דבר נפלא הלא כן?
אני מציע גם לך לקרוא את זה.

במצב של סגירה מלאה של המפרקים (closed pack position) משטחי העצם של המפרק נמצאים במצב המתואם ביותר שלהם במהלך כל טווח התנועה במפרק, משמע העומס מתחלק על שטח גדול יותר לעומת שאר טווחי התנועה.
בהקשר הספציפי של סגירת הברכיים אני מציע לכם בחום ללמוד על הביומכניקה של הברך ובמיוחד על ההשפעה של הכוחות שפועלים על המפרקים השונים בברך (הטיביו-פימורלי והפטלו-פימורלי) במצבים שונים של כפיפה בברך.

בתרגילים כמו סקוואט/לג פרס וכו' דווקא החלק היחיד בטווח התנועה בברך של קיימים עומסי דחיסה כנגד הפטלה היא כאשר הברך סגורה לגמרי (מצב של פשיטה מלאה - לא פשיטת יתר - ורוטציה לטרלית קלה), בשאר המצבים של כפיפה כלשהי בברך דווקא בגלל הכוח שמפעילים "המייצבים האקטיביים שזה השרירים", בהקשר הזה הקוואדס, מה שמוביל לעומסי דחיסה גבוהים על הפטלה כנגד הפמור.

מה גם שדווקא המפרק הטיביו-פימורלי בנוי להתמודד עם עומסי דחיסה גבוהים בהרבה לעומת עומסי גזירה וזאת בגלל המבנה של המיניסקוסים שכמעט ומשלשת את שטח המגע של הפמור והטיביה. מה גם שבכל תנועה של כפיפה בברך (במקרה הזה נתייחס לשרשרת קינמטית סגורה) אותו עומס נופל על חלק קטן יותר מהמינסקוסים, בגלל תנועת ההחלקה והגלגול של הפמור קדימה ומעלה (בהתייחסות כמובן ל arthrokinematics של הברך) מה שמגדיל את הלחץ פר שטח, עם נוסיף לעניין את המומנט שקיים על הברך בכפיפה ולא קיים כאשר ההתנגדות יושבת מעל הציר (מצב של ברך סגורה) הכוח שפועל על הברך גדל ביחס למרחק בין ההתנגדות לציר בעת כפיפה, וכאן נכנס לעניין כוח גזירתי שמפעילים ההתנגדות (אפילו אם מדובר רק במרכז הכובד של הגוף עצמו) והקוואדס על ה ACL כאשר הקוואדס מושך את הטיביה למעלה וקדימה וההתנגדות מושכת את הפמור מעט אחורה ולמטה, מצב ששוב לא קיים כאשר הברך סגורה.

עד כאן מדוע אין סיבה לא לסגור ברכיים, התרומה המובנת מאליה של סגירת ברכיים היא היא בהקשר של טווח תנועה מלא, כמעט ולא קיימת העברה ביכולת פיתוח כוח בין טווח תנועה אחד לשני, הימנעות מעבודה בטווח תנועה מלא בכל המפרקים מעלה את הסיכון לפציעה באותו טווח לא מאומן.

מעבר לזה ב 20 מעלות האחרונות מכפיפה ועד לסגירה מלאה של הברכיים יש פעילות גדולה יותר של הוסטוס מידיאליס בהשוואה לשאר טווח התנועה בעקבות מנגנון הרוטציה של הברך באותו טווח תנועה (screw home mechanism) שמושפעת מהמבנה של משטח העצם המפרקי של הטיביה (משטח העצם של ה medial condyle ארוך יותר משל שכנו הלטרלי), החשיבות של אותה פעילות גדולה יותר היא דווקא בהקשר של הסיבים האלכסוניים של הוסטוס מידיאליס (VMO) שתפקידים הוא "למשוך" את הפטלה לכיוון המידאלי ולהתנגד לכוח הלטרלי שמפעיל הוסטוס לטראליס (בעל החתך רוחב הגדול ביותר מבין הראשים של הקוואדס) על הפטלה וכן למבנה המולד של מערכת השלד שיוצרת כיוון משיכה לטרלי מלכתחילה של הפטלה (q angle), חיזוק של אותם סיבים באותו טווח תנועה מוריד את הסיכוי להיווצרות תנועה לטרלית של הפטלה על גבי הפמור (patellar tracking).

אני יכול להמשיך גם בנוגע למפרק המרפק ולהוסיף סימוכין לגבי הדברים אבל חוששני שבמקרה שלך אני פשוט מבזבז את זמני.

