PDA

צפה בגרסא המלאה : אנטיביוטיקה בהפרשי שעות קבועים

P-a-n-1-c
17-07-08, 15:16
שלום ד"ר!
אני לוקח צפורל 500 מ"ג והרופא אמר לי לקחת את זה 4 פעמים ביום. כשלקחתי את זה מהרוקח הוא אמר לי שאני צריך לקחת את זה בהפרשי שעות קבועים [6 שעות] ואסור לי לחרוג מזה. הוא אפילו אמר לי לשים שעון מעורר כדי לא "לפספס" כדור ולא לחרוג מה6 שעות [הוא אמר ש6 וחצי זה המקסימום] :nono:. הוא אמר לי שיש איזשהו "חלון קליטה" או משהו בסיגנון.. רציתי שתבהיר לי את העיניין הזה.

עוד דבר, שאלתי אותו בנוגע לצריכת אלכוהול והוא אמר שזה בסדר. בעלון לא מצויין איסור אל צריכת אלכוהול, אז אני מניח שה בסדר - אין איזה קטע שאסור לשתות אלכוהול עם אנטיביוטיקה? או שבגלל שהאנטיביוטיקה הזאת חלשה אז זה בסדר?

שאלה נוספת, הוא אמר לי שאין צורך להקפיד לאכול לפני\אחרי הכדור, האם בכל זאת מומלץ לקחת איזה משהו לפה לפני זה? ואם כן, יש חשיבות לכמה זמן לפני?

תודה רבה!

ר"מ 2 שליטה :fellow:

ד"ר עופר בר
17-07-08, 17:26
שלום ד"ר!
אני לוקח צפורל 500 מ"ג והרופא אמר לי לקחת את זה 4 פעמים ביום. כשלקחתי את זה מהרוקח הוא אמר לי שאני צריך לקחת את זה בהפרשי שעות קבועים [6 שעות] ואסור לי לחרוג מזה. הוא אפילו אמר לי לשים שעון מעורר כדי לא "לפספס" כדור ולא לחרוג מה6 שעות [הוא אמר ש6 וחצי זה המקסימום] :nono:. הוא אמר לי שיש איזשהו "חלון קליטה" או משהו בסיגנון.. רציתי שתבהיר לי את העיניין הזה.

עוד דבר, שאלתי אותו בנוגע לצריכת אלכוהול והוא אמר שזה בסדר. בעלון לא מצויין איסור אל צריכת אלכוהול, אז אני מניח שה בסדר - אין איזה קטע שאסור לשתות אלכוהול עם אנטיביוטיקה? או שבגלל שהאנטיביוטיקה הזאת חלשה אז זה בסדר?

שאלה נוספת, הוא אמר לי שאין צורך להקפיד לאכול לפני\אחרי הכדור, האם בכל זאת מומלץ לקחת איזה משהו לפה לפני זה? ואם כן, יש חשיבות לכמה זמן לפני?

תודה רבה!

ר"מ 2 שליטה :fellow:

צפורל נוטלים מדי 6 שעות.
עם זאת לא יקרה כלום אם תחרוג פעם-פעמיים מ 6 שעות.
רפואה אינה מדע מדויק כידוע.
בעקרון אלכוהול לא מומלץ בכלל- לאו דווקא בגלל התרופה ויותר בגלל ת"ל של אלכוהול.
אכן לא חשוב אם לוקחים את התרופה על קיבה ריקה או מלאה.
ת"ל של צפורל- בעיקר כאבי בטן, בחילות והקאות, שלשולים.

בריאות שלמה!

moshebe
17-07-08, 17:47
לא חשוב - הבנתי ..

P-a-n-1-c
17-07-08, 21:08
צפורל נוטלים מדי 6 שעות.
עם זאת לא יקרה כלום אם תחרוג פעם-פעמיים מ 6 שעות.
רפואה אינה מדע מדויק כידוע.
בעקרון אלכוהול לא מומלץ בכלל- לאו דווקא בגלל התרופה ויותר בגלל ת"ל של אלכוהול.
אכן לא חשוב אם לוקחים את התרופה על קיבה ריקה או מלאה.
ת"ל של צפורל- בעיקר כאבי בטן, בחילות והקאות, שלשולים.

