PDA

צפה בגרסא המלאה : כאב באמצע הגב

itamar10
17-07-08, 22:08
שלום לך דוקטור אני מתאמן במכון כושר עד היום הייתי עובד עם גב ישר ומכניס את הבטן פנימה ויוצר זויות של 90 מעלות ועכשו לפני כמה ימים מישהו במכון אמר לי שאני צריך להישאר אחורה ולעשות זויות של 45 ומאז התחילו לי כאבים באמצע של הגב מהתרגיל הזה ואני כמעט בטוח שזה בגלל שעשיתי את זה בזויות של 45 מעלות שזה אומר להישען אחורה.
אשמח אם מישהו פה יהיה יכול להסביר לי בנושא ויהיה יכול להסביר לי איך לעבוד נכון בתרגיל הזה וגם מה צריך לעבוד בזויות ישרה או בזויות של 45 מעלות?? תודה רבה לכל העונים ועדיף מדריכי כושר מקצוענים..
דוקטור אשמח לשמוע ממך מה אני צריך לעשות בנושא??? וכמה ימי מנוחה אני צריך לעשות עד שאני יחזור לעשות את הפעולה מחדש שעשתה לי כאבים באמצע הגב

ד"ר עופר בר
18-07-08, 16:05
שלום לך דוקטור אני מתאמן במכון כושר עד היום הייתי עובד עם גב ישר ומכניס את הבטן פנימה ויוצר זויות של 90 מעלות ועכשו לפני כמה ימים מישהו במכון אמר לי שאני צריך להישאר אחורה ולעשות זויות של 45 ומאז התחילו לי כאבים באמצע של הגב מהתרגיל הזה ואני כמעט בטוח שזה בגלל שעשיתי את זה בזויות של 45 מעלות שזה אומר להישען אחורה.
אשמח אם מישהו פה יהיה יכול להסביר לי בנושא ויהיה יכול להסביר לי איך לעבוד נכון בתרגיל הזה וגם מה צריך לעבוד בזויות ישרה או בזויות של 45 מעלות?? תודה רבה לכל העונים ועדיף מדריכי כושר מקצוענים..
דוקטור אשמח לשמוע ממך מה אני צריך לעשות בנושא??? וכמה ימי מנוחה אני צריך לעשות עד שאני יחזור לעשות את הפעולה מחדש שעשתה לי כאבים באמצע הגב

לא הבנתי לאיזה תרגיל אתה מתייחס.
תתאמן בנוכחות מדריך כושר מוסמך במכון הכושר.
בענין כאבי הגב- תפחית עומסים עד שיכאב לך פחות ואפילו תנוח אם הכאב קשה מנשוא.
אם הכאב לא חולף יש לפנות לבדיקת רופא המשפחה.
בינתיים ניתן לעשות פיזיותרפיה עצמאית לגב, לקרר או לחמם את האיזור מקומית ולקחת טיפול משכך כאבים ונוגדי-דלקת.

בריאות שלמה.

itamar10
19-07-08, 14:44
איזה תרגילי פיזותרפיה אתה ממליץ לי לעשות?? כי בנתיים אני עושה רק מתיחות לגב והאם אתה ממליץ לי לשים על הגב קרח?? או איך לחמם אותו לא הבנתי כל כך???

ד"ר עופר בר
19-07-08, 16:18
איזה תרגילי פיזותרפיה אתה ממליץ לי לעשות?? כי בנתיים אני עושה רק מתיחות לגב והאם אתה ממליץ לי לשים על הגב קרח?? או איך לחמם אותו לא הבנתי כל כך???

פיזיותרפיה טובה לגב זה למשל להרים את הגב העליון ממצב של שכיבה על הבטן, הרמת חפצים בכיפוף ברכיים ולא בכיפוף הגב ועוד.
כדאי להיעזר בפיזיותרפיסט לביצוע התרגילים נכון ולקבלת הדרכה נוספת.
בענין קירור- מומלץ לקר את הגב כרבע שעה עם מגבת שעוטפת שקית עם קוביות קרח למשך רבע שעה, אח"כ לנוח ושוב להניח למשך רבע שעה.
כמה פעמים ביום.

בריאות שלמה.

itamar10
19-07-08, 20:49
אני עושה את התרגיל הזה (שאני שוכב על הבטן ומרים את הגב העיליון בזמן שאני מסתכל על הריצפה ואם אני לא טועה התרגיל נקרא זוקפי גב בכל מקרה אני חושב שהתרגיל הזה עשה לי לחץ באמצע הגב שזה בערך ליד החוליות באמצע שם אז כרגע אני עושה הפסקה אם התרגיל הזה כי אני חושב שהוא עשה לי כאבים ועוד שבועים אני יחזור לעשות אותו בהדרגה מה אתה אומר??