המונחים וההגדרות אני מכיר,הניסוח עשה אותי דיסלקט :cry:

shikoLM
04-06-08, 00:18
המונחים וההגדרות אני מכיר,הניסוח עשה אותי דיסלקט :cry:

ההודעה נכתבה קצת במהירות :blush: אם יש פסקה או משפט ספציפי שאתה רוצה שאני יבהיר רק תבקש.

- Idan -
04-06-08, 00:41
למה הכוונה במשפט המודגש? לואסטוס מדיאליס יש כמה כיווני סיבים?

חידשת לי בעניין הזה, תודה. מזל שאני עושה את הקורס עכשיו, אחרת לא הייתי מבין הרבה. :D

אגב בקשר לעניין הראשון שהתייחסת אליו, אני לא נוגד את מה שאמרת, אבל נראה לי שהעניין הזה של כוחות הדחיסה במפרק הטיביו-פמורלי בפשיטה מלאה לעומת פשיטה לא מלאה, גם ככה לא רלוונטי מאחר ובכל מקרה אתה עובר את הנקודה בה קיימת פשיטה לא מלאה. זה כמו העניין עם הסקוואט המלא לעומת סקוואט מקביל, עם הטענה שבסקוואט מקביל מומנט ההתנגדות על הברך הוא הגדול ביותר ולכן הוא דווקא הפוטנציאלי יותר לפציעה (כביכול), אבל בסקוואט מלא גם ככה עוברים את הנקודה הזאת אז זה לא משנה. :wiggle:

shikoLM
04-06-08, 01:07
בקשר לוסטוס מידיאליס בחלק גדול מהספרות קיימת לגבי כיוון הסיבים שלו חלוקה לשניים, כיוון סיבים אחד שרץ בצורה יותר אנכית לפמור (vastus medialis longus) וכיוון סיבים שני (vastus medialis obliquus) שמתחבר לפטלה בכיוון אלכסוני יותר ומפעיל בעת כיווץ כוח שמושך את הפטלה לחלק המידיאלי של הברך.

אגב בקשר לעניין הראשון שהתייחסת אליו, אני לא נוגד את מה שאמרת, אבל נראה לי שהעניין הזה של כוחות הדחיסה במפרק הטיביו-פמורלי בפשיטה מלאה לעומת פשיטה לא מלאה, גם ככה לא רלוונטי מאחר ובכל מקרה אתה עובר את הנקודה בה קיימת פשיטה לא מלאה. זה כמו העניין עם הסקוואט המלא לעומת סקוואט מקביל, עם הטענה שבסקוואט מקביל מומנט ההתנגדות על הברך הוא הגדול ביותר ולכן הוא דווקא הפוטנציאלי יותר לפציעה (כביכול), אבל בסקוואט מלא גם ככה עוברים את הנקודה הזאת אז זה לא משנה. :wiggle: ההשוואה בין טווחי התנועה והעומסים שקיימים בהם כנגד הטענה שאין בכלל להגיע לטווח תנועה אחד נועדה להבהיר עד כמה שהמצב הוא כמעט והפוך.

YONI
04-06-08, 07:42
בוא תסביר לי מה היתרון בלנעול מפרק במהלך סט ולהחזיק במצב הזה? אני מחכה לתשובה ולא לכתיבה בשפה גבוהה בשביל לשחק אותה פרופסור
רק אתה טוען את הבולשיט הזה ועובדה שזה מפתיע פה עוד אנשים
עכשיו תגיד שהתכוונת למשהו אחר בטח כן?

"בתרגילים כמו סקוואט/לג פרס וכו' דווקא החלק היחיד בטווח התנועה בברך של קיימים עומסי דחיסה כנגד הפטלה היא כאשר הברך סגורה לגמרי (מצב של פשיטה מלאה - לא פשיטת יתר - ורוטציה לטרלית קלה), בשאר המצבים של כפיפה כלשהי בברך דווקא בגלל הכוח שמפעילים "המייצבים האקטיביים שזה השרירים", בהקשר הזה הקוואדס, מה שמוביל לעומסי דחיסה גבוהים על הפטלה כנגד הפמור."

אתה שם לב פה שאתה מתכוון לשני מצבים שמביאים לאותו דבר לפי מה שרשמת ? עומסי דחיסה גבוהים על הפטלה כנגד הפמור, ומה האינטרס להגיע לשיא עומסי דחיסה במפרק מבחינת עבודה על השריר?? תנעל ברך בלג פרס ותנסה לפני שאתה מקבל צורה של ספרים

Cookie
04-06-08, 07:44
שיקו אפשר לדעת מה למדתה או מה אתה לומד?