בריאות שלמה!

שלום ד"ר!
הרוקח אמר חד משמעית שאסור לחרוג מגבולות ה6 שעות
הוא גם אמר "אני לא בעד אלכוהול, אבל אין מגבלה עם התרופה הזאת" :)

The Sun
17-07-08, 21:10
דימה זה בגלל הרגל? קיבלת שם זיהום רציני אה?
החלמה מהירה, לפחות אתה בבית ;)

P-a-n-1-c
17-07-08, 21:28
לא זיהום, יהיה בסדר

P-a-n-1-c
18-07-08, 13:32
אז ד"ר, מה הקטע הזה של ה6 שעות?

tipakess
18-07-08, 14:45
אני לא יפתח נושא חדש.
ד"ר עופר בר.
אני נוקח גם אנטיביוטיקה בגלל פצעי בגרות
זה טוב ?ומה התופעות שקוראות מזה?

P-a-n-1-c
18-07-08, 15:11
תפתח נושא חדש..

מה בנוגע לאימונים בזמן הצפורל ?

Dr. Muscle
18-07-08, 15:30
אל תתאמן שאתה על אנטיביוטיקה, חשבתי שאתה יודע כמה פעילות אנאירובית עצימה מחלישה את המערכת החיסונית. לגבי אלכוהול - זה די שנוי במחלוקת, יש ניסויים שרומזים לשני הכיוונים. אני מבין שאת האנטיביוטיקה אתה לוקח לתקופה קצרה אז ממליץ לך לעשות צעד בוגר ולהמנע מאלכוהול ואימונים בתקופה הזו, כמה שאולי אפשר "לדחוף" אותם פנימה - חבל להמנע מסיכונים . חוץ מזה don't drink and drive when you can smoke and fly.

ד"ר עופר בר
18-07-08, 15:57
תפתח נושא חדש..

מה בנוגע לאימונים בזמן הצפורל ?

מומלץ להפסיק את האימונים בזמן מחלה או כשנוטלים אנטיביוטיקה.
בנוגע ל 6 שעות- זה מה שמומלץ.
לא יקרה כלום אם תיקח את התרופה במרווחים של מעל 6 שעות.
מה גם ש 500 מ"ג זה מינון מירבי של צפורל אז התרופה תעשה את עבודתה.

בריאות שלמה.

P-a-n-1-c
18-07-08, 17:04
אל תתאמן שאתה על אנטיביוטיקה, חשבתי שאתה יודע כמה פעילות אנאירובית עצימה מחלישה את המערכת החיסונית. לגבי אלכוהול - זה די שנוי במחלוקת, יש ניסויים שרומזים לשני הכיוונים. אני מבין שאת האנטיביוטיקה אתה לוקח לתקופה קצרה אז ממליץ לך לעשות צעד בוגר ולהמנע מאלכוהול ואימונים בתקופה הזו, כמה שאולי אפשר "לדחוף" אותם פנימה - חבל להמנע מסיכונים . חוץ מזה don't drink and drive when you can smoke and fly.

על אלכוהול אני לא אוותר, אבל אני אכן אעשה שבוע חופש מאימונים.. גם ככה אני צריך את זה.
איזה הזוי זה העיניין עם ה6 שעות, יעני אשכרה היום אם אני הולך לישון ב4 ואני לוקח כדור ב12 אני צריך לקום ב6 :ohmy:
הרופא אמר 4 פעמים ביום. הייתי אצלו ככה בשעה 11 והוא אמר לי "אתה עוד תספיק לקחת גם היום 4 כדורים" - מה שאומר שהוא התכוון לקחת את זה במרווחים של 4~ שעות בערך.
כשבאתי לבית מרקחת הרוקח אמר בפירוש שאסור לחרוג מגבולות ה6 פעמים והוא אף צחק כשאמרתי לו את מה שהרופא אמר. :S