ד"ר עופר בר
20-07-08, 17:31
אני עושה את התרגיל הזה (שאני שוכב על הבטן ומרים את הגב העיליון בזמן שאני מסתכל על הריצפה ואם אני לא טועה התרגיל נקרא זוקפי גב בכל מקרה אני חושב שהתרגיל הזה עשה לי לחץ באמצע הגב שזה בערך ליד החוליות באמצע שם אז כרגע אני עושה הפסקה אם התרגיל הזה כי אני חושב שהוא עשה לי כאבים ועוד שבועים אני יחזור לעשות אותו בהדרגה מה אתה אומר??

אני בעד.
בעקרון כל תרגיל שגורם לך כאבים ניתן להמיר בתרגיל אחר לא פחות טוב.
תוכל לנסות בעתיד לבצע את התרגיל הזה שוב, בתקווה שלא תסבול שוב מכאבים.

בריאות שלמה.

itamar10
20-07-08, 23:37
תודה על התמיכה ואני מאוד אשמח אם תוכל להביא לי עוד תרגיל לגב תחתון כי בעבר סבלתי מכאבים בגב תחתון והתרגיל הזה פתר את הבעיה אבל הוא עשה לי כאבים באמצע של הגב...

ד"ר עופר בר
21-07-08, 17:39
תודה על התמיכה ואני מאוד אשמח אם תוכל להביא לי עוד תרגיל לגב תחתון כי בעבר סבלתי מכאבים בגב תחתון והתרגיל הזה פתר את הבעיה אבל הוא עשה לי כאבים באמצע של הגב...

אני ממליץ לך לקבל מגוון גדול של תרגילים מאיש מקצוע.
באינטרנט יש פורומים העוסקים בפיזיותרפיה.
תיכנס לפורום כזה ותשאל על תרגילים לגב.
אני בטוח שישמחו להדריך אותך.

בהצלחה!

itamar10
22-07-08, 13:56
היום חזרתי להתאמן לאחר מנוחה שעשיתי של 5 ימים ללא שום פעילות ספורטיבית ועבדתי במכון על התרגילים חוץ מגב שזה אומר פולי עליון ב2 דרכים שונות וחתירה בישיבה כנגד מכונה... ולמרות זאת הרגשתי עדין לחץ בגב בעיקר שעשיתי לחיצת חזה בישיבה במכונה... דחיפת רגליים במכונה שאני דוחף ריבוע כזה... וביד קדמית במכונה.... בשאר התרגילים לא הרגשתי לחץ בגב שהם פרפר, יד אחורית כנגד מכונה.. וכתפיים שזה הנפה לרוחב בישיבה... האם זה הגיוני ולמה הרגשתי בתרגילים האלה לחץ בגב??

עריכה: אני רוצה להוסיף שלאחר האימון שמתי קרח באמצע של הגב שזה ממש עצם ועשיתי מתיחה אחת ואני אשמח אם תמליץ לי על מתיחות לגב?

ד"ר עופר בר
22-07-08, 15:45
היום חזרתי להתאמן לאחר מנוחה שעשיתי של 5 ימים ללא שום פעילות ספורטיבית ועבדתי במכון על התרגילים חוץ מגב שזה אומר פולי עליון ב2 דרכים שונות וחתירה בישיבה כנגד מכונה... ולמרות זאת הרגשתי עדין לחץ בגב בעיקר שעשיתי לחיצת חזה בישיבה במכונה... דחיפת רגליים במכונה שאני דוחף ריבוע כזה... וביד קדמית במכונה.... בשאר התרגילים לא הרגשתי לחץ בגב שהם פרפר, יד אחורית כנגד מכונה.. וכתפיים שזה הנפה לרוחב בישיבה... האם זה הגיוני ולמה הרגשתי בתרגילים האלה לחץ בגב??

עריכה: אני רוצה להוסיף שלאחר האימון שמתי קרח באמצע של הגב שזה ממש עצם ועשיתי מתיחה אחת ואני אשמח אם תמליץ לי על מתיחות לגב?

כשאתה מאמן את הגב אתה מאמן גם את הבייספס (השריר הדו-ראשי) ולהיפך.
הגב משתתף הרבה פחות בתרגילים לטרייספס (יד חורית) וחזה,
ולכן אתה מרגיש פחות כאבי גב כשאתה מאמן את האיזורים הללו.
בענין מתיחות- מומלץ לשאול מדריך כושר מוסמך בחדר הכושר.