בוא תסביר לי מה היתרון בלנעול מפרק במהלך סט ולהחזיק במצב הזה? אני מחכה לתשובה ולא לכתיבה בשפה גבוהה בשביל לשחק אותה פרופסור

"בתרגילים כמו סקוואט/לג פרס וכו' דווקא החלק היחיד בטווח התנועה בברך של קיימים עומסי דחיסה כנגד הפטלה היא כאשר הברך סגורה לגמרי (מצב של פשיטה מלאה - לא פשיטת יתר - ורוטציה לטרלית קלה), בשאר המצבים של כפיפה כלשהי בברך דווקא בגלל הכוח שמפעילים "המייצבים האקטיביים שזה השרירים", בהקשר הזה הקוואדס, מה שמוביל לעומסי דחיסה גבוהים על הפטלה כנגד הפמור."

אתה שם לב פה שאתה מתכוון לשני מצבים שמביאים לאותו דבר לפי מה שרשמת ? עומסי דחיסה גבוהים על הפטלה כנגד הפמור, ומה האינטרס להגיע לשיא עומסי דחיסה במפרק מבחינת עבודה על השריר?? תנעל ברך בלג פרס ותנסה לפני שאתה מקבל צורה של ספרים

תראה מה הדגשתי

shikoLM
04-06-08, 09:30

אתה באמת ובתמים חסר יכולת הבנה בסיסית.

אני ינסה להבהיר לך את העניין בנק' קצרות ומתומצתות ככל האפשר.
א. כאשר הברך סגורה לא קיימים עומסי דחיסה במפרק הפטלו-פימורלי, כאשר הברך בכל מצב אחר הפטלה כן נדחסת כנגד הפמור.
ב. המבנה של המינסקוסים מאפשרק למפרק הטיביו-פימורלי לתמוך בעומסי דחיסה גדולים.
ג. כאשר הברך סגורה לפמור יש את שטח המגע הגדול ביותר עם המינסקוסים מה שמקטין את העומס פר שטח, בכל מצב אחר של הברך שטח המגע הוא קטן יותר.
ד. כאשר הברך סגורה לא קיימים עומסי גזירה על ה ACL, שוב בניגוד למצבים אחרים של הברך (ברמה זאת או אחרת).
ה. עבודה בטווח תנועה מלא מחזקת את היכולת של השרירים לפתח כוח במהלך כל הטווח תנועה ובכך מעלה את היציבות המפרקית ומורידה את הסיכון לפציעות.
ו. בטווח האחרון של פשיטה בברך (20 מעלות של כפיפה ועד סגירה מלאה) יש תרומה גדולה יותר של הוסטוס מידיאליס, שריר בעל חשיבות במניעת מסלול לא תקין של הפטלה.

*DAVID*
04-06-08, 10:18
shikoLM הערתה את עיניי תודה לך אחי
קראתי את מה שכבתה חח הרבא משם בכלל לא הבנתי אבל בהודעה שמעליי הבנתי יותר טוב
הרבא פעמם שמעתי שאסור לינעול מרפקים מוזר לי שאני שומע שאפר רק עכשו

alfi
04-06-08, 13:50
למה הכוונה במשפט המודגש? לואסטוס מדיאליס יש כמה כיווני סיבים?

חידשת לי בעניין הזה, תודה. מזל שאני עושה את הקורס עכשיו, אחרת לא הייתי מבין הרבה. :D

אגב בקשר לעניין הראשון שהתייחסת אליו, אני לא נוגד את מה שאמרת, אבל נראה לי שהעניין הזה של כוחות הדחיסה במפרק הטיביו-פמורלי בפשיטה מלאה לעומת פשיטה לא מלאה, גם ככה לא רלוונטי מאחר ובכל מקרה אתה עובר את הנקודה בה קיימת פשיטה לא מלאה. זה כמו העניין עם הסקוואט המלא לעומת סקוואט מקביל, עם הטענה שבסקוואט מקביל מומנט ההתנגדות על הברך הוא הגדול ביותר ולכן הוא דווקא הפוטנציאלי יותר לפציעה (כביכול), אבל בסקוואט מלא גם ככה עוברים את הנקודה הזאת אז זה לא משנה. :wiggle:

איזה קורס ומי המרצה?

EyalHa
05-06-08, 14:45
לאלו מכם שיש להם (או שהורידו מהקישור שמישל נתן P: ) את הספר
Frederic Delavier - Strength Training Anatomy - 2nd Edition
תסתכלו בעמוד 57 שמדבר על הבנצ' פרס, לא ממש הבנתי את הנאמר אבל זה לא אומר שעדיף להימנע מנעילת מרפקים? (הקטע הממורקר בצהוב)

doldol360
05-06-08, 15:27

בדיוק מה שרציתי לכתוב תודה חח חסכת לי