PDA

צפה בגרסא המלאה : ניגריה: מאות הרוגים בפיצוץ צינור נפט

Danielllo
26-12-06, 14:31
גנבי נפט ניקבו בלילה צינור נפט מרכזי שעבר בשכונה מיושבת בצפיפות בעיר לאגוס. כתוצאה מהניקוב, התפוצץ הצינור. צלם רויטרס דיווח על מאות גופות מפויחות שרועות בשטח סוכנויות הידיעות פורסם: 26.12.06, 14:06
http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-8,00.html

אסון בניגריה: מאות בני אדם נספו היום (ג') בפיצוץ צינור נפט בלאגוס. לפי דיווחי הצלב האדום, נוקב הצינור בשכונת אבולה אגבה שבעיר השנייה בגודלה במדינה במהלך הלילה, בידי גנבים שביקשו לשדוד נפט מתוכו. כתוצאה מכך, נהרו למקום מאות תושבי האזור, שביקשו למלא נפט באופן לא חוקי - ואז אירע האסון.

עדי ראייה מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי באזור הפיצוץ נמצאו לפחות 500 גופות מפויחות. צלם רויטרס בזירה, אקינטונדה אקינליי, סיפר שספר יותר מ-500 גופות, וייתכן שמדובר ב-700. לדבריו, הגופות נשרפו באופן שלא מאפשר את זיהויין.

מזכ"ל הצלב האדום במדינה, אביודון עורייבי, מסר כי הפיצוץ התרחש בשכונה מיושבת בצפיפות, וציין כי עדיין לא היה בידיו אומדן רשמי של מספר ההרוגים, אך ככל הנראה מדובר ביותר מ-500 הרוגים. נציג של הצלב האדום שנמצא בזירה תיאר מראות מחרידים: "אנשים רבים פשוט נצלו. גופות רבות שרועות בשטח".

בתקופה האחרונה, חלה הידרדרות משמעותית במצב הביטחוני בניגריה, ועובדי חברות נפט זרים נחטפים חדשות לבקרים. בשבוע האחרון נקלעה העיר לאגוס למחסור בדלק, וכפי הנראה, הוביל מחסור זה לניקוב הצינור - שגרם לאסון.

אסון דומה אירע (http://www.atraf-f.net/articles/0,7340,L-3250145,00.html) בכפר סמוך ללאגוס לפני כשבעה חודשים, כאשר נקב בצינור נפט הביא לפיצוץ עז, שגבה את חייהם של יותר מ-150 בני אדם. ללאגוס, עיר נמל ענייה בה מתגוררים כ-13 מיליון בני אדם, יש היסטוריה של בפיצוצים הרסניים - בהם פיצוץ שאירע במטמנת תחמושת ב-2002, שגרם למותם של יותר מ-1,000 בני אדם.

P-a-n-1-c
26-12-06, 15:17
עומרי?? זה הדילול אוכלוסין שהתכוונת אליו לא?? :)

למה אתה מסריח?
הרי גיל העיר על זה ואתה עדיין מעפן?
לא מתאים אחי :\

Danielllo
26-12-06, 15:23
למה אתה מסריח?
הרי גיל העיר על זה ואתה עדיין מעפן?
לא מתאים אחי :\

צודק אחי, נערך... סתם רק שתדע אני לא בדעה של עומרי וגיימר וצייינתי את זה בשאר הפוסטים.

Gamerrrrr
26-12-06, 15:32
קוראים לשכונה אבולה?? :wacko:
אבולה זאת אחת מהמחלות הנוראיות, מכל פתח אפשרי אתה מתחיל לדמם.

בכל אופן זה חדשות פחות מעניינות מאפריקה, יש עכשיו מלחמה בין הסומלים המוסלמים לבית האתיופים הנוצרים

OMRI-TURBO
26-12-06, 16:02
צודק אחי, נערך... סתם רק שתדע אני לא בדעה של עומרי וגיימר וצייינתי את זה בשאר הפוסטים.

סליחה, אני לא חושב שיש בעיה לדבר על נושאים כמו גלובליזציה והתפוצצות אוכלוסין. הערה שכתבת במקום אל תתנצל.
במדינה כמו ניגריה יש 150 מיליון איש. יש לך מושג כמה זה? הדרך היחידה שתציל את אפריקה היא דלול אוכלוסין. אני לא מדבר על להרוג אנשים בכוונה, אלא אמצעי מניעה/שליטה על ילודה. כמובן שזה לא יקרה... אבל רק תקחו בחשבון שמחלה נוראית כמו איידס לא מצליחה להתגבר על הריבוי הטבעי באפריקה! זאת בעיה בפני עצמה. כמה שזה אבסורד, אבל התרופה שתציל מפני האיידס,תגרום למוות מוקדם יותר של כל האוכלוסיה שלרובה אין מזון או מקור מים נקיים.

Leo
26-12-06, 16:31
אפילו שאני מצטער על המקרה זה לא מעניין אותי כ"כ.

ודלול אוכלוסין אפשר לעשות ע"י חוקי ילודה וסנקציות על מדינות שמפוצצות את עצמם באנשים (כמו איראן שהם מעודדים השרצה כמו אל יודע מה)

OMRI-TURBO
26-12-06, 16:54
אפילו שאני מצטער על המקרה זה לא מעניין אותי כ"כ.

ודלול אוכלוסין אפשר לעשות ע"י חוקי ילודה וסנקציות על מדינות שמפוצצות את עצמם באנשים (כמו איראן שהם מעודדים השרצה כמו אל יודע מה)
זה לא יכול לעבוד באפריקה, רק במדינות מסודרות.
איך לעזאזל אתה רוצה שיאכפו כזה חוק באפריקה?

Ori-Silver
26-12-06, 16:57
שמעתי שבצרפת יש חוק שמותר להביא רק 2 ילדים או משהו בסגנון זה נכון?

OMRI-TURBO
26-12-06, 17:02
שמעתי שבצרפת יש חוק שמותר להביא רק 2 ילדים או משהו בסגנון זה נכון?

לא שאני יודע, אבל יכול להיות שאני טועה אין לי מושג.
באפריקה זה לא יעבוד כי אין דרך להגביל אותם, מה גם שרוב הילדים לא נולדים בבתי חולים