בהצלחה!

alfi
22-07-08, 18:13
כשאתה מאמן את הגב אתה מאמן גם את הבייספס (השריר הדו-ראשי) ולהיפך.
ולכן אתה מרגיש פחות כאבי גב כשאתה מאמן את האיזורים הללו.
בענין מתיחות- מומלץ לשאול מדריך כושר מוסמך בחדר הכושר.

בהצלחה!

יש להבדיל בין כאבים על בסיס שרירי לבין כאבים על רקע חולייתי,עצבי וכיוצא בזאת.לכן חשוב לוודא את מקור הכאב.
כמו-כן גם בכוונה השרירית להגדרה "גב" יש להבדיל בין שריר הרחב גבי\טרפז (שרירים גלובאליים) לבין זופקי הגו על כל עומקם (ויש עוד הרבה הכוונות נוספות)

"כשאתה מאמן את הגב אתה מאמן גם את הבייספס (השריר הדו-ראשי) ולהיפך.
ולכן אתה מרגיש פחות כאבי גב כשאתה מאמן את האיזורים הללו." - לא מדויק לחלוטין דוקטור ואני בטוח שזה לא תשובה שהשקעת בה יותר מדי חשיבה...:o

ד"ר עופר בר
23-07-08, 17:51
יש להבדיל בין כאבים על בסיס שרירי לבין כאבים על רקע חולייתי,עצבי וכיוצא בזאת.לכן חשוב לוודא את מקור הכאב.
כמו-כן גם בכוונה השרירית להגדרה "גב" יש להבדיל בין שריר הרחב גבי\טרפז (שרירים גלובאליים) לבין זופקי הגו על כל עומקם (ויש עוד הרבה הכוונות נוספות)

"כשאתה מאמן את הגב אתה מאמן גם את הבייספס (השריר הדו-ראשי) ולהיפך.
ולכן אתה מרגיש פחות כאבי גב כשאתה מאמן את האיזורים הללו." - לא מדויק לחלוטין דוקטור ואני בטוח שזה לא תשובה שהשקעת בה יותר מדי חשיבה...:o

כמובן שאני מתייחס לכאבי גב ע"ר מוסקולוסקלטלי.
סיבות אחרות לכאבי גב הן נדירות יותר.
בכל מקרה, שים לב שכשאתה מפעיל את החזה אתה מאמן את התלת ראשי,
וכשאתה מפעיל את הגב אתה מאמן את הדו-ראשי.
בגלל המשוואה הזו בעבר טענו כי עדיף לאמן חזה עם בייספס וגב עם טרייספס,
על מנת להפעיל פחות עומס על השרירים.
מצד שני, יש מפתחי גוף רבים-גם מקצוענים- שמאמנים חזה עם טרייספס,
כדי להגיע לכשלון חיובי של השרירים.
יש חילוקי דעות בעולם בנוגע לאיזו תוכנית עדיפה, ומוטב לכל מתאמן לראות מה מתאים לו.
בהקשר למיקום- אתה צודק:
הייתי צריך להבהיר שמדובר בגב עליון.

itamar10
23-07-08, 20:26
היום הייתי אצל הרופא ילדים בשכונה שלי והוא אמר לי שאני צריך לקחת 2 כדורי נרופאן ביום ולמרוח 3 פעמיים וולטרן ביום.
אשמח לשמוע מה דעתך דוקטור??

itamar10
24-07-08, 01:17
שכחתי לשאול את הרופא אם אני צריך לעשות מתיחות?? בנתיים אני עושה מתיחה שאני ממצב של עמידה רגילה מביא את הידים לרצפה עם רגליים ישרות וזה גם מותח את השריר האחורי של הרגל.. בכל מקרה מעניין אותי לדעת אם זה יכול להזיק?? ואם כרגע אני צריך לעשות את המתיחה או להמשיך לתת לגב מנוחה ולשים את המשחה וולטרן...?

ד"ר עופר בר
24-07-08, 06:54
שכחתי לשאול את הרופא אם אני צריך לעשות מתיחות?? בנתיים אני עושה מתיחה שאני ממצב של עמידה רגילה מביא את הידים לרצפה עם רגליים ישרות וזה גם מותח את השריר האחורי של הרגל.. בכל מקרה מעניין אותי לדעת אם זה יכול להזיק?? ואם כרגע אני צריך לעשות את המתיחה או להמשיך לתת לגב מנוחה ולשים את המשחה וולטרן...?

הרופא המליץ על משחה מחממת (וולטרן) ועל כדורים אנטי-דלקתיים.
הייתי מוסיף לזה משככי כאבים במידת הצורך ופיזיותרפיה עצמאית.
בינתיים תפחית עומסים בתרגילים עד שתרגיש טוב יותר.
ניתן לנוח ובמקביל לבצע מתיחות-זה לא מזיק.

בריאות שלמה.